Treść opublikowana przez dziku750IL
-
bezpieczniki...
witam,gdzie jest bezpiecznik od centralnego i wzmacniacza? obszukalem i nieznalazlem,przy okazji moze macie schematy bezpieczników co od czego itd..?
-
E38 a E38 Long
jednak miało E32 i E38 http://www.autotrace.ru/catalog/bmw/1993_bmw_e38
-
Głupek od klimatyzacji - pytanie?
lampka zapala sie tak jak mówisz, tylko przy włączonym nadmuchu, natomiast żadnego dżwięku nie ma. co do rurek to nie wiem jak je sprawdzić itd. jaka może być przyczyna niedziałającej klimy? tzn tego że się w ogóle nie włącza? co do rurek : do sprężarki podłączone są dwie "rurki", cieńsza-tłoczna i grubsza-ssąca. -jak jest niska tmp. -bezpiecznik od klimy -niedochodzi napięcie na sprzęgło spężarki -brak przejścia na stykach termostatu klimatyzacji (powinien byc przy parowniku) -za mało czynnika w układzie/nieszczelność -padnieta spreżarka jest troche tych przyczyn...
-
Zawieszenie 750i
niemacie problemu z samopoziomowaniem tzn zawsze stoi równo i jest różnica miedzy komfort a sport? mozna to łatwo samemu sprawdzic najlepiej zapalić auto wleźć pod i na zapalonym silniku próbować zmieniać położenie dźwigni/ciegna robić krótki skok dźwignią i odczekac chwilę jeśli nie podnosi się auto albo nie opuszcza to spróbowac w drugą stronę brak reakcji oznacza albo za słabe ciśnienie płynu albo brak płynu w układzie albo uszkodzony zawór. Jeśli auto będzie reagowało na zmiany położenia dźwigni i będzie się poziomowało a mimo to będzie w czasie jazdy jechać bardzo twardo tylnym zawieszeniem to uszkodzony został amortyzator czyli grucha... w moim przypadku jest ok i niezamienil bym na zwykle amory...
-
Głupek od klimatyzacji - pytanie?
btw jak sprawdzić czy załącza się sprężarka? u mnie po włączeniu klimy nic się nie dzieje, obroty stoją w miejscu, nic chłodnego nie leci z nawiewów. Po włączeniu klimy, włącza się elektrosprzęgło sprężarki ( charakterystyczne "szczęknięcie") i powinny zmienic sie lekko obroty silnika . Kiedy układ zaczyna pracować rurka tłoczna i skraplacz powinny robić się ciepłe/gorace,a rurka ssąca powinna robić się stopniowo coraz zimniejsza. nadmuch dobrze ci chodzi? bo klima nie powinna dać się włączyć bez działającego nadmuchu (wyjątek: uszkodzone rezystory nawiewu)
-
Chcę kupić E38
wg mnie niema znaczenia gdzie sie szuka autoscout24.de czy mobile.de itd. jak sprowadzalem podbijalem przewaznie na prywatne ogłoszenia najlepiej od niemca,unikalem handlarzy i turasów !!! zawsze jakies problemy z nimi mialem :duh: najlepiej patrzec swierze ogłoszenia bo wiekszosc jest przebrana itd jesli chodzi o Bawarie i salony BMW to ceny mnie niekopały,ale jest pewnosc ze sie nierozsypie jak wyjedziesz "za brame"
-
Wymiana oleju w moście???
tu mozesz sprawdzic http://www.castrol.com/castrol/castrolhomepage.do?categoryId=3175 ze szpera -> Castrol SF-XJ
-
Głupek od klimatyzacji - pytanie?
Przyczyn na to ze klima słabo chłodzi lub wcale może być kilka np.zdechła sprezarka – jeśli nie daje ciśnien można dac do regeneracji choc nie zawsze jest to opłacalne wtedy trzeba wymieniac cale korbowody,zmienic płyty zaworowe itd. Zawór rozprężny – jeśli jest uszkodzony całkowicie blokuje działanie klimatyzatora, a nastepnie prowadzi do zniszczenia skraplacza i sprężarki. Zapchany filtr kabinowy – przez to będzie słabsze cisnienie i oczywiście słabiej chłodzilo można sprawdzic cisnienie na manometrach czy jest zapchany lub poprostu wymienic,przez niego może walic w aucie i paruja szyby Filtr osuszacz -usuwa z układu klimatyzacji wilgoć oraz cząsteczki stałe, zabezpieczając sprężarkę i zawór rozprężny przed zniszczeniem i gwarantując optymalną wydajność chłodzenia.Gdy w układzie klimatyzacji krąży zawilgocony czynnik chłodniczy zawór rozprężny może ulec zalodzeniu. Czynnik chłodniczy - krążący w układzie klimatyzacji jest także nośnikiem oleju smarującego sprężarkę,przez to kompresor wymaga obecności tego oleju,bo bez niego nie jest smarowany przez co zdechnie sprezarka czyli się zatrze… przy niesprawnej Klimie moze się zwiekszyc zuzycie paliwa nawet o 10% np.jeśli w układzie nie ma wystarczającej ilości czynnika chłodniczego, efekt schładzania może być uzyskany tylko przez dłuższą i bardziej energochłonną pracę kompresora, co oczywiście zwiększa zużycie paliwa… Kiedys w Mietku W140 w ogóle niechłodzila mi Klima przez ten zawór rozprężny przez głupote bo nie serwisowalem klimy i niezmienialem tego filta a filtry powinno się zmieniac co rok czy 2…
-
Jakie ciśnienie w oponach niskoprofilowych?
kazdy oponiaz powie tobie ze wraz ze wzrostem srednicy felgi nie wzrasta cisnienie.zreszta bardziej nabombaną oponę mozna latwiej uszkodzic szczegolnie przy niskim profilu odkad rozwalilem felge pompuje wiecej,lepiej rozwalic opone niz felge...
-
Jakie ciśnienie w oponach niskoprofilowych?
u mnie przód 235/45/17 -> 2.8 tył 255/45/17 -> 3.0 i jest ok
-
Ucieka płyn hyd.
ok dzieki,podbije do serwisu gdzies w poblizu jak nie to tam uderze,to przy okazji mógłby ktos napisac do czego jest ten czujnik tzn. po co jest???
-
Ucieka płyn hyd.
cieknie z tego (chyba czujnika- do konca niewiem co to jest) co jest pokazany na focie,w sklepie motoryzacyjnym niemaja tego i niesprowadza,typ mi poradzil wykrecic to i czyms zaslepić :duh: jak to sie wogule nazywa i skad to wziąść ?
-
Ucieka płyn hyd.
od jakiegos czasu zauwazylem ze przy skrecie w prawo lub w lewo obroty silnika spadaja i tj faluja,wczoraj zobaczylem ze [ucieka - edited by mod] mi płyn hydrauliczny z tego niby czujnika co zaznaczylem na focie,to jakis czujnik czy co? i to przez to moze byc te falowanie??? mam wspomaganie z nivo... http://img245.imageshack.us/my.php?image=im0027601aiai9.jpg
-
95 zamiast 98
- falowanie obrotów e32
A sekwencja jaka? Pewnie miesza Ci w komputerze benzynowym... niekoniecznie, ja nie mam gazu i tez mi faluja...- drzwi sie nie zamykaja....
ok poprawiłem,tez smarowalem i dalej tak samo,zeby wymontowac zamek i klamke to duzo filozofii jest ?- drzwi sie nie zamykaja....
Witam, otworzyłem dzis tylne drzwi,otworzyły sie slicznie jak zawsze ale z zamknieciem była masakra , musialem trzaskac z 30 razy zeby sie zamkneły,chodzi o to ze zamek niełapie za bolec i jak sie nacisnie na ten zatrzask w zamku to zamiast sie zatrzymac w pewnym momencie to dalej odbija,do tego klamka zewnetrzna jakos tak lekko sie podnosi teraz,mieliscie cos takiego? to wina zamka czy klamki???- Renowacja skóry
ten o którym tu mowa czy da sie nim pomalowac kurtałe(skóre)?chodzi o to ze przytarlem na łokciu a troche szkoda wywalac wiec moze daloby rade przypicowac to troche,jak myslicie da rade? nie popeka ta farba???- Zaczeła pracowac na 6 cylindorw :/ co jest?? PILNE
ja bym to zrobił tak... 1 wywalil bym gaz 2 kupil nowy aku 3 sprawdzil to co sam dałbym rade : czy paliwo dochodzi do listwy,odrazu cisnienie czy jest 3,5 bara,sprawdzic czy jest iskra,niewiem jakie masz objawy przy tym zapalaniu ale moze czujnik polozenia walu,jak zdychał ci aku moze poprostu go zalałes... 4 bym opchnał ta bmke na czesci albo kupil dawce,ale do tego trzeba duzo czasu i troche kumac bo dobre checi niewystarcza ,podlicz sobie koszty itd.bo mysle ze (jak to juz ktos napisal w twoim któryms poscie) "wpadles jak sliwka w kompot" pozatym poco wyciełes te katy,zeby na allegro wystawic?- Renowacja skóry
ten renoskór do ciuchów tez sie nadaje?np do kurtały???- jak odkręcic srube....???
Łatwiej i szybciej niema takiej śrubki co by sie tak nie odkręciła. jednak jest taka śrubka... walilem w przecinak ale śruba sie szczerbila,śrube przyspawałem do niej a i tak ledwo poszła tak była dowalona...- Jakie felgi i opony?
no i co z tego ? to z tego że da sie wsadzic taka opone na taka felge (1 cm nierobi wielkiej róznicy) w mercu S latalem na takich i bylo ok, rozumiesz juz czy ci to rozrysowac- Jakie felgi i opony?
czemu przesada... ale wlezć wlezie :mrgreen:- jak odkręcic srube....???
ok dzieki wybiore sie do jakiegos "fachowca" bo juz niemam siły,cały dzien przesiedzialem w garazu,sruba zrobila sie okragła...- jak odkręcic srube....???
wiem prubowalem nabijac itd i nic... przy dospawywaniu nic sie niestanie feldze? bo to alu....? - falowanie obrotów e32
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.