Treść opublikowana przez speed1211
-
Olej odessac czy spuszczać ?
Tez tak mysle :mrgreen: Tak sie zastanawiam ponieważ ostatnio ogladałem reportaż w którym gosciu opatentował olej "niezużywalny". Wystarczy dolewac i zmieniać filtr oleju a wymiana jest zbędna. Robił badania i testy, wszystko udokumentowane przez niepostronne laboratoria że jakość jest cały czas taka sama. Ma grupę odbiorców ale nie robi tego na wielki rozmach ponieważ ludzie nie maja do tego zaufania i przekonania. Przez wiele lat został stworzony taki stareotym i jest to praktycznie niemożliwe żeby to zmienić. Wielkie koncerny robią to przedewszystkim dla $$$$$$$ i jest to dzwignią handlu wszystkich (koncerny samochodowe, warsztaty, rafinerie). Im częściej się wymienia, tym lepiej dla $ilnika :wink: Ciężko jest znaleźć coś kąkretnego, udokumentowanego w kierunku zużycia oleju. Jest tyle różnych producentów olejów, rodzajów lepkości, syntetycznych/półsyntetycznych, filtrów oleju, rodzajów silników. Po ilu t'km tak naprawdę olej traci swoje wartości i w jakim stopniu, wiedzą to tylko rafinerie lub koncerny samochodowe :? Najgorzej wypada na tym konsument ponieważ brakuje fachowych, godnych zaufania wypowiedzi na ten temat.
-
Olej odessac czy spuszczać ?
Juz to wyjasnilismy :mrgreen: a moge sie was zapytac na jakiej podstawie biezecie te informacje? Ja wiem tylko tyle co czytam a czytam sporo :lol: i jesli chodzi o olej to rozbieznosc zdan jest taka ogromna ze nie wiadomo juz wco wiezyc :mad2:
-
podswietlenie wnetrza nagle nie dziala
Sprawdziles wszystkie bezpieczniki? Moze te lampki sa pod innym bezpiecznikiem niz oswietlenie wnetrza. Sprawdz czy prad dochodzi do tych "do czytania" z przodu, moze gdzies kontakty nie lacza od wlacznika i prad nie dochodzi do innych. Bezpieczniki : 31; 32; 37; 43; 44 Tak w turku z '98 jest Z tego co widzialem na planie masa idzie z przodu do tylu wiec z kontaktami moze sie zgadzac
-
Pęknięty klosz lampy ksenon?
To chyba nic Ci nie pozostaje jak zakup nowej uzywanj felernj:). Klosz powinno dac sie wymenic bo przecier ringi tez dokladaja i funkcjonuje. Tu jest pokazane jak rozkleic. http://www.xenon-serwis.pl/pl/artykul/mocowanie-zarowki-d1s-w-soczewce-hella-/84/137.html
-
podswietlenie wnetrza nagle nie dziala
Zarowki i bezpieczniki sprawdziles?
-
Pęknięty klosz lampy ksenon?
Proponuje zakup uzywanej, felernej lampy xenonowej. Bedzie tansza i dobra na przelozenie wszystkiego co masz:) Bez czesci nie da sie tego naprawic a takich nie ma :/
-
E61 LCI 520D spóźniający się zegar
Ne ma dodatkowej bateri. Jak by byla to po odlaczeniu klemy nie musialbys ustawiac godziny :mrgreen: Nie wiem ile kosztuje sterownik pradu ale jest to warte sprawdzenia, do tej pory znalazlem tylko jeden post z ta sama przypadloscia a szukalem na PL i DE i po wymianie wszystko dzialalo. Powodzenia
-
doposazenie auta w tempomat
Ja jedyne co to po niemiecku podaje :D Ale tez tlumacze w razie potrzeby :cool2:
-
E61 LCI 520D spóźniający się zegar
viewtopic.php?f=73&t=237735&hilit=+czym+grozi Tez zadawalem sobie to pytanie :mrgreen:
-
doposazenie auta w tempomat
http://emoty.blox.pl/resource/415.gif viewtopic.php?f=70&t=218410 viewtopic.php?f=70&t=148216 http://emoty.blox.pl/resource/415.gif
-
Kontrolka płynu spryskiwaczy - bład powiadomienia
ja proponuje uzywac jeszcze tego plynu, ma ten sam sklad co z BP http://www.feniks-krakow.eu/?zimowy-plyn-do-spryskiwaczy,21
-
Od czego jest ta zabudowa??? Proszę o pomoc
:cool2: :mrgreen:
-
prosze o pomoc i podpowiedziec co to jest za lakier
Tez taki mialem w Vectra B. Niby brazowy, niby fioletowy, kazdego dnia inaczej wygladal :D z tego co pamietam nazywalo sie to Zweischichtlackierung Mineraleffektlack/Mineraleffekt
-
prosze o pomoc i podpowiedziec co to jest za lakier
Wejdz na google.pl > wpisz Stahlgrau E46 > Nacisnij na Grafika i porownaj wszystkie Stahlgral jak roznie wygladaja. Czarno siwe, siwo siwe, fioletowo siwe itd. :D Jedz tak jak Ci pisali do lakiernika, zostaw dekiel od tanku i niech przy okazji sprawdzi jaki to kolor albo zamow sobie odrazu 250ml na wyprawki.
-
E61 LCI 520D spóźniający się zegar
viewtopic.php?f=73&t=199304
-
E60 Osłona przedniej rury wydechowej
Zauwazylem ze cos tez mi trzeszy pod samochodem w prawdzie bardzo cicho ale nie wypada :mrgreen: , bedzie trzeba tez to obadac. Dzwiek dochodzi z przodu pod pasazerem wiec stawiam ze to to samo :cry2: ale poczekam do zmiany opon, bedzie latwiej :D i cieplej :D
-
[E91] Światła do jazdy dziennej
Przed liftem tylko z polaczeniem z xenonami. Po lifcie wszystkie z ringami, niezaleznie czy xenon czy normalne.
-
Buty Puma z logo BMW
Chcialem zaprezentowac moje nowe buty Puma DRIFT CAT 5 BMW Bialo/Niebieskie z czego jest wiecej bialego :mrgreen: Buty sa bardzo wygodne i prawie nie czuc ich na nodze. Z tylu na piecie maja czarna gume co jest bardzo fajne poniewaz nie brudzi sie od czarnych wycieraczek w samochodzie i jest ladnie zkomponowane z caloscia :cool2: Moge tylko polecic :D http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/IMG_8212_zps8752e5e2.jpg
-
Halogeny BMW e46
Kupno nowej wtyczki powinno zalatwic sprawe :mrgreen:
-
opony letnie, prosze o doradzenie
Gadanie, testy sa porownywalne z Auto Bild wiec cos w tym jest :) Co do afery jak narazie wyszly na jaw tylko to ze golfik zostal wystawiony jako najlepszy samochod swojej klasy (a raczej byl pierwszy tylko mu glosow dodali zeby lepiej wygladalo) a 7er BMW o trzy miejsca do gory podniesli do tego jeszcze bonus dla mechanikow mobilnych ADAC za sprzedawanie akumulatorow osobom ktorym ten akumulator tak czy tak potrzebowali (10 € ) suszenie boiska helikopterem, jedna wycieczka helikopterem i lot samolotem ADAC na urlop jakiejs babki z rodzina bo na samolot sie spuznili a cala reszta to tylko spekulacje. Media potrzebuja miec o czym gadac to szukaj dziury w calym i ogromnych afer. Poza tym ja nie patrze sie tylko na jeden test, porownuje wszystkie ktore wychodza i kazdy jest inny i jest mi to obojetne czy ADAC opone z drogiego miejsca na pierwsze podciagneli :8) Niestety dla normalnych konsumentow w wyboze pomagaja tylko testy poniewaz nie jestesmy w stanie kupic wszystkiego, wyprubowac i zdecydowac a gwarancji na to ze inne testy nie sa manipulowane tez nie masz.
-
Spoiler na klapie M3 E90
Co do klejenia to nie koniecznie jest tasma klejony. Z tego co wiem to w warsztatach BMW kleja go na 1-K klej i napewno wiele osob tez tak robi wiec tasma to nie regula. :D Ps. suszarka tez starczy, opalarka mozesz zrobic sporo szkód :mrgreen:
-
[E87] Etui na okulary BMW X1 zamiast uchwytu
Wreszcie zamontowalem :) Etui na okulary w E61 ladnie pasuje a okulary mieszcza sie na styk. Jak dostalem etui to zdawalo sie byc dosyc male (dlatego tez tak pozno zamontowalem) a okulary dosyc duze ale po zamontowaniu az sie zdziwilem :D w zamknietym etui sa okulary w srodku wiec jak widac mieszcza sie :cool2: Ps. to etui co nabylem wyglada identycznie do etui z Opla Zafira B, Insignia, Vectra C tylko w cenie sie troche roznia a sa chyba wieksze od ori. BMW tylko kolor troche nie taki ale jak sie cieplej zrobi to je puszka farby potraktuje :) http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140210_170624_zpsa0ojwygv.jpg http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140210_170851_zpshxqgmfrg.jpg http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Mobile%20Uploads/IMG_20140210_170908_zpseqlytkaf.jpg
-
Spoiler na klapie M3 E90
Jesli lakiernik ma malowac cala klape to proponowal bym ja zdjac/odkleic poniewaz sa to dwa elementy ktore inaczej pracuja co moze spowodowac pojawienie sie rys. Jest mozliwosc zfugowania tego fuga elastyczna albo szpachla z wluknami szklanymi ale mysle ze to nie jest dobre rozwiazanie. Najlepiej jak bys pojechal z ta czescia do lakiernika i dal sobie doradzic.
-
Spoiler na klapie M3 E90
Spojler jest przyklejony
-
Dziwne puste miejsce w bagażniku
I jak, pomogly cos zdjecia? To jest to mijsce o ktore wam chodzilo? Wysłane z mojego B15 przy użyciu Tapatalka