Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

przez Karol OO=[][]=OO » 12 Sie 2012 12:52

Canibal2000 Nawet jakbys nie miał ujawnionego swego miejsca zamieszkania i tak wiedziałbym, ze pochodzisz z Białegostoku :D W stolicy disco polo TDI robi mega szał :) Ale radzilbym zebys wygłaszal swoje mądrosci gdzies na zabawie w remizie a NIE NA FORUMM GDZIE SA NORMALNI CYWILIZOWANI LUDZIE.

 

Ale ty nie jesteś normalny gościu - po twoim poście widać, że śmierdzi ci z uszu - bo MASZ NASRANE W GŁOWIE :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piłsudski kiedyś słusznie stwierdził że "Polacy to wspaniały naród, tylko ludzie (niecenzuralnie)". Autor wątku prosi o merytoryczną poradę - kilka było, ale wcześniej czy później musiała się wywiązać buraczana pyskówka.

 

Wracając do meritum - najmłodsze E46 z silnikiem 136 KM ma bodajże 12 lat. Każde auto w tym wieku ma prawo już niedomagać, a diesle po prostu muszą mieć duży przebieg, więc na pewno będą miały potencjalnie więcej problemów - nieważne czy wyprodukowało je BMW, Toyota, Renault, AvtoVAZ czy HsienSien-Ping-Pong Corporation. Jeżeli zainteresowałeś się E46 to szukaj benzyny. Tylko zwiększ budżet do 18-20 tys.

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez Karol OO=[][]=OO » 12 Sie 2012 12:52

Canibal2000 Nawet jakbys nie miał ujawnionego swego miejsca zamieszkania i tak wiedziałbym, ze pochodzisz z Białegostoku :D W stolicy disco polo TDI robi mega szał :) Ale radzilbym zebys wygłaszal swoje mądrosci gdzies na zabawie w remizie a NIE NA FORUMM GDZIE SA NORMALNI CYWILIZOWANI LUDZIE.

 

Ale ty nie jesteś normalny gościu - po twoim poście widać, że śmierdzi ci z uszu - bo MASZ NASRANE W GŁOWIE :cool2:

Rece opadają... Nie mam zamiaru znizac sie do Twego poziomu wiec koncze ten spór.

PS. Moim skromnym zdaniem "nasrane w głowie" ma ten który mowi, ze VAG 1.9tdi jesl lepszy od BMW!

http://img215.imageshack.us/img215/8469/forrp.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez Karol OO=[][]=OO » 12 Sie 2012 19:11

 

cannibal2000 napisał(a):

 

przez Karol OO=[][]=OO » 12 Sie 2012 12:52

Canibal2000 Nawet jakbys nie miał ujawnionego swego miejsca zamieszkania i tak wiedziałbym, ze pochodzisz z Białegostoku :D W stolicy disco polo TDI robi mega szał :) Ale radzilbym zebys wygłaszal swoje mądrosci gdzies na zabawie w remizie a NIE NA FORUMM GDZIE SA NORMALNI CYWILIZOWANI LUDZIE.

 

 

 

Ale ty nie jesteś normalny gościu - po twoim poście widać, że śmierdzi ci z uszu - bo MASZ NASRANE W GŁOWIE :cool2:

 

 

Rece opadają... Nie mam zamiaru znizac sie do Twego poziomu wiec koncze ten spór.

PS. Moim skromnym zdaniem "nasrane w głowie" ma ten który mowi, ze VAG 1.9tdi jesl lepszy od BMW!

 

Nie chce mi się akurat pisać - więc - bez komentarza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odróżnieniu od ciebie - znam kilku właścicieli komisów, którzy potwierdzają, że nikt tego nie chce i nie szuka

 

Jesli Audi i VW są takie super poszukiwane i wspaniałe a BMW kiepskie - to wytłumacz dlaczego e46 są droższe od porównywalnych rocznikowo Passatów i A4b5 ? Nawet polski rynek, który jest mocno spaczony w strone volkswagena wyzej wycenia e46 od passatów b5. W Niemczech dobre e46 jest zazwyczaj 30-40% drozsze od porównywalnego rocznikowo, silnikowo i wyposażeniowo Passata.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym uzytkownikiem tego forum. Od razu powiem, że zdaję sobie sprawę iż podobne tematy były już zakładane, lecz chcę mieć najświezszą opinię na ten temat. Otóż, posiadam ok.20tys.PLN i zamierzam kupić BMW e46 320d (150kM), najlepiej od 2002 roku w góre. Nastawiam się raczej na sedana niż kombi. Pierwsze moje pytanie, czy w tej kwocie da radę kupić samochód który bedzie na tyle sprawny, że nie będe musiał w niego inwestować wielkich funduszy? Oraz prosze o opinie ( wady, zalety), jak kształtuje się spalanie tego modelu? oraz czy BMW rzeczywiście daje tyle frajdy z jady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopieszczona Bumka daje dużą frajdę z jazdy :cool2: .

 

Realnie masz szanse za autko ogólnie warte uwagi, ze standardową mechaniką do roboty, bardzo możliwe z jakąś szkodą parkingową (w gąszczu okazji będzie ciężko :wink: ).

Przedstawiam najbardziej optymistyczny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po raz któryś, ale napiszę, wszystko zależy od egzemplarza. Jak trafisz w średnim stanie to możesz włożyć nawet 10 tyś na start (sprzęgło+dwumas, turbina, układ wtryskowy, zawieszenie), auto ma 10 lat i najechane przynajmniej 200 tyś km, przeważnie 300-350, są też jeszcze lepsze :mrgreen: (chociaż są wyjątki, ale nie za 20 tysi), a jak Ci się uda to będziesz zadowolony :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

- 150 koni daje rade

- modele 2002 mialy problem z Turbo (sprawdz czy juz bylo robione), zla byla obudowa czy cos i padaly sprezarki (prosze nie pisac ze nie prawda bo poszukam detali o tym :))

- modele 2003 padaja wtryski (znam 2 osoby co maja ten rocznik i wtryski robily, ja mam 1999 i nie robilem)

- model 2004 podobno cos z pompa CR ale pewnei nie prawda (a jak nawet to pompa jest mechaniczna i kosztuje z 700 zl, wymiana prosta)

- BMW wiec jezdzi sie fajnie (zawieszenie, tylni naped itd)

- spalanie 6-7 litrow

- latwa diagnoza w modelu M47N (INPA/DIS + interfejs za 100 zl i zrobisz cuda nawet zmiane softu sterownika, skrzyni, kodowania swiatel itd)

- latwo dosctac czesci (http://www.czescidobmw.pl) i nawet mala srubke kupisz, co tylko chesz

- w NL widzialem na sprzedaz ten model z przebiegiem 430 000 km wiec pewnie da rade do pol miliona dobic bez problemu

- zawiesznie ma tylko aluminiowe wachacze z przodu wiec lepiej jak w Audi

- jak nei masz dziewczyny to moze ci cos tam smigla na kluczyku pomoga (zart, choc dla niektorych to prawda)

 

Minusy:

- jak kupisz to na 2 dzien wywal klapki z kolektora bo ci wpadna w cylindry!! (pelno o tym na forum i google)

- czesci sa drozsze nic do VW/Audi itd

- bardzo trudno cos wymienic samemu (malo miejsca, duzy stopien zlozonosci)

- 3ka jest dosc mala chyaba trochu mniejsza niz Audi A4, 5ka tez mniejsza niz Audi A6 (nie ma zwyczajowo nawet podstawka na kubek)

- standardowe wyposazenie czasem dziwi (szyby bez elektryki, zwykla klima, radio na tasme, brak tempomatu) nie ma szalu wiec

- jak kupisz nieduany egzemplaz to ci poleca wtryski i jakis dwumas i bedziesz z 5000 w plecy na stracie

- jak jestes maly a szeroki to uchodzisz za "dresa i karka" (taka jest opinia i juz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie ok 20tys. zł na dzień dzisiejszy wybór ogranicza się do najtańszych egzemplarzy 320d, a co za tym idzie masz marną szansę znalezienia normalnego auta. Bardziej celowałbym w 316/318i bo masz dużą szansę znalezienia egzemplarza z rozsądnym przebiegiem, a sam silnik będzie mniej narażony na awarie. Osobiście posiadam 320d i złego słowa powiedzieć nie mogę, przez dwa lata przepaliła się 1 żarówka i wylał 1 amortyzator + zwykły serwis. Trzeba jednak zaznaczyć, że mój jak na polskie warunki był drogi :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za dokładnie 20,5 tys kupiłem bardzo zadbaną 320d 150km z bodajże października/listopada 2003r czyli model 2004. Oryginalny przebieg 172tys km, z wyposażenia to 6 poduszek, klimatronik, tempomat, komputer pokładowy, i co najważniejsze 6 skrzynia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co najważniejsze 6 skrzynia.

hmmm szczerze to nie wiem czy to taka mega zaleta, w mieście trzeba się nieźle nawachlować :wink: jak dokładnie przestudiujesz dane techniczne dla tego silnika i skrzyń 5 i 6 biegów to zobaczysz że pierwsze zestawienie pali mniej, natomiast zaletą skrzyń 6b jest ciut lepsze przyspieszenie do 100km/h (0,1s) oraz ciut lepsza dynamika kosztem wachlowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz tylko benzyne. żeby potem zamiast przyjemności z jazdy autem, ciągle nasłuchiwać co w dieslu grzęzi. budżet masz mały, szczególnie na auto po lifcie. diesla sobie wybij z głowy, szczególnie jak rocznie robisz mniej niż 30 tyś. Diesla nie kupisz z przebiegiem mniejszym niż 300tys. najcześciej mają cofane liczniki i to nie raz. no i omijaj szczególnie komisy i handlarzy. z dieslem to jest tak, ze może się uda, i pojezdzisz troche bez awarii, a jak sie zacznie sypać, to utopisz worek pieniędzy. nie warto ryzykować. szczególnie że rynek używanych aut w polsce to dziki zachód.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 20-21 tysięcy możesz kupić fajne (choć nie idealne) wersje benzynowe z silnikami 6-cylindrowymi. Spalanie będzie oczywiście większe niż w dieslu, ale za to będziesz miał spokój, ciszę w środku lub piękny dźwięk jak mocniej wciśniesz gaz, oraz pewność że auto Ci się nie rozkraczy. Wielu użytkowników na tym forum sobie bardzo chwali 320D i nie miało z nimi żadnych problemów ale obiektywnie patrząc - diesle kupuje się nowe a nie używane. Najmłodsze E46 mają 7 lat i te z silnikiem diesla w większości przypadków mają już przejechane 200 - 300 tys. i więcej. Nie sugeruj się stanem licznika oglądanych aut, cofanie licznika jest tak powszechne że można przyjąć iż każde auto z dieslem które będziesz oglądał ma oszukany przebieg.

 

Co do frajdy z jazdy - przejedź się raz, potem nie będziesz już chciał niczym innym jeździć ;)

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
z bodajże października/listopada 2003r czyli model 2004.

Jak dla mnie to rocznik modelowy 2004 a model 2005 :norty:

Sorry nie mogłem się powstrzymać :P

 

Odnośnie skrzyni to mam 5 i nie narzekam, jest elastyczny i to o czym kolega już napisał, że nie trzeba się tyle wachlować, nawet przy ponad 200km/h nie jest w aucie głośno :cool2:

 

Odnośnie samego zakupu to mega promocja jakaś :roll: ale jak mówisz, że przebieg ori to w pachę :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można przyjąć iż każde auto z dieslem które będziesz oglądał ma oszukany przebieg.

 

Co do frajdy z jazdy - przejedź się raz, potem nie będziesz już chciał niczym innym jeździć ;)

 

Przez takie głupie opinie osoby mające diesle z małymi przebiegami z automatu są brane za oszustów :duh: moje 320d ma prawie 9 lat i 142000km, jakbym miał je od nowości to nie miałoby nawet 90000km, bo w ciągu roku zwykle robie ok 9000km. Jak je będę sprzedawał powiedzmy za 2-3 lata to będzie miało ok 160-170tkm i 11 lub 12 lat, więc zgodnie z powszechnymi opiniami powinno już mieć 400-500tys km :duh: a ja oczywiście będę złym oszustem cofającym liczniki....

 

Co do frajdy z jazdy to zależy czym się wcześniej jeździło i jakie ma się wymagania. Ja wcześniej miałem mercedesa i bardzo długo musiałem się przyzwyczajać do tej słynnej radości z jazdy bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poprzednich samochodów będzie to mój pierwszy własny. Wcześniej użytkowałem AR159 i 147 (obie 1,9 JTD 16V 150kM). Na silniki te złego słowa nie powiem, bo działały bez zarzutów, i wbrew opiniom w tych autach nic się nie psuło. Chciałbym aby moim pierwszym samochodem było właśnie e46. Z doświadczeń znam mniej więcej zachowanie 150 kM diesla i chciałem mieć to samo w BMW. Jednakże dużo się naczytałem o tym co może zepsuć się w tym aucie( 320d). Dlatego zaczynam rozważać kupno benzyny. Chociaż ciągle się waham. Bo wiadomo benzynowe silniki mają mniejszy moment..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za tyle jest ciężko kupić zadbane, z względnie małym przebiegiem 320d, chociaż podobno zdarzają się cuda :roll: wg mnie jak chcesz szukać zadbanego 320d, ze średnim przebiegiem to 25-26 tyś to absolutne minimum. Ok 20 szukaj jakiegoś R6 z roczników 99-00 i to będzie najlepsze wyjście :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można przyjąć iż każde auto z dieslem które będziesz oglądał ma oszukany przebieg.

 

Co do frajdy z jazdy - przejedź się raz, potem nie będziesz już chciał niczym innym jeździć ;)

 

Przez takie głupie opinie osoby mające diesle z małymi przebiegami z automatu są brane za oszustów :duh: moje 320d ma prawie 9 lat i 142000km, jakbym miał je od nowości to nie miałoby nawet 90000km, bo w ciągu roku zwykle robie ok 9000km.

 

JohnnyBravo, z całym szacunkiem, ale histeryzujesz. Ile jest takich aut jak Twoje na polskim rynku? Wyjątki. I jeżeli są sprzedawane to zwykle tego samego dnia którego zostaną wystawione, chyba że ich cena znacznie przewyższa średnią rynkową. Poza tym często nabywcą jest znajomy etc. i nie pojawiają się w ogłoszeniach. Napisałem że

w większości przypadków mają już przejechane 200 - 300 tys. i więcej
i to jest prawda z którą mam nadzieję nie będziesz polemizował - to wynika już chociażby z wieku. Wśród handlarzy cofanie liczników jest powszechne i ze świecą szukać takich którzy tego nie robią. Poza tym, jestem w podobnej sytuacji - jeżeli bym chciał sprzedawać swoje auto to kto mi uwierzy że 14 letnie e46 może mieć 102 tys. przebiegu?
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.