Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem na 2 miesiące felgi od e60 M5 u siebie, pasowało dobrze, ale to oczywiście nic nie znaczy, czasem i drut trzyma 10 lat. Najlepiej dopytaj w aso. Najważniejszy jest otwór centrujący, otwory w feldze też mogą mieć znaczenie, aż tak się nie znam by powiedzieć na 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że szerokość opony, szerokość felgi i et ściśle się łączą, jeśli chcesz mieć taką samą szerokość to musisz i tak z tyłu mieć inne et.

Jeśli felga ma 8,5" to et przód et35, a tył to et30. Tak jest chyba seryjnie, DawidS ci powie.

 

Ja u siebie fabrycznym zestawie mam 225/55/17 i na 4 felgach mam ET30

 

A tak na marginesie to troche dziwna sprawa bo na mojej nalepce z parametrami kól to jedyny dopuszczony zestaw z oponami mieszanymi to prz. 245/40/20

tył 275/35/20 :?

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Różne ET występuje tylko przy zestawach mieszanych czyli inna szerokość felg na przedniej osi i inna na tylnej. Przy takim samym rozmiarze felg ET jest zawsze takie samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oficjalny dystrybutor na Polskę, jak coś to PW :wink:

 

I żeby nie było reklamy, polecam bo felgi są naprawdę dobre i przedewszystkim nowe w rozsądnej cenie można kupić.

Praktycznie większośc wzorów występuje też w 19'' co uważam za optymalny rozmiar dla F10 bo w żaden sposób nie obniża komfortu a auto zaczyna wyglądać...

A jak ktoś się nie boi większych to jak najbardziej.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się gdzieś w Polska kupuje czy tylko przez www z Austrii? Mają tylko jeden model w 20" co mocno ogranicza wybór do f10.

 

Popatrz np. na Gravis z naszej oferty

 

http://img706.imageshack.us/img706/7690/f10gravispp1.jpg

 

http://img211.imageshack.us/img211/9327/f10gravispp2.jpg

 

http://img837.imageshack.us/img837/1248/f10gravispp3.jpg

 

http://img10.imageshack.us/img10/3821/f10gravispp4.jpg

 

mamy jeszcze 3 inne modele 20" pasujacych do F10 (rozmiary na zdjeciu 20x9.0 i 20x10.5) :) Felgi sa nie miejscu, nie trzeba na nie czekac, sa tez sprawdzone w polskich warunkach dluzej i przez znacznie wieksza liczbe klientow :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy na 19" z m-pakietu można zakładać łańcuchy śnieżne? Jeśli nie to problemem jest szerokość opony z tyłu - 275mm czy może średnica felgi/całego koła?

Jakie łańcuchy kupić, na co zwracać uwagę? Nigdy takich nie miałem i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Czy jak na daną drogę wymagane są łańcuchy to trzeba mieć na wszystkie koła czy tylko napędzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Łańcuchy tylko na oś napędzaną.

W instrukcji obsługi nie znalazłeś wzmianki o rozmiarach kół na które nie można zakładać łańcuchów?

Zwróć uwagę na materiał z jakiego są wykonane, wielkość/grubość oczka (9 czy 12 mm), czy mają samonaciąg.

Wybierz raczej te o układzie rombowym, gdyż zapewnia lepsze trzymanie na zakrętach.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czy Waszym zdaniem przy zwykłym użytkowaniu F10 (520d, nie xD) 18' będzie mniej komfortowe od analogicznej 17', czy przy tym zawieszeniu jest to nie do wyczucia?

Muszę kupić letni zestaw felgi + opony i zastanawiam się pomiędzy 225/45 R17 a 245/45 R18. Wizualnie druga opcja bez wątpienia, ale bardzie mnie interesuje sam komfort i wygoda jazdy (hałas, przyczepność itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że komfort spada wraz ze wzrostem felgi nie ulega wątpliwości, pytanie czy pomiędzy 17' a 18' jest on w ogóle wyczuwalny w przypadku f10? Oraz czy zakładając profil 45 decydować się na 225 czy jednak warto doinwestować do 245?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję 18" w kapciach 245. Komfort bez zarzutu :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na wszystkich rozmiarach, wg mnie właśnie między 17" a 18" jest różnica, 17" to ciepły budyń ale jeśli to lubisz to zostań przy 17". Natomiast między 18, 19 a 20 wg mnie już nie ma różnicy. Zwróćcie uwagę na to, że przy 17 profil jest 55, a w 18 już 40t/45p i dalej 35/40, 30/35. Od 45 w dół w każdej marce są opony "sportowe" o innej budowie, dodając do tego ROF mamy praktycznie taką samą twardość w 18" jak i 20". Oczywiście 275+245 będzie też głośniejsze.

Reasumując, jeśli chcesz poprawić wygląd to idź w 19", jeśli ma być komfort+++ to zostań przy 17", 18" to najgłupszy rozmiar do f10, mimo, że większość właśnie na takich jeździ, sorry chłopaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Oponę 18" kupujesz już z tych sportowych, np Pirelli Cinturato która idzie do 17" już nie ma w 275/40/18 i 245/45/18, musisz kupić PZERO która ma twardsze barki niż cinturato. W połączeniu z ROF nie wyczujesz różnicy między 40 a 45. Szerokości w 18, 19, 20 są takie same więc trzymanie i hałas są praktycznie identyczne.

Poza tym, mam teraz w firmie f10 z EDC na 17" która jest super komfortowa, swoją prywatną f10 z EDC kupiłem na 18", teraz na zimę mam 19", a na lato 20", więc mam porównanie dość dokładne. 19" to wg mnie optymalny wybór dla większości, samochód już wygląda a nie trzeba tak uważać na krawężniki. 18" wg mnie ginie na takiej krowie jaką jest f10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlaczego zakładasz, że przy 18 calach z tyłu musi być szersza felga i opona? Koła z przodu i z tyłu mają ten sam rozmiar i nie są sportowe, normalne opony.

 

Pamiętaj, że zawsze gdy obniża się wysokość opony a każdy cal większa felga to niższa opona, od razu zupełnie się zmienia profil, czyli stosunek szerokości do wysokości. Jak sam napisałeś na 19 i 20 calach opona musi być już bardzo sztywna co znacznie pomniejsza komfort. Przy 18 calach ścianka boczna jest ciągle bardzo wysoka, można to porównać do 17 calowych kół w E60, a co za tym idzie komfort jest. Przy 19 i 20 calach musi być znacznie gorzej i jest gorzej. Oczywiście F10 ma tak genialne zawieszenie że dużo zbiera ale jednak różnica będzie. Wg mnie większa między 18 a 19 cali niż 17 a 18 cali. No ale jak widać każdy ma swoje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bark opony co każdy cal zmienia się o 12mm, tego tłumaczyć mi nie musisz :) W 17" masz szerokość 225, potem już zawsze 245. Jeżdżę na wszystkich rozmiarach i moje odczucia są takie, że wyraźna różnica jest między 17 a 18, a potem już ta różnica między kolejnymi rozmiarami jest marginalna, dlatego wnioskowałem, że wynika to ze zmiany konstrukcji opony. Nigdy nie jeździłem na 4x cinturato 245/45/18 choć takie występują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdania, ze 18" slabo pasuje do F10. Mam na lato 19" i zastanawiam sie, czy nie sprzedac 18stek z zimówkami i nie przerzucic na zime 19", a na lato nie zrobic sobie kompletu 20stek. Auto na zimowych 18" zupełnie nie robi na mnie wrażenia :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.