Treść opublikowana przez kubaj123
-
Układ kierowniczy. Jedź wolno dalej. Po wymianie drążka.
ma człowiek racje, też miałem takie przypadki. Jak nie pomoże geometria to wtedy ewentuanie zaprogramować na nowo eps o ile jest w aucie
-
BMW 335i N55 brak trybu sport mode
Przeprogramować sterownik skrzyni, silnika i zegary do ustawień fabrycznych i na nowo je postawić i zapewne problem się rozwiąże. Ktoś mógł po januszowemu grzebać
-
Układ kierowniczy. Jedź wolno dalej. Po wymianie drążka.
Jeżeli geometria jest w 5 stron świata to normalne zjawisko ale musi być naprawdę źle z geometria aby coś takiego wyskoczyło. Reset czujnika kata skrętu tez można zrobić
-
Opony - BMW GT5 Gran Turismo 3.0d Xdrive
Bla bla bla z tymi kołami „zalecanymi” przez Bmw. Pitolenie. Jedyne czego się trzymasz to kalkulatora opona i 1% na + lub - w średnicy gdzie lepiej jest brać na + żeby przy zużywaniu nie było problemu. A kupowanie super hiper zalecanych opon przez Bmw z gwiazdka to brednie. Dziwnie, że kupilem opony od lambo Huracan albo Gallardo ( nie pamietam) na tył szerokie 315 i odpowiednio dobrany przod (chyba 275) i auto jeździło tak 2 lata a to ze względu na felgi i hamulce od m5. Na gwarancji nic się nie doczepili i nic nie mówili, jezdzi już tak 4 rok z różnymi oponami NIE ZALECANYMI przez Bmw i działa. Grunt to dobry kalkulator opon i można wsadzać co się chce pamiętać tylko i wyłącznie o MAX. 1% różnicy
-
moduł PDC
Z tylu w bagażniku po prawej stronie niedaleko wlewu paliwa. Musisz zdjąć 2 warstwy wygłuszenia i będziesz mieć taka skrzynkę biała
-
[e90 LCI] Tylne lampy US->EU
Ja do Lci kupiłem kpl z tymi w klapie za 320zl w idealnym stanie i działają już od 5 lat. Moim zdaniem nie ma sensu nie wiadomo co robić z nimi mimo ze są w dobrym stanie bo to zwykły plastik i dosłownie 30s z polerka w ręku i nawet matowa lampe przywrócisz do nowego stanu. Na sile trzymanie i przerabianie us to strata kasy i robienie z igły widły
-
Problem z Dpf po czyszczeniu.
Według mnie tez nie ma. Na bank nie ma w 30d a wydech od 20d to prawie to samo w 3/4
-
Problem z Dpf po czyszczeniu.
Czyli mówicie, że wersja bez DPD ma 2 katalizatory? Jeden za turbo i drugi w puszce po środku? Kupiłem wydech od 3.0d i nie wydaje mi się aby w puszce po środku był katalizator. Mam stary od 2.0d i go rozetne zobaczymy czy coś tam jest
-
Problem z Dpf po czyszczeniu.
Każdy z was mówi o czymś innym. Katalizator jest w dwóch wersjach. Sam kat i kat z dpf czyli dwa różne systemy. Ja mówię o wersji Euro 3 która była wyposażona TYLKO w Kat fabrycznie, bez dpf. Puszka wyglada podobnie ale jest tam oryginalnie tylko Kat i jest umieszczona za turbo jak w Dpf. W 2005r była nieodpłatna opcja zamówienia dpf. Ja tego nie zamawiałem wiec mam sam katalizator i zero problemów.
-
Problem z Dpf po czyszczeniu.
Wywal DPF, kup zamiast tego oryginalny katalizator. Zaprogramuj katalizator wyprogramuj dpf i problem z głowy na długie lata. 2005r miał albo Kat albo DPF
-
M47N2 Wymiana turbo na hybrydę i początek problemów
Ja mam manual i niby max momennt 370nm mam 480 i jeździ. Ez problemu od 10k km. Jakby Ci się kiedyś nudziło a byś miał dostępny do aplikacji która mierzy po złączu obd czasy to fajnie było by porównać z moimi tutaj https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=358777&start=60
-
M47N2 Wymiana turbo na hybrydę i początek problemów
wrzuć wykres, jestem ciekaw jak turbo dziura w porownaniu do alpiny którą mam. Wtryski masz seryjne czy 535d?
-
E91 LCI "paski" LED w tylnej lampie
O ile dobrze pamietam jak zdejmiesz czarny plastikowy bok to paski chyba można wyjąc. Sprawdź jak ledy wyglądają. Nie jestem pewien czy na bank da się wyjąc te paski. Jak się da to ewentualnie przelutować nowe ledy
-
Montaz aktywnego tempomatu
Do przedlifta są zestawy nawet na Allegro za 1600zl czasami się trafiają: dsc, moduł, radar. Trzeba tylko wiązki sobie zrobić co jest chwilą roboty. Sprawa się komplikuje przy lci i xdrive gdzie nie jest tak łatwo o dsc ale w tym przypadku za 3000-3500 da radę wszystko załatwić. Ta cena 10tys z Bmw trochę niska mi się wydaje. Samo dsc z radarem nowe to koszt 10k jak nie więcej
-
Kilka ważnych pytań odnośnie kupionego BMW 3
Raz kupiłem UHP, przejechałem 1000km i opony na śmietnik poszły. Największe gowno na jakim jeździłem. Zero trakcji a Dębica robi opony co najwyżej na seicento. Opinie o UHP są patologicznie słabe. Nie wiem jak nie strach ci na tym jeździć. Chyba że jeździsz tylko do sklepu to jeszcze. Ja pojechałem w trasę i zaczęły się jaja dziać a były nowe brane i mniej więcej 3/4 ludzi ten sam problem ma z biciem, brakiem wyważenia, rozwarstwieniem opony i ogólnie chu*ową mieszanką i do UHP temu lata świetlne. Koniec końców stracona kasa i wróciłem do Michelin i Conti
-
Bmw e90 320d- brak klaksonu i świateł cofania
usuń błąd zwarcia żarówki, na forum masz instrukcje. klakson sprawdź czy styki nie zaśniedziały, są dwa pod kazdym swiatlem jeden
-
Kilka ważnych pytań odnośnie kupionego BMW 3
W mojej E90 miałem wcześniej setup letni na R17 225/45 przód; R17 255/40 tył. Jeździło bardzo dobrze od nowości na takim zestawie. Opon RFT nie polecam bo słabo tłumią nierówności i jest dośc głośno, zamiast nich warto zwrócić uwagę na indeks XL który mówi o wyższej nośności/wytrzymałości opony, są troche sztywniejsze ale wiadomo ile ludzi tyle oponii czy RFT czy nie. Aktualnie na zime mam 4x 225/45/R17 XL i jeździ bardzo dobrze. Lato mam R19. 225 to szerokośc 45 to profil Najlepiej continental sport contact albo michelin pilot sport, lepszych na rynku nie ma (jak do tego auta z tą mocą). Auto będzie się trzymać drogi w 100% i nie będziesz mieć problemu z trakcją - mówimy tutaj o oponach letnich
-
Grzane lusterka
Była taka wersja i sam taka mam
-
Kilka ważnych pytań odnośnie kupionego BMW 3
1 nie ma bo masz złe opony 2 złe opony 3 jeżeli masz wspomaganie hydrauliczne to norma i chodzi ciężej niż elektryczne plus Bmw nie ma lekkich układów wspomagania 4 ten silnik tak ma i nie najeży do demonów 5 sprawdź dekielki czy dobrze założone. Ewentualnie wysusz lampe i zamknij dekielki. Jak nie to uszczelnienie lub nowe. 6 valvoline motul
-
Lampy led bar - Po montażu przestał odpalać
Zrób synchronizację cas, raczej padł ci aku i przez to masz problemu
-
E91 wiązka pdc przód od E60
Nie jest realne to do dokupienia jeżeli chodzi o nowa oryginalna czy nawet używana. Jak chcesz mam taka wiązkę nowa ale nie jest oryginalna czyli kolory kabli inne ale jakościowo dużo lepsza niż kable ori
-
E91 wiązka pdc przód od E60
No tak. Od tej nowej wtyczki idzie wiązka do lewej lampy, tam jest wtyczka i kaczy się z wiązka zderzaka. Oczywiście kodowanie i programowanie
-
E91 wiązka pdc przód od E60
Jeżeli chcesz aby było oryginalnie to wiązka PDc przód łączy się przy przedniej lewej lampie z wiązka środkowa. Jeżeli nie chcesz jak oryginał to pomiń wtyczkę i zrób połączenie stałe
-
E91 wiązka pdc przód od E60
Kup wiązkę tył do E90 i kup kostkę w aso łącząca wiązkę środkowa z przednia. Przód z e87 będzie pasować czyli podłączysz ale może buc minimalnie krótsza czyli nie starczy jej na tyle aby wpiąć w oryginalne zaczepy co ogólnie na nic nie wpłynie. Ja rozwiązałem to kupując wiązkę na tył zakładając na przód i kupując kostkę i masz jak ori
-
E91 wiązka pdc przód od E60
Nie