Treść opublikowana przez pawel_e30
-
Pytanie czy sie oplacalo??
Wygląda efektownie ale nie wiemy czy zostawia 3 ślady za sobą i 13 plam pod sobą czy też nie :norty:
-
Na benzynie dławi się i szarpie, na LPG idealnie. POMOCY
Za dużo nie mogę sprawdzić bo mam przerobioną przepływkę przez speców od BRC jest dołożony mieszalnik i coś tam modyfikowane pod wieczkiem przepływki.
-
Na benzynie dławi się i szarpie, na LPG idealnie. POMOCY
Witam. Problem mam od zakupu. NA benzyne samochód nie chodzi jak samochód, chodzi fatalnie, dławi się, nie trzyma wolnych obrotów itp. na gazie chodzi idealnie. Ponoć słyszałem że mogę mieć brudne wtryski. Jakiego preparatu dodac do benzyny żeby je przeczyścić. No i słyszałem że powinienem na próbe przejechać z 30 km ponad na taj benzynie i może się poprawić... Moja instalacja BRC przełącza na LPG 2-3 sekundy po odpaleniu więc wstyd jest odpalać mi przy kimś samochód, bo musze mu lekko gazować żeby że zgasł i telepie nim póki się nie przełączy na LPG Jak się kasuje kompa w M40? Jakiś myk z aku? Ktoś wyjaśni?
-
Masło na korku oleju
Witam. Robię krótie trasy, często po 3km i gasze silnik. Dziś zauważyłem sporo masełka na korku oleju. Jednak na bagnecie olej jednolity, ciemny, czysty (wymieniałem 4000 km temu). W płynie chłodniczym chyba też nie ma, choć trudno to sprawdzić, włożyłem pręt do zbiorniczka i wyjąłem i na całej długości idealnie płyn bez żadnych glutów. Oleju ubywa max 2 setki na 1000km, płynu chłodniczego nie przybywa, a nawet troszkę ubywa (pompa cieknie) Słyszałem że jak samochód jest jeżdżony na krótkich trasach oraz jak jest zimno i powietrze wilgotne, to norma. Prawdą jest? Czy może po prostu uszczelka pod głowicą? Ile kosztuje wymiana (najtańsza opcja)?
-
Cieknie pompa wody
Ale cieknie tyle że dopiero po dwóch tygodniach widać ze 2-3 centymetry poniżej poziomu więc nie ma problemu z dolewkami. Dodam że jeżdżę z własnej głupoty na kranówie zmieszanej z koncentratem, moze od tego padła?
-
Cieknie pompa wody
Witam. Cieknie mi z pompy wody gdzieś z łyżka na dobe. Szarpiąc wiskiem na wszystkie strony nie odczułem żadnego luzu. 1. Wymienić pompe tylko czy dla pewności również wiatrak na nowy? Stary wygląda idealnie, ale może jest krzywy. Bo nie wiem czy po prostu już umiera pompa czy może coś jej zaszkodziło. 2. Pół roku jeżdżę na koncentracie wymieszanym z kranówą. Może to od tego? 3. Czy moge na tym jeszcze trochę pojeździć? (i kontrolować stan) 4. Jakiej firmy zamienniki w rozsądnej cenie (pompa) polecacie? Pozdrawiam :D
-
Łatanie chłodnicy
Masz farta że uszkodziło się po prostu alu, takie coś sie normalnie naprawia. Gorzej jak na tym nędznym połączeniu plasik<>alu (kto to wymyślił??). Ponoć nie da się tam nic porządnie zrobić żeby był spokój na wieki. Ale moim zdaniem jak tam sie fest nawciska czegoś mocnego to musi przestać ciec :D
-
skaczące wolne obroty
Sprawdź szczelność rury między przepływką a przepustnicą oraz szczelność rury odpowietrzającej skrzynię korbową (odmy)
-
Łatanie chłodnicy
Bardziej bym atakował to poxiliną niz poxipolem. Ni też cieknie na połączeniu plastik>
-
Olej do skrzyni i mostu
Haha 150 zł dać zapłacić za wymiane + olej to trzeba być głupcem :lol: dobre dobre :clap: Ja kupujke 3 litry za 45 zl w Orlenie, wymieniam sam i jest wszystko ok, a zawsze mozna wziąć takiego Orlena do mechaniora, za 30 zł wymieni jak sie dobrze zagada
-
Olej do skrzyni i mostu
Każdy olej przekładniowy 85W90, lecz zalecany jest 90.
-
Jaki olej do skrzyni i do mostu??
Bredzisz, ASO nie produkuje żadnych olejów, tylko robi to Castrol... A oleje przekładniowe produkuje każda firma mająca w ofercie oleje silnikowe. Słowem: piszesz bzdury
-
Mocowanie łącznika stabilizatora
Witam. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AJ51&mospid=47273&btnr=31_0039&hg=31&fg=10 http://bmwfans.info/original/E30/4-T/318i-M40/ECE/L/M/1987/11/mg-31/ill-31_0039/ Muszę kupić część nr 9 na obrazku i mam pytanie. Czy do tego mocowania jest potrzebna nakrętka nr 13? Bo z katalogów wynika że tej części nie ma w moim samochodzie, no ale niby jak to ucho jet mocowane wtedy do wahacza? Nie ma ani słowa ani o numerze katalogowym tej nakrętki ani o info czym to można zastąpić (rodzaj nakrętki). Czy ta nakrętka jest potrzebna? Jeśli tak to czy kupię taką w zwykłym sklepie metalowym?
-
Jak poznać czy padnięta jest tuleja belki tylnej czy poduszk
Witam. Objawy takie: stuka na większych poprzecznych nierównościach (na gwałtowniejszych uskokach) oraz stuka rytmicznie podczas mocniejszego skręcania w prawą stronę (lewa strona zawieszenia jest "chora"). I teraz nie wiem czy to tuleja (wtedy musze odstawić samochód na serwis) czy poduszka amora (zrobię sam). Jakieś sugestie? Pozdro
-
Pomocy Grzeje sie Pomocy
Może to być też uszczelka pod głowicą.
-
POMOCY, RATUNKU SILNIK SIE GRZEJE
Na 99% masz problemy z uszczelką pod głowicą, skoro tak Ci wywala wode, nawet jak jest nowa, mówię Ci! Weź na zimnym odkręć korek i przegazuj na przepustnicy i zobacz czy się pieni!
-
Jakiego oleju mam dolac???? HELP!!!
Skoro jeździł wcześniej na 20W60 ( :?: ) to ja bym zalał mineralny 15W40
-
układ chłodzenia
Sprawny układ chłodzenia w dodatniej temperaturze będzie działał prawidłowo nawet na kranówie.
-
Dziwne "klekotanie" silnika...pomocy
Ojj też bym tak chciał :mrgreen:
-
Czy i dlaczego w ręcznej skrzyni nie należy wymieniać oleju?
Witam. Mechanik z serwisu o niby specjalizacji BMW powiedział mi że w skrzyni manualnej nie zaleca się wymieniać oleju, jedynie ewentualnie dolewać gdy cieknie. Dlaczego tak jest? Ja myślałem że zawsze to lepiej dla skrzyni nowy olej niż stary, niektórzy mówią że po wymianie biegi lepiej wchodzą, a tu mówią że broń Boże nie wymieniać :duh: Ktoś wie OCB?
-
e30 z gazem?! :|
A najlepiej kupić sobie interface i samemu sobie regulować :cool2: . Podaj jakieś linki z tanimi dobrymi interfejsami, zainteresowałbym się, bo musze lada dzień zrobić przegląd instalki wraz z wymianą filtra :)
-
e30 z gazem?! :|
Zapewniam Was że silnik na porządnej oraz porządnie zainstalowanej instalce ma się lepiej nawet niż bez niej :) Jest czyściej w środku i mniej oleju bierze :)
-
Czy jeszcze brakuje mi czegoś z luksusu ?
Czyli nie obraź się, ale koledzy właśnie uświadomili Cię, że jeździsz golasem :mrgreen:
-
grzeje sie m40 1.6
Mam nadzieje że standardowy nie oznacza u Ciebie odkręcenie korka? :D Bo jeśli nie, to nic więcej nie zrobisz :)
-
Czy jeszcze brakuje mi czegoś z luksusu ?
Skromności i pokory :D Pozdrawiam i życzę owocnej dalszej rozpusty :P