Skocz do zawartości

BorsukWro

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BorsukWro

  1. no a skoro tak to dlaczego bmw ma tak często bijące tarcze? imho jest jakaś lekka wada konstrukcyjna powodująca przegrzewanie, więc dali to chłodzenie ...
  2. lol - laleczka. Malowany był cały, widać że listewkom też się dostało. Jakość malowania odzwierciedlają odpryski po kamykach na przednim zdesiu. Widać w niemczech też są dresiarze... no i ten silnik 1.8 LPG Edition to bardzo tiuninngowy jest.
  3. BorsukWro odpowiedział(a) na mamci temat w E36
    U mnie pomogło wyczyszczenie prowadnic (OBU a nie tylko tylnej). Dodatkowo na silniczku jest takie białe okrągłe coś. Po podważeniu okazało się że to papier w gumowej otoczce i osłania on dziuuuurę. Po włożeniu w dziurę psikacza i obfitym potraktowaniu smarem (ale nie WD40) przeszły wszystkie problemy z szybą.
  4. lukaszautoczesci na allegro. Kupowałem ATE i jest OK. Ceny też całkiem całkiem.
  5. ten typ tak ma. te stuki to takie pojedyńcze ciche pluup :) ? też to mam (auto ma jest klimę)
  6. ciekawe czy takie E36 to dla nich będzie już stary sztrucel, czy jeszcze coś do niego będzie :mrgreen:
  7. znajomy kupił 328. Przebieg niby 220tyś. Najpierw w niemczech nie miało lekko, potem polak swoje zrobił. W pierwszym miesiącu poszło się **** (znaczy do zrobienia było) : - wisko, temperatura na czerwone pole, uszczelka pod głowicą robi papa - zawieszenie przód - czujniki ABS, elektryka czujników (nowe czujniki były sygnalizowane jako uszkodzone, brak ABS i ASC - sprzęgło okazało się być włożone od 325, wyrobione okolice sprzęgła, wymiana wszystkiego - alternator rzęzi, do wymiany Jedyną zaletą była niska cena Inny znajomy ma 530d z niemiec (rocznik chyba 2000). Przebieg 270 000. Poza wyłączającym się radiem nic do roboty.
  8. Dowcip polega na tym ze znajomy uzywal tego samego plynu na takim samym lakierze (kosmos szwarc) i nic mu nie było. Co więcej, nie spotkałem dotychczas płynu który powodował że robactwo nie zostawało na szybie, a ten sprawował się rewelacyjnie. Podejrzewam ze trafilem po prostu na wadliwa partie plynu, lub też ekstremalne temperatury na wczasach (rekord to 42st. wg termomentru pokładowego) sprawily ze płyn który robi psik psik jak się nim pryska po szybie ;) ) zadziałał tak jak zadziałał. O ile z lakieru zejdzie polerką o tyle szyba wydaje się być wypalona, i nawet wodny 2500 (a potem 1000) tego nie ugryzł.... Pozwolę sobie zamieścić linka do innego forum gdzie wkleiłem fragmenty maili między mną a producentem.
  9. A jesli pozwą mnie do sądu o obrazę imienia firmy, oraz przedstawią wynik "badań" z którego wynika że nic takiego nie ma miejsca przy zastosowaniu ich produktu? Choć chcę sprawiedliwości to nie chcę walczyć o to kto-ma-lepszych-prawników. Jest jeszcze jeden pomysł : wyrażenie opinii "czy sądzicie że płyn firmy X może spowodować powstanie takich śladów"... jak to by wyglądało ze strony prawnej?
  10. Wady na lakierze odkryłem po powrocie z wczasów (rekord to 42 stopnie) Na podstawie 3 przypadków uszkodzenia wydedukowaliśmy że skoro to się dzieje na czarnym lakierze to głównym sprawcą może być temperatura lub promienie UV. W mailu producent zapewniał mnie o przeprowadzeniu testów w suszarce laboratoryjnej (80 stopni 12h) i "nie stwierdzono wad produktu" przy czym w następnym zdaniu proponują mi użycie politury oraz że dadzą mi płyn który już przeszedł przez dział testów ale nie jest w sprzedaży (usuwaczka nano-g***a z szyb, tu znowu nie podam nazwy). Nie wiem, czy traktować to jako przyznanie się do winy. Jedna z osób próbowała to polerować pastą tempo i efekty były hmmm mizerne ze wskazaniem na żadne. Za zgodą kogoś ważnego (admin? mod?) dałbym linka do pewnego innego forum motoryzacyjnego w którym zamieściłem fragmenty mojej korespondencji (dostępne do odczytu bez rejestracji) EDIT : kupowanie tego samego płynu mija się z celem, chyba że najpierw usunę stare ślady :)
  11. A jak mam im udowodnić że to ich płyn. Wierz mi - optymitycznie wierzę w sprawiedliwość. Jednak realia są nieco inne. Pozywając ich muszę udowodnić że to ich wina. Pozywając mnie o oszczerstwo zniesławienie itp mają jeszcze łatwiej bo wystarczy że przedstawią "ekspertyzę" którą sami rzekomo wykonali. Ilosć informacji którą podałem jest wystarczająca żeby każdemu trzymającemu ten płyn w ręce zapaliły się czerwone kontrolki :mrgreen:
  12. Walczę z producentem płynu do spryskiwaczy. Jak dotychczas namierzyłem 2 osoby które mają takie same uszkodzenia po płynie jak ja. Wygląda na to że płyn ów reaguje z ciemnym lakierem metallic. Również na szybie pozostają niejako wypalone ślady, trudne do usunięcia. Jeśli ktoś ma coś takiego na swoim aucie, lub ktoś ze znajomych ma coś podobnego proszę o kontakt. Dobrze by było żeby dana osoba potrafiła jednoznacznie wskazać "sprawcę". Nie mogę podać niestety nazwy firmy ani produktu (straszą mnie krokami prawnymi). Chodzi jednak o tanią "nanotechnologię" z supermarketu. Spryskiwacz prawy http://img394.imageshack.us/img394/2897/spryskiwaczpvz6.th.jpg Spryskiwacz lewy http://img527.imageshack.us/img527/2232/spryskiwaczlzl2.th.jpg spryskiwacze szyba http://img411.imageshack.us/img411/1025/calaszybawv2.th.jpg szyba dach http://img252.imageshack.us/img252/8098/szyba1ib7.th.jpg
  13. Jeśli to pierwszy właściciel i auto w PL to bym obejrzał. Jeśli serwisowany w ASO to historia jest do sprawdzenia. Koła chyba zimowe 15", lusterka dokładane, grill dokładany, reflektory dokładane, blenda nie wiem. M3 z tyłu :duh: do tego brak dywaników (co zwykle świadczy o tym że były dziurawe i poprzecierane). Powyżej 150km bym nie jechał. Jeśli sprowadzany to już bym odpuścił (pewnie się zaczął sypać, dobrych aut nikt nie sprzedaje)
  14. imho niskie zawieszenie zaszkodziło. Uderzenie ominęło próg i poszło w drzwi. Gdyby podnieść o pare cm, więcej próg by pochłonął więcej energii. I wtedy by poziom bezpieczeństwa był jak najbardziej ok. EDIT: tu foto
  15. BorsukWro odpowiedział(a) na Quentin temat w E36
    brałem u tego sprzedawcy - zarówno mi jak i koledze udało się dostać naprawdę fajne ceny (bezkonkurencyjne powiedziałbym) Klocki ATE w kombinacji z tarczami ate sprawują się prawie OK (przód pyli, ale hamuje rewelacyjnie)
  16. A ktoś wie, gdzie się serwer podział :?: http://www.quotaless.com/404.gif
  17. Coś jest w kompie takiego że przy pewnej ilości błędów nie zgłasza prawidłowo błędów wiążących się z zapalaniem kontrolek (olej, poduszka). U mnie po skasowaniu błędów kompem wyszły prawdziwe błędy (uszkodzona taśma airbaga), więc możliwe że ivanoszka masz to samo - tzn po skasowaniu błędów komputer zaczął poprawnie odbierać sygnały z czujników ?
  18. z5 to w drugiej części męczyć będą. a co do cytatów to ten o katafalku mi się spodobał: http://img168.imageshack.us/img168/46/katafalkkt6.jpg
  19. farbki to ul. borowska, b&w, wjeżdżasz z armii krajowej i przed wiaduktem po lewej. Mogą po kodzie a jeszcze lepiej po np klapce od wlewu paliwa. O lampach jest pare manuali tu&ówdzie. Szrot największy na sułowskiej, potem w prusicach. Na paprotnej masz używane części "bmw vector" czy jakos tak, maja duzo czesci, ale celują w nowsze modele.
  20. BorsukWro odpowiedział(a) na snooze temat w E36
    kumpel wyszedł z założenia że lepiej samemu zrobić, niż kupować czort wie co. Kupił 2.8 sedana, włożył w niego już tak ze 4 tysie i ma miód autko. Żeby tylko walony nie był, resztę można zrobić.
  21. a to nie jest czasem czujnik od alarmu? Czy maska w e36 w ogóle miała światełko ? bibi - pokazałbyś fotę takiej lampki ?
  22. BorsukWro odpowiedział(a) na CORK_E36_318i temat w E36
    Ja ci mogę powiedzieć że adaptery USB nie bardzo się nadają. Jest kilka kości które emulują COMa, ale wszystko co koosztuje w okolicach 30-50 zł jest tylko emulatorem, nie zawsze super zgodnym ze specyfikacją COMa. Ja swojego lapsa zapinałem do gadania ze sterownikami plc - generalnie działało, ale czasem się coś waliło i potrzebny był restart kompa żeby laptop przez przejściówkę USB/COM znowu połączył się normalnie. Niestety ale musisz najpierw spawdzić czy przez prawdziwy COM działa a dopiero potem walczyć z carsoftem i sprzedawcą. Jeśli okaże się że przez COM jest ok to czeka cię dodatkowy zakup karty pcimca która będzie miała COM (na allegro od 100 do 500zł)
  23. BorsukWro odpowiedział(a) na przemo29 temat w E36
    Ja ostatnio ustawiałem na stacji diagnostycznej. Podjechałem, zapytałem, facet otworzył maskę i zaczął grzebać. Normalne światła ustawił i mówi że mam coś nie tak z długimi. Dokładnie to lewa żarówka nie dawała na ścianie punktu tylko takie rozmyte coś. Okazało się że żarówka jakoś niedokładnie jest wsadzona w swoje miejsce - wystarczył wyjąć i włożyć tak jak powinna być.
  24. Byłem u gościa. Oczywiście forsy mi nie chce oddać. Zaproponował że wymieni co skopał. Że nowy sworzeń ma tam być to oczywiste. Jednak czy sworznie takie wymienia się z obu stron naraz, czy starczy jeden? Oba sworznie mam od stycznia, jakieś 5tyś km loks obejrzałem sworzeń długi i jest okrągły, ma jedynie wcięcia, i chyba naprawdę trzeba się uprzeć żeby włożyć go źle. Ale dzięki - na wypadek gdyby właśnie największego upraciucha w mieście sprawdzę czy nie skopał. Mówisz o tym koło cyfry 3?
  25. Dzięki za foto, nie wlazłem bo pogoda była nędzna. Prawidłowo włożony to te blaszki równoległe do kół. U mnie na prawym kole blaszki są prostopadle do płaszczyzny koła. Dziś jadę do gościa i zasugeruję mu zwrot kosztów dwóch sworzni+robocizny. A do jego sąsiada pójdę w sprawie wymiany płynów tak, że po 3 miesiącach hamulcowy to woda a wspomagania to szlam....Se przyoszczędziłem parę zeta kurde.... Nigdy więcej warsztatów "tanich" i "blisko pracy"

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.