Treść opublikowana przez eXiDe
-
Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju
O tym mówię.
-
Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju
No ale kolego nie masz pieczątki ASO BMW w książce - tylko - kowala (jak ma pieczątkę) - jak napisał kolega we wcześniejszym poście :lol: . No i karą jest, że w ogóle mając taaaaakie drogie auto klasy premium oszczędzasz na serwisie :lol: :lol: :lol: Ręce opadają :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :cool2: Pzdr.
-
Zakup X3 20d
Ja właśnie wznowiłem poszukiwania auta, natrafiłem na firmę: A U T O - K A P i T O L 24 D-49 536 Lienen Auf der Höhe 9 www.autokapitol24.de Czy ktoś z Was miał styczność z tą firmą? Jak wygląda w praktyce zakup auta w leasing z DE? Póki co oczekuję na ofertę leasingową z BRE-Leasing, zobaczymy. Pzdr.
-
Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju
Że niby czym ryzykuję? Kolego sorry, ale wypisujesz bzdury. Ale masz oczywiście do tego pełne prawo. Papier wszystko przyjmie to fakt. Nie wiem jak Ty, ale ja nie lubię przepłacać a pieniądz szanuję. Więc wytłumacz mi proszę czym ryzykuję??? :lol: Ja nie mówię o naprawie samochodów w szopach - znam warsztaty i mechaników, którzy dorywczo pracują dla ASO jeśli te nie potrafią naprawić auta, mało tego czasami przyprowadzają samochody z ASO - to o czym tu mowa? Cóż jestem od lat związany z motoryzacją i wiem jak to wszystko funkcjonuje.. także wyluzuj trochę bo wiedzę w tej materii masz kiepską :8). Czy będziesz jeździł do ASO czy nie ASO Twoja sprawa i chwała Ci za to, jak wspomniałem ASO muszą z czegoś żyć. :mrgreen: Pzdr. PS. A tu masz temat viewtopic.php?f=70&t=140477
-
[E9x] Tarcze TRW - konkluzja
TRW to żaden wynalazek. :mad2:
-
Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju
Sorry, ale Twoje argumenty są bezpodstawne :lol: :mad2: Ja wolę zlecać wszelkie naprawy ludziom którym ufam i znam. Ja u kowala aut nigdy nie naprawiałem, zresztą chyba VW i 'koreańskiego coś' też byś tam nie naprawił. Nie powierzyłbym auta średnio inteligentnym mechanikom z ASO po jedynie teoretycznych szkoleniach. A jak popsują to.. głupie tłumaczenia, itd.. Z resztą nie chce mi się pisać na ten temat, jesteś nowy na forum to przeczytaj sobie poprzednie dyskusje o ASO i nie ASO. PS Wiadomo, że gdyby nie było takich ludzi jak Ty - ASO by nie istniało ;)
-
[E87] radio po lifcie do przed lifta
Czy ktoś może mi odpowiedzieć na moje pytanie? :) Pzdr.
-
Pukanie na dołkach
U mnie póki co cisza. Tydzień minął :) Pzdr.
-
E91 Problem z klimą - biały proszek.
Dramat. :duh: :mad2: Czy BMW ogłaszało w związku z tym jakąś akcję serwisową? Moje auto jest z 05' ma już prawie 210 tys km ale nic takiego nie zaobserwowałem, non-stop jeżdżę na włączonej klimie - auto. Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego, chociażby w ASO po nr VIN? :roll: PS. Wymiana parownika musi być masakrycznie prze.sr.ana :duh: :mad2: Pzdr.
-
[E87] radio po lifcie do przed lifta
Hej, pytanie mam do Was, mam Navi Prof i chcę zmienić gałkę właśnie na taką jak wyżej. Tylko teraz pytanie czy będzie to pasować. Już jedną zamówiłem (65 83 9 115 863) i nie pasuje. Czy możecie podać mi wymiar tej gałki? Wysokość, szerokość na dole i najważniejsze wymiar wewnątrz tego półkola, w które wchodzi na bolec. PS Czy ta gałka występuje tylko w chromie czy w satynie też? :roll: Pzdr.
-
Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju
Tak, inspekcję możesz kasować kiedy chcesz. Pzdr.
-
Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju
no tutaj się nie zgadzam - to znaczy ja mam generalnie takie samo podejście do wpisów ASO/Książka i mój poprzedni samochód nie miał ani jednego wpisu z ASO a był regularnie serwisowany...ale! ...potem sprzedajesz samochód i pierwsze pytanie jakie pada to czy był serwisowany w ASO i czy przebieg można jakoś potwierdzić...Ty nie kupujesz książki tylko samochód ale teraz sprzedajesz i jak nie masz tych wpisów to ciężko przekonać kupca do niektórych rzeczy (zwłaszcza przy BMW) Jestem daleki od stwierdzania że olej trzeba wymieniać w ASO ale raz czas warto pojechać do ASO żeby coś zrobili + wpis do książki + wpis do kluczyka (ten wydatek się zwórci podczas sprzedaży auta). Jeszcze nigdy nie miałem pytania czy auto było serwisowane w ASO :) Nie wiem jak wyglądają Wasze auta, ale patrząc na moje takie pytanie kupującego było by co najmniej nie na miejscu :) Dla klienta, który zdecyduje się na zakup konkretnie tego modelu nie patrzy na książkę a na auto ogólnie. Pzdr.
-
Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju
Proste. Nie wiem jak Wy - ja nie kupuję książki - tylko samochód. A czy pieczątki w książce będą ASO czy będzie to 'BMW SERWIS coś tam coś' tam to mi ryba. Jak ktoś chce pieczątki mogę mu postawić :) - przysyłajcie książki :D. Jedni wolą ASO drudzy nie, i nie chodzi tu tylko o pieniądze i szukanie oszczędności. Czasami niewiedza a może przede wszystkim niewiedza użytkownika. Ja obracam się w branży motoryzacyjnej to znam ten świat.. :) Pzdr.
-
Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju
Natek, do książki wpisze, dlaczego miałby nie wpisać i pieczęć też postawi :-) - co prawda nie będzie to pieczęć ASO BMW ;) Pzdr.
-
Koszt przegladu serwisowego w ASO + wymiana oleju
Wystarczy zadzwonić do ASO Fota i będziesz wiedział.. Wiadomość z pierwszej ręki.. :duh: Wymiana oleju w ASO jak dla mnie to poroniony pomysł (chyba, że auto jest na gwarancji - to ok). Każdy mniej lub bardziej ogarnięty warsztat to zrobi, a najlepiej taki co specjalizuje się w autach BMW. Inspekcję skasujesz sobie sam. Pzdr.
-
e91 + dwa rowery
mam pytanie: Do jakiej predkosci mozna jechac z deska w tym bagazniku? Właściwie ograniczeniem jest tylko hałas-opór jaki stwarza sam bagażnik. Także do 130km/h jest ok, szybciej już strasznie huczy. Pzdr.
-
e91 + dwa rowery
Niestety wygląd idzie w parze z ceną - tak ze wszystkim :) Co do tego uchwytu na rower.. niby fajne.. ale znowu gdzieś musisz schować koło?! A to znowu zabiera miejsce w bagażniku. Ja jednak wożę rowery na dachu 'w całości' :)
-
jaka koncówka wydechu do e91 ?
Te ceny są chore, ale co zrobić :) Końcówka powinna być taka sama - bo przecież kształt rury jest taki sam :!:
-
e91 + dwa rowery
Kurcze już nie pamiętam, ale za same uchwyty Thule Xtender - wtedy nowość :8) dałem parę groszy + do tego belki aero i stopy mocujące. Montaż nie jest kłopotliwy, najgorsza jest tylko zamiana uchwytu na narty z tym na rowery - najlepiej jest mieć dwa oddzielne bagażniki :8) :mrgreen: - ale spoko. Thule ma takie patenty, że wszystko bez problemu i kłopotu zrobisz. Pzdr.
-
jaka koncówka wydechu do e91 ?
Nakładasz i od spodu zabezpieczasz wkręcając śrubeczkę :)
-
e91 + dwa rowery
Temat był poruszany na forum, także poszukaj sobie w archiwum. Wejdź na stronę http://thule.com/pl-PL/PL i dobierz bagażnik do swojego auta. Jeśli masz relingi potrzebujesz same belki + uchwyt na rower Ja używam bagażnika Thule na którym latem wożę rowery a zimą deskę i narty i żadnych problemów nie mam. Thule to firma godna polecenia. Pzdr.
-
Brak mocy, słychać świst turbiny
Żywcem po nim cieknie czy tylko się poci? Umyj to miejsce i obserwuj czy się poci czy leje. Każde turbo jest smarowane, stąd 'puszcza' olej. A to, że przewód jest lekko zapocony nie świadczy o awarii turbo. Pod warunkiem, że zapocenie jest niewielkie. Pzdr.
-
Spadają obroty przy odpaleniu
Równie dobrze może być i walnięta świeca. Podłącz auto pod kompa. Pzdr.
-
Brak mocy, słychać świst turbiny
Ten zapocony przewód to normalne. Przemyj zmywaczem i tyle ;).
-
Brak mocy, słychać świst turbiny
Też obstawiam nieszczelność w układzie. Awaria turbo objawia się zazwyczaj dymieniem na szaro/niebiesko. Pzdr.