Treść opublikowana przez maciekszz
-
[e91 LCI] zamek kanapy tylnej
Czy masz może kratkę? U mnie była trochę za bardzo do przodu ustawiona i również nie zamykała się blokada. Po wyregulowaniu kratki, zamyka się bez problemu. Sprawdź czy oparcie opiera się do końca, czy coś nie przeszkadza.
-
Basowe drzenie/rezonans w przedziale 1500-2000
Problem rozwiązany! Przyczyną był luźny przewód paliwowy. Jak było mało paliwa w zbiorniku to w przewodzie płynie z paliwem powietrze przez co staje się lżejszy i wpada w wibracje uderzając o coś obok. W Auto Fusie pospinali wszystko jak należy i jest cisza.
-
e9x Montaż haka holowniczego. / instrukcje , problemy /
Ja taki używany hak montowałem w Inchcape w Warszawie. Nie było problemu, że hak używany. Tylko w dziale części najpierw kazali kupić moduł u producenta haka - westfalia ale u producenta okazało się ze produkuje dla bmw i można te części kupić tylko przez bmw także musiałem trochę podpowiedzieć Panu z działu części :) Kupiłem hak na allegro, części - moduł wiązka itp. w inchcape - koszt ok 1200 zł, montaż dokładnie nie pamiętam ale około 1000 - 1500 zł. Zrobili to w ciągu jednego dnia, wszystko działa jak trzeba nie ma śladów po montażu. Poproś wcześniej o pisemną wycenę, u mnie doliczyli dodatkowe 700 zł za jakieś programowanie na co się nie umawiałem ale jak zwróciłem im na to uwagę oddali kasę, co prawda po jakimś czasie bo musiałem się spotkać z doradcą który przyjmował auto ale i tak super że oddali. Jakbyś chciał to spróbuje jutro ustalić dokładne nr części jakie kupowałem, daj znać.
-
Basowe drzenie/rezonans w przedziale 1500-2000
Właśnie pompę paliwa "podpowiedziałem" w ASO ale powiedzieli ze to na pewno jakiś plastik albo coś w tym stylu, tylko że podjeżdżam na stację i buczenie znika zaraz po odpaleniu po zatankowaniu. Jakby to były jakieś plastiki to by buczało cały czas. dlatego wydaje mi się że to coś od strony mechanicznej. U mnie ten dźwięk jest bardzo dobrze słyszalny w kabinie a pod maską prawie nie da się tego usłyszeć, u Was tak samo?
-
Basowe drzenie/rezonans w przedziale 1500-2000
Mam podobny problem, samochód od nowości 2010 rok produkcji, 55 tys km przebiegu. Buczenie występuje od początku ale od czasu do czasu - bywa ze przez 5 tys km jest cisza, oraz siła dźwięku też jest różna , czasem ledwo słyszalne a czasem wyraźne "buczenie" Zauważyłem że buczenie występuje najczęściej przy niskim stanie paliwa (około 1/4) i głównie przy dobrze rozgrzanym silniku(po trasie gdy wjadę do miasta np. w korek), po zatankowaniu dźwięk znika. Byłem z tym w ASO na gwarancji, jeździłem z mechanikiem - twierdzili ze to jakieś osłony poprawiali dwa dni, jak odbierałem to była cisza ale jednak znów buczało przy niskim stanie paliwa. Skrzynia to automat więc na pewno nie dwu mas buczy. Również dźwięk nie ma wpływu na pracę silnika osiągi spalanie. Czy u Was występuje ten dźwięk zawsze czy też ktoś zauważył że głównie przy małej ilości paliwa?
-
Worek na narty
Aby zamontować taki worek trzeba mieć oczywiście wszystkie części - sam worek plus ramki i niestety ale trzeba wyciąć dziurę w tylnym oparciu. Po zdjęciu oryginalnej zaślepki przy podłokietniku widać jak trzeba ciąć. Do tej operacji koniecznie trzeba wyjąć oparcie z auta a poza tym to 2 godziny i zrobione. miękka blacha :)
-
Gdzie kupić plastik pod chłodnicę?
Mam taką osłone, nie potrzebną ale całą i nie połamaną. mogę Ci wysłać po kosztach przesyłki :) Jak cos to daj na priv.
-
Tylne oparcie
Jak masz dzielone oparcie to musisz otworzyć oparcia, i po środku jest taka metalowa jakby zapadka którą musisz odchylić w stronę silnika i wtedy do góry wyciągniesz oparcie z jednej strony a pozniej odsuwasz od drzwi i wyjmujesz je. Pozniej jeszcze pasy odkręcić i już.
-
Slago ciagnie jak cieply
Ja bym jednak obstawiał stożek, zwłaszcza teraz jak jest gorąco na zewnątrz. Ewentualnie podłącz pod komputer moze pokaze jakis czujnik ale raczej to wina źle zamontowanego stożka... U mnie również po chwili jest 90 stopni.
-
Slago ciagnie jak cieply
Masz może stożek pod maską? Napisz coś wiecej jaki silnik itp...
-
NIE CHCE ZAPALIĆ M52B20
Teraz powinieneś poszukać przyczyny, dlaczego aku padł mimo jazdy... Albo coś bardzo zżera prąd albo alternator nie pracuje w sposób prawidłowy, sprawdź to!
-
Brązowa maź na korku oleju 1,8 M40
Norma...
-
E36 Pali pali i gasnie, po kilku h odpala i to samo
Aby sprawdzić pompę podnieś kanape tylną, od przodu siedziska pociągnij mocniej z lewej i prawej strony i ją wyjmiesz, pompa jest po prawej stronie samochodu pod dekielkiem, odkręć dekielek i jak dasz rade to odkręć taki pierścień to wyjmiesz pompę, niech ktoś włączy na sekunde zapłon a Ty patrz czy się ruszy, pozniej ruszcie rozrusznikiem i tez obserwuj czy coś pompuje. Sprawa wygląda tak jakby nie dostawał paliwa lub powietrza w prawidłowy sposób.
-
E36 Pali pali i gasnie, po kilku h odpala i to samo
Zacznij od podstawowej sprawy: świece, wykręc je i zobacz czy wyglądają prawidłowo to pozowli Ci ocenić czy mieszanka ma prawidłowy skład, druga sprawa filtry a przedewszystkim paliwa, może coś się mu stało i nie przepuszcza paliwa, w jaki sposób gaśnie? Czy wygląda to tak ze dusi sie jakby coś go blokowało czy np nagle (komp) odcina dopływ paliwa i koniec jazdy? Opisz dokładniej co się dzieje, czy jakaś kontrolka nie zapala Ci sie na desce? Poziom oleju itp w normie?
-
[e46] dziwna praca silnika na samym początku
To wskazywałoby na pompę wody, może z nią jest coś nie tak? Jeśli ściskasz przewód od płynu chłodzniczego to zmienia się ciśnienie i może dzięki temu pompa inaczej pracuje, jak znasz się troche na mechanice to zdjemij pasek na zimnym silniku, ten od pompy wody wspomagania alternatora i zobacz czy tez występuje ten dźwiek, jesli go nie bedzie to znaczy ze gdzies tam trzeba szukac przyczyny. I nie mozna takich rzeczy lekceważyć bo jak Ci sie posypie pompa w trasie to mozesz załatwić sobie głowice...
-
[e46] dziwna praca silnika na samym początku
Co do odpalenia na zimnym silniku, to ciężko stwierdzić co to jest przez internet ale może to być coś co nie dostaje odpowiedniego ciśnienia oleju na początku po odpaleniu (olej jest gęsty i nie dopływa odrazu tam gdzie trzeba) na jakim leju jeździsz? kiedy zmieniałeś? może warto wlać teraz nowy olej syntetyczny, może sie poprawi. Jeśli chodzi o falowania to tak jak piszesz zmień świece.
-
FOTELE PRZEDNIE
Wysuwana część będzie pod nogami a nie lędźwiami (to są plecy?) :) Na przód bedzie Ci pasowało z każdego modelu e-36 co do innych to nie wiem ale kup sobie najlepiej od e-mki :)
-
Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana
Na aucie z założonymi starymi klockami i tarczami tzn zdejmujesz jeden klocek i wkładasz coś między tarcze a zacisk i rozpierasz wtedy dobra dzwignia sie robi tylko nei naciskaj pozniej hamulca bo znów wyjdzie :)
-
Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana
Dokładnie tak jak mówi Paweł tylko weż 17 najlepiej nasadową, kawałek rury i napewno się odkręci, możesz na noc psiknąć wd40 i rano albo popołudniu następnego dnia się za to wziąść powinno pomóc ale i tak jak będziesz miał długą rure i dobry klucz to odkręcisz. Powodzenia
-
Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana
Tak odkrecasz najpierw zacisk, zdejmij koło to sam zobaczysz co i jak :)
-
Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana
Jak masz jakąś smykałke do mechaniki to klocki i tarcze wymienisz bez problemów, oczywiscie musisz miec tez troche narzędzi. Jeśli chodzi o wymiane płynu hamulcowego to dobrze mieć taką duzą strzykawke z wezykiem przezroczystym i drugą osobę do pomocy no i najlepiej podnosik tak aby podniesc caly samochod... duzo wygodniej. Tarcze i klocki: Zdejmujesz koła, z tyłu zacisku jest śruba do odkręcenia tylko nie pamietam czy jedna czy dwie... zdjemujesz wtedy cały zacisk tarcza sie trzyma na jedną małą śrubke odkrecasz ją i zdjemujesz tarcze, warto oczyscic piaste szczotką drucianą przed założeniem nowej tarczy. Klocki wyjmujesz z zacisku rozpierasz cylinderek jakąś lagą i wkładasz nowe klocki składasz i jedziesz :) przez pierwsze 100-200 km hamuj delikatnie to sie ładnie ułożą klocki i tarcze do siebie. Odpowietrzanie: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=43022&highlight=odpowietrzanie a tu masz rozpiske do hamulcy: odkrecasz nr 3 mozna teraz odkrecic śrube nr 6 ich jest 2 łatwiejszy dostep pozniej. I zwróć uwage aby zacisk nie wisiał na wężyku lepiej oprzyj go o coś. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB31&mospid=47444&btnr=34_0369&hg=34&fg=05
-
--- K L I M A T Y Z A C J A ---
Przestawiają sie klapki ale wiatrak zaczyna dmuchać dopiero od pozycji dmuchawy na 2 w górę :)
-
--- K L I M A T Y Z A C J A ---
Klimatyzacja aby działała musi zostać wytworzone ciśnienie w układzie aby później podczas rozprężania gaz wytworzył niską temperaturę, ciśnienie to wytwarza sprężarka która jest napedzana tym paskiem wiec jesli go nie ma nie dziala klima. Proste :)
-
GDZIE KABEL ANTENOWY DO RADIA
No to masz właśnie tam tą antene.Ogólnie okablowanie jest bardzo dobrze schowane i zabezpieczone zeby nie zostało uszkodzone wiec jak bedziesz rozbierał mozesz wiecej szkód narobić :) A nie da rady jakos dolutować troche kabla przy radiu?
-
GDZIE KABEL ANTENOWY DO RADIA
Jeśli masz antene w szybie to centralka od anteny jest w lewym tylnym słupku, czyli od strony kierowcy, i pewnie idzie z kablami wzdłuż nadwozia... mnóstwo roboty :)