Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Tez jestem zdania, ze 18" slabo pasuje do F10. Mam na lato 19" i zastanawiam sie, czy nie sprzedac 18stek z zimówkami i nie przerzucic na zime 19", a na lato nie zrobic sobie kompletu 20stek. Auto na zimowych 18" zupełnie nie robi na mnie wrażenia :(

 

Nie zakładaj jakichś szerokich walców bo ten mały silniczek Ci nie pociągnie tego. ;) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sądzę że słabo w F10 wyglądają standardowe 17" wg wzoru chyba 236....

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Szanownych Kolegów,

Może uznacie, że jestem dzwiny, ale bardzo podoba mi się wzór felg BMW nr 32 (jest to dość stary model), wyglądają jak klasyczne felgi sportowe. Ponieważ moja f10 jest biała, to mam przekonanie, że świetnie by wyglądały gdyby były w czarnym macie lub ciemnym graficie.

Moje pytanie dotyczy ET. Felgi te w rozmiarze 18" występowały w kompletach przód 8" ET47 i tył 8,5" ET50. Czy da się założyć takie felgi do F10? Pewnie potrzebne będą dystanse. Nigdy ich nie używałem więc nie wiem czy to zdaje egzamin i jest bezpieczne.

Drugie pytanie dotyczy opon jakie powinienem kupić. Czy mogą być 4 takie same (18" 245/45) mimo iż tylne felgi są szersze, czy też na tył powinienem kupić 275/40?

 

Będę wdzięczny za porady.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 18" ginie na f10, zwłaszcza w ciemnym kolorze, efekt będzie taki jakbyś założył style 32 na e36(od tego modelu jest ta felga) w rozmiarze 15".

Jeśli koniecznie chcesz to sprawdź nośność bo może być dużo za mała, do f10 musisz mieć powyżej 900kg.

Opony tylko 245/45, do 275 potrzebujesz felgi 9"-10".

Dystanse markowe z atestem są bezpieczne, na tył potrzebowałbyś 12mm., na przód 20mm, czyli ogromne.

Jeśli podoba ci się klasyczny styl bmw to załóż Alpina w 19", będziesz bardziej zadowolony.

Alpina 19":

 

http://motorinfo.org/images/alpina-b5-biturbo-12.jpg

 

Alpina 20":

 

http://tweakers.net/ext/f/OxvQUAqyxGPVq3bwNRq36JLf/full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za obszerna odpowiedz. 20" jak na moj gust to juz za duzo, kola zaczynaja przerastac samochod:)

Jesli chodzi o szersze opony na tyl to pytam poniewaz zdaje sie w M-Packu sa szersze, a felga ma zdaje sie tez 8,5 cala.

A jak sprawdzic nosnosc takiej felgi?

 

Pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nośność jest wybita od wewnątrz każdej felgi, podana w kg.

W m-pakiecie jest tył 9" et44, przód 8,5" et33.

 

Nie ma znaczenia czy w m-pakiecie czy nie, moje WZ331 mialy dokładnie tak jak piszesz, a nie są z mpaka.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu przy 18nastkach w m-pakiecie jak mnie pamięc nie myli to jest tył 9j (ET44) a przód 8j(ET30). I kapcie też zakładasz na tył szersze.

Natomiast zwykłe 18 mają Et30 i jedną szerokość.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak będzie lepiej. Do 275 potrzebujesz 9".

Istotnie, 18" standardowo na przodzie ma 8" et30, tył taki sam lub 9" et44.

19" i 20":

tył 9" et44 lub 8,5" et33

przód 8,5" et33

M pack lub bez oczywiście nie ma znaczenia.

polecam strony:

szerokość opon do felg:

http://www.nakole.pl/tabela-szerokosci-felgi-a-opony.php

opony:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

kalkulator ET:

http://www.1010tires.com/Tools/Wheel-Offset-Calculator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie

Bede sie niedlugo rozgladal za nowymi felgami do mojej F11. Prosze doradzcie jakie felgi beda odpowiednie - mam na mysli szerokosc. Zamierzam kupic oryginalne felgi jakie sa dostepne do F10/F11 w rozmiarze 19". Obecnie mam 18", na ktore zalozylem zime i nie chce juz bawic sie w sciaganie na lato. Dla uszczegolowienia, moje auto to: F11, 2.0d, m-pakiet (obecne 18" sa m-pakietowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz m-pakiet to jedyny słuszny wybór to wzór 351M, tak jak kolega napisał powyżej.

W zależności od wersji są montowane 9" z tyłu i 8,5" z przodu, lub wszędzie 8,5". Ja polecam ci do twojego silnik drugą opcję, czyli wszystkie 4szt. 8,5" i opony 245/40/19, dzięki temu będziesz miał możliwość zmiany przód/tył, lżejsze koła z tyłu to mniejsze spalanie i lepsze osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz m-pakiet to jedyny słuszny wybór to wzór 351M, tak jak kolega napisał powyżej.

W zależności od wersji są montowane 9" z tyłu i 8,5" z przodu, lub wszędzie 8,5". Ja polecam ci do twojego silnik drugą opcję, czyli wszystkie 4szt. 8,5" i opony 245/40/19, dzięki temu będziesz miał możliwość zmiany przód/tył, lżejsze koła z tyłu to mniejsze spalanie i lepsze osiągi.

Właśnie jestem na etapie wybierania nowych opon (nie ROF!) na przyszłe lato i mając mieszane felgi 350M, rozważałem takie rozwiązanie jak sugeruje kolega @monogramus, czyli dokupić 2 szt. felg 8,5" i ujednolicić zestaw opon, choćby z tego powodu, że wybór mieszanego ogumienia, chcąc mieć jeden model opony, jest ograniczony w praktyce do 3-4 opon.

Tyle, że dla odróżnienia od kolegi @Alexxxxx mam 525D i xDrive. Co sądzicie o takim pomyśle w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo dobrze, a moze nawet i lepiej przy xDrive.

+1

 

Ja mam na zimę 19" 351M mieszane czyli 8,5" i 9", założyłem na ten zestaw 4szt. 245/40/19, bo też mnie denerwowało, że ciężko kupić 2 rozmiary tego samego modelu opony. Przy zimowych ważne jest też równomierne zużycie. Jest dobrze, różnica w szerokości felg praktycznie niezauważalna, jestem zadowolony. Więc na 9" spokojnie możecie zakładać 245mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, małe sprostowanie..jednak dokładnie sprawdziłem i mam 8Jx18" i 9Jx18", czyli odpowiednio opony 245/45R18 i 275/40R18. W takim razie różnica jednego cala w felgach wyklucza zastosowanie na nich jednakowych opon 245/45R18 ? Raczej muszę kupić 8Jx18" x 2szt. Edytowane przez Leo1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że mam 245 na 19"/9" i jest ok, więc ty przy wyższym profilu tym bardziej możesz założyć 245 na 18"/9"

Tu masz taki zestaw, niestety nie na bmw :) :

link do forum dla potwierdzenia: http://www.subaruforester.org/vbulletin/f74/aggressive-wheel-foresters-merged-thread-45681/index30.html

 

http://i64.photobucket.com/albums/h170/Duderotomy12/Fozzie/IMG_7494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.