Treść opublikowana przez maciekszz
-
Nadmuch w e36
Było na forum kilka razy, masz do wymiany rezystor dmuchawy, gdzi ego znaleźć i co to jest poszukaj na forum po hasłem rezystor.
-
Gaśnie jak mało paliwa w zbiorniku(kontrolka świec)530d
Witam, Kolega ma 530d, i jak miał ok 15 litrów paliwa w baku to mu zgasł samochod i nie chciał zapalić, zaświeciła się kontrolka od świec i nic, dopatrzyliśmy się pęcherzyków powietrza w wężyku przy pompie wtryskowej, po dolaniu ok 10 litrów samochód odpalił bez problemu. Cóż to może być? Co może powodować zapowietrzanie się układu paliwowego?
-
325 tył nisko siedzi (foto) amory czy sprezyny?
U mnie są amorki Bilstein B6 i jest dużo lepiej, ale z tym przechyłem to właśnie jest tak że dość mocno się przechyla, zobaczymy jak coś się popsuje z aktualnej serii to będę już wiedział co wymieniać na bardziej sportowe:)
-
325 tył nisko siedzi (foto) amory czy sprezyny?
U siebie wymieniłem gumy przy wachaczach na te od m3 i jest duża różnica na plus, a czy wymiana stabilizatora daje dużą poprawę? Jak to jest?
-
325 tył nisko siedzi (foto) amory czy sprezyny?
Hmm tak się tutaj zastanawiam, czym jeszcze różni się zwykłe zawieszenie od zawieszenia w m technic lub m3?? Co można wymienić aby uzyskać lepszą trakcję, wiem o gumach wachaczy z przodu (od m3 są pełne), stabilizator jest wg. Kowala grubszy w m-technic a np same łączniki stabilizatora? Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tej dziedzinie?
-
Czy takie opony wejda do BMW E36 ??
Ja mam 225 na 16 i jest ok ale kręci się kierownicą ciężej i duża jest różnica na minus podczas jazdy na koleinach w porównaniu do 205 na 15.No i napewno jest wolniejsza chociaż tak się tego nie odczuwa... 325i. :)
-
nie ma depniecia
A filtr paliwa wymienialiście? filtr powietrza? To podstawa!! Zapchany jeden albo drugi filtr i nie pojedziecie zbyt szybko :)
-
(!) ciagle sie swieci
A czy aby napewno jest to kontrolka od klocków? Ma po bokach takie przerywane nawiasy? Czy te nawiasy są całe? Bo to jest różnica, od hamulcy są dwie, jedna od klocków a druga od np zbyt niskiego poziomu płynu hamulcowego...
-
uszczelka tylnej szyby
Szyba ma swoje uszczelnienie od środka i tego nie widać, to co jest na zewnątrz na bokach służy tylko wyglądowi i odprowadzaniu wody która spływa z dachu. I jest ona tylko i wyłącznie na wcisk.
-
Jak uchronić progi?
Belgus a ta guma w płynie to się w miarę dobrze trzyma? Czy nie będzie tak ze po kilku kamyczkach zacznie się odklejać? Próbowałeś już tego kiedyś, z opisu na aukcji wygląda to całkiem ciekawie :)
-
Jak uchronić progi?
Również jestem zainteresowany odpowiedzią więc czekam :)
-
Kontrolka ręcznego i zegary
Hehe a bardzo możliwe, bo nie można zrobić testu zegarów, a jak cofali licznik to może jakoś tak nie umiejętnie ze coś w zegarach uszkodzili, trzeba chyba podjechać do innego ASO, ten błąd kombi znaleźli w ASO w Bydgoszczy. Był też błąd airbag i spadku napięcia(powiedzieli że to dlatego bo się aku rozładował kiedyś i te dwa błędy kiedyś wyskoczyły. Był też błąd spalin powrotnych i tu za bardzo nie wytłumaczyli skąd się wziął i mam takie pytanko może ktoś z Was wie co to jest?
-
jak sprawdzic wyposazenie jakie bylo kiedys kiedys ,z salonu
Zadzwon do ASO to moze mailem Ci wyślą listę wyposażenia a sprawdzą to odrazu po podaniu VIN.
-
Kontrolka ręcznego i zegary
Jak bylismy w serwisie w bmw to byl bląd kombi ale powiedzieli ze to jest jakis moduł od światel (nie swiecil jeden ksenon i to pewnie dlatego) wiec nadal nie wiem co to moze byc z tą kontrolką...
-
Kontrolka ręcznego i zegary
Witam! Mój znajomy kupił 530d z 99r. Bardzo ładna, na liczniku 197 tyś, jak pojechaliśmy do aso bmw sprawdzili po kluczyku że ma 255 tyś. Nie mogę włączyć testu zegaru żeby wszystkie wskazówki się ruszyły ale mimo tego można sprawdzić vin napięcie i takie tam, jest taki problem że przy wyłączonym asc wskazówka prędkościomierza nie nadąża za samochodem, tzn lecimy już b szybko 3 bieg się kończy a na liczniku ledwo 40km... co to może być, druga sprawa to świeci się kontrolka od ręcznego ale jak się go zaciągnie to piszczy komp więc nie jest to wina włącznika więc co to jest? I ona też czasami gaśnie :)
-
spadaj mi obroty gdy silnik jest zimny
A ja myślę że jesli zabrakło Ci paliwa, mogła się przytrzeć pompa paliwa i nie daje takiego ciśnienia jakie powinna, było już kilku użytkowników którzy po wymianie pompy nie mają problemów z wolnymi obrotami, np ja :D u mnie na zimnym a dokładniej między niebieskim a pionem lekko falowały obroty, po wymianie pompy na nowy oryginal jak ręką odjął :) a wymieniłem bo zaczęła wyć... i włożyłem nową oryginalną pompę bmw
-
jak sprawdzic wyposazenie jakie bylo kiedys kiedys ,z salonu
Najprosztszym rozwiązaniem jest podjechać do ASO bmw i poprosić o taką listę, trzeba podać tylko 7 ostatnich cyfr VIN.
-
Pękł prawdopodobnie wałek w skrzyni
A jeszcze nie tak dawno wymienialem olej w skrzyni i wszystko bylo ok... hmmm po świętach czeka mnie wymiana skrzyni...
-
Pękł prawdopodobnie wałek w skrzyni
Witam, Jechałem dziś i tak na 1 zakręciłem do 4,5 tys wrzucam dwójke deliktanie i nagle buum i nie ma dwójki, mechanik mówi że najprawdopodobniej pękł wałek napędzający dwójke, możecie moze określić co moglobyć przyczną pęknięcia? Jeżdze normalnie, czasami bokiem ale nie jakoś non stop i na zimnym silniku nigdy pow 3 tys. Przebieg wg. licznika 211 tyś silnik 2.5 benzynka.
-
Pompa paliwa i ciśnienie
Nie kupuj używyki bo to taka sama loteria jak u Ciebie nie wiesz co przeszła i kiedy padnie. Możesz kupić sam wkład który jest trochę tańszy ok 150 - 200zł.
-
Pompa paliwa i ciśnienie
Pompa była coraz głośniejsza... I wkońcu dziś kupiłem nową kompletna oryginalną pompę na ul. Narbutta. Zapłaciłem 498 zl więc wcale nie tak dużo jak na pompę. Wymiana trwała 10 minutek i teraz śmiga aż miło cisza i jakby się polepszyło podczas przyspieszania, były takie momenty jakby zwalniał przyspieszać podczas przyspieszania a teraz tego nie ma. Stara pompa miała straszny syf na siateczce i pewnie on jak i jazda na rezerwie skróciły jej żywot ale już jest nowa więc ponad 10 lat powinna wytrzymać :) Pozdrawiam
-
Które Bilsteiny do mojego e36 328i coupe, B4 czy B6???
Polecam Ci B6. Z tego względu że mając 328 napewno poruszasz sie szybciej a wtedy bardzo duzo zalezy od amorków, każdy zakręt bedzie przyjemnością. Nie są one jakies bardzo twarde, troche twardsze od oryginalnych ale nie jest to jakaś przesada. U mnie w 325 są B6 kupowałem od gościa mtsbilstein (patrz allegro i jego strona internetowa). Ceny rewelka i jazda tak samo. Zresztą duzo jest na ten temat na forum popatrz i poszukaj.
-
Dobry warsztat
Sprawdz przedewszystkim filtry, filtr powietrza moze odebrac Ci duze stado koni, tak samo paliwa. Zobacz też czy wszystkie hamulce prawidłowo odbijają.
-
nowsza kierownica
Bez poduszki będzie pasować, ale jeśli masz airbag to było trochę zmian... I np kiera z 92 z poduchą nie bedzie pasować do modelu z 98 z poduchą.
-
Pompa paliwa i ciśnienie
A jakiś pomysł żeby sprawdzić te ciśnienie? Czytałem w innych postach na forum że można to zrobić za pomocą manometra ale jak i gdzie go podłączyć? Taki zwykły manometr od sprawdzania np ciśnienie w kołach?