Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Witam

W koncu kupilem nowe obrecze.

Zdecydowalem sie na 19cali ATS Perfection Polar

Przod 8x19 et35

Tyl 9x19 et42

Gumy Yokohama Advan Sport

Przod 245/40

Tyl 275/35

Wszystko fajnie spasowalo - wczesniej mialem 17cali. Teraz na 19 calach jakos specjalnie komfort jazdy sie nie pogorszyl a nawet jest lepiej, bardziej "przyklejony" do asfaltu.

Teraz przód siedzi ci 8 mm bardziej do wew. niż seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem.

To jeszcze pytanie o rozmiar co mam na tylnej osi, jest ok?

Zanim zwrócę się do gościa gdzie kupiłem, to zamiana na et30 lub dystanse ??? Tylko po co dystanse skoro nowe kupowałem.....


Poza tym, wizualnie jest ok, ani tez w roznicy w prowadzeniu auta na gorsze nie odczulem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Widzę, że na forum został poruszony temat opon i felg w xdrive mam z nim mały problem w f10 :/ ponieważ po zmianie kół na 19” gdzie felgi na przodzie są 8,5x19” ET33 z oponą 245/40 r19, a tył 9,5x19” ET38 z opona 275/35 r19 Mam delikatne szarpanie nie wiem czy tylniej osi czy przedniej :/ Dodatkowo jak dam ciśnienie takie jak na tabliczce to mam o wiele większe szarpanie niż teraz :( Na kołach zimowych nic takiego się nie działo i nie dzieje

Czy taki dobór opon do takich felg jest dobry? Czy powinienem zastosować inny dobór opon?


Będę wdzięczny za pomoc


Pozdrawiam

Mathew2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Widzę, że na forum został poruszony temat opon i felg w xdrive mam z nim mały problem w f10 :/ ponieważ po zmianie kół na 19” gdzie felgi na przodzie są 8,5x19” ET33 z oponą 245/40 r19, a tył 9,5x19” ET38 z opona 275/35 r19 Mam delikatne szarpanie nie wiem czy tylniej osi czy przedniej :/ Dodatkowo jak dam ciśnienie takie jak na tabliczce to mam o wiele większe szarpanie niż teraz :( Na kołach zimowych nic takiego się nie działo i nie dzieje

Czy taki dobór opon do takich felg jest dobry? Czy powinienem zastosować inny dobór opon?


Będę wdzięczny za pomoc


Pozdrawiam

Mathew2020

 

Xdrive Ci szarpie, złe opony.... różnica obwodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było napisać że chodzi ci że złe opony to oznacza że bez gwiazdki. W sumie pytający nie napisał, że ma bez gwiazdki.

Dla mnie generalnie gwiazdka to standard w tym przypadku i nawet nie pomyślałem, że mówimy o oponach bez.

Odniosłem się do pytania czy rozmiar jest ok - rozmiar jest OK.

A jeśli rzeczywiście założył bez homologacji to duża szansa że tu jest właśnie przyczyna. Masz racje z tą gwiazdką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było napisać że chodzi ci że złe opony to oznacza że bez gwiazdki. W sumie pytający nie napisał, że ma bez gwiazdki.

Dla mnie generalnie gwiazdka to standard w tym przypadku i nawet nie pomyślałem, że mówimy o oponach bez.

Odniosłem się do pytania czy rozmiar jest ok - rozmiar jest OK.

A jeśli rzeczywiście założył bez homologacji to duża szansa że tu jest właśnie przyczyna. Masz racje z tą gwiazdką.


Tak Gwizdaka musi być w rozmiarze mieszanym.... ja zamówiłem teraz opony Bridgestone Potenza s007 z gwiazdka ale bez runflat zobaczymy co to będzie :) homologacja jest wiec nie powinno być problemu z xdrive i może chodź troche będzie bardziej komfortowy. Te opony montują na pierwszy montaż do m850ix. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Miałem podobnie jak kolega ze szarpało, rozmiar opon miałem tez dobry takie producent zaleca opona Yokohama za sztuke ponad tysiak i co szarpało .... zmieniłem na opony z gwiazdka wszystko jak ręka odjął. Wiem ze może to się wydawać jakaś abstrakcja ze opony mogę powodować takie zachowanie i tez nie wierzyłem dopóki nie zmieniłem opon bo chciałem już regenerować xdrive, ale niedałby mi nikt gwarancji na xdrive jakbym przyjechał na innych kołach niż z gwiazdka, wiec zacząłem od opon :) oczywiście mówimy tu o rozmiarze mieszanym....

 

Witam,

Czyli jak zmienię opony na opony z gwiazdką to x-drive przestanie szarpać ?

Przed zakupem tych opon co mam dowiadywałem się w salonie i powiedzieli, że nie ma różnicy czy mam z homologacją czy nie bo najważniejsze jest abym miał taki rozmiar opon jak na tabliczce.

Już zacząłem szukać miejsca gdzie naprawią lub wymienią mi x-drive, a właśnie czy ktoś z was mógłby polecić miejsce gdzie będzie to zrobione raz, a porządnie ? Oczywiście nie mam na myśli salonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czyli jak zmienię opony na opony z gwiazdką to x-drive przestanie szarpać ?

 

co Wy tak sie usraliście wszyscy do tej gwiazdki ? koledze wyżej przestało szarpać bo miał zapewne wadliwe opony a czy opony mają gwiazkdę czy nie to nie ma znaczenia. Opony z gwiazdką to najcześniej RF chociaż aktualnie już tez bez RF są z gwiazdką. Czym się taka opona rózni od tej bez gwiazki ? jakaś kosmiczna technologia została tam zastosowana że nagle auto przestaje szarpać ? do gumy dodają pyłu księżycowego ? :mrgreen:


Moje auto jak kupiłem dziwnie sie prowadziło, lekko trząsło. Przyczyn było kilka, najpierw sprawdziłem felgi czy proste, pozniej wymieniłem opony i zrobiłem geometrie. Wszystko jest ok ale nie mam xdrive :P


Pisałeś że problem jest po wymianie opon. Jak chcesz kupować nowy komplet to obstawiam że poprzedni zapewne nie był nowy. Sprawdzałeś czy felgi są napewno proste ? a co do polecanego miejsca nie napisałeś z jakiej miejscowości jesteś :mrgreen:

Masz zimówki ? wszystko jest ok ? wiesz najprostszym sposobem zeby sprawdzić czy to wina kół to założyć inny komplet.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otóż opony mam nowe. Sprawdzałem również na kołach znajomego, który ma x-drive felgi były 20” u niego nic nie szarpało, a u mnie nie dało się jechać :/ Wymieniłem felgi z takim et i szerokością jaką podali mi w serwisie i teraz delikatnie szarpie przy przyspieszaniu na 19” :/ jestem z województwa łódzkiego i czy gdzieś jest tutaj ktoś godny polecenia żeby naprawić x-drive? Jestem w trakcie umówienia się do salonu w celu zdiagnozowania czy to na pewno x-drive bo może to jest czegoś innego przyczyna

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometrii nie sprawdzałem, ale wydaje mi się że jak na kołach zimowych nic nie szarpie to chyba geometrii nie muszę sprawdzać. We wtorek byłem w serwisie bmw żeby sprawdzili czemu tak się dzieje i jak to złośliwość rzeczy martwych jadąc do serwisu ani razu nie szarpnęło nawet delikatnie tak samo przy sprawdzaniu :lol: W tym tygodniu jadę na diagnoza do warsztatu gdzie zajmują się regeneracją vtg zobaczę co mi tam powiedzą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jestem ciekaw ponieważ mam podobny problem. W jakim zakresie ma te szarpanie ? Czy nie jest tak, że odczuwalne najbardziej w zakresie 110-140km/h ? Podczas przyśpieszania wibruje całe nadwozie ?

 

Ten Serwis, w którym byłem to pozostawię wizytę bez komentarza... bo aż szkoda pisać. U mnie to zaczyna szarpać przy przyspieszaniu takie delikatne szarpanie najczęściej jakoś od około 2 tys. Obrotów i delikatnie wibracje, a później spokój. Tylko przy ponownym mocnym przyspieszaniu to poszarpuje delikatnie. Wczoraj zmniejszyłem delikatnie ciśnienie we wszystkich oponach i przestało szarpać. Trochę to dziwne bo jak mam uszkodzony x-drive to czy nie powinien szarpać cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków ludziom szarpie xdrive i nic nie wyskakuje na desce. U mnie nawet diagnostyka ASO nic nie wskazało, dopiero jak wysłali metadane do centrali to przyszło info, że skrzynka VTG do wymiany.


I jak wymieniłeś to wszystko działa tak jak powinno bez żadnych szarpnięć itp? Czy coś jeszcze musiałeś wymieniać prócz skrzynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Macie kogoś do polecenia kto zrobi regenerację skrzynki vtg w Częstochowie lub niedaleko ? Słyszałem, że tam najwiecej specjalistów w tym temacie. Najlepiej kogoś kto da gwarancję na swoją wykonaną pracę i że skrzynka nie rozleci się po 100, 1000 czy 100000 km

Chyba, że macie kogoś godnego polecenia w woj. Łódzki lub mazowieckim kto nie zedrze nie wiadomo ile kasy i najpierw zdiagnozuje czy to na pewno Jest wina skrzynki

Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.