Treść opublikowana przez GrandeCzewa
-
Napęd pompy oleju N20 20i/28i - świst przy 1.000-2.500 obr.
Wg moich informacji produkowana jest od czerwca 2013 bez zmian. Ja osobiście tej pompy oleju nie wymieniałem a przy kilku N20 grzebałem.
-
Odgłosy przy dodawaniu gazu e70 3.0 sd 2009r.
Możliwe że nie jest jeszcze mocno wydmuchana a rozszerzalność temperaturowa robi swoje. Pracuje na co dzień przy turbosprężarkach i znam ten dźwięk. Szukaj okopceń. Co do zaolejenia - konstrukcja uszczelnienia turbosprężarki uniemożliwia całkowitego odseparowania oleju od układu zasilania powietrzem. Druga sprawa to oczywiście odma.
-
530d BRAK MOCY
Jak nie pomoże to będziemy myśleć. Powodzonka
-
Usunięcie OBD, atrapa złącza
4 to masa pojazdu 5 masa sygnałowa. Zostaw 4 i 16 Jak masz jakiś tester, cokolwiek co ma zasilanie z OBD to sprawdź sobie czy zaświeci i już. Złodziej chwilę popróbuje i sobie odpuści :lol:
-
Usunięcie OBD, atrapa złącza
Zostawiasz zasilanie i masę, urządzenie mu zaświeci ale nie będzie miało połączenia z niczym. Uwalisz złodziejowi sprzęt to Ci się odpłaci.
-
Odgłosy przy dodawaniu gazu e70 3.0 sd 2009r.
Wydmuchana któraś uszczelka, szukaj nieszczelności od kolektora wydechowego i przy egr
-
530d BRAK MOCY
Układ ma być szczelny. Po odpaleniu auta cięgno "gruszki" turbosprężarki powinno zostać zaciągnięte i odpuszczane przy dodawaniu gazu. Ja używam manometru który wpinam w układ podciśnienia i sprawa jasna.
-
Bmw e46 318i po wymianie łańcucha nie równa praca
Jeśli byłoby idealnie to nie było by teraz problemu. Po obróceniu wałem blokady muszą pasować bez żadnego problemu. I nie kręci się wałem w kierunku przeciwnym i nie chodzi tu tylko o zasadę. Cofając wał, łańcuch bardzo się napina przy ślizgu napinającym "chowając" napinacz. Wał cofa się już o ileś tam stopni i dopiero ruszają wałki. Nie robi się tak.
-
Bmw e46 318i po wymianie łańcucha nie równa praca
Źle ustawiony rozrząd, albo ustawiony bez blokad albo na blokadach wątpliwej jakości.
-
Napęd pompy oleju N20 20i/28i - świst przy 1.000-2.500 obr.
Wszystkie silniki benzynowe serii N mają ten sam special tool używany do sprawdzenia ustawienia, napięcia i przy wymianie łańcucha w ASO, montuje się go w miejsce napinacza. Widocznie nie chciało im się ;)
-
Napęd pompy oleju N20 20i/28i - świst przy 1.000-2.500 obr.
Zapewne mieli na myśli ich special tool do pomiaru napięcia łańcucha.
-
F07 Amient light - brak w iDrive.
W iDrive dopiero w poliftach z możliwością zmiany koloru podświetlenia :8)
-
F07 Amient light - brak w iDrive.
Doposażasz ją w Ambient light? Jeśli jest wyposażona w AL to musi mieć 4UR w VO. W tym roczniku regulacja nie odbywa się pokrętłem przy włączniku świateł?
-
problem z DPF, którego nie ma
Albo jakiś wątpliwej jakości emulator wszczepiony :roll:
-
Napęd pompy oleju N20 20i/28i - świst przy 1.000-2.500 obr.
Kolego mam teraz na warsztacie X3 do roboty z N20 pod maską przebieg 6400 i jest cisza więc śmiem twierdzić, że mistrz ma problemy ze słuchem!
-
Jakie najlepsze zabezpieczenie do X6???
Robiłem sam u siebie w warsztacie :)
-
530i 04 WBANA71090B606716
GrandeCzewa odpowiedział(a) na denox89 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażkasior151 Ty czytałeś co ja napisałem? Napisałem, że można w auto włożyć dużo kasy i nie ma znaczenia za ile gość auto kupił :mad2:
-
530i 04 WBANA71090B606716
GrandeCzewa odpowiedział(a) na denox89 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWidzę, że większość kolegów sprzedaje auta jak się zaczynają psuć - oczywiście taniej niż kupili bo oszczędzili na naprawach. Ja do swojej E60 w pierwszym miesiącu dołożyłem 8000 żeby wyglądała tak jak chcę. Kwota zakupu nie ma znaczenia, jeśli ktoś nie szczędził na serwisach to nie odda auta za darmo.
-
535i - silnik do wymiany
Nie mam zamiaru Cię rozśmieszać kolego. Wyraziałem swoją opinię, ja u siebie na warsztacie bym się nie podjął takiej metody i tyle :D
-
'12 F30 320d Sport na 20"
Jak Ci się to prowadzi? Ja mam 22" w X6 i na starej gierkówce potrafi się dziwnie zachowywać powyżej 170 km/h - strach w oczach. Na autostradach idzie jak po szynach. Nie chodzi mi tutaj o komfort a o przewidywalność i precyzję prowadzenia.
-
535i - silnik do wymiany
No nie bardzo, tutaj już mamy wtrysk bezpośredni, szynę paliwową i pompę wysokiego ciśnienia jak w dieslu także sprawdzanie na oko moim zdaniem nie wchodzi w grę.
-
Jakie najlepsze zabezpieczenie do X6???
Większość kradzieży BMW odbywa się przez zakodowanie nowego klucza przez złącze OBD, dlatego ja mam zamienione linie w złączu i dorobioną przejściówkę do diagnostyki. Taka modyfikacja uniemożliwia jakąkolwiek komunikację z CAS.
-
[E39] 530 Touring - straty mocy przy większych prędkościach
Kolego nie kombinuj tylko zrób pomiary pod obciążeniem. Potem będziemy myśleć dalej.
-
[E39] 530 Touring - straty mocy przy większych prędkościach
Nie musisz prowadzić osobnego przewodu, wystarczy jakaś złączka. Odepnij doprowadzenie do zaworu regulującego oraz przewód od regulatora do turbo i pomiędzy te dwa przewody zrób złączkę.
-
[E39] 530 Touring - straty mocy przy większych prędkościach
Ekonomizer staje bo komp z jakiegoś powodu ogranicza wtrysk - sprawdź to co pisałem plus pomiary dynamiczne i daj znać.