Skocz do zawartości

Jakie wybrac tarcze i klocki hamulcowe ?


Dr.Om

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce wymienić tarcze i klocki na coś dobrego, zalezy mi na dobrym hamowaniu i zywotnosci tarczy, co myslicie o nacinanych tarczach, czy one sie sprawdzają ? Jakiego producenta polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i klocki ATE to dobry wybór a jesli chodzi o nacinane tarcze to jesli preferujesz sportowa jazde to owszem a jesli nie to nie ma sensu. :8)

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat jeżdżę na ATE (poprzednie auta i obecne) i fakt sypią pyłem strasznie ale są bardzo skuteczne i bardzo dobrze hamują. Jurid mi się rozwarstwiły i okładzina się odkleiła. Co do tarcz to też ATE Power Disk (takie nacinane) bardzo dobra jakość i cena znośna.

 

Co do piszczenia to nic takiego nie zauważyłem, wręcz przeciwnie nie miałem nigdy z tym problemu i nigdy mi nie piszczały. A inne tak, jedne klocki mi się sfajczyły na tarczach a wcale nie jeżdżę mocno agresywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce wymienić tarcze i klocki na coś dobrego, zalezy mi na dobrym hamowaniu i zywotnosci tarczy, co myslicie o nacinanych tarczach, czy one sie sprawdzają ? Jakiego producenta polecacie ?[/quot

do bumy tylko i wyłącznie orginał,reszta to bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bumy tylko i wyłącznie orginał,reszta to bajka

 

nie ma czegos takiego jak oryginalne tarcze lub klocki bmw - bmw nie produkuje tarcz ani klockow, podpisuje umowe z producentem tych elementow czyli firma X, ktora DLA bmw dostarcze te elementy.

ten sam produkt tejze firmy X kupiony poza siecia bmw jest TAKI SAM jak kupiony w serwisie bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem panowie czytam tutaj i wszyscy chwalą ATE Power Disc powiem wam szczerze że mija rok jak je założyłem i od początku miałem z nimi problem miały bicie i tu wyjaśniam że nie cisnąłem na maxa zaraz po załozęniu tylko spoko jazda przez pierwsze 300km uważnie na kałuże :? i co i były krZyWe :? dałem do toczenia i znowu to samo. Chce a nawet musze zaraz wymienić na kolejne i będę się grubo zastanawiał czy wziąść Power Disc. Myślę na Brembo nacinane także co sądzicie o tej marce. Wróce jeszcze do moich ATE więc tłumacze sobie tym że musiałem trafić na jakiś kiepski sort tarcz przecież wszyscy twierdzą że są dobre. POZDRAWIAM :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem panowie czytam tutaj i wszyscy chwalą ATE Power Disc powiem wam szczerze że mija rok jak je założyłem i od początku miałem z nimi problem miały bicie i tu wyjaśniam że nie cisnąłem na maxa zaraz po załozęniu tylko spoko jazda przez pierwsze 300km uważnie na kałuże :? i co i były krZyWe :? dałem do toczenia i znowu to samo. Chce a nawet musze zaraz wymienić na kolejne i będę się grubo zastanawiał czy wziąść Power Disc. Myślę na Brembo nacinane także co sądzicie o tej marce. Wróce jeszcze do moich ATE więc tłumacze sobie tym że musiałem trafić na jakiś kiepski sort tarcz przecież wszyscy twierdzą że są dobre. POZDRAWIAM :hand:

 

Mogłeś kupić podróbkę, a tych swoich nie próbowałeś reklamować, trzeba było reklamację złożyć tam gdzie kupiłeś. Ja kupuje w hurtowniach motoryzacyjnych typu Inter-Team, Fota i nie zdarzyło mi się abym podróbkę kupił czy pokrzywione. Miałem Power Disk ATE w kilku samochodach i nigdy nie miałem z nimi problemu, i nie cackałem się też z nimi na samym początku tak jak ty. Po prostu od początku normalnie je użytkowałem (bez brewerii) podczas normalnej jazdy. Z tego co wiem to jakiś czas temu pojawiły się podróbki ATE, tak samo jak paski Gates.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze brembo,klocki ferodo.Założyłem tarcze Mikoda i klocki Lukasa to po tygodniu tak już sie pokrzywiły i biły,ze reklamowałem i teraz mam brembo i klocki ferodo i jest super,żadnego bicia.

 

mam taka sama konfiguracje i tez polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys tez jezdzilem na ATE. Po pierwsze piszczały a po drugie strasznie pylily i syfiły felgi. Potem zmieniłem klocki na Lucasa i było extra.

 

Teraz założyłęm klocki Textara. Sa rewelacyjne! POLECAM

Sam sie zastanawiam nad tarczami na tył bo niestety bede musial szykowac sie do ich zmiany.

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do M3 tarcze BREMBO i klocki FERRODO. Tak naprawdę jednak najważniejsze są klocki !!! Pewna niemiecka firma skupuje złom stalowy z europy wschodniej i odlewa wszystkie typy tarcz hamulcowych. Następnie inni wiodący "producenci" kupują je przetaczają, szlifują i sygnuja swoją marką. Co do klocków to najlepszae efekty spokałem w:

- EBC RedStuff

- EBC GrunStuff

Efekt hamowania jest porażający niestety na zimnych tarczach hamują bardzo słabo a na ciepłych starczą na 5-10tys. km "normalnej" jazdy.

Przy jeździe sportowej nawet jeden dzień na torze to dla nich za dużo.

 

Decyzje pozostawiam Wam; ja kupiłbym "zielone" jednak cena do emki jest za wysoka a mój zestaw jest wystarczający

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja wspieram rodzinny przemysł miałem założyć ATE ale w okolicy śpiewali 150 zł :shock: a z allegro nie miałem czasu bo już były żyletki, na razie sprawują sie znakomicie choć pylą dość znacznie, z tyłu mam ATE i wszczesniej na przodzie ATE założone w DE wytrzymały 40000 Km i były ok :)

polecam ATE i nie odradzam te co mam czyli BRECK !!!

tu info

http://www.lumag.pl/hamulce-Pl.htm#

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzis kupiłem tarcze i klocki firmy ATE Power Disc ( nacinane ), mam zamiar załozyć sam, bo nie moge patrzec jak wiekszość mechaników brudzi tarcze tlustymi rekoma a potem wyciera ją tłustą szmata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyczuc mozna "bicie" tarcz? Ja tez niedawno wymienialem na tarcze zimmermanna (w sklepie bmw kupione), no i mam tak ze przy normlanym hamowaniu to jest wszystko pieknie ale przy mocnym gawaltownym-to pedal hamulca mi "skacze" - niech ktos mi to wyjasni. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.