Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

do zwykłych F10 dużo osób zakłada model od M5 S345 który ma przód 9x19 ET 32, czyli dajemy do S351 9x19 ET44 dystans 10cm i mamy ET34, wszystko powinno pasować. Zastanawiam sie czy te 17mm róznicy sprawi że będzie felga obcierać. Niedługo zakładam zimówki to wrzucę letnie tył na przód i sprawdzę :wink:


ja ogolnie kombinuje bo chciałem kupić opony całoroczne a w rozmiarze 275 na tył jest tylko 1 model dostepny który do tego jest XL nie ma RF a na przód już tej samej opony nie ma w rozmiarze 245 :? czyli musialbym mieć inny przód inny tył... kombinuje z 4x ten sam rozmiar wtedy nie będę miał problemu z zakupem opon całorocznych ale nie pali mi sie, rok temu kupiłem nowe continentale RF letnie, zimówki 17 też mam nowe. Myśle czy wszystkiego nie sprzedać i może założyć 20 cali ? :mrgreen:

Edytowane przez arolst
gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z obliczeń wynika że fela 9x19 et44 będzie bliżej amora o 26,7mm od tego co mam teraz, jak znajdę chwilę to dokładnie sprawdzę na aucie ile jest luzu i będzie wiadomo.

 

Może lepiej nie zabieraj się za mierzenie na aucie, skoro na kartce masz błędne dane obliczeń....

Szersza felga będzie bliżej "amora" o 17mm: z różnicy et mamy 11mm, a z różnicy szerokości 6mm, razem 17mm.



Ja tego nie liczył sam......



https://www.willtheyfit.com/index.php?width=225&aspect=55&diameter=17&wheelwidth=8&offset=30&width2=245&aspect2=40&wheel_size=19&wheel_width=9&offset2=44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś chciał to w dziale części sprzedaje swoje felgi 19 styling 351 z oponami pirelli Cinturato RF w 2 szerokościach (wszytko zgodnie z etykietą w aucie) opony homologowane bmw po 2 sezonach koncówka 2018r

:mrgreen:

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadałem temat, przy mojej feldze jest odstęp od najbliższego elementu na około 2-3 cm. Więc 9x19 może obcierać bez dystansu, ale jak damy faktycznie 10-15mm to wchodzi spokojnie, pytanie czy z tyłu wejdzie gdy damy taki sam dystans i zawieszenie osiądzie lub gdy załadujemy i ruszymy zanim zdąży napompować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej chce kupić felgi OXIGIN 14 Black mam dylemat co do wyboru felg 19 cali albo 20 cali . Na których bedzie ladnie wyglądała moja bunia i czy nie straci na komforcie . Nie znam się na oznaczeniu ET dlatego także w tym temacie proszę o pomoc , dziekuje serdecznie


Moja konfiguracja


19' et 35 8,5 Przod

19' et 36 9,5 Tyl


Lub

20' et 35 8.5 Przod

20' et 18 9.5 Tyl



Link do felg https://images.app.goo.gl/BjtU1haGSamzxSd79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zależy na komforcie to weź 19", na 20" mało gumy zostaje.

Pierwsze felgi podejdą bez problemu. Tył się wysunie nawet 14,4 mm będzie to fajnie wyglądało. Opony 245/40 przód, a tył 275/35.

20" do serii 5 to nie jest jakiś kosmos, bo buda jest duża, i jak bardziej zależy na wyglądzie to weź 20", ale to co wstawiłeś nie podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

I szerokość felgi i ET ma wpływ na to czy wejdą czy nie.

Co innego felga 8.0 ET 30 a co innego felga 9.5 ET 30 prawda? Przy odpowiednim ET i 10 cali tam wejdzie.

A to jest jakaś zależność między rozmiarem felgi a mocą auta? na 17" ma więcej mocy niż na 19"? Bo ja nie widziałem zmiany mocy w zależności od felgi w broszurach BMW.

Na 17" ma 120 KM a na 19" 110 KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fabrycznie na przodzie jest ET 33 przy feldze 8,5 cala czyli et 35 będzie zbliżone, natomiast ET 15 wysunie felgę na zewnątrz i pytanie jest czy nie będzie nic ocierało ? Zobacz sobie na kalkulator ET dostępny w necie, zobrazuje ci różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatecznie 19' za duzo zachodu o 20 brak takowego ET.


Teraz ostatnie pytanko

Na tyl 19' et 36 9.5

A na przod mam do wyboru


8.5 ET 35

LUB

8.5 ET 15 . które wybrać? Wytlumaxzy mi ktoś tak po chłopsku jaka będzie widoczna różnica?

 

Poczytaj parę stron wcześniej ja kupiłem 19" i to był błąd bo za dużo gumy jeszcze .Uwazam 20" za optymalne i opony do tego nie RoF.

Zastanów sie ,najlepiej zobacz w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatecznie 19' za duzo zachodu o 20 brak takowego ET.


Teraz ostatnie pytanko

Na tyl 19' et 36 9.5

A na przod mam do wyboru


8.5 ET 35

LUB

8.5 ET 15 . które wybrać? Wytlumaxzy mi ktoś tak po chłopsku jaka będzie widoczna różnica?

 

Poczytaj parę stron wcześniej ja kupiłem 19" i to był błąd bo za dużo gumy jeszcze .Uwazam 20" za optymalne i opony do tego nie RoF.

Zastanów sie ,najlepiej zobacz w realu.

 

Moze porozmawiaj jeszcze z fachowcem na temat tych felg które napisałeś bo cenna dość niska;) Jaka wytrzymałość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatecznie 19' za duzo zachodu o 20 brak takowego ET.


Teraz ostatnie pytanko

Na tyl 19' et 36 9.5

A na przod mam do wyboru


8.5 ET 35

LUB

8.5 ET 15 . które wybrać? Wytlumaxzy mi ktoś tak po chłopsku jaka będzie widoczna różnica?

 

Poczytaj parę stron wcześniej ja kupiłem 19" i to był błąd bo za dużo gumy jeszcze .Uwazam 20" za optymalne i opony do tego nie RoF.

Zastanów sie ,najlepiej zobacz w realu.


Sorry widzę ze za sztukę wiec cenna ok:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Wolałbym 20' lecz nigdzie nie ma z et 35 przy szerokości 9.5, jest tylko 8.5 et 35 a ja chciałbym mieć duży rant z tyłu żeby ją poszerzyć, chyba że macie może jakies ładniejsze felgi od tych? Ja znalazłem Oxigin 11 są przepiękne ale niestety nie można nigdzie ich kupić....

20' to są jedynie 9.5 et 18 więc nie podejdą.

A co do ceny to trochę kosztują dlatego musza być perfekto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Wolałbym 20' lecz nigdzie nie ma z et 35 przy szerokości 9.5, jest tylko 8.5 et 35 a ja chciałbym mieć duży rant z tyłu żeby ją poszerzyć, chyba że macie może jakies ładniejsze felgi od tych? Ja znalazłem Oxigin 11 są przepiękne ale niestety nie można nigdzie ich kupić....

20' to są jedynie 9.5 et 18 więc nie podejdą.

A co do ceny to trochę kosztują dlatego musza być perfekto

 


Hej,


Tutaj w ogłoszeniach masz polski sklep" felgi- niemieckie.pl " to moze u nich spytaj ;) Zobaczysz co zaproponują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.