Skocz do zawartości

Wymiana opon w X3 2.0d F25


kris7109

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanko do forumowiczów.Idzie zima więc chcę wymienic opony w X3 na zimowe,ale z tego co się dowiedzaiłem u Somrawińskiego to auto jest homologowane tylko na run-flatach,co nie za bardzo mie sie usmiecha ze względu na komfort jazdy oraz dość duży hałas.Nie dosyć że silnik głośno warczy to jeszcze te opony. :evil: Wg info miłej pani ze Smorawińskiego za granicą można dostać nawet mandat za brak opon run-flat w tym modelu.Proszę więc o opinię osoby które wyminiły już może oponki na zwykłe ,czy faktycznie jest ciszej oraz czy pogorszyły sie własnoście jezdne autka jak zasugerował mi seris w BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,mam pytanko do forumowiczów.Idzie zima więc chcę wymienic opony w X3 na zimowe,ale z tego co się dowiedzaiłem u Somrawińskiego to auto jest homologowane tylko na run-flatach,co nie za bardzo mie sie usmiecha ze względu na komfort jazdy oraz dość duży hałas.Nie dosyć że silnik głośno warczy to jeszcze te opony. :evil: Wg info miłej pani ze Smorawińskiego za granicą można dostać nawet mandat za brak opon run-flat w tym modelu.Proszę więc o opinię osoby które wyminiły już może oponki na zwykłe ,czy faktycznie jest ciszej oraz czy pogorszyły sie własnoście jezdne autka jak zasugerował mi seris w BMW.

Czołem,

 

Powiem szczerze, że pierwsze słyszę takie nowości. Mogę się mylić, ale wg mnie to nieprawda, że można dostać mandat, bo niby czemu ?!? W Anglii sprzedają X3 bez RUN FLATów trzeba za nie (słono) dopłacić i nikt nikogo nie straszy mandatem. Samochód taki sam jak i Twój czy mój. Poza tym dealerzy niemieccy jak SalesAfter / Leebnman oferują koła letnie i zimowe zarówno RoF i zwykłe.

 

1. Głośność

czy to opona RoF czy nie to na głośność ma wpływ kształt bieżnika i rozmiar opony, a zdecydowanie nie typ RoF. Prosty przykład opony letnie Pirelli RoF są głośne, natomiast zimowe Dunlop RoF już są ciche (być może to moje subiektywne odczucie)

 

2. Komfort

Tu w pełni się zgadzam, że RoFy mają ogromy wpływ na komfort. Jechałem X3 ze zwykłymi 17" i zaraz po tym na 17" z RoF i WYRAŹNIE czuć różnice na korzyść normalnych opon.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może Pan Sprzedawca miał na myśli mandat w Niemczech za postój na autostradzie podczas próby samodzielnej naprawy przebitej opony? - Nie wiem. To jedyne co mi przychodzi do głowy za co można dostać tam mandat w związku z uszkodzoną oponą. Na ROF rzeczywiście tego problemu nie ma.

 

W zeszłym roku pamiętamy, że nie było wogóle, za żadną cenę możliwości kupienia opon ROF. Były tylko dostępne całe koła w salonach BMW. Miałem wtedy przez chwilę możliwość porównania jazdy na oponach "zwykłych" i ROF i potwierdzam, że jazda na "zwykłych" jest bardziej komfortowa.

 

Z tego co pamiętam BMW Mobile Care obejmuje usługę pomocy tylko w przypadku opon ROF, ale już assistance zawarte w polisach ubezpieczeniowych zazwyczaj tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Bełkot... w UK sprzedają w salonie X3 bez RoFów, a jak się uprzesz to musisz za nie dopłacić.

 

Poza tym - niech no ktoś wytłumaczy jakie to istotne zmiany mające wpływ na zawieszenie wprowadzono w RoFach, a nie mają miejsca / zastosowanie w zwykłych oponach.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co przychodzi mi do głowy to sztywność boczna opony ( nie kładzie się tak jak normalna ) związku z tym zawieszenie przystosowane do RoF może inaczej pracować z normalnymi. Opony RoF są sporo cięższe więc może ulegać zmianie charakterystyka tłumienia amortyzatorów .

Jednakże jak sądzę nie bardzo się da to wyczuć w samochodzie.

Co do komfortu to na normalnych ( miększych ) oponach będzie wyraźnie bardziej komfortowo, w zakrętach natomiast minimalnie mniej stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu kupiłem zwykłe zimówki Continentala do mojego, po zmianie z ROF na normalne dopiero czuć przyjemność jazdy tym samochodem, miękko, płynie się. Nie czuć wybojów, a w koleinach nie ściąga kierownicą na boki jak to miało miejsce na ROF - nigdy więcej ROF bo to najgorszy badziew i drogi do tego. Letnie na wiosnę też kupię zwykłe, do tego zestaw naprawczy na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort OKi - ale bezpieczeństwo jazdy, bez ryzyka wypadku po złapaniu gumy lub naprawiania opony w nocy w zimie na autostradzie (lub czekania na Assistane) z małymi dziećmi na pokładzie - bezcenne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort OKi - ale bezpieczeństwo jazdy, bez ryzyka wypadku po złapaniu gumy lub naprawiania opony w nocy w zimie na autostradzie (lub czekania na Assistane) z małymi dziećmi na pokładzie - bezcenne.

 

Trochę przesadzasz. Miałem w zeszłym roku podobną sytuację i wystarczyło wtrysnąć zestaw naprawczy i jechało się dalej. 5 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy jaka dziura... czasem można zużyć całą piankę i tak dalej nie pojedziesz. Poza tym wulkanizatorzy reagują alergicznie na piankę, wielu nie chce się paprać z nią podczas naprawy.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już opona przecięta, to nawet na ROF daleko nie zajedziesz. Ale na małe dziury są fajne sposoby. Co prawda jeżdżę na ROF, ale jadąc na wakacje do Chorwacji postanowiłem, że się nie dam :-), bo pewnie najbliższy serwis w Austri...Kupiłem dwa zestawy; Cargol i zestaw naprawczy do opon motocyklowych. Piewszy - wkręcasz, pompujesz nabojem CO2 i jedziesz. Drugi - wciskasz taśmę z gumy, odcinasz resztki, pompujesz i w drogę ;-). Na szczęście nie musiałem sprawdzać ja to działa w praktyce. Za to w teorii same zalety; nawet pompki nie musisz mieć przy sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem 6 handlowców u mnie w firmie robiących niesamowite ilości kilometrów ile razy w ciągu 10 lat złapali kapcia na trasie. Chłopaki wyliczyli 2 przypadki. (10 lat, 6 osób , ok 3-4tys. km mies. na osobę - 2 dziury). Sam miałem 1 przypadek w życiu. W większości są to dziury, które pozwalają spokojnie dojechać od kompresora do kompresora i radzi sobie z nimi najprostszy zestaw naprawczy. No i prawda jest taka, że jak porządnie rozwalisz oponę to żadnych korzyści z rof też nie ma.

Dla mnie to wystarczające powody , że korzyści w rof'ach są za małe w stosunku do wad.

Niestety gdy kupowaliśmy x3 dla żony nie było możliwości tego zmienić. Sąsiadowi w salonie grozili utratą gwarancji jeżeli zmieni opony na niezgodne ze specyfikacją.

W poniedziałek wyślę oficjalne zapytanie do salonu z prośbą o stanowisko. Jeżeli nie będzie problemu to, przynajmniej zimówki, założę zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wreszcie w w Pl dojrzeli do tego. Skoro oferują to muszą, inaczej byłoby sprzeczne z logika, nieprawdaż?

 

Tak jak pisałem w UK znakomita większość x3 wyjeżdża z salonów na oponach klasycznych... A serwis whatcar.co.uk w recezji X3 szczególnie odradzał zakup tego modelu na RoFach.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie przeczytałeś o tym certyfikowaniu?

Chodzi o tą oponę http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-contiwintercontact-ts790-v-245-50-r18-104-v-xl-fr-

Dla wyjaśnienia:

* - wyposażenie oryginalne w samochodach BMW, symbol gwiazdki na oponie oznacza że to "wyposażenie oryginalne w samochodach BMW" ale nie wiadomo do czy do wszystkich modeli, czy nie, tak napisane jest w specyfikacji Continentala:

Tu masz te symbole http://www.nakole.pl/oznaczenia-na-oponach.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i zastanawiam się dlaczego czepiacie się opon ROF. Latnie mam 18 zimowe 17 i nie mam co się przyczepić do komfortu jazdy na ROF.

Nawet jeśli jadę poza miasto przełączam zawieszenie w tryb sport żeby auto było twardsze.

Ja tez tego kompletnie nie rozumiem, a mam 19". W trybie comfort jest lepiej niz dobrze, a mieszkam w miejscu w ktorym drogi sa kiepskie, albo wcale ich nie ma.

Wczoraj pojezdzilem, zony Wiesniakiem i dopiero sobie przypomnialem co to znaczy twarde zawieszenie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie,

 

Oczywiście drodzy forumowicze macie pełne prawo montować zwykłe opony bez Run Flat do swoich BMW (nie ma nakazu montowania opon tylko z Run Flat). Dla wielu posiadaczy BMW powróciła właśnie moda na montowanie opon zwykłych, bo opony z Run Flat są droższe, cięższe i mniej komfortowe.

Ale UWAGA: kiedy auto jest na oponach Run Flat, to nie potrzeba mieć koła zapasowego, gdyż w razie przebicia można na tej oponie dalej jechać - tylko z ograniczoną prędkością i ograniczoną ilością kilometrów. Więc przypominamy tym, którzy chcą przejść na opony zwykłe, żeby pamiętali o wyposażeniu się w zapasowe koło na wypadek przebicia.

 

Pozdrawiamy,

Ekipa rezulteo :)

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupowanie zapasu, który zabierze 3/4 bagażnika, mija się z celem... niestety BMW nie przewidziało miejsca na zapas w X3 (nawet na dojazdówkę nie ma miejsca). I tu niestety Audi Q5 górą. Edytowane przez wodzik2

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

sorki, że się wtrącę, ale chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

X5 '11 - lato - koła 19 cali, opony Yokohama, zima 18 cali z oponami Vredestein. Oba komplety nie ROF.

Koła przełożyłem 2 tyg. temu.

 

Zaobserwowane: spalanie - mniejsze o 1 litr, komfort jazdy - lepszy (mniej wstrząsów na wertepach i przy przejeżdżaniu przez garby); wygląd - gorszy.

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja tak z ciekawosci - czy naprawde tak duza liczba osob, ktore przebijaja run flaty w trasie, jada na przebitych oponach do wulkanizacji? ze tak powiem, taka opona po takiej jezdzie jest na smietnik - mnie nie za bardzo stac na to, aby ze wzgledu na kapcia wyrzucac opone (albo dwie biorac pod uwage pozostala ilosc bieznika)... ale wiem, ze sa ludzie bardziej majetni ode mnie...

 

na marginesie (przynajmniej po tej stronie stawu) czasem na konkretny rodzaj opony trzeba czekac 2-3 dni

 

jezdze na run flatach, bo tylko takie BMW dostarcza w X5 w USA, 2 razy zlapalem kapcia - tzn. czujnik zasygnalizowal ubytek powietrza; sprawdzilem cisnienie wlasnym miernikiem, zawsze bylo powyzej 70% zalecanego, wiec po wyszukiwaniu wulkanizacji udwalem sie na naprawe opony; naprawa 15-20 USD, nowa opona ok. 500 baksow

 

jesli mialbym duzy ubytek powietrza, zadzwonilbym po assistance (niestety przy konfiguracji przeoczylem fakt, ze X5 nie ma standardzie zapasu), ale generalnie wymiana kola to 5-15 min roboty

 

oczywiscie to brednie, ze F25 powinien jezdzic tylko na run flatach - podobnie z opinia gloszona przez wielu, ze run flatow sie nie naprawia... oczywiscie sie nie naprawia, jesli sie jezdzi na oponie bez powietrza

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.