Skocz do zawartości

E39 uchwyt na napoje - montaż


zapora

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem uchwyt na napoje:

 

http://allegro.pl/uchwyt-na-napoje-puszki-przod-bmw-5-e39-nowy-i2103717080.html

 

proszę o pomoc i wskazówki jak wymontować zaślepkę i zamontować uchwyt na napoje tak żeby niczego nie zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było na forum jak do tego się zabrac.Z tego co pamiętam to trzeba wyciągnąc konsole środkową ,radio ,klimę i dopiero bedzie dostęp do tego uchwytu.Jeżeli się mylę to niech ktoś poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zaślepkę to najlepiej ją wypchnąć od środka. Do tego celu dobrze wyjąć panel klimatornika - jest na wcisk. Wystarczy go z jednej strony podważyć z wyczuciem (mały śrubokręt z podłożonym materiałem aby nie pokieraszować plastików lub czasem róg karty kredytowej starczy). Sam panel z uchwytami jest przymocowany 2 śrubami - trzeba je wkręcać przy otwartych uchwytach bo inaczej są zasłonięte. Generalnie jak obejrzysz bebechy to będziesz wiedział gdzie co jest. Nie pamiętam tylko czy fabrycznie już są tam otwory pod śruby czy trzeba być może zaopatrzyć się np w te metalowe wsuwki z gwintem, w które wkręca się śruby.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem uchwyt na napoje:

 

http://allegro.pl/uchwyt-na-napoje-puszki-przod-bmw-5-e39-nowy-i2103717080.html

 

proszę o pomoc i wskazówki jak wymontować zaślepkę i zamontować uchwyt na napoje tak żeby niczego nie zniszczyć.

 

Ile kosztowała cię taka przyjemność? Coś mi link nie działa... A zastanawiam się nad dołożeniem tych uchwytów u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie dał bym 270 zł za to.

Te uchwyty są tak badziewne,niepraktyczne i delikatne,aż dziw że konstruktorzy mają tak poronione pomysły.

Tylko nie myśl, że ten uchwyt przytrzyma ci jakikolwiek kubek.Jak zaczniesz często się tym bawić to za miesiąc będziesz musiał kupić nowy bo się połamie.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapora: brak tych uchwytów nie jest czymś złym ponieważ są tak liche, że bardzo łatwo pękają i trzeba bardzo uważać przy wkładaniu puszek/butelek żeby ich nie uszkodzić. Mój już kleiłem bo też pękł - póki co jakoś się trzyma ale i tak jeśli muszę to wkładam puszkę w ten nieuszkodzony. Przyznam jeszcze szczerze, że przez 3 lata użytkowania auta może ze 2-3 razy korzystałem z tego uchwytu.

Dlatego za chiny ludowe nie wywaliłbym 270pln za tą tandetę...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie drogo to ciebie wyszło. Ja w zeszłym roku kupowałem w ASO BMW te uchwyty bo kupiłem auto z połamanymi. Dałem 170 zł więc nie wiem skąd taka cena na Allegro. :duh:

Czyżby ceny poszły aż tak do góry ?? Wymieniłem je w 5 min na parkingu pod ASO przy pomocy standardowego śrubokręta ze schowka na narzędzia.

Poza tym zgadzam się kolegami wyżej. Straszny badziew te uchwyty - na zakrętach rzadko co utrzyma się w nich. Za nisko są zamocowane. Konstrukcyjnie powinny być zamienione miejscami z listwą od guzików podgrzewania foteli.

W tylnej części tunelu środkowego pod kratkami nawiewu też miałem uchwyty - tam to już w ogóle pomyłka. Każde ruszenie nogą przez tylnego pasażera i połamane. Kupiłem zamiast nich oryginalny schowek.

...Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami

http://micro-bit.pl/bmw/DSC_2027_small.jpg

moja galeria : 530dA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie drogo to ciebie wyszło. Ja w zeszłym roku kupowałem w ASO BMW te uchwyty bo kupiłem auto z połamanymi. Dałem 170 zł więc nie wiem skąd taka cena na Allegro. :duh:

Czyżby ceny poszły aż tak do góry ?? Wymieniłem je w 5 min na parkingu pod ASO przy pomocy standardowego śrubokręta ze schowka na narzędzia.

Poza tym zgadzam się kolegami wyżej. Straszny badziew te uchwyty - na zakrętach rzadko co utrzyma się w nich. Za nisko są zamocowane. Konstrukcyjnie powinny być zamienione miejscami z listwą od guzików podgrzewania foteli.

W tylnej części tunelu środkowego pod kratkami nawiewu też miałem uchwyty - tam to już w ogóle pomyłka. Każde ruszenie nogą przez tylnego pasażera i połamane. Kupiłem zamiast nich oryginalny schowek.

 

Właśnie zastanawiałem się nad ich praktyczną stroną. Jak dla mnie również za nisko są montowane. Z tyłu mam schowek i jest to bardzo praktyczne, jakiś tel. pasażera czy portfel. Tylko nie spodziewałem się, że te uchwyty będą takie liche. Z przodu mam piekną ciągłą listwę a i tak stawiam kubki w tym zagłebieniu. Jeszcze co mnie denerwuje, jak tam postawie kubek to dojście do wielu przycisków jest niemożliwy i trzeba te kubki odstawiać :mad2:.

Czytając tak wasze opinie na ten temat, chyba dam sobie spokój z tymi uchwytami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety niezbyt funkcjonalnie projektant e39 podszedł do tematu. Pod tym względem w e60 trochę więcej oleju w głowie mieli bo i masywniejsze te uchwyty i nie przeszkadzają tak w używaniu innych elementów deski rozdzielczej.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowek w konsoli środk. z tyłu (51168159701)

- na Allegro - 99,99 zł + przesyłka

- w ASO - 84,46 zł bez rabatu (kupowałem w listopadzie 2011).

 

rachunek jest prosty, chyba, że nie masz ASO w pobliżu.

 

 

Te 270 zł za jeden uchwyt to bardzo dużo, w ASO przód i tył kosztuje trochę ponad 300 zł..

 

A jakość uchwytów - moim zdaniem skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety niezbyt funkcjonalnie projektant e39 podszedł do tematu.

To i tak zdecydowanie lepiej niż w e46. Tam w ogóle nie ma uchwytów nie licząc kiepskiego zamiennika dla schowka z roleta przy podłokietniku.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również korzystam z tych uchwytów, jakaś kawka czy herbatka w trasie i ogólnie jestem zadowolony. Jedyne co bym w nich zmienił to ramie trzymające, żeby było nieco masywniejsze i wyżej podniesione co dało by lepsze i stabilniejsze trzymanie
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te uchwyty i ich używanie to proszenie sie o kłopoty , łatwo jest zalać sobie czymś przyciski . Ja mam orginalnie te uchwyty ale nigdy ich nie używałem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te uchwyty to kompletna porażka inżynierów BMW,swoją drogą ciekawi mnie jak to jest rozwiązane w e39 przeznaczonych na rynek USA?Amerykanie podczas jazdy cały czas coś żrą,piją i rozmawiają przez telefon.Dla nich te uchwyty tak jak skrzynia aut. to standard,ważniejszy jak podgrzewane fotele czy ksenony.Jeździłem tam wieloma autami jako pasażer i zauważyłem że wszystkie są dodatkowo wyposażone w uchwyty na kubki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogi: myślę, że nic specjalnego dla Amerykańców nie wymyślili. Możliwe, że jedynie jako standardowe wyposażenie wrzucali te uchwyty - i do przodu, i do tyłu. Niestety przy tak częstym użytkowaniu jak u Amerykańców to te uchwyty musieli chyba zamawiać tak często jak nowe filtry i olej w dieslach.

Poza tym jeśli ktoś z tego często korzysta i chce mieć FUNKCJONALNE uchwyty to kupuje uniwersalne, zaczepiane np za kratki nawiewów bądź wsuwane między szybę boczną a listwę od boczku drzwi.

Ewentualnie jak ktoś ma większy zapał do rzeźbienia to może wszczepić przyczepiany uchwyt na napoje od X1 lub Z4 ale to nie zawsze pasuje stylistycznie do e39 (oczywiście jest to uchwyt zdejmowany więc można go wpinać tylko wtedy kiedy chcemy się czegoś napić.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W amerykańskich wozach to nie są uchwyty na napoje.W tych otworach niczym studnia głębinowa(przeważnie) to mieści się nie tylko kubek ale całe wiadro :mrgreen:

U siebie uchwytu użyłem tylko raz i o jeden raz za dużo,przeklinałem potem z godzinę a może nawet więcej.

Raz wtyknąłem tam kubek Mc Donaldsowy,ale po pierwszym zakręcie już go nie było.Ale za to zawartość była na całej podłodze i konsoli (mieszek biegów i tak dalej).

Mam je i z przodu i z tyłu-nie korzystam w ogóle.

Koledzy po testują jak zamontują to zobaczą ile ten gadżet jest wart.

PS.W tym momencie przychodzi mi do głowy tytuł piosenki "Mniej niż zero" :mrgreen:

To się nazywa uchwyt :cool2:

http://images43.fotosik.pl/1373/f37ff32ccebcd38e.jpg

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amerykańskich wozach to nie są uchwyty na napoje.W tych otworach niczym studnia głębinowa(przeważnie) to mieści się nie tylko kubek ale całe wiadro :mrgreen:

-dokładnie,jedno wiaderko na coca cole a drugie na lód w kostkach :mrgreen:

dla nas pozostało rzeźbić jak radzi ''Manolito'' :( albo zbierać rozlane picie :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amerykańskich wozach to nie są uchwyty na napoje.W tych otworach niczym studnia głębinowa(przeważnie) to mieści się nie tylko kubek ale całe wiadro :mrgreen:

U siebie uchwytu użyłem tylko raz i o jeden raz za dużo,przeklinałem potem z godzinę a może nawet więcej.

Raz wtyknąłem tam kubek Mc Donaldsowy,ale po pierwszym zakręcie już go nie było.Ale za to zawartość była na całej podłodze i konsoli (mieszek biegów i tak dalej).

Mam je i z przodu i z tyłu-nie korzystam w ogóle.

Koledzy po testują jak zamontują to zobaczą ile ten gadżet jest wart.

PS.W tym momencie przychodzi mi do głowy tytuł piosenki "Mniej niż zero" :mrgreen:

To się nazywa uchwyt :cool2:

http://images43.fotosik.pl/1373/f37ff32ccebcd38e.jpg

 

Czyli w e39 czy z wersją z uchwytami czy bez, stawiając kubek na tej podstawce i ruszając energicznie lub skręcając, napój albo na kolanach albo na konsoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast badziewnego i drogiego uchwyty lepiej kupić w ASO ori zaślepkę, za jedynek 80 zł (a nie jakieś kosmiczne 270 za ten badziew). Co do tylnego uchwytu - to samo. Wymieniłem go na "półkę" która kosztowała jakieś grosze, i nie denerwują mnie połamane, nie wysuwające się uchwyty z których nigdy nie korzystam. Problem uchwytów na kubki rozwiązano lepiej w E38. Są one o wiele bardziej masywne.

BMW E39 530dA Orientblau Metalic

http://img11.imageshack.us/img11/9696/podpisyv.jpg


Galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=146383

Elektronika samochodowa Tomasz Pyszka tel: 602 757 397

http://www.mechatronika.krakow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.