Treść opublikowana przez speed1211
-
[e61] pneumatyka
yyy... jeszcze nie probowalem ale chyba jak wyciagniesz kluczyk to z ustawienia N przelacza sie na P Ja przy zmienianiu opon (lewarkiem) zawsze mam kluczyk w stacyjce moze to nie to samo ale po spuszczeniu samochodu slysze jak powietrze kompresuje i nie mialem do tej pory problemow, zreszta w warsztatach tez zostawiaja klucz w stacyjce i wszystko jest cacy :cool2: mam rocznik '09 LCI
-
klapa bagażnika e39 turing
Do ustawienia szyby nic nie znalazlem w katalogu. Jedyne co Ci moge poradzic to sprawdzenie uszczelki czy nie ma gdzies wybrzuszenia i czy jest dobrze wsadzona. Moze juz zrobila sie twarda i dlatego nie dociska. Nr.4 http://bmwteilekatalog.info/BMW/P/E39/Tou/528i/ECE/L/M/1998/02/47558/41/41_0080 Sprawdz jeszcze czy na zawiasach pod obudowa szyby cos sie nie przesunelo (mysle ze to jest maloprawdopodobne) Chyba Nr.19 http://bmwteilekatalog.info/BMW/P/E39/Tou/528i/ECE/L/M/1998/02/47558/41/41_0080 Sprawdz czy obudowa gorna od klapy jest dobrze zamontowana mam na mysli czy nie jest gdzies szpara albo troche do przodu wysunieta. Nr.6 http://bmwteilekatalog.info/BMW/P/E39/Tou/528i/ECE/L/M/1998/02/47558/51/51_2407 Moze jeszcze sa odplywy wody zapchane Nr.3 http://bmwteilekatalog.info/BMW/P/E39/Tou/528i/ECE/L/M/1998/02/47558/51/51_2407 Dopisz moze jeszcze do tematu ...nieszczelna e39... to bedzie wieksze zainteresowanie twoim tematem :D
-
Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!
Tu juz nie chodzi o miejscowosci w ktorych sie mieszka, tam jest sie na swoich smieciach i zna sie kazda dziure :wink: Jezdze w rozne miejsca na urlopy nie znajac ulic i okolicy. Bez tradycyjnej mapy lub internetu jestem zgubiony a zakladanie TomToma z mapa europy jest po prostu uciazliwe i niewygodne tymbardziej ze pare razy juz go zapomnialem i musialem cala trase przed wyjazdem przerabiac. Moze kiedys sie to zmieni (ja juz nie robie sobie nadziei, od 2009 sie nie zmienilo to i sie nie zmieni :evil: ) a tak jak juz na NBT pisalem, na autosytradzie to i slepy laska trafi :D Mam jeszcze pytanie do tych co maja aktualizacje 2013-2 Poprawila sie ilosc ulic w waszych okolicach po aktualizacj z '09 na '13 lub innych rocznikow do '13 ?
-
[E60/61] Czym grozi odlaczenie baterii???
Dzieki :cool2: dobrze wiedziec :mrgreen: Powoli przeraza mnie ilosc elektroniki w naszych samochodach i chcialem sie upewnic bo nie mam co podlaczyc pod komputer :lol:
-
[e60 530d] Panel sterowania szybami
Moze poczekaj az ktos odpowie na temat, nie chcialbym wprowadzic Cie w blad :mrgreen: Ps. juz odpisali, "bez obaw, zresetuje tylko zegary" :D viewtopic.php?f=73&t=237735
-
[e60 530d] Panel sterowania szybami
jak wsadzasz do samochodu nowe czesci musiesz je zaprogramowac pod Twoj vin ale nie jest mi znane zeby sie cos "zablokowalo" po odlaczeniu baterii
-
320d- Niedzialajace liczniki i komputer
Sprawdziles jeden czy wszystkie? To jest najbardziej prawdopodobne bo reczny ma inny bezpiecznik a Tobie dziala. Odlacz jeszcze raz baterie. Moze wszystko "samo sie naprawi" po kilkukrotnym odpaleniu w innym wypadku odkrecenie zegarow i sprawdzenie wtyczek ( jest to maloprawdopodobne bo samochod stal :D ) nastepnie wizyta u elektryka
-
[e60 530d] Panel sterowania szybami
Puscilem temat :) ale mysle ze to tylko w audi takie przypadki sie zdazaja ze cos zablokuje. Ta ochrona ma na celu inicjacji nowych lub nowych uzywanych czesci przez ASO w celu zarobienia gory pieniedzy :twisted:
-
[E60/61] Czym grozi odlaczenie baterii???
Witam, czy odlaczenie bateri w przed i po lifcie na krotki lub dlugi czas (np. ladowanie w domu lub w celu malej i krotkiej naprawy) moze spowodowac jakies komplikacje (nie mam na mysli wymiany akumulatora tylko odlaczenie klemy i podlaczenie spowrotem tej samej baterii)?
-
320d- Niedzialajace liczniki i komputer
Sprawdz bezpiecznik
-
E60 dolozenie adapteru AV
Na str. Dension jest fajna rozpiska PDF z roznymi modelami pod Twoj samochod. Dobre do porownania :)
-
[e60 530d] Panel sterowania szybami
Czytales tez inne linki i zrobikes co tam jest napisane? Casami na rozne problemy z elek. pomaga odlaczenie klemy z baterji. Nic nie kosztuje a moze zadziala :)
-
[e60 530d] Panel sterowania szybami
viewtopic.php?f=70&t=235250
-
E60 dolozenie adapteru AV
Znalazlem nawet filmik jak to wbudowac :D http://www.motor-talk.de/videos/videotutorial-einbau-dension-gateway-500-in-bmw-e90-teil-1-von-4-v38194.html Do tego mozesz podlaczyc ekrany, kamerke, DVB-T i/lub odtwazacz DVD i I-Poda (z mozliwoscia obslugi na kierownicy) Tuner do TV jest drogi ale moze tez byc inny (upewnij sie czy mozesz go zwrocic jesli nie bedzie dzialac jak nakezy, dobry tuner kosztuje duzo wiec uwazaj na tanie bo w czasie jazdy moze nie odbierac lub zorietuj sie za najlepszym tanim :wink: ) W zestawie jest tez komplet kabli a montaz podobno bardzo latwy :D Poszukaj go jeszcze na Ebayu moze byc taniej
-
E60 dolozenie adapteru AV
Cos takiego znalazlem, sprawdz czy pasuje bo nie mam teraz czasu :mrgreen: http://www.xcarlink.co.uk/product.php?productid=57&cat=16&page=1 Wiecej szczgulow moge podac pozniej
-
Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!
Szkoda ze nikgo nie znam na wyzszym stolku z BMW w Monachium (pare nieoficjalnych informacji by mzna bylo dostac :twisted: )
-
E60 dolozenie adapteru AV
Filmiku z twojej strony nie da sie obejzec za granica :cry2:
-
E60 dolozenie adapteru AV
A jakie radio masz CIC (jeden naped z navi na dysku twardym) czy CCC (dwa napedy i navi na DVD) Na tej str. Jest duzo roznosci zobacz co dokladnie potrzebujesz :) https://car-tronic.pl/interfejsy-multimedialne-c388.html
-
Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!
Porownujac aktualizacje z 2012, 2013 i 2014 pokrycie procentualne dróg w PL nie zmienilo sie. Od 3 lat jest 22%, na mapie mamy coraz wiecej autostrad, drog expresowych i glównych a coraz mniej lokalnych i dojazdowych. Jak tak dalej pojdzie to w 2020 (myslac optymistycznie) bedziemy miec aktualizacje samych autostrad i drog expesowych :mad2: Gdybym wiedziel przy zakupie samochodu ze bede jezdzic po polach nie inwestowal bym w nia az tyle pieniazkow :twisted: Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo, po Niemczech smiga wszedzie mimo braku aktualizacji od 2009 :mrgreen: co nie zmienia faktu ze jezdzac po Polsce czuje sie poszkodowany brakiem tego komfortu :sad2: tymbardziej ze nie jeden z was ma kupiony samochod w Polsce (tak przesadnie piszac to Amerykanin tez bylby niezadowolony majac mape tylko Europy u siebie :mrgreen: ) Co mnie jeszcze zastanawia to czemu w NBT NEXT polska jest w 100% a w CIC bez zmian?
-
520 i - problem z określeniem lamp!!!
Z tego co mi wiadomo w D1S jest zintegrowany palnik z ukladem zaplonowym (bo mniej kabli) Co do ceny, w mojej sa orginalne zarowki od 110tkm '09 i nie wyglada na to ze zbliza sie ich koniec (odpukac :mad2: ) w starym samochodzie w ciagu 2 lat 50tkm wydalem kolo 60€ na normalne zarowki (osramy h4)
-
520 i - problem z określeniem lamp!!!
Nr. 3 /63217217509 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=63_1019&hg=63&fg=05&lang=pl http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7217509-zarowka-ksenonowa-z-zaplonnikiem http://factoryxenon.com/shop/new-oem-bmw-xenon-osram-d1s-bulb-light-pn-63-21-7-217-509-63217217509/ Tutaj zdjecie http://static.schmiedmann.dk/ProductPictures/image_29766_big.jpg Zwroc uwage na migacze, masz takie same? Z tego co wiem, sa trzy meyodu wymiany zarnika. 1. Wciskac reke w luke i na slepo probowac co grozi uszkodzeniem zarnika 2. Odkrecic lampe 3. Odkrecic kolo i otwozyc w nadkolu klapke ( troche roboty ale chyba najpewniejszsza metoda) Co do 3. Tak jest w LCI u siebie musisz sprawdzic czy klapke masz. Moze da sie jeszcze przy skreceniu kola sprobowac ta klapke otwozyc Przejzyj jeszcze ta str. http://www.xenon-serwis.pl/pl/artykul/mocowanie-zarowki-d1s-w-soczewce-hella-/84/137.html
-
BMW Navigation Road Map Europe NBT NEXT 2014-1
:duh: Dzieki :D :cool2:
-
520 i - problem z określeniem lamp!!!
Najlatwiej jak ja wyciagniesz i sprawdzisz. Z tego co opisujesz sa to lampy z LCI i tam pasuja DS1 (najlepiej jak wymienisz dwie lampy, beda rowno jasno swiecic jesli ne chcesz to kup te same co byly w srodku zeby nie jezdzoc z "podbitym okiem" :mrgreen:) Polecam osram D1S Xenarc CBI 5000Kelvin i 3500 Lumen.
-
Kontrolka płynu spryskiwaczy - bład powiadomienia
A wszyscy macie xenony? W starszych typach nie ma tych problemow. Ciekawe co sie zmienilo w tych czujnikach. Moze płyn robi sie za gesty pod wplyerm zimna i czujnik wariuje. Rozwiazania waszego problemu zycze. Ale dziwne ze na letnim wszysto dziala. Mnie sie zdaje ze to alkohol cos z tym tez moze miec wspolnego.
-
wymiana oleju bmw e46 318i
W poszukiwaniach za dobrym olejem trafilem na b.d. wypowiedzi (wypowiadali sie bardzo fachow :D ) ze najlepsze produkuje Aral http://shop.oil-center.de/index.php/de/longlife/longlife-04/aral-supertronic-0w-40-vollsynthetisches-motorol-1x4-liter.html sam z Arala nie kupilem bo akurat mieli Original BMW Quality LongLife 04 SAE 5W-30 za 4,99€/Litr