Skocz do zawartości

pawel_e30

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pawel_e30

  1. pawel_e30 odpowiedział(a) na arj14 temat w E36
    Taa, a świstak... Nie ma takiej możliwości, może poucz się trochę budowy silnika to będziesz wiedział że Ci ubyło, lecz średnio było to widać na bagnecie :duh:
  2. pawel_e30 odpowiedział(a) na zielok23 temat w E36
    Nie powinno tak być ale nie da się generalnie nic z tym zrobić prócz wymiany. Moje też wieje (i też nie jest zblokowane) ale mi to nie przeszkadza a nawet podoba mi się dźwięk taki a'la V6 :mrgreen: Dla mnie grunt to pionowa strzałka temperatury wody :D
  3. Kup cały zestaw naprawczy do zacisków czyli tłoczek, osłonki gumowe, prowadnice, smar itp.
  4. pawel_e30 odpowiedział(a) na Loin temat w E30
    Do E30 są wszystkie części dostępne w ASO, wszystkie które znajdziesz w tym katalogu: http://www.realoem.com/bmw/select.do?vin=&kind=P&series=E30&arch=0 i nie mają przypisu ENDED, czyli około 99% części samchodu. Dostępne każde spinki, śrubki itp. po kilka PLN, z tym akurat w BMW nie ma problemu, znajdziesz każdą część. Pozdrawiam
  5. pawel_e30 odpowiedział(a) na MarioBigRed temat w E30
    Biegaj do mechanika odpowietrzyć/napełnić układ hydrauliczny napędzający docisk :)
  6. pawel_e30 odpowiedział(a) na b182 temat w E30
    1. Nie upuszczaj, może tak być, pewnei i tak troszeczkę spali, też tak mam. 2. Też zmieniałem ostatnio olej spawając miskę i pamiętaj że przez spaw bagnet pokazuje troszkę za dużo 3. Nie zaszkodziłeś, 10W40 możesz lać, ale nic lepszego!
  7. pawel_e30 odpowiedział(a) na b182 temat w E30
    Daj Pan spokój :D Drogi wrocławskie to taki szlam, że ciężko o drugie tak ciekawe trasy w tym kraju... :mad2: Ale pocieszam się cały czas, że te wszystkie objazdy i korki mają na celu polepszenie standardu poruszania się po Wrocławiu w przyszłych latach. Faktem jest, że w całym chyba kraju nie ma robót drogowych na taką skalę jak we wro :twisted2: Pozdrawiam mattiss w Gdańsku co chwilę coś remontują, co chwilę objazdy, masakra, nienawidzę tam jeździć bo nigdy nie pojadę zaplanowaną drogą tylko muszę odkrywać Gdańsk na nowo bo coś pozmieniali...
  8. Witajcie. Niedawno miałem problem z obrotomierzem zaniżającym wskazania. Zauważyłem również że prędkość przy 4000 i przy 2000 na tym samym biegu nie jest proporcjonalna, a powinna. Odnotowałem wskazania, wziąłem kartkę w kratkę A4 i machnąłem wykres przechodzący przez dwa odnotowane punkty i dzięki temu wyszło mi o ile rpm jest źle założona wskazówka. Rozebrałem zegary, poprawiłem i teraz jest ok. Ale tak naprawdę nie o tym. Za pewne wiecie, że prócz aktualnych modeli wszystkie BMW miały zawsze konsolę przechyloną do kierowcy. Tym BMW dało do zrozumienia że jest to samochód stworzony dla jego kierowcy i ma dawać przyjemność z jazdy. Po rozkręceniu zegarów zauważyłem jednak coś jeszcze w tym temacie, co przedstawiam na zdjęciu: http://img509.imageshack.us/img509/493/p8271396fz6.jpg Spójrzcie na przechylenie poszczególnych zegarów. Nie ma tego w VW/Audi, nie ma tego w Mercu, tym bardziej w wynalazkach typu Opel i Ford itp. I tutaj po raz kolejny dla Panów inżynierów z BMW tamtych lat: :modlitwa: Pozdrawiam :cool2: Zostaję przy tej marce!
  9. pawel_e30 odpowiedział(a) na b182 temat w E30
    Ej! Uważaj z tym 4 litry! Ja odkręciłem spust, BA! zdjąłem miskę bo wtedy akurat musiałem ją pospawać, dodatkowo wyjąłem filtr oleju i samochód tak stał w piwnicy na kanale całą noc i rano wlałem około 3,8 litra i poziom miałem 2mm ponad max! Także jak masz bańke 4l to Broń Boże nie wlewaj wszystkiego bo przelejesz solidnie. Na moje oko powinno się lać około 3,6-3,7 litra
  10. Echhh, no trudno jakoś to zapłacę i już nie będę smigał tylko max licznikowe 30 ponad ograniczenie i ni cholery więcej choćby mnie wyprzedali :( Przelew 400 zł będzie bardzo bolał...
  11. Tego bym nie chciał, inaczej - wolę bulnąć niż sie bawić z komornikami. Jeżeli się okaże że będę musiał się bawić z komornikami to zapłacę. Ale wielu osobom się upiekło, których znam, po prostu nic nie przyszło.
  12. Również słyszałem że można wpłacić np najpierw 40 zł, potem 30 zł i jakiś typu co się zajmuje tym odbieraniem przelewów itp. spojrzy i stwierdzi że jest chęć itp. i może przestać pracować dalej nad sprawą. Ale nie chce mi się w to wierzyć żeby tym sie FIZYCZNIE ludzie zajmowali, tylko wg mnie leci z z automatu i procedury i nie ma zmiłuj. Póki co, czekam na list, który być może zignoruję, chyba że będę miał naprawdę nadmiar kasy żeby zapłacić mandat.
  13. Ale dla mnie to masa kasy, ja tankuję miesięcznie 200 zł LPG więc 2 miechy bez samochodu - odpada. Musze zakombinować, sorry :(
  14. A jak wypłacę kasę z konta? I za każdym razem będę im powtarzał: NIE MAM
  15. Witam. Dziś dostałem mandat 400 zł 10 punktów za 146 km/h na 90 dozwolone. Jeżdżę 2 lata i nigdy nic, 0pkt 0zł 0kontroli. Jestem studentem, nie pracuję, rok temu pracowałem a w tym roku dostałem zwrot na konto które podałem we wniosku o NIP. Samochód jest na ojca, ja jestem współwłaścicielem. Więc pytanie. Moge nie płacić? Jak ściągną ten mandat? Mogą zabrać z konta albo je zablokować? Bo to mój jedyny oficjalny majątek - konto INTELIGO w banku na którym mam kilkaset złotych. I teraz się zastanawiam czy wypłacić całą kasę z konta czy olać sprawę i czekać co się wydarzy. Dodam że jak przyjdzie komornik to przecież powiem że nie mam i już, ściągną ze mnie ubrania czy co? Pozdrawiam
  16. Przy nadmiernym ciśnieniu oleju część nadmiaru przechodzi przez pierścienie na tłokach i jest spalana (rozwala katalizator po drodze), część zostaje wypluta na uszczelnieniu wału korbowego poprzez pierścień sprężynujący. Gdy poziom zbliży się w okolice MAX, czyli nadmiar zostanie wydalony z silnika, działanie silnika wraca do normy, pierścień sprężynujący na zimeringu wału nie przepuszcza już oleju (za niskie ciśnienie), tak samo z pierścieniami na tłokach. A więc jest tak jak wcześniej napisałem - silnik przepali nadmiar w tempie o wiele szybszym niż normalnie spala olej. A KAŻDY silnik spala olej, mniej lub więcej, litr na 1000km i setkę na 15000km, ale spala.
  17. pawel_e30 odpowiedział(a) na wokutuner temat w E30
    W -20 nie warto sie bawić, bo nie będzie widać różnicy :wink: Albo -40 (oczywiście tylko na przód, bo E30 ma w standardzie większy prześwit między kołem a nadkolem z przodu, niż z tyłu) albo nie ruszać :) A na progach fakt, nieciekawie, może obetrzeć katem/tłumikiem przy obciążonym, a w M40 na koleinach miseczka również może ucierpieć :)
  18. Dokładnie, pierścienie wygarną nadmiar :D Ja nalałem 2-3 mm za dużo 1000km temu i obecnie mam już 1mm ponad max a nic z silnika nie wycieka. Przepali swoje i tyle. Nie ma problemu. Lepiej trochę więcej niż za mało.
  19. powodzenia - ja mam inna nature - juz bym wymienial - ale ja bez autka nie pracuje.... :| Ja nie jestem aż tak pedantyczny, a w Twoim samochodzie zapewne znalazłbym wiele niedomagań o których nie wiesz, i co, nagle być zaczął naprawiać? :norty: Kilka kropel płynu na dzień mi nie przeszkadza, ja bez samochodu ani nie pracuję ani się nie uczę, robię ponad 2000km miesięcznie, więc. Pozdrawiam
  20. powodzenia - ja mam inna nature - juz bym wymienial - ale ja bez autka nie pracuje.... :| Ja nie jestem aż tak pedantyczny, a w Twoim samochodzie zapewne znalazłbym wiele niedomagań o których nie wiesz, i co, nagle być zaczął naprawiać? :norty: Kilka kropel płynu na dzień mi nie przeszkadza, pozdrawiam, ja bez samochodu ani nie pracuję ani się nie uczę. Pozdrawiam
  21. Hehe, no kolego, możesz sobie pojeździć z tym wyciekiem, ale szukaj juz nowej chłodnicy, wiele nie ździałasz, układ chłodzenia w BMW nie jest jakimś mega przemyślanym wynalazkiem ;) Ja mam malytki wyciek w miejscu technologicznie nienaprawialnym (jedynie poprzez "drutowanie") i jeżdżę z tym, jak zacznie sie lać ciurkiem to wymienię :cool2:
  22. u mnie to dopiero wygląda zbieżność, mam ustawioną, ale przód mam wysoki (seryjny) i koła ustawiają się tak \ / i jedzie sie jak polonezem, czyli mocna dziura i traci tor jazdy na wprost (minimalnie) a tył siada bo mam butle LPG i tam z kolei jest / \ heheh, ale dzięki temu tył ma dośc dobrą przyczepność. Może w przyszłości jak kasy przybędzie to dam na przód sport zawiechę ;)
  23. pawel_e30 odpowiedział(a) na pawel_e30 temat w E30
    Jeżeli będzie dawał mniej to czeka mnie wymiana alternatora? Warto kupić używkę?
  24. pawel_e30 opublikował(a) temat w E30
    Witam. Moje E30 po rozgrzaniu faluje na wolnych obrotach. Zauważyłem, że gdy wyłączę całkowicie światła to falowanie jest mniejsze i często się stabilizuje i ustaje. Ma to więc jakiś związek z obciążeniem instalacji elektrycznej, ale nie mogę dojść dalej, gdzie szukać przyczyny. Pozdrawiam
  25. Ja szczerze mówiąc po moim jedynym w życiu wypadku NIE Z MOJEJ WINY zresztą, boję się teraz jeździć bardzo dynamicznie, zwłaszcza szybko brać zakręty i rozpędzać się do 140-160 na wąskiej prostej drodze wśród drzew... Po prostu boję się i czasami zastanawiam się czy jest mi wogóle potrzebne BMW z tylnym napędem, dość mocnym silnikiem i sportową charakterystyką... Szczerze... Wystarczyłaby mi chyba Skoda Felicia 1,6 MPi Wyleczyłem się z szaleństwa, szyba jazda nie ma sensu Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.