Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dźwięki gdy rozrząd będzie wymieniony nie interesują mnie zupełnie.

 

Dziwne - oczekujesz diagnozy na podstawie dźwięku z filmiku a jak będzie po wymianie to ciebie już nie interesuje, pokrętna ta twoja logika.

 

I po 500 km jak popracuje pod obciąźeniem...

 

Bez przesady

 

Fąfara nie daje gwarancji na dzwieki tylko na wymiane rozrzadu.Moźesz go wymienic a silnik bedzie pracowal identycznie.

Niestety na te rozrzady nie ma recepty ..

 

To dalej diagnozujcie na słuch :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dziwne - oczekujesz diagnozy na podstawie dźwięku z filmiku a jak będzie po wymianie to ciebie już nie interesuje, pokrętna ta twoja logika.

 

Oczekiwałem opinii ponieważ nie byłem pewny czy zabierać się od razu za rozrząd czy na spokojnie, jednak stwierdziłem że nie ma na co czekać. O ile przed wymianą można się wsłuchiwać w dźwięki i zastanawiać się czy to wtrysk klepie, czy coś rezonuje czy to jednak rozrząd, tak po wymianie w ogóle mnie to już nie obchodzi, wiem że mam wszystko nowe i minumum 100 tkm zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wydaje mi sie iz kolege ogólnie dziwi, po czesci go rozumiem, wsluchiwanie sie w rozrzad. Sadze, podobnie jak wiele osob, po przekroczeniu magicznej liczby 160tys przebiegu, rozrząd w n47 po prostu wymieniamy. Inaczej to loteria. W automacie wytrzymuje troszke dluzej, to samo jak brak funkcji start/stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może udzielić odpowiedzi dlaczego może być tak, że na zimnym silniku nie słychać nigdy rozrządu, ani trochę, a po rozgrzaniu do powiedzmy 50-60 stopni czasem pojawiają się jakieś odgłosy? I to też bardzo nieregulanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może udzielić odpowiedzi dlaczego może być tak, że na zimnym silniku nie słychać nigdy rozrządu, ani trochę, a po rozgrzaniu do powiedzmy 50-60 stopni czasem pojawiają się jakieś odgłosy? I to też bardzo nieregulanie

 

A jesteś pewien, że to rozrząd? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może udzielić odpowiedzi dlaczego może być tak, że na zimnym silniku nie słychać nigdy rozrządu, ani trochę, a po rozgrzaniu do powiedzmy 50-60 stopni czasem pojawiają się jakieś odgłosy? I to też bardzo nieregulanie

 

A jesteś pewien, że to rozrząd? :roll:

 

Pewny nie jestem, ale tak mi się wydaje, bo co to mogło by być innego? Udało mi się nagrać ten dźwięk


To dźwięk po kilku kilometrach jazdy miejskiej. Wydaje mi się, że słychać takie cykliczne cykanie, gdy się przyłoży głowę do przedniego koła od strony kierowcy. Tylko dźwięk ten występuje bardzo nieregulanie, jakiś czas temu delikatnie był słyszalny szum/szelest podczas dodawania gazu siedząc w środku, ale po wymianie oleju ten dźwięk ustąpił. Na zimnym nigdy nic nie słychać, a po lekkim rozgrzaniu czasem właśnie to cykanie się pojawia, później znika, losowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo tak slychac, pod koniec duzo glosniej. Po wymianie cisza, przynajmniej narazie, zrobilem jakies 3000km od wymiany. 320d, N47n, 170tys przebiegu.

A ile jeszcze tak przejeździłeś do wymiany? I po jakim czasie objawy się nasiliły? co ciekawe, u mnie po wymianie oleju na jakiś czas całkowicie to zniknęło, a teraz czasem się pojawia, to też dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacina ci sie napinacz rozrzadu. stad taki temat. to on powoduje urwanie. takze mozesz na poczatek spróbowac wymienic napinacz na nowy. jesli wąż po kieszeni Cie gryzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacina ci sie napinacz rozrzadu. stad taki temat. to on powoduje urwanie. takze mozesz na poczatek spróbowac wymienic napinacz na nowy. jesli wąż po kieszeni Cie gryzie

Liczę się z koniecznością wymiany, tylko zastanawiam się czy jest sens już teraz to ruszać, jeśli nie daje takich typowych objawów jak na innych filmikach. Chodzi o napinacz górny? W jaki sposób się blokuje, nie ma odpowiedniego ciśnienia oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie standardowo zatarty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

może ten temat powinien się nazywać jaka to melodia?? :mad2:

ludzie jak kupiliście auto z N47 pod maską to rozrząd trzeba wymienić prędzej czy później (dla własnego spokoju lepsza 1 opcja) a nie robić z forum słuchowiska

chcesz wiedzieć więcej? to poszukaj ogarniętego mechanika w tej materii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobrze powiedziane. Dzwiek pod maska, dzwiek przy kole, obok kola, w srodku. Ilez mozna... i najlepsze... na ile jeszcze wystarczy?... moge tak jezdzic... Juz mnie to zaczyna meczyc i wypadam z tego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale na tym forum jest jakas mania jezdzenia n47 do smierci... a pozniej biadolenie ze sie zerwal i potrzebny nowy motor. kurka siwa... ma 100k to zmieniac i miec spokoj na kolejne 100k. a nie jezdzic i sluchac... lepiej sobie radio wlaczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F11 525d N47S1 2012 r przebieg 278 tys strzelony rozrząd , cała góra silnika do wymiany :mad2: tragedia :mad2: ASO nie przewiduje w nowszych modelach przebiegu do wymiany tego rozrządu. Dodam również że auto było pod stałym nadzorem serwisu - BRAK !!!! jakichkolwiek sygnałów nic nie widać nic nie słychać :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
F11 525d N47S1 2012 r przebieg 278 tys strzelony rozrząd , cała góra silnika do wymiany :mad2: tragedia :mad2: ASO nie przewiduje w nowszych modelach przebiegu do wymiany tego rozrządu. Dodam również że auto było pod stałym nadzorem serwisu - BRAK !!!! jakichkolwiek sygnałów nic nie widać nic nie słychać :?:

 

przykro to czytac, ale moze ten glos niektorym da do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.