Treść opublikowana przez pawel_e30
- blacharka
- blacharka
-
padł automat - naprawiać czy używka?
Masakra z tymi automatami. Nie wiedziałem że aż tak drogie są naprawy. Automatami jeździ się świetnie, ale nie będę sobie chyba nigdy mógł pozwolić na automat bo niech tylko coś w nim walnie to :mad2: Choć np. w MB 124 automat przy odpowiedniej eksploatacji może przejechać bezusterkowo wraz z samochodem milion km i potem jeszcze się nadaje do innego MB 124 i również jeździ w nim długo. A niektórzy nie wiedzą co to znaczy wymiana oleju a jednak automacik dalej im służy :norty:
-
[OT Mocno?] Drobiazgi, ktore musze zrobic...
Chociaż sedan w porównaniu do kompakta jest wg mnie ładniejszy to musze przyznać że Twój jest w stanie chyba idealnym i prezentuje się świetnie :) Zwłaszcza kolor...
- blacharka
- blacharka
-
przechylona buda - w czym może tkwić przyczyna?
W Wejherowie jest troche E34 i często siedzą w nich wielkie miśki. E30 to już rzadkość, jest ich może kilkanaście, a na drogach widuje się kilka :) Jak juz mijam to zawsze podwójne mignięcie długimi i w odpowiedzi dostaję to samo i jest to przyjemna sprawa :cool2:
-
przechylona buda - w czym może tkwić przyczyna?
Ja też czegoś takiego nie widziałem, prędzej już prawa strona w dole (sam tak miałem na starych sprężynach), bo po prawej stronie jest najwięcej dziur i od tego Ci się prędzej ubije zawieszenie niż od Twojej masy... Jeżeli ważysz powiedzmy do 100 kg to nie ma szans żeby coś takiego wystąpiło.
-
przechylona buda - w czym może tkwić przyczyna?
Dociąganie wymienionej ćwiartki jest powiedzmy kiepskim rozwiązaniem, bo nie dość że niewiele energii trzeba żeby wszystko wróciło na swoje powypadkowe miejsce, to jeszcze wydaje mi się (tylko moje przypuszczenia) że od zmiany temperatury oraz drgań od jazdy to będzie powolutku wracało na swoje naturalne miejsce. Wolałbym już zakombinować wyginając wahacz, choć w większości starszych BMW wahacze są żeliwne, więc nie ma mowy o wyginaniu. Śmiem utwierdzić się w zdaniu że co naciągnięte to już nie fabryka i nigdy nie będzie tak jak dawniej, więc ani klasykiem samochód zostać nie może (żółte tablice) a i na gołoledzi sporo wrażeń :norty: Sam mam po dzwonie kółko cofnięte o około 1 cm, ale tak ustawiłem geometrie, że jedzie prosto i hamuje prosto, ale przy mocnym skręcie w lewo kierownica nie odkręca się sama, a wręcz dokręca się do końca. Geometria poszła się walić :norty:
-
Nierówne jałowe, proszę o diagnozę.
Witam. Rano odpalam silnik, jest ok. Przejadę nim powoli spokojnie, dalej jest w miarę ok, ale wystarczy że przejadę dłuższy odcinek ze stałą prędkością np 100 km/h i nagle hamuję do świateł to od razu falują. Po szybszych i dłuższych przelotach przydławia go nawe do 500 RPM aż słychać rozrząd, powiedzmy wachluje nim nawet 500-900 RPM. Lecz nigdy jeszcze mi silnik nie zgasł. Wystarczy że odrobinkę dam gaz tak na 800 RPM i zero falowania. Przepływka czy krokowiec, a może jeszcze coś innego?
-
przechylona buda - w czym może tkwić przyczyna?
Przy mega mocnym dzwonie (bardzo mega) podłużnica przesuwa się wraz z nadkolem i kielichem, na którym wisi kolumna. Ale to są ekstremalne sytuacje, zwykle przesunięte przy wypadku koło wygina wahaczem podłużnicę (wahacz pozostaje nienaruszony, bo jest żeliwny i jest w stanie wygiąć podłużnicę. W takiej sytuacji albo rama i naciąganie albo ćwiartka do wymiany, co jest już o wiele poważniejszą sprawą, a samochód już nigdy nie będzie idealnie prosty. Jeżeli jesteś pewien że z kołem, zawieszeniem i układem kierowniczym wszystko ok, to nie ma innej opcji jak wygięty samochód. Sprawdź porządnie geometrie, może tylko krzywy drążek kierowniczy. I szukaj może spawów na podłużnicy, czy ćwiartka na pewno fabryczna. Jeżeli mówisz że wszystko ok z zawiechą to ja nie widzę innej opcji niż taka że kiedyś tam koło porządnie dostało.
-
Jaki olej po 15W40, M40, 260 kkm, uciszenie bociana
Ja nie wiem. Gadałem przed chwilą nawet z kolesiem który od 12 lat jeździ tylko E30, miał już ich kilka, również sprowadza E30 na części, i mówi wyraźnie TYLKO MINERAŁ 15W40 LEJ. Zdania są podzielone. Temat dobory oleju to horror. Nie mam szans uzyskać jednogłośnej potwierdzonej praktycznie porady. Masakra. Czasami wydaje mi się że wszystko jedno, skoro taki wybór, i tyle opinii co litrów oleju na świecie... Temat chyba do zamknięcia, bo jedni mówią że 10W40 mi wypłucze silnik i rozszczelni, że zacznie klepać, drudzy mówią że 15W40 to strach. Więc wiem co zrobię. Zaleję tym samym co było, bez żadnego Liqui Moly. Zaleję Mobil 15W40. Tyle ode mnie, masakra :D Dzięki za opinie. Pozdro. P.S: Nigdy w życiu nie zlecałem i nie będę zlecał wymiany oleju w serwisie. Zawsze robię sam podstawowe czynności eksploatacyjne. Właśnie dzwoniłem do WFK Wejherowo, warsztat specjalistyczny BMW i tutaj z kolei polecił mi na 100% żebym lał 10W40, pomimo że jest 15W40.
-
Jaki olej po 15W40, M40, 260 kkm, uciszenie bociana
Rozmawiałem przed chwilą z pracownikiem zakładu specjalistycznego BMW i powiedział mi Pan że przy tym przebiegu, tak jak w innych samochodach, wskazane jest nawet lanie oleju mineralnego i on mi sam osobiście zaleca 15W40, zwłaszcza że na takim jeździł wcześniej. Powiedział żebym nie dał sobie wcisnąć ściemy żeby lać syntetyk, nikt nie może powiedzieć wg jego że minerał do M40 260 000 km to zły pomysł. :8)
-
Jaki olej po 15W40, M40, 260 kkm, uciszenie bociana
A więc chodzi Ci o OLEJ Liqui Moly? A co sądzisz o wlaniu 15W40 jakiegoś np. mobila i dolaniu DODATKU ligui moly?? Jesteś mi w stanie tu i teraz na oczach innych chłopaków od beemek zalecić z czystym sumieniem ten liqui moly i gwarantujesz że Z JEGO powodu nie pierdyknie mi głowica? :D Pytam poważnie, bo już raczej na 99% wlewam 15W40 tylko teraz pytanie czy sam olej, czy olej z dodatkiem LM, czy może olej LM. Chciałbym żeby ucichł, ale żeby nic mu się nie stało
-
Jaki olej po 15W40, M40, 260 kkm, uciszenie bociana
Słyszałem że ludzie po Liqui Moly chodzą po szrotach i głowic szukają :norty: Jakby micha się nie rozwaliła to bym zmienił olej po 20 000, nie mam zamiaru inwestować w zajeżdżony po Niemcu silnik :roll: Prawdopodobnie zaleję właśnie 15W40, tak jak był, olej gęsty, nie wymyje mi nagaru, poza tym ludzie piszą że po 15W40 z uszlachetniaczem milknie im cykanie itp.
-
Jaki olej po 15W40, M40, 260 kkm, uciszenie bociana
Wciąż jeżdżę na 15W40 minerał, taki jak zalał poprzedni właściciel 14 000 km temu.
-
Jaki olej po 15W40, M40, 260 kkm, uciszenie bociana
Witam. Samochód BMW E30 318i M40 88' 260 000 KM Poprzedni właściciel 14 000 KM temu zalał 15W40. Jako że cieknie mi z miski, to po spawaniu nie będę już wlewał starego oleju, tylko zaleję nowy. Jaki polecacie? 15W40 czy 10W40? Myślałem o 15W40 z uszlachetniaczem żeby umilkł klekot, no i żeby nie był tak rzadki jak 10W40, żeby mi się nie rozszczelnił. Co mi polecacie? Przy okazji. Po spawaniu miski można założyć starą uszczelkę? Czy może trzeba kupić nową? A może obsmarować ją silikonem? Od góry czy od dołu? Pozdrawiam
-
wymiana oleju, czekać na wskazanie kompa?
Ja zmieniam co 20 000, wiem że to troche dużo, ale mam 260 000 przebiegu, drobne wycieki, klekot, więc jadęna dobicie :twisted:
-
VISCO ale jakie.........
http://www.bimmerdiy.com/
-
OT Moje pierwsze wrazenia...
Sedan jest piękny, compact średni, ale i tak gratuluję zakupu! :D
-
przechylona buda - w czym może tkwić przyczyna?
Miałem to samo, ale u mnie wina była sprężyny (jedna była pęknięta). Wymieniłem i mam już ok. Myślę że masz pokrzywiony wahacz albo podłużnicę i kolumna krzywo stoi w jednej ze stron.
-
E46 compact zasieg swiatel "mijania".
Swoją drogą znam wiele przypadków że odbierasz samochód z ustawienia świateł, wsiadasz jedziesz do domu. Potem jedziesz w nocy i świecisz po znakach drogowych albo 10m przed samochodem :norty:
-
E46 compact zasieg swiatel "mijania".
Ale masz na mysli zwykle ASO czy Pana Kazia ? Na chwile obecna sam nie wiem co i jak sie tam obsluguje... :jawdrop: Żadne ASO. Po prostu zakład w którym mają oprzyrządowanie do pomiaru ustawień świateł.
-
VISCO ale jakie.........
Ja kupiłem UŻYWANĄ OTSĘ ( :norty: ) i mam równo pion, równiutko, co by się nie działo, wskazówka idealnie przykrywa środkową kreskę.
-
Nie lubie takich cwaniaczkow ...
Ja się zajmuję zmniejszaniem lub zwiększaniem przebiegów na licznikach, oraz ich naprawą i przeskalowywaniem ale zwykle przychodzą klienci którzy wymienili zegary na inne używane, i chcą nastawić odpowiedni przebieg.