Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

M43B19 (rozważane przez serj 316) w dużym mieście spali do 10 l/100 km, w trasie 7-8. Moje 318i ma średnie spalanie 8,2 l/100 km i to jest wynik tak wiarygodny jak się tylko da: liczyłem do niego każde tankowanie przez ostatnie 20 tys. km. Co do stylu jazdy - mieszkam w Krakowie, ale do pracy częściej jeżdżę rowerem/lub innym autem (megane diesel), BMW jest do jazdy w trasę lub czasem po mieście poza godzinami szczytu.

 

serj, jeżeli szukasz auta do codziennego użytku które - jak to się wyraziłeś - ma służyć Tobie a nie Ty jemu - to najlepsza rada wg. mnie jest taka: szukaj innej marki. Szczególnie z Twoim budżetem nie ma sensu pchać się w BMW; za 14 tys. możesz kupić dobrego pojemnego hatchbacka z małym silnikiem benzynowym, znacznie młodszego, zwrotniejszego i o wiele bardziej praktycznego.

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nicklukas dobrze radzi polecam mercedesa a klase a 170 cdi auto absolutnie bezawaryjne mojej żonie spalał 4,7 litra na 100km !!! 90KM w zupełności wystarcza na miasto (pocisnołem a-klasą bmw e 30 324d!!!) cena akurat około 14 tys ,ja w moja bmke wpakowałem niedużo, czytając niektóre posty ale to i tak o 100% więcej niż wpakowałem w Mercedesa przez 3 lata!!!! mesiu kosztował mnie tylko tylne amorki za 350 pln komplet!!!! bmw za 14 koła to studnia bez dna tyle że jeśli jesteś motomaniakiem jak my wszyscy na tym forum i lubisz sobie pogrzebać i stać cie na to, to bmw da ci więcej niż inne marki .

 

Druga sprawa 316 to lipa 318 nawet ta po lifcie 2.0 140km jest wystarczające ale szybko zapragniesz więcej ja od razu wziołem r6 2.0 150KM i już od dawna brakuje mi mocy niech nie piszą mi ludziki że na 1500kg 105 KM jest wystarczające bo to bzdura każde dynamiczne włączenie się do ruchu (warunki dużego miasta) wiąże się ze spalaniem przy większym silniku wychylasz przepustnicę minimalnie przy małym maksymalnie i to jest fakt.

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos tego co napisał kolega radE46cki - moje E46 kosztowało mnie od chwili zakupu (19 maja 2010) do teraz, na dystansie 20 tys. km, 38.104 zł, groszy 17 :mrgreen:, wliczając w to oczywiście cenę zakupu: 21700 zł. Z poważnej inwestycji była tylko wymiana sprzęgła (poprzednia właścicielka jeździła na półsprzęgle) i wymiana skorodowanych tylnych przewodów hamulcowych a poza tym tylko koszty eksploatacyjne - wymiana oleju, serwis klimy, wycieraczki, wymiana 2 łączników stabilizatora i (potem okazało się że niepotrzebnie) zbiorniczka wyrównawczego chłodnicy. Auto jest w naprawdę idealnym stanie, ale mimo to wygenerowało 16 tysięcy kosztów. Serj, jeżeli nie jesteś hobbystą - a napisałeś że nie jesteś - podaruj sobie tą markę.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi

 

Co do A-klasy po pierwsze nie zmieścimy się, po drugie to nie moja estetyka. Do niedawna moja filozofia samochodowa (z małym wyjątkiem na Alfę 156) była kupno jak najmłodszego Fiata. I grało miałem śliczne uno, punto stilo i bravo- wszystkie ładne, zadbane i tanie w utrzymaniu jak barszcz (w alfę tylko z 6-7koła wpakowałem). Niemniej jednak kończę teraz kupować mieszkanie i jak zapewne się domyślacie każdy grosz się liczy.

Co do tego czy jestem hobbystą? Kocham samochody... wszystkie, ale kupuję tylko te, na których utrzymanie mnie stać, ot tak żeby nie robić wiochy. Jak kupowałem bravo nie mogłem spać po nocach przez x-type, ale jakbym wyglądał w jaguarze z łysymi oponami ;)

 

Wiecie jak nie BMW, zawsze jest jeszcze audi, może leoś, volvo s40... coś wybiorę.

 

Do brzegu:

 

Byłem, widziałem, nie kupiłem.

Autko odpaliło ładnie, obroty stały jak Pan Bóg przykazał. Zapocenia były, ale pod autem nie widziałem plamy, a na kostce stało. Sprzęgło w normie (mojej normie- nie jeździłem wcześniej BMW)

Paliła się poducha (Pan mówił, że raz świeci raz nie) i po odpaleniu kilka sekund palił się olej (ale może długo stał i spłynął-nie wiem)

Auto miało kilka ingerencji lakiernika i jeszcze jednej wymagało. Do tego zderzaki do spasowania.

W zasadzie wszystko to bym wybaczył w ostateczności po nowe bmw w Łodzi jeździ się do Tłokińskiego, ale dość zatyrany środek skreślił auto z miejsca. Listwy ozdobne pryśnięte sprejem, papierochy i kilka dziurek po nich, powycierane guziczki etc. generalnie mimo moich umiejętności w dziedzinie kosmetyki samochodowej to było zbyt wiele.

Na koniec- pewnie autko znajdzie jakiegoś młodego napaleńca, bo jest w niezłych pieniądzach, a i z silnika nie docierały jakieś przerażające dźwięki. Niestety szybko wyleczyłem się z e46 (przynajmniej w tych pieniądzach), bo wstydziłbym się z Wami spocić nieeleganckim autem, a kilka Waszych autek widziałem i robią wrażanie...

 

pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym uzytkownikiem tego forum. Od razu powiem, że zdaję sobie sprawę iż podobne tematy były już zakładane, lecz chcę mieć najświezszą opinię na ten temat. Otóż, posiadam ok.20tys.PLN i zamierzam kupić BMW e46 320d (150kM), najlepiej od 2002 roku w góre. Nastawiam się raczej na sedana niż kombi. Pierwsze moje pytanie, czy w tej kwocie da radę kupić samochód który bedzie na tyle sprawny, że nie będe musiał w niego inwestować wielkich funduszy? Oraz prosze o opinie ( wady, zalety), jak kształtuje się spalanie tego modelu? oraz czy BMW rzeczywiście daje tyle frajdy z jady.

 

Za tą kasę szukaj poliftowego 316i/318i. Z 320d w bdb stanie będzie cieżko. Troche za mały budżet. 320d po lifcie do 20 tys zł to proszenie sie o problemy. To auta z olbrzymimi przebiegami lub po ciezkich wypadkach.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzy bądź nie ja nie znam nikogo, kto robił by tak małe przebiegi. Wnętrze o niczym nie świadczy.Widziałem już perfekcyjne wnętrze w 530d, która miała około 450tyś. Niestety u nas rynek samochodów jest chory i normalny człowiek jak nie jest oszustem, to samochodu sprzedać nie może za normalne pieniądze.

 

Udokumentowany przebieg (przez przeglady w ASO, org. ksiazka) rozwiazuje ten problem.

 

Wtedy wnetrze moze byc brudne i styrane, ale jesli auto ma potwierdzony przebieg to taki ma i tyle.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę jest taki mułowaty jak niektórzy piszą (np w porównaniu do moich 90KM i przyspieszenia do 100km/h mierzonego kalendarzem?) czy da się sprawnie poruszać? (wcześniej miałem stilo 1.6 103KM i było ok).

 

Nie jest az tak mułowaty. Auto bedzie duzo szybsze od Twojego obecnego auta - głównie za sprawą wiekszej pojemnosci skokowej i sporego momentu obrotowego, dostepnego juz przy niskich obrotach.

 

To auto jest mulowate dla tych, którzy przyzwyczaili sie do 330d/330i....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc żę Twój fiat 90KM zbiera się szybciej niz ten motorek :D ,więc nie zaskocz się nie poszalejesz

 

Nowe bravo jest dosc ciezkie, 1.4 to mała pojemnosc jak na auto tej wielkosci. Jestem pewien ze 316i (jesli ma zdrowy motor) przyspiesza dużo lepiej niz takie bravo.

 

Elastycznosc silnika tez bardzo na plus dla BMW 316i.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec- pewnie autko znajdzie jakiegoś młodego napaleńca, bo jest w niezłych pieniądzach, a i z silnika nie docierały jakieś przerażające dźwięki. Niestety szybko wyleczyłem się z e46 (przynajmniej w tych pieniądzach)

 

Szukaj 316i/318i, moze cos w tej kwocie da sie znalezc ciekawego. To auto da dużo wiecej przyjemnosci z jazdy niż bravo 1.4.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec- pewnie autko znajdzie jakiegoś młodego napaleńca, bo jest w niezłych pieniądzach, a i z silnika nie docierały jakieś przerażające dźwięki. Niestety szybko wyleczyłem się z e46 (przynajmniej w tych pieniądzach)

 

Szukaj 316i/318i, moze cos w tej kwocie da sie znalezc ciekawego. To auto da dużo wiecej przyjemnosci z jazdy niż bravo 1.4.

 

No z pewnością, bo 90KM w Fiaciku to takie minimum do spokojnej jazdy, ale za to moje bravko jest w kolorze maranello i z pakietem sport, więc cieszy oko jak mało które auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc żę Twój fiat 90KM zbiera się szybciej niz ten motorek :D ,więc nie zaskocz się nie poszalejesz

 

Nowe bravo jest dosc ciezkie, 1.4 to mała pojemnosc jak na auto tej wielkosci. Jestem pewien ze 316i (jesli ma zdrowy motor) przyspiesza dużo lepiej niz takie bravo.

 

Elastycznosc silnika tez bardzo na plus dla BMW 316i.

tez miałem przyjemnosc takim jezdzic rakieta to nie jest ,ale do normalnej jazdy w zupełnosci wystarczy,zagadzam sie ze ma elastyczny silnik jak na 105km

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum ponieważ dopiero zaczynam swoją przygodę z BMW i od razu odgrzewam stary temat. Do tej pory użytkowałem Civica 89r ale założyłem rodzinę, córka w drodze więc czas na zmiany. Dlatego też piszę tu, żeby dokonać trafnego wyboru. Decyzje o wyborze e46 w kombi podjąłem po długich rozmowach z kolegą którego uważam za znawcę tematu motoryzacji. Po dogłębnym przeszukaniu znanego portalu aukcyjnego zwróciłem uwagę na 3 aukcje:

http://moto.allegro.pl/bmw-e46-320d-150km-czarne-skory-idealna-niemcy-i2594621223.html

http://moto.allegro.pl/bmw-e-46-320-d-150-km-2002-rok-i2581151950.html

http://moto.allegro.pl/bmw-320-diesel-150km-pierwszy-wlasciciel-i2564952479.html

 

Powiedzcie co o nich sądzicie. Jeśli już pojadę oglądać auto, gdzie mam szukać ognisk rdzy? Jestem na tym punkcie przewrażliwiony po historii z civic'iem. Czy książki serwisowe są wiarygodnym źródłem sprawdzenia przebiegu? Czy może lepsze jest sprawdzenie historii po numerze VIN w internecie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz dział do oceny:

viewforum.php?f=44

w tej kwocie nie kupisz nic dobrego jeśli chodzi o 320d 2003r., taka moja rada na początek :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się z nimi dzieje? Silnik jest awaryjny? Domyślam się, że zawieszenie niczym się nie różni w benzynie i dieslu, czy się mylę? A jeśli szukać auta z 2000r to z jakim przebiegiem nadaje się do kupna? 250 tyś czy więcej? A poliftowa benzyna w tej cenie już jest lepsza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam serdecznie wszystkich klubowiczów.

 

Zacznę od tego, że nie jestem mechanikiem, tylko informatykiem i kompletnie nie znam się na mechanice pojazdowej, dlatego proszę o szczere odpowiedzi i godne uwagi. Do tej pory do jazdy służył mi Opel Astra F z 95r., jednak uległ małemu wypadkowi. Od dawna upodobanym samochodem dla mnie był pojazd marki BMW E46 w wersji po lifcie, jednak nie było mnie zbytnio na niego stać. Dziś mam trochę grosza zaoszczędzone, no i pieniądze z odszkodowania i w sumie zebrałem nieco ponad 20tys. zł, a noszę się z zamiarem zakupu tego pojazdu: BMW e46 2.0 benzyna 143KM z 2002roku. I tu moje pytanie: Czy warto zainwestować pieniądze w to auto?

 

(Proszę nie pisać o właściwościach jezdnych, komforcie i luksusie, ponieważ miałem okazję oglądać kilka egzemplarzy i wiem, że to zupełnie co innego niż taki opelek, po prostu :arrow: bez porównania. MAGIA :twisted: )

 

Jedyne co mnie jeszcze powstrzymuje od podjęcia decyzji zakupu tego auta to obawy, że kupię np. "dobrze przeorany" egzemplarz, powypadkowy, wysłużone wahacze itp.

Społeczności BMW, kto inny, jak nie wy, użytkownicy tego modelu może wiedzieć więcej na jego temat? Nikt. Proszę o pomoc.

 

http://s6.ifotos.pl/mini/bmwjpg_xhpwsqp.jpg

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takie auto jak najbardziej warto zainwestować, ale problem w tym, że to co jest do kupienia na rynku aut używanych szczególnie bmw to makabra. Same złomy powypadkowe od handlarzy z kręconym licznikiem. Jet niesamowicie ciezko znaleźć egzemplarz warty uwagi. Wiem co mówie, bo swego czasu długo szukałem, oglądając kilkanaście sztuk. i żaden nie nadawał sie do zakupu. Same gnioty. takie realia, taka rzeczywistość. mysle ,ze żeby kupic fajne e46, trzeba mieć te 25 tyś, i samemu sie wybrac do szwabii
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na podstawie czego mamy Ci doradzić? :roll:

Wrzuć ogłoszenie tutaj:

viewforum.php?f=44

i będzie można coś poradzić :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko problem jest tego typu, że ceny aut z ogłoszeń są mocno mylące :roll: jest wiele ogłoszeń w takiej cenie i zainteresowanym wydaje się, że to dobra średnia rynkowa :nienie: tak jak kolega wyżej, jak chcesz zadbane auto w tej cenie podstawowa benzyna, ewentualnie compact, lub bardzo, ale to bardzo wyeksploatowany diesel. Kolego jakby 10-letnie diesle miały 250 tyś. to by były w świetnym stanie..a to co wklejasz ma pewnie 400 tyś, albo lepione z trzech, albo jedno i drugie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze inaczej zadam pytanie:

Dysponujac kwota 20 tys (co ma starczyc tez na oplaty) i nastawiajac sie na e46 w kombi to co mi polecicie? Tzn jaki rocznik z jakim przebiegiem?

Ps.Czyli udokumentowanie przebiegu ksiazka serwisowa z np Niemiec nie jest zbyt wiarygodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Często kupiona na allegro i wypełniona jednym długopisem..z tą kasą to osobiście szukałbym jakiegoś leciwego 323/325, ewentualnie 318i (<2001 - czyli przed liftem) a jak się nie boisz to szukaj 320d 136 km, ale nie licz na przebiegi rzędu 200-250 tyś. km :nienie: i miej na uwadze problemy z pompą wtryskową :? ale jak masz czas i dużo kasy na paliwo to jeździj po kraju i może kupisz jakieś względne 320d 150km (po lifcie), bo widzę, że to właśnie chodzi Ci po głowie :P albo dozbieraj parę groszy i już coś ciekawego znajdziesz :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie specjalnie zależy mi na dieslu. Po prostu stosując moje kryteria (max 200.000 przebiegu, polift i model 318 lub 320) to te aukcje wydawały się najciekawsze. Nie miałem wcześniej nic wspólnego z marką BMW dlatego nie wiedziałem, że polifty w tym modelu są bardziej awaryjne. Mam w takim razie jeszcze jedno pytanie, czy szukając takiego samego auta w Niemczech (mam taką możliwość, mieszka tam mój wujek, który oferował pomoc) i zakładając, że kupię go od osoby prywatnej, która używała dotychczas auto, a nie z komisu, to mogę liczyć, że raczej licznik nie był cofany? Macie z tym jakieś doświadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.