Treść opublikowana przez Rivasi
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
doublet
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
no to konkorduje, ja mam spalanie srednie na poziomie 12,5/13,5 w zaleznosci od pory roku (czy jade w trase czy nie) a najwiecej udalo mi sie przejechac na autostradzie we francji 634 KM i bylo jeszcze jakies 1,5 litry paliwa jak tankowalem. przy ecodrivingu da sie miec prawie identyczne spalanie przy 110 jak przy 90 to pomaga jechac sprawnie na ekspresowkach i malo palic. pewnie udalo by sie zachowac te 8,8L nawet przy 110 km/h.
-
akumulator- jaki ?
Akumulator AGM nie sluzy tylko i wylacznie przy systemie start stop sa rownierz inne urzadzenia w E9x ktore powinny wspolpracowac z akumulatorem AGM: miedzy innymi ale nie tylko kamera BMW intelieye, Webasto w wersjach benzynowych ale jest tego wiecej. Nie radzil bym zmieniac aku AGM na inny tylko z powodu start stopu
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
wiesz jak masz dwojke dzieci na pokladzie to nie szalejesz i tak bo kazde hamowanie zbyt gwatlowne nie jest fajne a wiec pomyslalem sobie ze aby wlasnie jazda byla interesujaca to trzeba znalesc inna motywacje w takim przypadku. i tez nie jest to jazda na sile tak jak widzialem ze ludzie jada 80 km/h na drodze szybkiego ruchu zamiast 120. Da sie tak podrozowac nie utrudniajac jazde innym. To i tak nie jest silnik do szybkiej jazdy bo za dlugo przyspiesza co jest niebiezpieczne, brakuje tak ze 150 koni :)
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
zobacz czy nie poluzowalo sie lusterko albo nie rozklada sie do konca moze, to czesta przyczyna.
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
Niedawno wymienilem pompe wody i termostat w samochodzie i zaczolem sie bawic w ekodriving na automacie. Roznice sa dosyc spore jak chodzi o spalanie. Zalozenie bylo takie ze zawsze jedziemy z maksymalna autoryzowana szybkoscia jezeli jest to mozliwe (nie ma korku). Aby test byl miarodajny zalozylem trase 115 km ktora pokonuje dosyc czesto, jest to trasa z szybkosciami 50/80/90/120 z duza iloscia swiatel i przejezdza sie ciagle przez tereny zabudowane (duzo hamowan i przyspieszen to nie autostrada). Spalanie srednie przy 3 przejazdach w obie strony w 325 w automacie + xdrive wyszla mi srednio 9,2 litra/100 km co jest fenomenalnym wynikiem w porownaniu do srednio 11 litrow przed ekodrivingiem na tej samej trasie.
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
W jaki sposób można to zmienić? W e46 prędkości praktycznie mi się pokrywaly, teraz różnice są dosyć duże. Mozna to zmienic u Bimmera
-
Bezpieczeństwo, tył napęd
Rivasi odpowiedział(a) na rdsnabicie temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdynie te predkosci, nie to przyspieszenie.
-
Problem z serwisem BMW w ASO [335i]
jedyny powod dla ktorego moga ci odmowic serwisu to jezeli masz Mpakiet dolozony a jednoczesnie webasto bo ASO nie chce ingerowac w przerobki webasto.
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
a jakie masz audio ?
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
jezeli chcesz miec zrobione tak jak nalezy czyli z wyklejanymi srodkami aby ie bylo widac innege koloru jak otwierasz drzwi licz z 5 tys netto.
-
e90 335d
+1 :mrgreen:
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
dla mnie jakosc roboty jest bardzo wysoka, daj znac czy wygluszenie drzwi cos dalo ;)
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
Maska pojdzie do wymiany na taka pod ten samochod ale dopiero w zime przyszlego roku bo na razie sa inne sprawy w toku, na razie to maska od schmiedmana, nie jest droga ale ma kilka wad. Folia to skomplikowany temat. Z jednej strony jest mniej z nia zachodu niz z lakierem i mniej widac defekty ale z drugiej strony jak chcesz zrobic polerke to tracisz na blysku a niestety folia blysk ma tendencje do rysowania sie podczas kladzenia. Nie masz problemow z odcieniem jak zmieniasz czesc, zawsze jest ten sam odcien foli. W dwoch slowach, latwiej ja utrzymac w dobrej kondycji niz lakier ale dobrze utrzymany lakier daje ladniejszy efekt. Zreszta jest to niezalezne czy to lakier blysk czy mat, dobrze utrzymane daja ladniejszy efekt od folii ale sa trudniejsze w utrzymaniu. jak bym znal dobrego lakiernika po rozsadnej cenie to bym ja malowal ale nie znam takiego a wiec zdecydowalem sie na folie.
-
[E90] 325i B-T-K OEM+ SPRZEDANA s.34
dobrej klasy wosk (cena tak 300 zl/pudelko i wiecej) zabezpieczy ci powloke lakiernicza na jakies 3 miesiace ale jezeli chcesz aby samochod wygladal tak jak po wosku to musisz nakladac wok raz w miesiacu.
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
no tak prawda mam 15 dni na odeslanie towaru kupionego przez internet !
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
Na allegro widzę 250zł/szt idealne używki :) Faktycznie to juz zaczyna byc opcja ! tylko pytanie jak sprawdzic czy pasuja ! :)
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
hmm... najpierw zobacze czy przyciemnienie folia typu cat eye o bardzo niskim przyciemnieniu jak to wyjdzie, jak bedzie kicha to pomysle co dalej :)plus tych z F30 ze sa ladne !.
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
zrobie popoludniu tyle ze moje blotniki przednie nie sa orginalne :) a zderzak byl robione na wymiar przez znajomego pod orginal ale jest wedlug mnie ok no dokladnie ten sam kraj miedzy innymi a wiec wiecie jak to jest przy zamieci jechac bez tych swiatel ale moze fakt sprobuje cos z tym zrobic. @sirek : gdzie jest twoja galeria ? tam na tych twoich zdjeciach jest jeden element ktory mnie interesuje chcialbym to zobaczyc :) i 1600 zl za komplet :)
-
[E90] 325i B-T-K OEM+ SPRZEDANA s.34
dokladnosc sprzatania na najwyzszym poziomie !! jak chodzi o tych lakiernikow to mam jednak wrazenie ze mamy w polsce duzo ludzi ktorzy maluja samochody ale z ich kompetencjami jest troche nie tak. Dlatego sie zdecydowalem na folie bo nikt mi nie chcial pomalowac mojego wozu jak chcialem ! Niedawno zrobilem wycene u dobrego lakiernika we francji (maluje dla ASO BMW i Ferrari) i cena ktora mi podal ledwo odstwala od polskiej, krzyknal mi 1500 euros za caly samochod... mam wraze nie ze w polsce mamy brak kompetencji przy jednoczesnie wysokiej cenie uslugi (uwaga nie mowie ze nie ma u nas mistrzow jhein). Kolor ktory masz zasluguje wedlug mnie na bardzo dobry wosk a nie na powloke, powloka ci zrobi taki efekt plastiku na tym kolorze wedlug mnie. Ja bym nakladal wosk z dodatkiem SIO2 typu Waxaddict QUARTZ na tak ladny woz.
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
zgadzam sie, tylko boje sie ze jak przyciemne lampy to bedzie za bardzo jednolity i jednoczesnie zmniejszy sie uczucie ze zderzak jest nisko a po drugie te lampy mi naprawde sluza inaczej ich by nie bylo. Jezdze w zime i na polnocy europy i w gorach i sluza mi dosyc czesto, nie moge ich przyciemnic..
-
La Bunia 325xi: ublock forever !
W koncu dokonczylem montaz zderzaka 1M i kalibracje radaru a wiec wpuszczam kilka pierwszych fotek z telefonu jeszcze na felgach zimowych. http://i.imgur.com/lX0NEgL.jpg Chcialem podziekowac firmie Mautoczesci z Legionowa ktora przebrnela przez problemy z montazem zderzaka nietypowego ktory musial uwzgledniac halogeny z umiejscowieniem mapkietowym co w BMW nie jest teoretycznie mozliwe jak sie ma webasto (nie mozna miec mpakietu i webasto w E90, E91) ale to nic bo sztuka bylo wykonanie uchwytu dla radaru BMW uzywajac dwoch orginalnych uchwytow BMW do radaru tak aby znizyc radar o 3 cm a jednoczesnie aby moc go wyregulowac na lustrach BMW. GRATULUJE !!! link do serwisu : http://www.mautoczesci.pl/
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
elegancko wyszlo
-
Warszawskie BMW E90 2005r.
Napewno nie jak wszyscy :D Ty tez skonczysz na 19stkach... jak wszyscy :mrgreen:
-
Jak doprowadzić swój silnik do czystości technicznej w E9x
najtansza koncepcja wiarygodna to do obecnego oleju zalewasz AR2300 i jezdzisz na nim 7000 tys km a potem wymieniasz na np motula albo valvoline C3