Treść opublikowana przez maciekszz
-
Ręczny hamulec - co jest?
Po pierwsze przy hamowaniu ręcznym nie klocki hamują a okładziny wewnętrz bębna i jak ktoś trafnie zauważył, trzeba podciągnąć linke, ewentualnie jeśli długo nie byl uzywany warto zdjąć tarczo-bęben i zajrzeć od środka czy coś sie nie zastało ewentualnie podregulować lub wymienić okładziny.
-
wskaznik temperatury
Słabe visco lub bardzo brudna chłodnica...
-
Pompa wspomagania ?
Sprawdź poziom płynu, kolor ewentualnie wymień i przepłucz układ, powinno sie poprawić. Również warto sprawdzić naciąg paska. Płyn ATF. Czerowny oczywiście
-
wskaznik temperatury
Też tak i mam, z tego co wiem to są termostaty 88 stopni i 92 stopnie, jak masz ten chłodniejszy to masz przed kreską a jak ten cieplejszy to masz za kreską :) Tak jest w benzynowych może w dieslu tez tak jest ale nie jestem pewien. Jak nie masz wachań temp i sie nie wychyla dalej to sie nie martw.
-
biegi i klekotanie??
adamskwidzyn nie pisz takich głupot bo tylko ludzi w błąd wprowadzasz!! Wszystko co napisałeś jest nie prawdą!! Najpierw poczytaj i dowiedz się czegoś na 100% a nie wypisujesz głupoty!! I czytaj ze zrozumieniem, a co do głównego meritum postu, to mogą być właśnie popychacze lekko stukające, wynika to ze starego oleju najprawdopodobniej więc wymień go na syntetyczny olej taki jak zaleca producent.
-
[E36] Różne długości aut?
Może miała dzwona w tył i jest krótsza? :D
-
wskaznik temperatury
Masz zaznaczone na górze zbiornika gdzie jest poziom, jest to dokładnie na tej różnicy kolorów że tak sie wyraże :) i ten poziom należy sprawdzać tylko na zimnym silniku. a to ze nie dochodzi Ci temp do środka to tak jak pisał Kai masz najprowdopodobniej uszkodzony termostat i płyn cały czas się chłodzi :)
-
problem ze światłem pomocy
A jaki bezpiecznik montujesz? Może za mały?
-
Pytanie o koło zapasowe
Hehe powodzenia życzę :)
-
Pytanie o koło zapasowe
To prawda że kończy sie gwint, ale bierzesz dwie nakrętki, wkładasz na gwint oczywiście większe nie nakrecasz tylko je zakładasz i działają jak tulejka i wtedy nakręcasz motylka i jest cacy, wykładzina trzyma sie na oponie i na tym plastiku :) Ja tak mam od 2 lat i wszystko jest ok a schowek pierwsza klasa :)
-
Komunikaty na komputerze pokładowym WŁOSKI POMOCY!!!
Poszukaj na forum po hasłem board computer, komputer pokładowy itp. Jest info jak zmienić język i wtedy moze z angielskiego się dowiesz co to :)
-
Zawieszenie - co trzeba wymienic ile tego wszystkiego jest??
Po co wymieniać coś co jest dobre jeśli nie masz problemów z samochodem i zawieszeniem, coś się dzieje nie tak to lokalizujesz usterke i naprawiasz. Napisz co jest nie tak?
-
Ksenony plus ringi = palące sie kontrolki światel
Moim zdaniem opornik bedzie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem :)
-
letnie powietrze
To sobie odpowiedziałeś :) Krótkie odcinki i co tydzień. A co do kamienia to trzeba się zorientować w jakim stanie jest cały układ chłodniczy i wtedy dopiero podjąć decyzje co do czyszczenia.
-
Serwer z materialami do BMW (juz jest)
Myślę że super sprawa, wkońcu wszystko byłoby w jednym miejscu. Jak masz możliwość to zakładaj, napewno wszystkim się przyda :)
-
letnie powietrze
Pompa wody?? Luźny pasek albo w kamieniu układ chłodzący bo ktyos jezdzil z wodą i teraz kanaliki sie przytykają...
-
Słabo świeci przód
"Aby sprawdzić akumulator miernikiem najlepiej to zrobić pod obciążeniem. Podczas kręcenia rozrusznikiem napięcie nie moze spaść poniżej 10V przy temp elektrolitu 20 stopni Celsjusza" - z książki sam naprawiam samochód bmw seri 3. Napięcie standardowo powinno wynosić od 13.5 do 14.5V w całym zakresie prędkości obrotowej silnika.
-
Słabo świeci przód
Kiedyś na stacji kupowałem żarówke i dali mi przez pomyłke zarówke 24V świecić świeciła tylko tak na bardzo żółto i ledwo co. Sprawdź to.
-
Czy mozna zamontowac podgrzewane lusterka ?
A nie przypadkiem po właczeniu podgrzewania tylnej szyby?? Wtedy się załączają bo nie byloby sensu aby cały czas grzaly np w lato...
-
Felgi do e36, proszę o opinie
Felgi bardzo średnie, a to są 16, przyjrzyj sie na zdjęciu po powiększeniu widać rozmiar :)
-
Witam wszystkim!! Może mi ktoś doradzić jaki stożek do E36??
Najlepsza rada to poszukaj pod haslem stozek i stożek w wyszukiwarce :) Bedzie mnóstwo rad, argumentów "za" i "przeciw" których napewno będzie więcej :)
-
XENONY w DROGOWYCH
Ksenon w światłach długich świeci po włączeniu świateł mijania ale jest ukryty za przesłoną i dlatego go nie widać. W momencie gdy chcesz mrugnąć lub właczyć światła długie to przesłona bardzo szybko odsłania światła i w ten sposób wyeliminowano tą ni dogodność z rozgrzewaniem się żarówki.
-
wymiana plynu hamulcowego
To juz 3 temat, zapytaj ponownie ale w jednym z tamtych tematów a nie zaśmiecasz forum. Kowal przecież Ci odpisał i jest wszystko jasne, przeczytaj trzy razy dokładnie.
-
Problem z odpalaniem ,Czy tu nikt nie umie odpisać?
Sam sobie odpowiadasz. Byłeś na komputerze i wymieniłeś czujnik wałka, a komputer jeszcze pokazywał błąd przepływomierza, podłącz np inny sprawny i zobacz co się będzie działo. A tu jak ktoś bedzie znał odpowiedź to zawsze odpowie.
-
plyn hamulcowy
To może dopiszesz kolego KOWAL jak to dokładnie zrobić :) Będzie wszystko w jednym miejscu :)