Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

Podjedź sobie do Grzegorza Fąfary ogarnie Ci to w 4-5h bez żadnych późniejszych problemów, aż tak daleko nie masz.


U mnie w n47n 184KM zaczął cykać rytmicznie tylko chwilę po odpaleniu do lekkiego zagrzania. Teoretycznie można było jeszcze jeździć, ale lepiej mieć spokój ducha i spać spokojnie prze kolejną trasą..

BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

230km, niecałe 3h jazdy.. ale trochę mnie nastraszyliście i strach odpalać auto :duh:

No i czytałem, że po wymianie u Pana Grzegorza rozrząd czasem dalej słychać.. ale mimo to daje gwarancje na rozrząd. Na allegro ma ogłoszenia to jest w opisie "brak jakiejkolwiek gwarancji na akustyke".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso też chyba nie daje gwarancji na akustykę. Szczerze to nie słyszałem, że po wymianie u bracia Fąfara dalej cos słychać z rozrządu.. Trzeba zmienić jak wyciągniete łańcuchy lub uszkodzona napinacze i nie wsłuchiwać się więcej..
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź sobie do Grzegorza Fąfary ogarnie Ci to w 4-5h bez żadnych późniejszych problemów, aż tak daleko nie masz.


U mnie w n47n 184KM zaczął cykać rytmicznie tylko chwilę po odpaleniu do lekkiego zagrzania. Teoretycznie można było jeszcze jeździć, ale lepiej mieć spokój ducha i spać spokojnie prze kolejną trasą..

Jaki przebieg? U mnie czasami coś cyknie przy odpalaniu prze 2 sekundy, ale nie zawsze i na 100% nie wiem czy to rozrząd

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź sobie do Grzegorza Fąfary ogarnie Ci to w 4-5h bez żadnych późniejszych problemów, aż tak daleko nie masz.


U mnie w n47n 184KM zaczął cykać rytmicznie tylko chwilę po odpaleniu do lekkiego zagrzania. Teoretycznie można było jeszcze jeździć, ale lepiej mieć spokój ducha i spać spokojnie prze kolejną trasą..

Jaki przebieg? U mnie czasami coś cyknie przy odpalaniu prze 2 sekundy, ale nie zawsze i na 100% nie wiem czy to rozrząd

 


u mnie było to przy około 200tys. km. Od wymiany zrobione około 30tys. km i nic nie słychać. Też myślałem, że może jakaś rolka itd, ale niestety...

BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj telefon, dziś wymieniono u Pana Grzesia Fonfary, juz aż tak nie cyka + brak tego hałasu od 1500 obrotów. No i mam spokój poki co.

A po odpaleniu po nocy masz cykanie przez chwilę? Jak teraz cyka?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czytałem, że po wymianie u Pana Grzegorza rozrząd czasem dalej słychać.. ale mimo to daje gwarancje na rozrząd. Na allegro ma ogłoszenia to jest w opisie "brak jakiejkolwiek gwarancji na akustyke".

To nie jest wina Pana Grzegorza tylko konstrukcji samochodu. Praca rozrządu w tym aucie jest po prostu słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym i nikomu nic nie zarzucam, byłem przy wymianie, ja jestem zadowolony :) od 1500 obrotów już nie słychać tego co wcześniej. Ale silnik jakos dużo bardziej się trzęsie na wolnych obrotach.. Naprawdę bardzo mocno osłona lata.

 

Czuć wibracje wewnątrz? Bo jeśli wnioskujesz tylko po wibrującej osłonie silnika pod maską, to jest akurat kwestia mocowań tejże osłony (gumki mocujące się wyrobiły i nie trzymają osłony na sztywno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przejechane 167k km i zaczynam myśleć o rozrządzie. Nie ma objawów dźwiękowych, mechanik z ASO powiedział że jest ok ale żebym przed 200k km ten rozrząd dla świętego spokoju wymienił.

Wymieniać czy obserwować i jeździć ?

Mam dwie wyceny pod nr VIN, które części kupić ?

naczytałem się że to jedno i to samo.


8516a0552f7b16famed.jpg

b8914484052bd502med.jpg

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A co powiecie na to.

Mamy w pracy do sprzedania e60 09r N47, kiedyś po wymianie rozrządu a teraz słychać rozrząd ALE TO TYLKO i wyłącznie jak się zagrzeje silnik. To te tzw akustyczne efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przejechane 167k km i zaczynam myśleć o rozrządzie. Nie ma objawów dźwiękowych, mechanik z ASO powiedział że jest ok ale żebym przed 200k km ten rozrząd dla świętego spokoju wymienił.

Wymieniać czy obserwować i jeździć ?

Mam dwie wyceny pod nr VIN, które części kupić ?

naczytałem się że to jedno i to samo.

Powiedz i jaka podjąłeś decyzję jeździsz dalej na tym rozrządzie czy wymieniasz bo również zastanawiam się czy dmuchać na zimne czy wymieniać, a przebieg mam podobny 173tkm.

P.s. Czy możesz podać namiary na Pw do człowieka na ten oryginalny rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to.

Mamy w pracy do sprzedania e60 09r N47, kiedyś po wymianie rozrządu a teraz słychać rozrząd ALE TO TYLKO i wyłącznie jak się zagrzeje silnik. To te tzw akustyczne efekty?

Jesteś pewny, że to dźwięk rozrządu?

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to.

Mamy w pracy do sprzedania e60 09r N47, kiedyś po wymianie rozrządu a teraz słychać rozrząd ALE TO TYLKO i wyłącznie jak się zagrzeje silnik. To te tzw akustyczne efekty?

 

U mnie po rozgrzaniu szum zdecydowanie się nasilał, najbardziej słyszalny był w przedziale 1500-2100 obrotów. Na zimnym silniku było słychać jedynie delikatne szumienie + cykanie (na "luzie").

Po wymianie oba objawy zniknęły.

#mmg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to.

Mamy w pracy do sprzedania e60 09r N47, kiedyś po wymianie rozrządu a teraz słychać rozrząd ALE TO TYLKO i wyłącznie jak się zagrzeje silnik. To te tzw akustyczne efekty?

Trzeba zweryfikować co jest powodem tych dzwięków.


 

Mam przejechane 167k km i zaczynam myśleć o rozrządzie. Nie ma objawów dźwiękowych, mechanik z ASO powiedział że jest ok ale żebym przed 200k km ten rozrząd dla świętego spokoju wymienił.

Wymieniać czy obserwować i jeździć ?

Mam dwie wyceny pod nr VIN, które części kupić ?

naczytałem się że to jedno i to samo.

Powiedz i jaka podjąłeś decyzję jeździsz dalej na tym rozrządzie czy wymieniasz bo również zastanawiam się czy dmuchać na zimne czy wymieniać, a przebieg mam podobny 173tkm.

P.s. Czy możesz podać namiary na Pw do człowieka na ten oryginalny rozrząd.

Uważam, że temat rozrządu jest rozdmuchany przez prasę i mechaników, a w następstwie oczywiście użytkowników BMW. Jeśli nie ma jakichkolwiek objawów - potwierdzonych przez zaufanego mechanika to nie ma potrzeby dmuchać na zimne i wymieniać rozrządu... Nawet na tym forum jest temat człowieka, który zrobił już ponad 400kkm na fabrycznym zestawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.