Treść opublikowana przez maciekszz
-
System HiFi Alpine - opinie, montaz
To do E91 w Polsce z montażem ok 2500-3000 zł brutto 5200 jednak dużo - zwłaszcza, że tył już nie jest zasilany ze wzmacniacza. http://bmwfans.info/parts-catalog/65412293994/ tutaj dużo taniej Te ramki to dokładnie takie. J i K na schemacie
-
System HiFi Alpine - opinie, montaz
Ile powiedzieli Ci w ASO za montaż? Samemu możesz zamontować ale potrzebne będzie kodowanie ale i tak najlepiej byłoby oddać to do specjalisty. W kwestii basów - dźwięk się poprawił i nie jest taki dudniący tylko bardziej głębszy a jeśli chodzi o wysokie tony to teraz są a wcześniej ich nie było - przypuszczam, że podobnie jak u Ciebie. U mnie tak samo jak w F3x wzmacniacz zasilił subwoofery pod siedzeniami (jest możliwość regulacji mocy basu na wzmacniaczu (dwuzakresowa)) oraz głośniki średniotonowe w drzwiach (nowe) oraz wysokotonowe - te doszły całkiem nowe + nowe ramki okienne. Popatrz na bmwstore.pl - tam powinnien być ten zestaw z rabatem albo zapytaj w dobrym sklepie z częściami np: http://www.mautoczesci.pl/ Tam dostaniesz odpowiedni rabacik.
-
System HiFi Alpine - opinie, montaz
Montowałem taki zestaw ale do E91 - miałem podstawową wersję i jest wyraźna róźnica - dźwięk jest dużo bardziej czysty i przedewszystkim słychać w końcu wysokie tony - wcześniej nie miałem głośników wysokotonowych. Dynamika również jest lepsza - gra teraz porównywalnie co zestaw HiFi - oryginalnie montowany. Ogólnie polecam ze względu na jakość dźwięku i OEM-owe rozwiązanie. Montowałem tutaj: http://www.bimmerupgrades.pl/ Na facebooku tej firmy znajdziej również opis i fotorelację z montażu.
-
Montaz lusterka fotochromu w E 91
W razie czego mam do sprzedania oryginalne lusterko z E91 2010r. Lusterko z LED i Fotochromem. - jak ktoś potrzebuje mogę sprawdzić ile pinowe. Z tego co się orientowałem to lusterko z innych modeli nie będzie pasować.
-
F30 wady i zalety
Dokładnie... też już na dziale e90 nie da się nic czytać - PPGG - daj spokój wraziłeś swoje zdanie i wystarczy nie musisz klepać w kółko tego samego!
-
Odbiór BMW F30 335i x-drive
Te smarowidła to normalna rzecz - czasem są czyszczone z takich widocznych miejsc ale ogólnie nie jest to nic złego. Jest to poprostu zabezpieczenie antykorozyjne.
-
Blokada antytuningowa F10
Ciekawszą sprawą niż box za 7 tyś jest oryginalny PowerKit - wychodzi trochę taniej i nie traci się gwarancji.
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Lepiej kupić chociażby używane letnie - koszt z przełożeniem zdecydowanie nie duży - a szkoda niszczyć zimówek latem + jednak dużo dłuższa droga hamowania - jest to poprostu niebezpieczne...
-
Co daje aktualizacja?
To jak chcesz kogoś solidnego to jedź tutaj: http://www.bimmerupgrades.pl/ Każdy z forum poleca - ja również :)
-
BMW e91 N47N 184 KM - klepie na zimnym - błąd silnika
W sumie możliwe - jak silnik się rozgrzał to wszystko się rozprężyło i uszczelniało... hmm dziwne, że u mnie przeszło może samo się uszczelniło? :)
-
BMW e91 N47N 184 KM - klepie na zimnym - błąd silnika
Hmmm no dziwne ale innego wytumaczenia nie widzę :)
-
BMW e91 N47N 184 KM - klepie na zimnym - błąd silnika
U mnie też klepało po zatankowaniu na małym Orlenie - chyba podejrzana stacja - klepało delikatnie przy mrozie na zimnym silniku przy przyspieszaniu - zatankowałem na Lukoil i nadal klepało aż do wyjechania pół zbiornika - wtedy przestało klepać na zimnym, dotankowałem BP ULTIMATE i dziś nadal cisza - chyba jest to kwestia paliwa - podobny wątek był poruszany w dziale E60. Autko od nowości w moich rękach teraz ok 117 tyś km przejechanych.
-
BMW e91 N47N 184 KM - klepie na zimnym - błąd silnika
A kiedy wymieniałeś filtr paliwa? Może to kwestia słabego paliwa? Być może wtryski takie dźwięki wydają z siebie...
-
BMW e91 N47N 184 KM - klepie na zimnym - błąd silnika
Wiesz już co było przyczyną zapalenia się kontrolki check engine? Jaki błąd się pojawił?
-
E90 Doposażenie w PDC przód / tył
A tutaj galeria z przeprowadzonych prac: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.225617440943134.1073741887.123429677828578&type=1
-
E90 Doposażenie w PDC przód / tył
Ja u siebie dokładałem PDC na przód. Dokładniej montował wszystko specjalista z forum prmax :) Potrzebne części: Zestaw doposażeniowy w czujniki przednie (jest to wiązka + uchwyty do czujników PDC) http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/0399629-zest-dopos-w-przednie-czujniki-park/ Popatrzcie sobie tutaj jest trochę innych części do PDC: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/66_0124-wyp-dod-w-pdc-z-przodu/ Moduł PDC - taki aby miał wejście na 3 kostki - bo mam też PDC tył - PS. mam do sprzedania moduł PDC to obsługi tylko tyłu + głośnik PDC - info priv Czujniki PDC - najlepieć poszukać po nr. koloru nadwozia i kupić już malowane oryginalne. Panel sterujący PDC + maskownica Moduł, czujniki i panel sterujący kupiłem na allegro a całość poskładał do kupy prmax :)
-
[E91] Oparcie z kieszenią na narty
Tak, ja montowałem pisałem też wcześniej w tym temacie - ogólnie prosta robota.
-
Kasowanie błędów / komunikatów komputera BMW e90 320d 2007r.
Trzeba wymienić :) albo jeśli nie jest uszkodzony czujnik rozłączyć i podłączyć po ok 30 sekundach a następnie skasować inspekcję...
-
zwiększenie mocy w bmw f10 520d performance power kit
Zmierzone na innej hamowni... 320d E91 PowerKit http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/789b2b8c7161ee1b.html
-
zwiększenie mocy w bmw f10 520d performance power kit
Pisząc zmaszczony masz na myśli źle wykonany pomiar czy źle zrobiony program lub, że coś nie tak z autem i stąd takie dziwne wyniki? Kolego anwod właśnie widziałem Twoją galerię i wynik z Twojego auta był większą składową o decyzji na tak w sprawie montażu PK. Ciekawe dlaczego u mnie tak to nie wygląda?
-
zwiększenie mocy w bmw f10 520d performance power kit
A u mnie właśnie dał niewiele jeśli chodzi o moc za to momentu doszło sporo bo jest go 420. Co może być przyczyną, że powyżej 3500 obr/min moc i moment tak spadają? Czy może być źle wykonany pomiar? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/594bf4918b4754ff.html
-
[E91] Oparcie z kieszenią na narty
U siebie zakładałem taki worek na narty. Jak kupowałem auto to był w specyfikacji a później okazało się, że go nie ma więc dealer dosłał w późniejszym czasie kurierem. Montowałem sam i trzeba było wyciąć otwór na niego - trzeba zdemontować siedzenie, oparcie, pasy - ogólnie robota bardzo prosta. W zestawie są maskownice które elegancko ukrywają cięcie. Warto tylko zasłonić dokładnie jakimś materiałem tapicerkę aby iskry z cięcia nie uszkodziły nam oparcia.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Masz tutaj opisaną sytuację, że w tym wypadku jest to konieczne - to że gdzie indziej może jest inaczej nic nie wnosi. Masz konkretny przykład. Musisz zmienić klocek, tarcze, zacisk, jarzmo tak jak opisał to prmax aby założyć większą średnicę.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Jakiej informacji Ci brakuje? Jarzma zaciski inne - klocek jeśli jest inna średnica to też jest inny - chyba logiczne? Czy to jest to samo co w 123d to sprawdź np. na bmwstore.pl po nr kat.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe
Tu masz odpowiedź, zobacz również na stronie 15 tego wątku... dotyczy auta e91 320d 2010 rok