Treść opublikowana przez rysiektr
-
N42 vanos Aisin
Ja zaraz po Tobie, mogę takie przyjąć, już nawet powywalam wszystkie złomy jakie mi zalegają na podnośniku i wymienię je od ręki, aby jak najszybciej zdać relację :D
-
N46B20 Chrobotanie na wysokich obrotach
A może bardziej coś w silniku w stylu - rozrząd?
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
A jak sprawdziłeś rozrząd? Bo na mój gust to Ci przeskoczył, stąd błędy wałka, bo jest poza zakresem adaptacji.
-
E46 N42 Nierówne obroty, gaśnie po odkręceniu korka, bł2781
Ta puszka to rezonator, przeciera sie, jak ktos zle złoży dolot. Mówiłem żebyś sprawdził czy masz szczelny dolot :wink:
-
E46 N42 Nierówne obroty, gaśnie po odkręceniu korka, bł2781
Sprawdz, wszystkie weze, czy silnik nie dostaje lewego powietrza
-
Bmw E46 316ti Compact n42 Proszę o Pomoc
Wystarczy przeczytac kilka tematow z 1 strony tego forum i juz wszystko wiadomo. Wszystko masz napisane, w tym temacie sa nawet filmy i zdjecia ukazujace wszystko. Co10 temat na tym forum to n42 i jego mankamenty, wszystko bylo opisywane juz setki razy do znudzenia... :duh: wystarczy sie odrobine wysilic i poczytac...
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Dlatego napisałem "może" :D żeby to dokładnie określić potrzebna jest diagnoza. A montowałeś nowe, czy używane?
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Tak się może dziać jak Vanosy zaczynają siadać, po prostu nie trzymają ciśnienia.
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Jest za wysoka, dużo za wysoka. ECU próbuje sie ratować wzbogacając mieszankę, stad taka sytuacja. Prawdopodobnie dziura w dolocie, albo jakis oring puścił, odma nieszczelna. Ewentualnie jesli masz LPG, to tak tez się dzieje, bo mieszanka na LPG jest zawsze bardziej bogata.
-
N42B20- EML, nie odpala, generalnie kilka problemów.
Części do rozrządu, to ok 400zł za ślizgi łańcuch i napinacz, do tego można doliczyć uszczelkę pokrywy zaworów ok 200zł, oringi elektrozaworów i czujników wałka ok 50zł, uszczelniacz wału ok 50zł. Więc jakieś 700zł za części (mówię tutaj o zamiennikach) + robocizna pewnie ok 200-300zł. Dobrze byłoby zmienić przy okazji uszczelniacze trzonka zaworów, wtedy trzeba doliczyć ok 100zł na uszczelniacze + dodatkowe 200-300zł do robocizny.
-
N42B20- EML, nie odpala, generalnie kilka problemów.
Czujniki wałków zostaw w spokoju, to nie tu tkwi problem. Wywala błędy obu czujników nie dlatego, że są złe ale dlatego, że wartości ich wskazań znajdują się poza zakresem adaptacji ECU. Po tym co teraz piszesz, to bardziej bym stawiał na to, że rozleciał się któryś ze ślizgów i po prostu przeskoczył rozrząd. Jeśli miałbyś INPĘ - program diagnostyczny do BMW, to można to łatwo sprawdzić, wystarczy, że wkleisz zdjęcie z wartości ANALOG 4 silnika, powiem Ci czy masz rozrząd ok czy nie. Ewentualnie inna metoda, trochę druciarska ale "da się". Na zgaszonym silniku, odkręć korek od wlewu oleju, poświeć do środka czymś i zobacz ewentualnie jakimś drutem zagiętym w haczyk zobacz czy możesz podnieść łańcuch do góry, powinien być sztywno napięty, jeśli możesz go swobodnie podnieść znaczy, że czeka Cię wymiana rozrządu i oby nie remont głowicy. Tu masz pokazane OCB.
-
N42 vanos Aisin
Dlatego proponuję kupować w Polsce od firmy stacjonarnej a nie na aliexpress, wtedy masz FV, gwarancję i jak się coś wysypie to sprzedawca ma problem a nie Ty.
-
podnoszenie szyby pasazera e46
Nie, wymienia się same ślizgi. Koszt ok 30zł za kompet na 1 szybę.
-
N42B20- EML, nie odpala, generalnie kilka problemów.
Gdzieś Ty zaprowadził ten samochód...do znaochorów jakichś? Skoro mechanik miał już czujnik położenia wałka w ręku to mógł go sprawdzić zwykłym miernikiem bo to, że nie odpala na 90% to będzie wina tego czujnika. Na pewno nie jest to wina przepustnicy, a już na pewno nie trzeba wymieniać całego silnika :duh: Chyba, że gładzie cylindrów będą porysowane jak wspomniał kolega wyżej. Mógł się rozlecieć rozrząd ale to też można łatwo zdiagnozować. Branie oleju to najpewniej uszczelniacze, spotkałem się nawet z podobnym zużyciem oleju i po wymianie spadło do 0,7L na 10 tys. km ale z tym już można żyć. A nawet jeśli trzeba wymienić pierścienie (o ile gładzie cylindrów są ok) to i tak będzie taniej niż wymieniać cały silnik, gdzie z dużą dozą pewności można stwierdzić, że nowy też będzie brał olej, albo będzie miał przytarte panewki... Znajdź jakiegoś normalnego mechanika co widział silnik N42 i wie jak on działa zanim Ci coś więcej popsują.
-
N42 vanos Aisin
Aisin robi sprzęgła i skrzynie biegów do samochodów japońskich min. Toyota, Subaru. Nie jest to firma krzak, tylko porządna japońska. Montowałem sprzęgła tej firmy i nigdy nie było z nimi problemów, wiec Vanosy raczej też będą porządne, co więcej firma ta mogła robić Vanosy do N42/N46 itp dla fabryki BMW jako podwykonawca, jak np: Lemforder wahacze i inne elementy zawieszenia - ale to tylko moje przypuszczenia bo nigdzie na Vanosach z N42 nie ma oznaczenia producenta. Podsumowując, lepsze nowe Aisin z gwarancją, niż używane OEM po niewiadomym przebiegu i niewiadomym stanie bez gwarancji.
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Wszystkim co odtłuszcza, czyli spirytus, spray do przeplywek, benzyna ekstrakcyjna itd. Blad 27b8 dotyczy MAPa, czyli możliwe ze ten syf powoduje błąd, albo masz lewe powietrze w dolocie. Ewentualnie odpalałeś samochod z odłączonym czujnikiem.
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
W N42 nie sprawdzisz go inpą, w N46 dopiero. Nie masz nigdzie lewego powietrza? Kompresję silnik trzyma?
-
[E46 N42B20] Błąd 2738 (CDKKAT)
wrzuć screeny z analog 3 i 4 z inpy na pracującym silniku na wolnych obr.
-
318Ci N42 143KM - bierze olej
Wydaje mi się, że na wymianie samych uszczelniaczy się nie skończy :D Obroty można podnieść programowo np: DISem, ale raczej to nic nie da, fabrycznie w N42 są ustawione na 700, 850z z klimą a jeśli ECU ich nie trzyma, to przyczyn może być wiele, od dziury w dolocie po przytarty silnik - chociaż tutaj raczej silnik by wydawał z siebie nienaturalne dźwięki. Podłączałeś kompa? Są jakieś błędy? Bo od tego trzeba zacząć.
-
e46 n42 szarpanie na niskich obrotach
Jeśli ma blokady to tak, sprawdzi to.
-
e46 n42 szarpanie na niskich obrotach
Naprawiłes?
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Udało Ci się rozwiązać problem? Nie spotkałem się z uszkodzeniem tego silniczka w N42, on się nazywa DISA. U siebie go podmieniałem z innego N42 bo mam minimalne poszarpywanie przy ruszaniu i nic u mnie się nie zmieniało.
-
e46 n42 szarpanie na niskich obrotach
Będą myć głowicę na samochodzie? Ten świat spada na psy.... Jeśli bez zdejmowania głowicy chcą Ci to wszystko zrobić za 2k pln to ciut drogawo..
-
e46 n42 szarpanie na niskich obrotach
Biorąc pod uwagę remont głowicy - nie
-
N42 problem z czujnikiem położenia wałka (a może z wiązką)
Daj maila, wyślę Ci schemat instalacji spod maski N42B18 i rozpiskę pinów ECU w pdf.