Skocz do zawartości

Głośno, głośniej, f30


kimi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytałem ten wątek przed zakupem i wiedziałem ze trójki zawsze były dośc głośne.

Wcześniej przez 6 lat jeżdziłem E91 z 3l dieslem.

Z auta byłem bardzo zadowolony do ostatniego dnia, nie licząc poczatków ze skrzynią automatyczną ;).

Jestem kilka dni po zakupie F31 z 3.0 dieslem i potwierdzam ze to auto jest piekielnie głośne.

Ponieważ mam teraz i E90 LCI i F31 LCI to mogę robić porównania.

W F31 ciagle wydaje mnie się że mam niedomknięte szyby.

Auto jest bezwypadkowe i ma przejechane 46tys.

Moje obserwacje są takie że jeżeli nawet głośność jest na podobnym poziomie ( w db) to mam wrażenie że w F31 odgłosy dochodzące do środka mają wyższe pasmo przenoszenia i bardzo to denerwuje.

Poniewaz jednym to przeszkadza a drugim nie to mozliwe że każdy inaczej reaguje na pewne pasma dzwięku.

Zamiast sie cieszyć nowym autem to mnie ono wk...

Jak coś uda mi sie wyciszyć nieomieszkam napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do firmy, która zajmuje się wygłuszaniem szyb. W Polsce jest takich wiele. Może mają sposoby na szyby, choć podejrzewam, że to nie szyby Cię drażnią, a lusterka, które wyraźnie szumią przy prędkościach 120+.

 

Jakie firmy wyciszaja szyby? I jak to robią? Szyb zespolonych nie ma do f3x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Właśnie zmiana szyb niweluje szumy od lusterek.

Szumy wysokiej częstotliwości dość łatwo wytłumić.

W Mercedesie zmieniłem przednie boczne na akustyczne (2 szyby laminowane - z folią pomiędzy) i jest kolosalna różnica.)C klasa ma taka opcję.


Większy problem to wytłumić hałas od niskich częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie i dla przypomnienia: głośność o jakiej piszą użytkownicy LCI i ta którą opisują użytkownicy przed-LCI, to dwie różne głośności ;) LCI jest bez porównania cichsze...

 

O zgrozo, to w preLCI musi być naprawdę źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ;) W 320i z 2012 miałem wrażenie, że muszą być jakieś szpary wokół przedniej szyby...


W 320i z 2016 można się spierać o subtelnościach (typu czy opony za bardzo nie hałasują). Ale zasadniczo jak dla mnie jest OK (mój poziom wybredności jest dość wysoki ale jeszcze nie audiofil ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na wpływ ogólnej głośności auta wpływa dodatkowo wyciszenie i kultura pracy silnika.

Dobre parę lat jeździłem e90 320d 163KM i auto wydawało mi się dobrze wyciszone i w recenzjach opiniotwórczych pism czy youtuberów tak właśnie było.

Przesiadłem się do F30 320d i tu silnik pracuje znacznie - znacznie ciszej, a wibracji jest wyraźnie mniej.

Może dlatego tak bardzo słychać opony i powietrze opływające karoserię, bo nie jest "zagłuszane" przez pracę silnika?

Fakt, fabryczne Bridgestone Potenza są bardzo głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W weekend miałem okazję odbyć króciutką jazdę G20 z akustycznymi szybami i jest spora różnica. Jak wiemy w F30 nie było takiej opcji. Zastanawiam się czy ktoś się orientował o możliwości montażu nie fabrycznych szyb? Znalazłem coś takiego: https://auto-szyby.pl/szyby-akustyczne/ ale nie do końca co oni oferują. Czy są firmy, które robią szyby akustyczne na zamówienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W weekend miałem okazję odbyć króciutką jazdę G20 z akustycznymi szybami i jest spora różnica. Jak wiemy w F30 nie było takiej opcji. Zastanawiam się czy ktoś się orientował o możliwości montażu nie fabrycznych szyb? Znalazłem coś takiego: https://auto-szyby.pl/szyby-akustyczne/ ale nie do końca co oni oferują. Czy są firmy, które robią szyby akustyczne na zamówienie?

 

chyba nikt nie słyszał .. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyczne szyby pewnie są fajne, jak cała reszta jest dobrze wyciszona, a w serii 3 jest z tym kiepsko. Z tego co widzę to w F30 wygłuszenie np nadkoli jest takie samo jak w E90, czyli żadne. Teraz jak zmieniłem opony na letnie, to definitywnie polecam samodzielne wyciszenie nadkoli. Jest spora różnica, zwłaszcza jeżeli ktoś ma jakieś bardziej sportowe, głośniejsze opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Najsłabszy punkt to nadkola. Ja znów po 2 latach kupiłem 17 calowe letnie koła i jest mega zadowolony. Mimo, że to RunFlaty, to jest bardzo komfortowo i cicho - opony Dunlop Sport Maxx TT (67dB). Wcześniej 18 calowe Goodyeary (69dB). Różnica jest ogromna. Teraz prawie nie słychać opon. Tak więc te dB na naklejkach to tak sobie, a życie tak sobie. Więc RunFlaty mogą być i ciche i komfortowe. Dodam tylko, że teraz wszystkie koła są 225 a przedtem 225 przód i 255 tył więc to na pewno ma znaczenie.


Oczywiście auto nie jest takie drapieżne na 17 jak na mPakietowych 18 ale ja stawiam na komfort i ciszę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Na oko całość to z 10kg,nie ma chyba nic lżejszego od Dynamat.

btw na szumy uszczelek jak wam za głośno pomaga sznur z mikrogumy i wpuszczenie go do środka. O coś takiego

Stosował ktoś sposób z wypełeniem uszczelki sznurem z mikrogumy lub wężykiem silikonowym?

Uszczelki w BMW są zamknięte i trzeba by naciąć niestety.

Mam f20 nie f30 ale szum jakby niedomkniętego okna jest podobny raczej. U mnie po stronie kierowcy jest głośniej niż od pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.