Treść opublikowana przez rysiektr
-
e46 n42 bierze olej i gasnie na zimnym
Wtyczka od silnika valvetronic znajduje się pod plastikową osłoną głowicy, tam gdzie masz cewki zapłonowe. Taka duża 2 pinowa.
-
Gaśniecie silnika, problemy z odpalaniem. Bmw e46 318i
Czujnik położenia wału prawdopodobnie się kończy. Typowe objawy.
-
e46 n42 bierze olej i gasnie na zimnym
Odepnij wtyczkę od silnika Valvetronic i zobaczy czy będzie się lepiej zbierał. Co do oleju to w zdecydowanej większości siadają uszczelniacze.
- N42 a gaz
-
e46 Montaż LPG Bmw i gaz warto? ma sens?
Daj znać czy wszystko będzie ok po montażu i jakie klocki Ci zamontowali.
-
N42B20 Błąd P2782 Camshaft sensor outlet. Help
U mnie znowu wywalało błąd wałka ssącego, a winna była cewka iskrowa. Po wymianie jest ok.
-
e46 Montaż LPG Bmw i gaz warto? ma sens?
Nie słyszałem o nich, ale skoro mają dobre opinie to może warto. Dobrze zrobiłeś, ze odwołałeś EGP, bo oni już przestali robić "dobrze", teraz idą tylko na ilość.
-
e46 Montaż LPG Bmw i gaz warto? ma sens?
Mi zamontowali jeszcze w miarę ok (ale obejrzyj galerię, na ich stronie - niektóre to masakra jakaś), byłem raz na poprawce, 2 raz już sam sobie poprawiłem, żeby nie użerać się z nimi, a później to już "regulacje" i wymiana wielozaworu w butli po miesiącu użytkowania i to dopiero po tym, jak pokłóciłem się z właścicielem (bo nie chcieli mi tego wymienić na gwarancji wciskając kit, że to tak musi być :duh: ). Montują do tych silników BRC, bo BRC raz ogarnia Valvetronic, a dwa jest idiotoodporna i żeby nie wiem jak zje...ć montaż, to i tak silnik będzie pracował poprawnie. Co do Arynowa to jest do nich numer 607473663 lub 257581584. Kilku kolegów u nich montowało i są zadowoleni, a i też montaż jest schludny a instalacja wyregulowana.
-
e46 Montaż LPG Bmw i gaz warto? ma sens?
Nie montuj LPG w Energy Gaz Polska. To partacze, są. Montowałem u nich lpg właśnie do N42B20 i chyba z 6x jeździłem na poprawki. Zapłaciłem w 3300 chyba za BRC i masakra, słowa regulacja nie znają. Robią autoadaptację i wypad... jak dobrze trafisz to, nawet będziesz miał schludnie zamontowane (mi się udało, ale musiałem i tak poprawić wszystko po swojemu). Jeśli chodzi o LPG to ten silnik dobrze się spisuje z instalacją pod warunkiem, że jest to dobra instalacja, i zakłada to ktoś ogarnięty, a nie jak w EGP, podpięli się u mnie z podciśnieniem do 1 z kanałów kolektora ssącego...w n42 :duh: brak słów... Polecam, Ci ludzi z Arynowa, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Robią tak, że nie widać, że LPG jest zamontowane i znają te silniki.
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
W autodacie znalazłem jedynie napięcie jakie powinien mieć ten czujnik podczas pracy silnika ale to raczej nie pomoże. Odma to to na pewno nie jest. Chyba, że węże są popękane i lewe powietrze ssie.
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Jak nie zapomne to sprawdze Ci wieczorem w Autodacie
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Stałe na pewno nie powinno być, bo to wynika z faktu, ze silnik zasysa powietrze, co za tym idzie w plenum kolektora tworzy się podciśnienie, które wzrasta wraz z prędkością obrotową silnika. W przypadku kiedy VVT pracuje, w teorii przepustnica jest otwarta, więc podciśnienia praktycznie nie ma.
-
Valvetronic (N46b20) - dławi się po muśnięciu gazu.
Panowie, zanim zaczniecie doradzać i grzebać w N42B20 zapoznajcie się proszę jak działa silnik o zapłonie ZI, jak działa układ valvetronic i przepustnica w tym silniku bo na pewno nie tak jak w tradycyjnym silniku o ZI.
-
Problem z olejem 318i n42
Uszczelniacze trzonka zaworów albo mega wycieki z silnika. Błąd spowodowany prawdopodobnie przez olej w mieszance paliwowo powietrznej.
-
e46 n42b20 skoki napięcia?
Czujnik położenia wału raczej zaczyna się kończyć. Jeśli będziesz wymieniał to na VDO/Siemens, Bosch lub Hella ewentualnie OEM. Innych nie polecam.
-
BMW e46 316i n42 swap silnika
Adam z Raszyna http://acs-serwis.pl/ albo gdzieś na Bródnie jest jeszcze człowiek co ogarnia te silniki, musisz poszukać w google.
-
BMW e46 316i n42 swap silnika
Najlepsze stwierdzenie jakie przeczytałem na tym forum od bardzo dawna :-) dawno się tak nie uśmiałem, serio poprawiłeś mi humor z rana :mrgreen:
-
N42 - falujące obroty, niepokojące dźwięki, pomocy...
Chyba, że znowu coś z zaworami się porobiło. Pomiar kompresji pokaże.
-
BMW 318i e46 - Sprzedam !!!
Bardzo ładna sztuka, aż miło popatrzeć na zadbany samochód. Powiedz mi gdzie kupiłeś siatkę na drobiazgi, tą zamocowaną po stronie pasażera?
-
N42 - falujące obroty, niepokojące dźwięki, pomocy...
Nie chcę mówić - a nie mówiłem? moim zdaniem problem leży w valvetronicku
-
N42 - falujące obroty, niepokojące dźwięki, pomocy...
Daj znać w takim razie czy pomogło.
-
N42 - falujące obroty, niepokojące dźwięki, pomocy...
Tak, zgoda, ale jak odpinasz przepływkę to komp przechodzi w tryb awaryjny. Nie wiem czy przy odpięciu przepływki przypadkiem nie przechodzi na pracę przepustnicy odłączając valvetronic. Więc jeśli usterka siedzi w układzie valvetronic to odpięcie przepływki powoduje, że usterka znika. Ale nie pamiętam dokładnie. Najprościej byłby to zweryfikować, odpinać wtyczkę od valvetronic na podpiętym przepływomierzu.
-
N42 - falujące obroty, niepokojące dźwięki, pomocy...
E tam, są jakieś szanse, że to przepływka ale szczerze mówiąc wydaje mi się że problem będzie w głowicy.
-
N42B20 - silnik głośno pracuje po wymianie rozrządu [audio]
Słabo szukałeś. O ile dobrze pamiętam norma to 12-18 i różnica nie może być większa niż 2 bary. Jutro sprawdzę dokładnie. Generalnie kompresji sie nie czepiaj jest ok.: Sprawdziłem w Autodacie: kompresja 9-18 bar ciśnienie oleju 4-6 bar ciśnienie w układzie chłodzenia 2 bary
-
N42 - falujące obroty, niepokojące dźwięki, pomocy...
Zrzuć pokrywę zaworów i zobacz co się dzieje, możliwe, że ślizg od rozrządu się rozpadł albo masz zacięty zawór w pompie olejowej i góra silnika ma słabe ciśnienie. Generalnie masz kupę tematów internecie na ten temat. Jedyne co mogę powiedzieć, że wszystko to wiąże się z rozebraniem silnika w mniejszym lub większym stopniu, więc jeśli sam nie będziesz tego robił to po prostu jedz do mechanika co ogarnia BMW i tyle. On już będzie wiedział co zrobić.