Skocz do zawartości

GrandeCzewa

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez GrandeCzewa

  1. Pociągnąć brakującą wiązkę, zmienić VO, dopisać moduły do auta, no i oczywiście zmienić lampy
  2. Kolego robisz przegląd pojazdu i otrzymujesz potwierdzenie wykonania w dwóch egzemplarzach. Kontaktujesz się z wydziałem komunikacji gdzie jest auto zarejestrowanie i mówisz, że chcesz odzyskać dowód korespondencyjnie i poinformują Cie jaki wniosek masz załączyć + egzemplarz potwierdzający badanie techniczne + umowa kupna sprzedaży jeśli dobrze pamiętam (robiłem to z rok temu). Po otrzymaniu dowodu udajesz się na stację diagnostyczną, żeby wbił Ci pieczątkę do dowodu. Pamiętaj by na umowie kupna sprzedaży była informacja o zatrzymanym dowodzie i musisz mieć potwierdzenie z policji.
  3. Może być łańcuch. Robiłem kilka miesięcy temu S55 z BMW M4 z rozciągniętym łańcuchem po 38 tkm z tym, że auto mocno pomodzone w Kanadzie.
  4. Jeśli wymieniasz napęd to niech ściągną pompę i sprawdzą panewki. Jeśli robisz to w ASO upewnij się, że zostanie to zrobione. Jakość w poniektórych ASO jest słabiutka. P.S. Ostatnio w F32 znajomemu wymieniali szybę pod head-up w ASO. Faktura za montaż 1100 zł i prawe ramie wycieraczki założone na lewą stronę i odwrotnie. Szyba brudna od montażu - ręce opadają.
  5. Skąd wiesz, że nie było wymiany poza ASO? Jak ściągają miskę to demontaż pompy z zespołem wałka i weryfikacja panewek to nie jest duży problem.
  6. Jakbyś dalej szukał to się odezwij na PW
  7. Fajnie, że autko trafiło w dobre ręce! Powodzonka!
  8. Ze względu na dwójkę dzieciaków i coroczne wypady do Chorwacji w grę wchodziło tylko kombi. Wcześniej była E39 potem krótki romans z mercedesem E i teraz E61. Wersja silnikowa była mi obojętna byle serducho było zdrowe i miało 6 cyl. buda w M-Pakiecie, automat i PDC. Obejrzałem kilkanaście ścioranych samochodów, inne ładne ale wyszykowane do sprzedaży, zużyte mechanicznie egzemplarze. Zajmuję się naprawą tych aut, na każde oględziny zabierałem ICOMa i wracałem bez auta. Zmieniłem podejście do tematu i zacząłem szukać auta zadbanego mechanicznie, niekoniecznie super wyposażonego i zadbanego wizualnie i tak oto stałem się właścicielem brzydkiego kaczątka czyli E61 525d z 2005 sprowadzonej z Włoch. Porysowana, poobijana, jedna lampa tak matowa że myślałem już o kupnie nowej. http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170524_181644.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170524_181659.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170524_181831.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170524_181840.jpg Brudna w skóra ale mechanicznie bez zastrzeżeń! Samochód na szafie ma 185000, nie wiem czy prawdziwe :norty: . Dwie wizyty w ASO: W 2007 roku przy ok 14800 km W 2010 roku przy ok 44500 km Po kilku dniach zrobiłem miejsce na warsztacie i wjechałem na pakiet startowy. http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170526_175244.jpg Następnie czyszczenie skóry zestawem Colourlock http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170526_112258.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170526_112637.jpg Oraz montaż nowych felg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170529_111407.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170529_132949.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170529_134959.jpg Do auta kupiłem M-Pakiet zewnętrzny, zapadła decyzja o malowaniu całego auta poza dachem - rysy były zbyt głębokie by to spolerować. Przy okazji dołożenie PDC w które to autko nie było wyposażone. Rozbierana do malowania: http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170619_134756.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170619_134338.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170619_134329.jpg Cała w podkładzie: http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_2751.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170629_114402.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170629_114413.jpg Lewa lampa wyglądała tragicznie do tego stopnia, że chciałem kupować drugą. Niestety nie zrobiłem zdjęcia przed jej polerką, którą robił mi chłopak od detalingu. Obie lampy rozklejone, wymyte w środku, zrobione odbłyśniki, wypolerowane (na lewej grube rysy, zmatowiała) sklejone i pomalowane klarem. http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170701_182431.jpg I świeży lakier: http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_3692.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_3693.jpg I efekt końcowy. Wszystkie chromy również pomalowane na czarny połysk. http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170713_172226.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170714_155035.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170714_155048.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170714_155058.jpg http://cars-trade.cba.pl/e60/IMG_20170714_155109.jpg Obecnie autko ma już przyciemnione szyby, wrzucę fotki na dniach z wyjazdu autkiem do Chorwacji.
  9. Kopci Ci przy mocnym bucie?
  10. Ślicznotka! Robi wrażenie!
  11. GrandeCzewa odpowiedział(a) na KubsoNN temat w E46
    Z głowy Ci nie powiem, zawsze sprawdzam na ISTA momenty. Do soboty jestem na urlopie, może do tej pory ktoś Ci podrzuci info.
  12. GrandeCzewa odpowiedział(a) na KubsoNN temat w E46
    Ja dokręcam momentem, wcześniej poprawiam gniazda i oczywiście nowe podkładki pod wtryski.
  13. GrandeCzewa odpowiedział(a) na KubsoNN temat w E46
    Nie. Najprościej to wyjąć wtryski i zawieźć do BS do sprawdzenia. Zapłacisz 30 zł od sztuki i masz czarno na białym.
  14. Wizualnie wał jest identczny, ale są to dwa inne wały o dwóch innych numerach. Wał o nowym nr zastąpił stary. Nowy wał w ASO 5400 zł.
  15. Wybacz nie zauważyłem. Postaram się nie pisać więcej głupot.
  16. Błędy?
  17. GrandeCzewa odpowiedział(a) na bthanh temat w X3 (F25)
    Wytłumacz mi jak obrócenie przepalonej tarczy naprawia skrzynię VTG? Nie jedną skrzynię VTG naprawiałem i nie wypisuj mi tu głupot że firmy naprawiające VTG obracają tarcze. Tarcze wraz z podkładkami sprężynującymi się wymienia.
  18. Dokładnie Panowie, profesjonalista nie da się złapać.
  19. Problem u Ciebie był w wale korbowym. Silniki wyprodukowane przez 07.2014 miały inny wał korbowy, BMW doskonale o tym wie że się zacierały. Silniki po tzw. 2015 roku mają dużo więcej zmian niż wam się wydaje. Np 2013 roku były zmiany w bloku silnika, oraz tłokach.
  20. Robię to również zawodowo.
  21. Patryk1980, obejrzyj sobie ten odcinek Turbo Kamery gdzie namierzają skradzionego quada właśnie Gannetem. http://www.tvnturbo.pl/aktualnosci,1850,n/sladami-zlodziei-quadow,197048.html
  22. Ok dzisiaj tam podjadę. EDIT: Nie udało mi się dzisiaj przez nawał pracy, ale jutro już sobie wygospodarowałem czas.
  23. Czujniki są malowane.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.