Skocz do zawartości

BorsukWro

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BorsukWro

  1. Czyli wstąpił na drogę sądową? Ile lat walczył o ten zwrot ?
  2. Jak miałem na zbyciu kata z astry to już drugi tłumikarz oferował mi 50zł więcej niż największa oferta na allegro. zamknąłem aukcję i sprzedałem tłumikarzowi. Ceny zależą od kursu platyny podobno....
  3. rafał... o czym ty gadasz? Miałem na myśli fakt iż w ASO widziałem dużo ciuchów z logiem BMW. Nie patrzyłem na ceny, bo po coś innego tam byłem. Zatem zapytałem na forum jak wyglądają ceny.... Jakie akcesoria, jakie M5, jakie versace.... nie wiem - może nie pij tyle :mrgreen: ?
  4. jest 24 maja - coś wiadomo czym się zakończyły uzgodnienia?
  5. w aso widziałem kupę łachmanów z logami - po ile tam mają?
  6. uooo gratisiki :mrgreen: volpek - nie ma różnicy w grubości. Nie trzymałem w łapach nówki kiery ale to musi być właśnie takie uczucie :mrgreen:
  7. a sama klima ziębi ok? Jedyne co tam może się dziać to padająca sprężarka. Jeśli się zacina, to sprzęgło dostaje popalić aż w końcu je zgubisz, sprężarka zapewne skończy zacięta na amen. Podejrzewam że to sie właśnie poprzedniemu właścicielowi mojej buni przydarzyło - pasek był popękany jakby dobrze temperatory dostał, tarcza od sprzęgła klimy zgubiona, kółko na którym siedzi pasek osobno, łożyska brak. Koszta to : - nowa sprężarka klimy (160-400zł) - wymiana sprężarki i dopełnienie czynnika (200zł). Nie mam dobrych wieści - znajdź dobrego magika od klimy i niech sprawdzi sprężarkę i jej sprzęgło - może się uda ją odratować. EDIT: Mam sprężarkę seiko - taka malutką, "wirnikowa" to się nazywa.
  8. BorsukWro odpowiedział(a) na dj_pio temat w E36
    podobnie z tym osuszaczem nie daj się naciągnąć. U mnie też siadło sprzęgło sprężarki, ale że nie dało się obrócić rękami to wnioskowałem że i sama sprężarka wyzionęła ducha. Sprężarkę kupiłem za 350, robocizna 200zł, lekkie dopełnianie czynnika i to wszystko - żadnych osuszaczy nie trzeba wymieniać (jeśli układ nadal szczelny)
  9. Z tego co wymieniłeś, to jedynie VAT24 jest niepotrzebny dosłownie w paru urzędach w skali kraju. Niestety we Wrocławiu nadal go płacimy. Dowcip polega na tym że ustawa o obowiązku zapłaty Vat-25 odwołuje się do jakiegoś załącznika. Załącznik ten w tytule posiada informację iż dotyczy nowych pojazdów. I ta niespójność może być interpretowana dwojako, stąd robieżność w interpretacji urzędów komunikacji.
  10. Szczególnie chętnie bym zobaczył co to za bolec. W mojej E36 rozkręcałem już ze 3 razy kierownicę, ładując tam mnóstwo smarów, WD40 i co mi tam jeszcze się nawinęło. Na trochę pomaga, ale potem znowu jak paznokciem po szkle. Opis do E36 jest podobny : jedna śrubka krzyżak od spodu zdejmie nam osłonę kolumny. Potem dwa torxy, cholernie dobrze zakręcone (chyba T30). Nasadówka 17, oznaczamy pozycję kierownicy, zdejmujemy, uwaga na dwa pierścienie. Potem tylko dwa kable na kierownicy i dwa przy kolumnie (przy taśmie poduszki nie ma wtyczek, więc nie ciągnąć na siłę). EDIT klucz nasadowy 17 wyciągamy z bagażnika - to ten sam klucz co do kół :mrgreen:
  11. BorsukWro odpowiedział(a) na KUJON temat w E36
    Normalne odnawianie skóry. Są ludzie którzy robią to w Polsce. Czyścisz, wypełniasz szczeliny, tonujesz barwę lica. W wersji hard core nanosisz "fakturę skóry" i masz jak nówka. bylem u gościa który to robi, zrobiłem kierę, na fotele przyjdzie czas - jego pytajcie
  12. Z legalnych zastosowań to tylko dwa przychodzą mi do głowy: 1. karoserie do demo carów, wiele firm moze zrobic wiele z nimi, dajmy na to audio czy skóry 2. karoserie do ścigania, gdzie do środka wchodzi klatka, silnik i tak jest inny itp. A pokrętne zastosowania to już wymienili. A tak przy okazji Drakul - dałeś się objechać lublinowi :mrgreen: ???
  13. dobrze i tanio klime robi we wro człowiek na szwedzkiej 8 tel 508 071 848 Skoro za dopełnienie klimy i wymiane sprężarki na nową (miałem swoją) wziął 200 zł to chyba nie drogo? Nie wiem czy zajmuje się też odgrzybianiem, ale jeśli chodzi o napełnanie i prace w okolicy klimy jest najlepszy. Z tym że przy poprzednim ociepleniu wolne terminy były na "za tydzień" nie licz że się szybko do niego dostaniesz. Chyba że już z podaniem do niego trzeba przychodzić :mrgreen:
  14. Skorzystałem i naprawdę polecam odpicowanie kierownicy. Robi się ona bardzo fajnie szorstka w dotyku, jak nowa wręcz.Naprawdę warto poświęcić parę zeta żeby mieć nówkę. :mrgreen: Moja kierownica przed: http://img517.imageshack.us/img517/364/przedxlmh2.th.jpg Jak nowa kierownica po: http://img145.imageshack.us/img145/1431/p5103337ts3.th.jpg sorki za szmatkę na zdjęciu :)
  15. Jednego nie rozumiem - dlaczego nielegalnie pobrana akcyza nie jest zwracana tym którzy już sprzedali sprowadzone auto - "...Zwrot akcyzy przysługuje osobie fizycznej, osobie prawnej i jednostce organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, która w momencie występowania o jej zwrot jest właścicielem samochodu osobowego" No i skąd do licha będą brali wartości samochodów "wtedy" ?
  16. O tarczach mikoda dobrze mówią. I cenowo są ciekawe... Chyba że ktoś miał złe doświadczenia z nimi, chętnie poczytam.
  17. Gadałem niedawno z macherem od skór. Mam wrażenie że to jest właśnie to co on określił jak "picowanie auta" do sprzedaży. Jeśli masz możliwość obejrzeć to auto to przyjrzyj się bliżej skórze. Jeśli skóra jest gładka, wówczas może to być efekt malowania który zejdzie po 3 miesiącach. Jeśli jednak na skórze widać jej fakturę, wówczas jest OK. Wiesz że po zdjęciach ciężko powiedzieć co & jak .... kierownica wydaje się zmęczona. Jednak moja becia mimo pewnego przebiegu 190 000 skórę ma zjechaną na kierownicy i popękaną na siedzeniach, więc nie koniecznie jest tak jak koledzy piszą ...
  18. błąd w wiki :mrgreen: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=141+kW+%3D+%3F+HP&btnG=Szukaj&lr=
  19. u mnie przy skręcie słychać jakby bardziej wysiloną pracę pompy wspomagania. Najwyraźniej obciąża to silnik, ale żeby aż gasł to dziwne. Jeśli gaśnie tylko na jałowych obrotach, to moze za niskie są?
  20. ale starocia odkopaliście :] Kupiłem autko z ASC+T - przydaje się jeśli wiesz jak działa. Jednak w ekstremalnych warunkach (lód) to zdjęcie nogi z gazu najlepiej stabilizowało tor jadzy. A ASC w tychże warunkach niemal nie pozwalało ruszyć (dopiero gdzieś koło 3 biegu mu się udawało) Z tego co obczytałem ASC ma dwa tryby zadziałania - pierwszy to przydławienie silnika, drugi (sygnalizacja żółtą lampką) to aplikowanie absu na koło mające uślizg. Aha, ESP jest nazwą handlową zastrzeżoną chyba dla general motors, stąd rozbieżność w nazewnictwie u różnych producentów.
  21. http://www.m5board.com/alpina/register.html po lewej stronie klik klik, jest pare zdjec i opis modeli
  22. Ja bym się chyba wybrał osobiście ...można ? Powęszyłem wokół odnawiania skór i z tego co wiem takie kroki wiodą od skóry porysowanej do skóry ładnej: 1. mycie - szare mydło wydaje się być OK 2. wypełniamy ubytki - jakieś płynne skóry, szpachle akrylowe, horrendalne ceny - a czy są jakieś zwykłe produkty do tego? 3. wyrównujemy papierkiem ściernym 320 lub 400 na mokro wiele stron internetowych określa to mianem assault - czyli napaści na skórę ;] 4. tonujemy farbą (jaką?) Jeśli są pomyłki proszę o sprostowanie :] Czy moge prosić o dokładniejsze opisy poszczególnych kroków? Szczególnie wypełnienie szczelin oraz sposób na zachowanie faktury skóry która nie jest przecież gładka....
  23. Mnie sie wydaje ze program był "ustawiony" - nie zauważyłem relacji z jazdy 850 za to nudno i przydługawo trzeba było oglądać hondę. właściciele maserati na allegro wspominają o serwisowainu w ASO.... w Berlinie :]
  24. Zacząłem kręcić się wokół uruchomienia klimy w moim autku. W bagażniku jeździ sparciały pasek i kółko które dostałem od niemca. Z tego co oglądałem aukcje na allegro wydaje się że to sprzęgło klimy a kółko z rowkami powinno być jakoś przymocowane do tego co widać na zdjęciach. Nie umiem tego znaleźć w realoem - czy muszę wymieniać cały kompresor klimy, czy też można uszkodzoną część kupić osobno? Kółko widoczne na zdjęciach lata sobie w przód i w tył, jednak nie chce dać się zdjąć. foto 1 , http://img370.imageshack.us/img370/8161/15337308zn6.th.jpg foto2 http://img118.imageshack.us/img118/8539/59375289wm4.th.jpg Przód auta jest na górze obrazków, zdjęcia robię od góry stojąc przy prawym nadkolu ;]
  25. Kowal - jesteś pewien że to takie "nie szkodzi" bo wydaje mi się że ten odbój powtrzymuje również piach który dostając się na trzpień amora skraca jego żywotność ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.