Treść opublikowana przez GrandeCzewa
-
Pomoc w ustaleniu numeru OEM części
Tą masz na myśli? 7147538 https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_5838-tapicerka-boczna-przestrz-przypodl/i50487#part03
-
M57T2 zerwany rozrzad - kilka pytan do fachowcow
Zygi jak wyglądały ślizgi? Mocne rowy? Robiłeś coś z tą głowicą? Uszczelniacze? Zawory nie przycinają się w prowadnicach?
-
Bmw f30 328xi problem z odpalaniem i brak mocy
Podłączyć pod istę i sprawdzić ciśnienie paliwa w szynie.
-
E90 325d Zimny silnik nierówno pracuje!
https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7794435-wtryskiwacz/i49541/kL/sN/r2007/m05 Po co Ci wtryski z 35D?
-
E90 325d Zimny silnik nierówno pracuje!
Regenerować, używek szukasz po numerze z wtrysku.
-
e38 728 WBAGE420X0DL79406 Lublin 103tyś km Anglik i Korekta.
GrandeCzewa odpowiedział(a) na krzysparco temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKręcony licznik
-
BMW X3 3d oprogramowanie
Podłączenie pod ista. O jakich funkcjach mówisz? To co masz w VIN nie musisz dodatkowo uruchamiać.
-
E46 318i nowy nabytek problem z rozrządem i czujnikami
Masz w Warszawie i okolicach dobrych speców, sprawdź temat z polecanymi warsztatami. Tych speców już sobie daruj.
-
BMW x3 F25 3D 2011 turbina a funkcja auto start/stop
W każdym typie silnika start/stop źle wpływa na turbosprężarkę. Elektryczne pompki wody mają zapewnić chłodzenie po zgaszeniu silnika, w praktyce olej i tak przypieka się w obudowie łożyskowań turbosprężarki.
-
[E91] 320d N47D20A - Uwalony czujnik temperatury chłodzenia?
Na odłączonym czujniku musi chodzić wentylator.
-
e61 LCI 520d. Automat sam zmienia tryb.
Na jakim odcinku, w którym miejscu?
-
E90 325d Zimny silnik nierówno pracuje!
Z odpiętym czujnikiem temp paliwa samochód normalnie jeździ. Twój problem jest bardziej złożony.
-
M57T2 zerwany rozrzad - kilka pytan do fachowcow
Nie ma reguły. Miałem przypadki pękniętych dwóch ślizgów a auto o własnych siłach na warsztat wjeżdżało.
-
M57T2 zerwany rozrzad - kilka pytan do fachowcow
215.000 na liczniku a w rzeczywistosci prawie 500.000, silnik rozebrany więc głupota nie wymienić. Wymiana pierścieni przy ściągniętej głowicy to żadna filozofia a komplet goetze na jeden cylinder to max 150 zł. Panewki obowiązkowo przy jakichkolwiek śladach zmęczenia materiału - lepiej zapobiegać niż leczyć. Przy demontażu pompy zawsze wymiana uszczelki pomiędzy smokiem a pompą.
-
M57T2 zerwany rozrzad - kilka pytan do fachowcow
Mam teraz na warsztacie M57 po strzale łańcucha i poza dźwigienkami cztery zawory krzywe więc nie ma zasady. W tym przypadku robię wszystko łącznie z panewkami i pierścieniami.
-
E90 325d Zimny silnik nierówno pracuje!
Maniek strzelił w dziesiątkę. Z Czujnikiem temp i tak musisz zrobić porządek. Sprawdź temperaturę paliwa na odpiętym czujniku, sterownik powinien pokazać wartość domyślną. Ogarnij czujnik i sprawdź korekty.
-
E39 525d ciśnienie oleju
Zawór zwrotny albo zawór na pompie oleju.
-
potrzebne zdjecie dow. rej. 435i xdrive GC
Na słupku powinieneś mieć wlepę z tymi danymi. Jeśli nie masz jej np z powodu lakierowania elementu to zamawiasz ją w ASO.
-
E90 325d Zimny silnik nierówno pracuje!
Odłącz czujnik i zobacz czy ustąpi. Miałem N57 który nie miał mocy i zero błędów w ECU, po odpięciu czujnika latał aż miło.
-
E90 325d Zimny silnik nierówno pracuje!
Czujnik temperatury paliwa ma wpływ na pracę układu wtryskowego.
-
potrzebne zdjecie dow. rej. 435i xdrive GC
Nie masz wlepy z wagami? Nie zamówiłeś nowej w ASO? Mogę ci zrobić fotę wlepy ale z GC ale bez xdrive z 2.0d.
-
Nie pali na benzynie, na LPG od strzała [M52TUB28]
Kolego prosty układ, pompa paliwa i wtryski. Pompa podaje paliwo pod odpowiednim ciśnieniem a wtryski podają paliwo do cylindra. Jeśli paliwo do listwy idzie pod odpowiednim ciśnieniem to zdemontuj listwę z wtryskami i zobacz czy podają.
-
E60 530D STAGE 3
tą dokładkę do przedniego zderzaka miałeś czy dokładałeś? Jak dokładałeś daj jakieś namiary gdzie kupiłeś.
-
e90 318d - Kolizja
Aktualnie sądzę się z PZU. Przerysowany cały bok w aucie którego byłem właścicielem (odkupiony od klienta, do odsprzedaży), Opel (tfu!) Insignia Cosmo z 2009 roku, do tej pory bezwypadkowy. PZU wyceniło szkodę na 4800 zł, ASO Opla 18950 zł. Pomijając stawki w ASO, PZU sugerowało mi wymianę poszycia!!! tylnych drzwi które były przełamane i odchodziły górą od karoserii. W ASO całkowicie nie zgodzili się z technologią naprawy zaproponowaną przez PZU. Wycenę ASO przesłałem do PZU po czym zaproponowano mi kwotę ok 9000 zł minus VAT, gdy dochodziłem swoich roszczeń między innymi o uwzględnienie utraty wartości handlowej pojazdu do tej pory bezwypadkowego, odmówili wypłaty jakiegokolwiek odszkodowania i sprawa trafiła do sądu. Za drugim razem lekko wizualnie uszkodzony firmowy Renault Master kupiony w ASO, bezwypadkowy do tej pory dostał rykoszetem innej kolizji. Lampa, zderzak atrapa i chłodnice na pierwszy rzut oka. Samochód przewieziony do ASO Renault gdzie okazało się, że uszkodzona jest między innymi podłużnica, cały pas przedni i inne pierdoły co PZU wyceniło na 7900 zł minus VAT, naprawa bezgotówkowa w ASO zrobiona za kwotę 28400 zł, na oryginalnych częściach bez dziadowania. Jako, że na kolizjach nie zarabiam to wole bezgotówkowo niż się bujać z nimi. Znajomemu jak uderzył facet w E55 AMG to policzyli zwykły zderzak z Avantgardy w zamienniku i lampę H7 zamiast ksenonu. :mad2: :mad2:
-
GrandeCzewa E61 525d 2005 + MPakiet + Shadow + Chiptuning
Trzy fotki z wyjazdu do Chorwacji, autko już z przyciemnionymi szybami :) http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170804_105607.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170804_125747.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170810_110658.jpg