Treść opublikowana przez GrandeCzewa
-
GrandeCzewa E61 525d 2005 + MPakiet + Shadow + Chiptuning
Samochód w tej chwili do sprzedania.
-
BMW M4 F82 - koszty utrzymania
Miał już ktoś z właścicieli M3/M4 problem z "przeskakującym" kołem zębatym na pieście wału? Problem znany na zagranicznych forach, miałem już jedną M4 z taką usterką.
-
GrandeCzewa E61 525d 2005 + MPakiet + Shadow + Chiptuning
W tym z wykresu jest manual
-
Napęd pompy oleju N20 20i/28i - świst przy 1.000-2.500 obr.
Zębatka napędu pompy przykręcana do zespołu pompa/wałek
-
Napęd pompy oleju N20 20i/28i - świst przy 1.000-2.500 obr.
Przy ilu tys km wymieniałeś rozrząd ? Patrząc na wyciągnięcie łańcucha jest widoczna różnica Jaki masz styl jazdy oraz przebiegi, krótkie odcinki codziennie np. 15-25km czy autostradowe 200-500km, możesz napisać jak jest to u Ciebie o ile to nie tajemnica ? Jako że kolega radzik nie odpowiada a ja ten rozrząd zmieniałem to odpowiem, auto przyjechało z przebiegiem 95000 km z mocno świszczącym rozrządem praktycznie w ostatniej chwili. Producentem pompy jest firma Magna i innych nie widziałem, jest to ta sama firma która produkuje reduktory do xDrive, problemów z pompą osobiście nie miałem nigdy. Problem zawsze był po stronie napędu. Biorąc pod uwagę, że używany silnik po wszystkich poprawkach ciężko kupić do 15000 zł to chyba lepiej zrobić ten napęd za 3000 czy 4000 zł i mieć święty spokój.
-
E60 3.0D 235km VIN: WBANX710X0CS62760
GrandeCzewa odpowiedział(a) na Fernando Sucre temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa streetview zdjęcia z sierpnia 2013 :|
-
bmw 320d m47n czyszczenie gniazd wtrysków.
Są czasami takie zanieczyszczenia których chemia nie usunie :) Najważniejsze to delikatnie używać frezów, tylko tyle ile trzeba oczyszczając gniazdo z opiłków/zanieczyszczeń praktycznie co chwilę. Ja to robię wysysarką do oleju i jest ok :) :handshake:
-
BMW X5 3.0dSE 235HP 2008r - wymiana rozrządu
Posłuchaj zwłaszcza na zimnym czy nie słychać szurania łańcucha
-
E60 3.0D 235km VIN: WBANX710X0CS62760
GrandeCzewa odpowiedział(a) na Fernando Sucre temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie podejrzewać to można o niekręcenie liczników kolego. O kręcenie musisz podejrzewać zawsze. Już nie raz można było czytać o głupich korektach rzędu 15-20 tkm a co dopiero wyższych ;)
-
X3 F25 Vin WBAWY310700A86393
GrandeCzewa odpowiedział(a) na mcdr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo wiemy, nie wiemy jak wygląda pod maską. Może zależy od regionu. Mam klienta, który ciągnie 3-4 szt tygodniowo ze Szwajcarii i u niego rzadko się zdarzają :P
-
GrandeCzewa E61 525d 2005 + MPakiet + Shadow + Chiptuning
Moja niestety dalej nie zmierzona, ale robiłem ostatnio BMW E61 LCI 525D 197 KM w serii, dłubnięty przez poprzedniego tunera na 243 KM i 473 Nm. Nam udało się osiągnąć 286,5 KM oraz 603.3 Nm
-
X3 F25 Vin WBAWY310700A86393
GrandeCzewa odpowiedział(a) na mcdr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZadzwoń, powiedz że jesteś z daleka i poproś o zdjęcia pod maską ;)
-
X3 F25 Vin WBAWY310700A86393
GrandeCzewa odpowiedział(a) na mcdr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTypowo podklepanie by auto wyglądało na uszkodzone mniej niż jest w rzeczywistości. Dopiero po zdjęciu błotnika będzie widać co schowane pod spodem. Coraz częściej spotyka się np częściową naprawę bo kto mierzy czujnikiem uszkodzony samochód przed zakupem? W Częstochowie jest do sprzedania taka "podreperowana" BMW i8
-
BMW E87 2005 - WBAUG31040PU32057 Korekta przebiegu
GrandeCzewa odpowiedział(a) na jaguarx92 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKolego Ty byś chciał chyba usłyszeć, że korekta nie duża bo tylko ok 200 tkm, w sumie okazja więc bierz? Odnośnie tej Twojej serii 3, jeśli wiesz że auto poszło w obieg to tym bardziej VIN powinien być pod tymi zdjęciami z wypadku.
-
bmw 320d m47n czyszczenie gniazd wtrysków.
Lub frezy do gniazd wtryskiwaczy
-
E60 3.0D 235km VIN: WBANX710X0CS62760
GrandeCzewa odpowiedział(a) na Fernando Sucre temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSerwer się skończył ;)
-
Bezpieczna wymiana dekielka BMW felgi przez przyssawke
Tak jak kolega wyżej pisze, na zdjętym kole wystarczy pchnięcie palcem i dekielek wychodzi i w życiu nie widziałem by ktoś kombinował od zewnętrznej strony koła mając zdjęte koło z auta. Głupota.
-
e60 3.0d 218km automat stuka jak na filmiku ponizej
Przepraszam nie zauważyłem wcześniej tych 9Nm. Gniazda wtryskiwacza czyste przed montażem? Albo ten pierwszy wtrysk jest źle zrobiony albo masz spadek kompresji na pierwszym cylindrze.
-
e90 330d blok silnika
Aluminium
-
e60 3.0d 218km automat stuka jak na filmiku ponizej
Podkładki oczywiście nowe? Nie napisałeś jakim momentem dokręcałeś wtryski a to było bardzo dobre pytanie.
-
N47 177KM Wymiana rdzenia turbiny z allegro?
No w budzie to na pewno nie :) To jest kolego jak z warsztatami jedni robią dobrze i inwestują w sprzęt inni to partacze. Ja zawsze polecam regenerować i montować w jednym zakładzie, wtedy w razie reklamacji nie ma na kogo zgonić ;) Co do opinii pamiętaj, że zadowolonego klienta ciężko doprosić się o dobrą opinię bo dla niego jest to normalne że zapłacił za dobrą usługę i taką dostał. Niezadowolony obsmaruje Cię zawsze ;)
-
N47 177KM Wymiana rdzenia turbiny z allegro?
U fiatowców czytałem, że sami wymieniają łożyska, składają bez wyważania i jeżdzą :) Regeneruję turbosprężarki i wrzucałem te rdzenie na wyważarkę i różnie to się ma do protokołów wyważenia umieszczonych w paczce. Tutaj masz listę turbosprężarek po numerze ich producenta które były montowane w E60 2.0D 177KM 49135-05895 49135-05885 49135-05860 49135-05850 49135-05840 49335-00440 49335-00230 49335-00220 Pamiętaj, że większość vagowców wymienia te rdzenie w turbach średnio obrotowych na upustówce albo na geometrii sterowanej podciśnieniem. U Ciebie jest sterowanie elektroniką i te geometrie ustawia się urządzeniem za nie małe pieniądze. Na oko nie próbowałem, więc nie doradzę. P.S. Nie po to kupuje się wyważarki po 120 tyś zł żeby gotowe rdzenie kupować, nie opowiadaj głupot.
-
BMW M4 F82 - koszty utrzymania
Fakt, miałem F82 skatowane strasznie z przebiegiem 32 tkm
-
moje BMW F31 - ADi
Lala! Czarne nerki robią robotę! P.S. FNW moje rodzinne strony ;)
-
[E39] 540i brak katalizatorów jak sobie z tym poradzic
Na pełnym bucie szarpie?