Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do kupna e46. Trochę już tych ogłoszeń się naoglądałem i na dziś w oko mi wpadły dwa:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-2-lift-2003-okazja-ID4p9R1j.html#671c61bcda

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-5-b-z-niemiec-ID4p4Hi0.html

 

Pytanie co sądzicie o tych furkach, na co zwracać uwagę, żeby nie wpakować się w szrot ?

Czy duża różnica będzie w spalaniu między silnikiem 2.2 a 2.5 (prawdopodobnie będę gazował) ?

Na autko łącznie chcę wydać ok. 20.000 PLN już z pierwszymi koniecznymi wymianami eksploatacyjnymi czy gazem.

 

Z góry dzięki za rady i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ta druga, z niską ceną, jest po dzwonie przodem. A pierwsza jest jeszcze tańsza, aż strach się bać, co wyjdzie przy oględzinach.

Nie oglądaj więcej ogłoszeń, tylko jedź na oględziny na żywo. Szybko się przekonasz, że takie ogłoszenia to strata czasu. A najlepiej luknij na mobile.de, ile niemiec woła za 325i z podanymi przebiegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ta pierwsza ma liczniki w milach czyli z usa wiec ktos sie bawil !! to handlarz wiec kombinowal na pewno.

poza tym nie kupisz e46 bez dokladki,w chesz benzyne wiec pol biedy bo koszty utrzymania silnika niskie, ale zawieszenie, hamulce, nie wierze ze masz po wymianie ;]

gosc sie bedzie chwalic ze "paaanie, przy takim przebiegu to zawieszenie i hamulce w oryginale..." pojezdzisz rok i bedzie wszystko do wymiany bo sie wlasnie konczy.

to ze znajdziesz za 16 kola e46, i tak Cie wyjdzie ponad 20.

gg 5216510


6981e5d7cb7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko , przymierzam się do kupna e46. Mam do wydana +- 20k pln . Czy możliwe jest znalezienie niezajeżdżonej e46 (interesuje mnie wersja "coupe") , najlepiej w mpaku , tylko benzyna (może być LPG) ? Mam możliwość sprowadzenia z Niemiec , bo mieszkam 2km od granicy . Pozdrawiam :))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje natomiast szanse są słabe. Nie chodzi o budzet tylko o to że jakiego byś budzetu nie mial to 90% to raczej auta zaniedbane.

 

szukaj za granicą tylko nie z komisu a bezpośrednio od właścieciela, pamietaj że powyżej 2l spora akcyza i juz :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw VIN, wrzuć do dobrego działu to zobaczymy co to za cudo. Poza panel z przyciskiem DSC jakoś dziwnie wygląda. U mnie ten plastik jest jednolity, tutaj widać dwa kawałki. Robili w ogóle takie skóry w E46?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiera obszyta, gałka zmieniona, ogolnie widac ze dobrze przypicowana, miała tez młodego gniewnego ujeżdżacza który zafundował jej te cudne lusterka, ringi, spoiler..... :roll:

 

a cofnięta musi być ze 100tys min ;)

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakiś czas temu pisałem tutaj o porady dotyczące kupna E46. Nadszedł ten wielki dzień, jednak od znajomego dowiedziałem się, że jego kumpel sprzedaje swoją E46 z 2004r. Compact 1.8 116km (N46B18O0).

 

Oglądałem auto i jest świetnie wyposażone, nie nosi śladów zużycia i wygląda naprawdę zacnie (podwozie również).

 

Martwi mnie tylko a raczej zastanawia silnik. Czy ktoś może mi doradzić czy warto brać to auto (za naprawdę dobrą cenę, bo obniżona ze wzgl. na znajomego) z tym motorem?

 

Byłaby to moja pierwsza E46.

 

Uprzejmie proszę o info.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci za odpowiedź.

 

Tylko nie chodzi mi teraz o moc, bo sam wiem, że będzie to za mało.

 

Mam na myśli tylko i wyłącznie Opinie na temat awaryjności tej jednostki silnikowej.

 

Czy mnie nie zrujnuje, czy przy dobrym traktowaniu odznaczy się bezawaryjną pracą etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nomad89 BMW e46 można nawet kupić 316i 105KM tylko po co... Dla mnie BMW ze słabym silnikiem to nie BMW. Później będziesz miał problem ze sprzedażą...

Ciągle się dziwie jak ktoś kupuje tak słaby silnik, przecież pół litra ropy/ litr benzyny więcej na setkę nie zabije portfela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowmy się, że 320 to też jakiś potwór nie jest, zwłaszcza w dieslu :P

 

Mnie tam bardziej zastanawia jak odnaleźć ukryte piękno w e46 compact, ale są różne gusta i różne potrzeby.

 

Czemu zwlacza w dieslu? Uzasadnij? W dieslu mozna bardzo prosto podniesc moc, zachowujac pelna ekonomie. Z 320i jestes uziemiony z 150/170KM.

W przypadku M54 moc po przebiegu ponad 200tys km znamionowa juz niestety nie jest.

 

Co do ukrytego piekna, ja Ci powiem, ze przod compacta mi sie podoba. Compact w Mpaku w ogole jest niedoceniany. Rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zwlacza w dieslu? Uzasadnij? W dieslu mozna bardzo prosto podniesc moc, zachowujac pelna ekonomie. Z 320i jestes uziemiony z 150/170KM.

W przypadku M54 moc po przebiegu ponad 200tys km znamionowa juz niestety nie jest.

 

Z braku wiedzy nie będę kwestionował, mój ropniak jest w stanie ogólnym b. dobrym, ale bez żadnego podnoszenia mocy. Miałem też okazję przejechać się 320i po lifcie w stanie bez zarzutów, na tej podstawie oceniam benzyniaka jako zrywniejszego, zwłaszcza w ruchu miejskim. Innych doświadczeń brak.

 

Co do ukrytego piekna, ja Ci powiem, ze przod compacta mi sie podoba. Compact w Mpaku w ogole jest niedoceniany. Rzecz gustu.

 

Dlatego napisałem, że to kwestia gustu, a nie wyrok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "dobry pomysł na zakończenie znajomości?"

 

Ten motor jest aż tak awaryjny?

 

Tam jest valvetronic i vanos?

 

Auto bym kupował tylko i wyłącznie ze względu na cenę atrakcyjną dla mnie (taniej niż na olx etc.).

 

Uwierzcie mi zdaje sobie sprawę, że auto nie będzie demonem szybkości i gdyby nie cena to nawet bym się nim nie zainteresował.

 

W tym wypadku chodzi mi tylko i wyłącznie o awaryjność / problematyczność tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.