Treść opublikowana przez maciekszz
-
E91 Wymuszenie wypalania DPF
W LCI tego nie ma - poprostu już jest tak dopracowany, że nie będzie Cię ten problem dotyczył :) - tego się trzymajmy :) Można sprawdzić podpinając się pod komputer - tam podaje orientacyjny przebieg przy którym DPF ma niby zakończyć swój żywot.
-
GPower SKI/SK2/SK2CS dla M3 E92. Opinia, opis, recenzja.
Ciekawe czy jest jeszcze szansa załapać się na tą promocję? Za takie pieniądze to każdy kto ma M3 powinien zakładać kompresor! Poważnie taniocha! Fajnie opisane :) Miłego śmiagania :)
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Skoro musiałeś użyć dużej siły i się pokruszył to znaczy, że coś jest nie tak - powinien wskoczyć bez problemu. Może miałeś zły czujnik? Od nie swojego autka? Stary czujnik bez problemu można wyciągnąć - ciągnąc za kabel, nie siedzi jakoś bardzo ciasno.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Wchodzi gładko, musi wskoczyć na swoje miejsce. Może wsadzałeś nie tam gdzie trzeba?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
U mnie ATE CERAMIC były ok przez pierwsze 2-3 tyś km. Później przy delikatnym hamowaniu było też ok, jedynie jak było kilka więcej hamowań pod rząd np. w trasie przy wyprzedzaniu to rozgrzane hamulce strasznie buczały - były poprostu strasznie głośne. Klocki były zamontowane w połączeniu z nowymi tarczami oryginalnymi BMW. Wszystko było idealnie wyczyszczone, nasmarowane tam gdzie trzeba. Klocki zmieniłem na oryginale BMW i w końcu jest cisza - co prawda koła czarne - masakra ale wolę ciszę :)
-
Kasowanie błędów / komunikatów komputera BMW e90 320d 2007r.
Czy ktoś wie jak pozbyć się tych kresek " -------- " po skasowaniu inspekcji klocków? Już działa - okazało się, że kabel w czujniku był uszkodzony - po wymianie czujnika wszystko działa jak należy.
-
E9X Silniki diesla - różnice i zestawienie awaryjności
A czy BMW podaje, że należy taki kolektor z klapkami wymieniać prewencyjnie co ile km? Kiedyś słyszałem o 150 tyś km ale czy to dotyczy N47? Czy trzeba to później programować taką wymianę?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
U mnie też po mocniejszym hamowaniu jest lepiej ale po 100km znów wraca - może dzięki temu, że masz nacinane tarcze to w połączeniu z mocnym hamowaniem ścinasz więcej klocka i jest lepiej na dłużej. Czy ktoś słyszał o klockach Textara z serii EPAD? Niby piszą z textara, że ma być idealne hamowanie, czyste koła i przede wszystkim na czym mi zależy to ciche hamowanie. Testował ktoś już? http://www.textar-epad.com/
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
U mnie jest tylko dźwięk przy hamowaniu mocniejszym - jak już wszystko się rozgrzeje - akurat u mnie, nie ma żadnego drżenia czy bicia na kierownicy.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Szukałem dużo opinii o tych klockach zanim je kupiłem i nikt właśnie nie pisał o tym buczeniu, ale dobrze, że to nie tylko u mnie tak jest. Właśnie szykuję się do wymiany całego tylnego kpl. to może spróbuje oryginalną tarcze + klocki Zimmermann. Też zauważyłem to, że ta tarcza nie jest taka błyszcząca tylko jakby cały czas czymś pokryta. Te klocki Zimmermanna to jest standard z obniżonym pyleniem czy jakaś specjalna wersja?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Założone mam tarcze oryginalne i klocki ATE CERAMIC, hamują super, nie piszczą, nie pylą - koła czyste. Ale jest jedno "ALE" niestety hamulce są dosyć głośne, przy hamowaniu z prędkości powyżej 100km/h na początku jest cicho ale jak się rozgrzeją to są głośne - słychać buczenie ; jeśli radio jest włączone troche głośniej to tego nie da się zauważyć ale jadąc bez muzyki jest to drażniące. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Co może być przyczyną?
-
DSC a DTC
Dokładnie tak jak kolega pisze tylko drobne sprostowanie: Elektroniczna szpera - dokładnie tak tylko, że nie blokuje mechanizmu różnicowego tylko przy pomocy hamulcy przyhamowywuje koło które jako pierwsze łapie uślizg i w ten sposób na drugie koło przekazuje się więcej momentu obrotowego. Auto właśnie reaguje bardziej na nadsterowność - staje się nadsterowne ale nadal w pewnym stopniu DSC pilnuje aby nie przedoborzyć.
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
Ile masz przebiegu? Może to wina twardych RunFlatów?
-
Problem z automatyczna skrzynia biegów BMW F30
A znasz przyczynę uszkodzenia tych sprzęgieł? Czy ten wypadek był przyczyną?
-
Problem z szybami
Nie podnoszą się w automacie przy otwartych drzwiach czy zamkniętych?
-
Łańcuch rozrządu N47
Ok, czyli co innego :)
-
Łańcuch rozrządu N47
Czyli też przedłużałeś na 3 lata 100 000? :) Mnie się opłacało niecałe 1500 zł brutto a zrobili rozrząd, programowanie i ten przycisk od klapy.
-
Łańcuch rozrządu N47
Z tego co pamiętam to chyba z 5 dni się zeszło łącznie z czekaniem na części sama robota to jeden dzień z tego co mówił doradca.
-
Łańcuch rozrządu N47
Przejrzyj moje posty w tym temacie, miałem ok 94 tys przebiegu - gwarancja, coś słyszałem jakby szurał ale nie byłem pewien, tak też zgłosiłem to do ASO i wymienili całość. Bez problemów, szybko i elegancko. Co prawda przyjechałem do ASO wtedy na wymianę przycisku otwierania tylnej szyby a to zgłosiłem przy okazji i w całej tej sprawie zapomnieli wymienić przycisku ale poczekałem 30 minut i było zrobione.
-
bmw 3 GT
Najlepiej zakładaj galerie i wrzuć pełny opis auta + odczucia jak Ci się jeździ i najlepiej porównanie z poprzednimi autami :) Czekamy!
-
bmw 3 GT
Tak może być. Czekamy na relacje + fotki.
-
bmw 3 GT
Oglądałem jakiś zagraniczny test i stwierdzili tam, że jeżeli F30 jest dla Was za twarde i zbyt mało komfortowe a jednocześnie zbyt sportowe to 3GT jest idealnym rozwiązaniem. Wg. ich oceny, taka właśnie kanapowa, miękka, z mniej precyzyjnym układem kierowniczym itp. Jak dla mnie bardzo dziwna opinia, bo BMW kreuje to auto jako szybki a jednocześnie bardzo wygodny środek transportu :) Tylko pytanie w którą stronę bardziej poszli... Ciekawy jestem Twojej opini. A powiedz czy zamawiałeś może zawieszenie M?
-
bmw 3 GT
I jak fura odebrana? :) Jak odczucia? Słyszałem opinie, że jest bardzo kanapowa? Czekamy na opis wrażeń :)
-
Jaki silnik do e90?
Sprawdź też grubość lakieru od wewnątrz drzwi i na słupkach, nawet jak element był wymieniany to tam raczej się szpachluje. Jak będzie rdza pod konserwacją to magnes nie powinien mocno przyciągać takie przemyślenie na szybko ale nie testowałem tego? DPF sprawdzą Ci w ASO, komputer auta podaje orientacyjny przebieg przy jakim ma się skończyć ten DPF. Sprawdź też korekty wtrysków jak będzie auto podłączone do kompa Różnie, niech mechanik osłucha czy go nie słychać, zobacz na youtube timing chain failure n47 i posłuchaj
-
zbyt wysoko przod po wymianie amortyzatorow
Jaki masz przebieg i dlaczego wymieniałeś amorki? Zużyte eksloatacją czy rozwaliłeś je na jakiejś dziurze?