Skocz do zawartości

[E39] spryskiwacze mgłowe szyby z e60, e46 a może inne


adamsaba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś użytkuje spryskiwacze mgłowe z e60, e46 ? Proszę o opisanie swoich doświadczeń, bo z tego co czytałem, to te z e60 chyba lepiej pasują. A może jest jakieś inne rozwiązanie na spryskiwacze mgłowe do e39? Edytowane przez adamsaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupiłem i użytkuję E60 od miesiąca i rzeczywiście te spryskiwacze są lepsze od tych,które są w E39.Wynika to z tego,że płyn podawany jest na szybę nie w postaci strużek tylko w postaci dużej ilości kropel na dużą powierzchnię szyby co w dużej mierze przyczynia się do zwilżenia większej powierzchni.

Nie jest to mgła ale właśnie duża ilość kropel wytworzonych przez te spryskiwacze.

Albo jeszcze dziś lub jutro wstawię fotki albo film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mgłowe były chyba w pierwszych rocznikach produkcji e60, a później montowali klasyczne na 4 strumienie.

Minus jest taki, że e60 nie ma intensywnego zmywania, i nie dostaniemy dysz z 2 wejściami, jeśli u nas intensywne jest.

W innym przypadku powinno być okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oryginalne spryski z e39, to dla mnie też jakaś pomyłka.

Może nie są jakoś tak nowoczesne i super skutecznie ,ale za to bezawaryjne .

W touarego te właśnie mgiełkowe zmieniałem już 2 razy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ogrzewaniem tych spryskiwaczy z E60? Będzie działać w E39?

Czy jak jest intensywne mycie (u mnie jest) to nie ma możliwości przepięcia tych z E60, czy po prostu straci się tylko tę funkcję (która moim zdaniem aż taka cudowna nie jest)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne spryski z e39, to dla mnie też jakaś pomyłka.

Może nie są jakoś tak nowoczesne i super skutecznie ,ale za to bezawaryjne .

W touarego te właśnie mgiełkowe zmieniałem już 2 razy .

 

mam w Galaxy już kilka lat takie spryskiwacze, nie było z nimi dotąd żadnego problemu, lepiej spryskują szybę i po za tym zużycie płynu też jest zdecydowanie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co pamiętam to wtyczki do grzania sprysku są takie same i w e39 i w e60, ale trzeba się jeszcze upewnić.

Z intensywnym nie ma problemu, można kupić 2 trójniki i 4 zaworki (koszt kilka złotych) i da się podłączyć, będzie śmigało jak w oryginale.

A jak nie chcesz drutować, to można odłączyć intensywne, choć ja mam i bardzo sobie chwalę, mam wlany dobry specyfik i naprawdę daję radę przy mocnych zabrudzeniach :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie pamiętam dokładnie nazwy, kupiłem w sziku 2x 0.5l, bańka taka z rozpylaczem, coś koło 15pln kosztował, i radzi sobie wyśmienicie.

W sumie to już mam i tak końcówkę, będę musiał dokupić, także dam znać co to za specyfik :wink:

Myślę jeszcze ewentualnie nad oryginalnym środkiem BMW, ale nie wiem jak ze skutecznością tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wtyczki do grzania sprysku są takie same i w e39 i w e60, ale trzeba się jeszcze upewnić.

Z intensywnym nie ma problemu, można kupić 2 trójniki i 4 zaworki (koszt kilka złotych) i da się podłączyć, będzie śmigało jak w oryginale.

A jak nie chcesz drutować, to można odłączyć intensywne, choć ja mam i bardzo sobie chwalę, mam wlany dobry specyfik i naprawdę daję radę przy mocnych zabrudzeniach :cool2:

 

Intensywne musi zostać, myślę że dołożenie trójników i zaworków to nie jest żadne drutowanie, tylko co konkretnie trzeba by zrobić?, bo nie wiem nawet jak wyglądają nasze spryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie intensiv i spryski z e60. Wystarczą dwa dobre zaworki + dwa trójniki. Zalecam tez wymiane rurek, bo te oryginalne sa strasznie sztywne i nie trzymaja sie tak dobrze na zaworkach i trojnikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Używasz tego intensywnego?

 

W poprzedniej się nie bawłem w trójniki, za dużo kombinowania a normalny sprysk wystarcza mi w zupełności - podłaczyłem główny sprysk, odłączyłem pompkę intensywnego, wywaliłem przewody.

 

W obecnej też już mam z e60, ale nie było tego problemu, bo nie ma intensywnego na wyposażeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To złączki 3mm chyba tam podchodzą

trójnik:

http://allegro.pl/trojnik-spryskiwacza-3mm-przewodu-spryskiwaczy-i5037168488.html

 

Pewnie zawór zwrotny też się przyda, żeby między zbiornikami się nie przelewało, ale tylko na 5mm znalazłem

http://allegro.pl/zawor-zwrotny-5mm-lacznik-spryskiwacza-zaworek-i5161273033.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pospieszyłem i kupiłem zwykłe mgłowe z e60... potem dopiero sprawdziłem i mam u siebie podgrzewane i dodatkowym wężykiem dla intensywnego mycia. Można kupić mgłowe z podgrzewaniem i intensywnym myciem???

 

p.s. jakby ktoś chciał to odstąpię mgłowe za przysłowiowe piwo i przesyłkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może się nie znam, ale w e60 jest tylko opcja z 1 wejściem na płyn i podgrzewaniem.

Intensywne jeśli jest w e60 to też na trójnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.