Treść opublikowana przez mnichu
-
dokładka isofix
Jeśli nie masz zaślepek w fotelach to sciagnij siedzisko kanapy i zobacz czy nie ma tam uchwytów do isofixa. Duzo osob (fora anglojęzyczne oraz niemieckie ) podaje ze jest to wyposażenie seryjne jednak zdarza sie ze tych uchwytow nie ma. No ale sprawdz najpierw ;)
-
dokładka isofix
Isofix z tyłu jest spawany do karoserii. Przód możesz dołożyć ale trzeba też dokładać wyłącznik poduszki powietrznej.
-
Jak zdemontować tylne boczki słupków w BMW E60 SEDAN
pod zaślepką airbaga masz śrubkę.... reszta jak dobrze pamiętam to jest na wcisk.
-
Ukręcone śruby łapy silnika
Też urwałem... lewa łapa silnika (prawa jest na 4 sruby). Na szczęście udało sie bez wyciągania silnika ale juz powoli brałem taką opcję pod uwagę. Na 2 bym nie jeździł... zerwie je od nowa albo wyrwie dziurę w bloku (mało prawdopodobne ale wszystko możliwe).
-
E60 530d wymiana rozrządu jak rozpoznać? Koszt?
Nie wiem czy za tyle robią... kolega w poście wyzej o takiej kwocie wspomniał. Nawet jakby dołożył do tego przy jednej robocie: - sprawdzenie wtryskiwaczy - uszczelki wtryskiwaczy - uszczelkę pokrywy zaworów - uszczelke pompy vacum - 4 koła zebate rozrządu - koło pasowe (tłumik drgań) - paski wielorowkowe - pompa wody - termostat x2 - rolki paska wielorowkowego - napinacz paska wielorowkowego - nowy olej - filtr powietrza oraz oleju - nowy płyn chlodniczy - pewnie przy okazji jakaś swieca żarowa, moze sterownik.. Połowę z tego można zostawić. Chyba ze ktos robi auto dla siebie, na lata. Ale i tak nie sądzę zeby wyszlo na 7000 zl :D Aha... w silniku 535d 286ps zdecydowanie wymienia się rozrząd.
-
E60 530d wymiana rozrządu jak rozpoznać? Koszt?
Nie ma sensu przepłacać. Febi czy Swag bedzie dobrym wyborem. Rozrząd kosztuje tyle co pasek do zwyklego auta na pasku. Tylko roboty plus 4h więcej.
-
E60 530d wymiana rozrządu jak rozpoznać? Koszt?
W pudełkach swaga jest dokladnie to co pisze kolega wyzej o febi...napinacze i slizgi z usunietymi numerami OE. Jedynie na łańcuchu są napisy te same co w ori. Jeździłem na castrolu i na ori oleju BMW- jeden chłam.
-
E60 530d wymiana rozrządu jak rozpoznać? Koszt?
Cześci Swaga.... pierwszy montaż to też swag.
-
E60 530d wymiana rozrządu jak rozpoznać? Koszt?
Części około 800 zł; 3 łańcuchy... ślizgi... napinacz, uszczelka dekla rozrządu. Bez kół zębatych bo jeśli dobre to nie trzeba ruszać. Robota własna więc zakupiłem sobie blokadę rozrządu do tego za około 120 zł i duuuużo wcześniej ściągacz pompy CR który też do rozrządu się przydaje (około 35zł). Podstawowe klucze..... nooo imbus 17 jak dobrze pamiętam jeszcze, ale miałem :P Aha.... rozrządy strzelają od 2005 roku czyli wszystkie alu bloki. Kończącego rozrządu nie słychać... po prostu pęka. Raz przy 200k a raz przy 300k a raz wogole - loteria. Pozdrawiam tych co robią rozrząd za 7k zł :lol:
-
Bmw e60 kilka błędów DTC
Na szczescie używki do RWD sa dość tanie ;p U siebie zmienialem juz .. z racji tego że jestem leń to przełożyłem tylko elektronike (5minut z piwem w ręku).
-
Bramka Can Gateway
KGM ? Wydaje mi sie ze pod/za schowkiem pasażera
-
Bmw e60 kilka błędów DTC
Zapewne sterownik ABS pada
-
330d na sterydach...
335d w E46 bedą się już pojawiać .... rób 350d :8)
-
E60/61 Nie zapala po rozładowaniu aku.
Trzymamy kciuki za mocny Internet w garażu podziemnym :cool2:
-
Wymiana Baterii w kluczyku
Co nie zmienia faktu ze baterie da sie zmienić.
-
Akumulator do 525d E60 LCI? Co kupić?
Dlaczego koledze proponujecie AGM ? Czemu nie zwykły ?
-
demontaż poduszki kierownicy w E60 M sport
Ja nie odłaczałem. Zero błędów ale nie włączałem zapłonu ani nic... auto zamykałem i otwierałem normalnie. Auto stało 2 dni.
-
Grzechotanie w silniku 3.0d z okolicy kolektora dolotowego
To do listy dopisz jeszcze rozrząd :mrgreen:
-
Grzechotanie w silniku 3.0d z okolicy kolektora dolotowego
e tam.... zwykłą kaczkę złapałeś :cool2: Sprawdź elektrozaworek EGRu i klap wirowych :wink: Jeden z dwóch :cool2:
-
E60 530d Demontaż sprzęgła sprężarki
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=155951
-
E60 530d Demontaż sprzęgła sprężarki
W tym aucie nie ma sprzęgła.
-
E60 525d - załączenie się turbiny (kiedy-jakie rpm)?
Jedz na hamownie.... 100 zl i dowiesz sie wszystkiego.
-
E60 525d - załączenie się turbiny (kiedy-jakie rpm)?
Kto Ci softa robił ?
-
Apacer 530D 315/630 całkowita likwidacja egr
Opłaca Ci się chłodnice oleju pakować przy tej mocy ? W ogóle ile tam tych koników teraz się pasie ? :)
-
[E60] 535d LCI Jaka maksymalna prędkość po programie ?
W automacie wciskasz gaz i tyle w zasadzie więc nie wiem co Ci źle wychodzi ;) Chyba że spróbuj na manuala przerzucić i ruszać z 2ki. Chociaż nie jestem pewien czy jak nie depniesz całego gazu to nie przerzuci na 1kę. Żadna skrzynia nie lubi sprintów od zera... A użytkownicy rajcują się czasem 100-200 ponieważ 0-100 ciężko zmierzyć w RWD jak i w FWD. Tylko na co komu dobry czas 100-200 skoro w mieście się tego nie używa... poza terenem zabudowanym też nie a autostrad w polsce nie ma :duh: Mam w domu jedno FWD 1.9tdi z mocą 101ps@205ps/467nm i to jest porażka jakaś z trakcją. Do 80km/h trakcja nie istnieje (225/45R17). RWD wygląda pod tym względem lepiej ale powiedzmy z 300ps i mamy trakcje z głowy do 60-70 km/h czy więcej ? Mówie cały czas o E60 i tego typu podobnych autach. Znowu ktoś powie że 4x4 to straty w przyspieszeniu... tylko że na co dzień to same zalety i tak naprawdę ciężko złoić takie auto. Coś tam jest... nie za wiele. Na sporcie nic o mnie nie ma. Wagnera do seryjnych turbin ? Po co ? DP to zło. Wygrzeb sobie DPFa i zostaw kata. Przynajmniej nie bedzie walić jak z jelcza a osiągi się nie pogorszą. Dlaczego ? Ja szlifierką jeżdżę stosunkowo od nie dawna, choć z motocyklami mam styczność od ponad 20 lat kiedy to za kurdupla wsiadało się na małą motorynkę. I później cały czas jakiś jednoślad był obecny w moim życiu. Pasażerowie mi nie przeszkadzają... czasy zasuwania mam już dawno za sobą.