Geometria w przyoadku nieszczelnych przewodów podciśnieniowych zostaję w pozycji zamkniętej, lub nie otwiera się dostatecznie. W takim przypadku prędzej zaobserwujesz niedoładowanie. Jeśli przeładowuje to albo przycina geometrię w pozycji otwartej, albo wskazania czujnika ciśnienia doładowania wprowadzają sterownik w błąd (żadko się to zdarza). Zakładam, że przy turbo nikt nie grzebał?