Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tu masz na 19 tez:


Jesli to są 19" to na zdjęciach fajnie wychodzi ( ogolnie ) wysokość opony ,gdzie w rzeczywistości jest ta opona jeszcze dla mnie za wysoka :D

Zresztą na moim zdjęciu widać ze felgi mogłyby być jeszcze większe .


Ja kierowałem sie zdjęciami i to nie jest dobry sposób .


Pozdrawiam


Dzękuje za linka ( zdjęcia ) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to tez jest kwestia konkretnego zestawu. Oko ludzkie roznie odbiera w zaleznosci od tego jaki kolor i wzor felg jest. Poza tym sadze ze kazdego producenta opony tez troche inaczej sie ukladaja i zachodza na rant felgi. U mnie przykladowo sa zalozone goodyeary z rantem ochronnym. Jak porownywalem zestaw 18 cali z pirelli i z goodyearami to inaczej to wygladalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie a co sądzicie o tych kołach do F11 520xd LCI

https://allegro.pl/oferta/alufelgi-opona-lato-goodyear-bmw-f10-f12-7-5m2018r-8621209836#

Co dziwne wszystkie 4 koła tej samej szerokości, Et33. Zazwyczaj 19" są w dwóch szerokościach. Powinny chyba pasować idealnie? Chyba że tył przy tym et będzie zbyt mocno schowany w nadkole? Niestety znalezienie zdjęć w necie jak wyglądają na F11 jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w jednakowych szerokościach 8.5x19 et 33. Znalazłem dzisiaj info z katalogów że były dostępne wszystkie 4 takie same lub w dwóch szerokościach. Czy tył 8.5x19 et33 a 9x19 et44 nie będzie tak samo osadzony we wnękach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że 8.5x19 et33 i 9x19 et44 będą wyglądały na zewnatrznej stronie tylnej osi praktycznie identycznie. Różnica w et 11mm niweluje jakby 0.5 cala szerokości felgi. Dobrze kombinuję?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w jednakowych szerokościach 8.5x19 et 33. Znalazłem dzisiaj info z katalogów że były dostępne wszystkie 4 takie same lub w dwóch szerokościach. Czy tył 8.5x19 et33 a 9x19 et44 nie będzie tak samo osadzony we wnękach?

 

Jak juz pisałem ,ja mam wszystkie 4 kolka 19" (8,5) 245,40 et 33 i jest ok !! ale 19" moze być przód- tył mieszany wtedy z tylu et jest inne ze względu na 275 szerokości ogumienia .


Jesli chodzi o osadzenie 4 kołek z takim samym wymiarem przy et 33 to jest jak najbardzej ok!


Ja jestem za 20" i tu wtedy powinno-musi 275 z tylu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może głupie pytanie ale czy przy autach z x-drive są jakieś przeciwwskazania żeby przy samodzielnej zmianie kół nie podnosić lewa rokiem tylko jednego koła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Chociaż po dzisiejszych autach wszystkiego można się już spodziewać. :oops:

Mam jeszcze pytanie odnośnie czujników RDC. Założyłem dzisiaj koła, wszystko ładnie pięknie ale niestety RDC nie chce ustawić ciśnienia. Mierzy, mierzy i w końcu wywala błąd. Sprzedający podobno odbierał mi czujniki do rocznika auta i modelu. Niestety nie działają. Wulkanizator dał mi namiar na gościa który programuje czujniki. Czy jest to kwestia przeprogramowania czujników czy poprostu są źle dobrane? Czy takie programowanie idzie przeprowadzić np. Ista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie robiłem tylko sprzedający miał dobrać je do mojego samochodu. Miałem nadzieję że mając rocznik auta, model uda mu się to ogarnąć.

Jestem właśnie po rozmowie z ASO i twierdzą że jeżeli czujniki są fizycznie sprawne wystarczy jedynie inicjalizacja.

Czy kojarzy ktoś może czy idzie to zrobić w Ista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj porozmawiać ze sprzedającym koła. Czujniki podobno dobrał do mojego auta tylko założył dwa czujniki czarne i dwa pomarańczowe. Ma mi dosłać w poniedziałek dwa czarne. Kompletnie się na tym nie znam ale czy właściwie dobrane czujniki czy to pomarańczowe czy czarne nie powinny i tak działać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. założyłem do swojej 530d 245/45/19 et38 275/40/19 et48 do tego dołożyłem dystanse 10mm czy ten zestaw może być. dodaje ze bez dystansów nie ocierało odległość od zawieszenia była bez dystansów 5mm. koła są odrobinę większe ale nie widać różnicy na prędkości. u tu pytanie czy ktoś jeździł na takim zestawie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj porozmawiać ze sprzedającym koła. Czujniki podobno dobrał do mojego auta tylko założył dwa czujniki czarne i dwa pomarańczowe. Ma mi dosłać w poniedziałek dwa czarne. Kompletnie się na tym nie znam ale czy właściwie dobrane czujniki czy to pomarańczowe czy czarne nie powinny i tak działać?

 

Sprzedający dosłał czujniki. Właśnie wymieniłem te dwa pomarańczowe na czarne. Wszystko ok. RDC działa. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

W koncu kupilem nowe obrecze.

Zdecydowalem sie na 19cali ATS Perfection Polar

Przod 8x19 et35

Tyl 9x19 et42

Gumy Yokohama Advan Sport

Przod 245/40

Tyl 275/35

Wszystko fajnie spasowalo - wczesniej mialem 17cali. Teraz na 19 calach jakos specjalnie komfort jazdy sie nie pogorszyl a nawet jest lepiej, bardziej "przyklejony" do asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.