Skocz do zawartości

kulfon3

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kulfon3

  1. Witam w nowym temacie. Po 6 latach frajdy z białą E91 przyszła pora na rozstanie i zamianę. Poprzedni egzemplarz był dosyć wyjątkowy i jak zmieniać to jedynie na coś równie ciekawego. Trochę to trwało,ale ostatecznie zdecydowałem się na męski krok i E91 znalazła nowego właściciela,a w moje ręcę trafił ten o to egzemplarz: Type KH51 Model 330d Xdrive Market Europe Development Code E92 (MUE) Chassis Coupe Steering left Doors 2 Engine N57 Displacement 3.00 l Power 180 kW Drivetrain All Wheel-Drive Transmission automatic Color Spacegrau Metallic - A52 Upholstery Ind.erw.lederausst./oxydbraun - ZAP2 Production Plant Regensburg Production Date 2012-11-21 Standard Equipment 459 Seat Adjustm., Electr. W. Memory Sitzverstellung, Elektr.mit Memory 502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage 522 Xenon Light Xenon-licht 548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho 851 Language Version German Sprachversion Deutsch Options 1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge 1CB Co2 Content Co2 Umfang 1CD Brake Energy Regeneration Brake Energy Regeneration 203 All-wheel-drive System Allradsystem 205 Automatic Transmission Automatic Getriebe 216 Servotronic Servotronic 230 Eu Specific Additional Equipment Eu Spezifische Zusatzumfaenge 2MF M L.-a. W. Star Spoke 193 M/mix.t. M Lm Raeder Sternsp. 193 M Mischb. 302 Alarm System Alarmanlage 320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall 322 Comfort Access System Komfortzugang 337 M Sport Package M Sportpaket 346 Chrome-line Exterior Chrome Line Exterieur 3AC Trailer Tow Hitch Anhaengerkupplung 415 Sunblind For Rear Window Sonnenschutzrollo Fuer Heckscheibe 423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours 428 Warning Triangle Warndreieck 430 Interior And Exterior Mirror Packa Innen- Und Aussenspiegelpaket 431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend 441 Smokers Package Raucherpaket 464 Skibag Skisack 481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer 488 Lumbar Support Driver/front Passenger Lordosenstuetze Fahrer/beifahrer 493 Storage Compartment Package Ablagenpaket 494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer 4AE Armrest Front Retractable Armauflage Vorne Verschiebbar 4BY Fine-wood Trim Bamboo Grain Anthracite Edelholzausf.bambus Maser Anthrazit 508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc) 521 Rain Sensor Regensensor 524 Adaptive Headlights Adaptives Kurvenlicht 534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik 541 Active Cruise Control Aktive Geschwindigkeitsregelung 563 Lights Package Lichtpaket 575 Additional 12v Power Socket Zusaetzliche 12-v-steckdose 5AC Autom. High-beam Headlights Control Fernlichtassistent 5AK Led-light Elements Led-lichtelemente 609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional 612 Bmw Assist Bmw Assist 614 Internet Preparation Internet Vorbereitung 615 Extended Bmw Online Information Erweiterte Bmw Online Information 616 Bmw Online Bmw Online 620 Voice Input System Spracheingabesystem 633 Prep.mob. Ph. Business Bluet.interf. Handy Vorb. Business/bluetooth-sch. 654 Dab Tuner Dab Tuner 698 Area-code 2 Area-code 2 6AA Bmw Teleservices Bmw Teleservices 6AB Control Teleservices Steuerung Teleservices 6FL Usb-/audio Interface Usb-audio-schnittstelle 6NF Ext.con.of The Music Play.i.mobilph Music-schnittstelle Fuer Smartphone 6NR Apps Apps 6VC Control Combox Steuerung Combox 710 M Leather Steering Wheel M Lederlenkrad 715 M Aerodynamics Package M Aerodynamikpaket 752 Individual Audio System Individual Audiosystem 775 Individual Roof-lining Anthracite Individual Dachhimmel Anthrazit 7KB Navigation Package Professional Navigationpaket Professional 7R7 Innovation Package Innovationspaket 7RS Comfort Package Comfort Paket 801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung 879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur 8SC Country Spec. Release Of Teleservice Laenderspez. Teleservicefreisch. 8SP Cop Control Cop Steuerung 8TF Active Protection For Pedestrians Aktiver Fussgaengerschutz. 8TN Daytime Driving Lights Selectable B Tagfahrlicht Ueber Lichtmenue Einst Individual - Processing Individual Sign "BMW individual" ZAP2 BMW Individual leather - extended leather trim Rust Brown Extended leather Merino rust brown (nb. 8 029 970): - module seats with storage net - module door trim / side panels Sewing thread cinnamon (nb. 7 891 999), code 1253 A. Quilting yarn walnut (nb. 8 158 290), code 0936 C. - Quilting yarn for "Sakkokappnaht": Quilting yarn dark spice RR (nb. 7 072 176), Farb Nr. 0974 C. - Seam of front and rear seats according to sport seats individual. Remainder of spec. as leather Dakota black (code LCSW). Auto znalazłem prawie pod francuską granicą. Po zakupie kilka tematów było do ogarnięcia. O takich rzeczach jak filtry i olej nie wspominam. Wleciały felgi 270M,które miałem w E91 oraz czarne nerki w stylu M4,pedały edelstahl, gałka zmiany biegów i lewarek ręcznego Performance, kierownica M-Pakiet z łopatkami zmiany biegów. Auto dostało też aktualizację do najnowszych wersji oprogramowania sterowników (poprzednie wersje były fabryczne,z 2012...), polskie menu,najnowsze mapy. Skóry wyczyściłem Colorlockiem. Straszny gnój był... W aucie wymieniłem sterownik świec żarowych (BEHR),bo walił błędem. Ponadto czujnik zaparowania szyby,bo też był błąd. Cena nowego ori to jakiś kosmos za kawałek plastiku. Znalazłem zamiennik z Pilkingtona albo Saint Gobain, już nie pamiętam. Grunt,że działa jak trzeba: Pod autem zaczęła się pojawiać kałuża płynu do spryskiwaczy. Okazało się,że spryskiwacz xenonu do wymiany: Seryjne heble w stanie idealnym.Rok temu zakładane klocki tył i przód,ale...coś trzeba było pomodzić. Kupiłem niebieskie,ale że Bartek chciał niebieskie,a nie chciał pomarańczowych to pojechałem do niego na swap :) Z tyłem nie było co walczyć. Stan nakrętek na półosiach w aucie o przebiegu 200 000 to jakiś dramat: Żeby nie było pustych przebiegów wymieniliśmy olej w skrzyni biegów: Wpadły też air scoops: Przemalowane pod zaciski ;) Wpadły też customowe zaślepki produkcji Aabena do komory silnika :cool2: Tylne heble musiały poczekać na termin u mojego Magika - Maćka z MP Serwis. Wiedziałem,że da radę. Na umówiony serwis zabrałem trochę gratów: Wymienione zostały:simmering rozdzielacza napędu,bo był lekki wyciek płynu i gumy wału - przednia,bo napuchła od wyciekającego płynu,a tylna bo już wyglądała na zmęczoną. Na przód kupiłem ori BMW,a na tył Febi - jak przyszła to okazało się,że ma starty znaczek BMW ;) Było już na forum,ale raz jeszcze - żeby do E9X wrzucić na tył takie heble trzeba wymienić piasty na te z modelu E82 (u mnie wpadły z firmy OPTIMAL),dodatkowo nowe łożyska LUK, adaptery do hamulców i śrubki pod tarcze kotwiczne od Bartka. Dotatkowo wymieniłem też szczęki ręcznego,sprężynki i śrubki (zestaw od Meyle). Porównanie piast E92 i E82. Po montażu koło wystaje kilka mm bardziej na zewnątrz. Przy feldze o et20 tym bardziej nie trzeba już dystansu ;) Skorodowana nakrętka od strony kierowcy poddała się bez walki,natomiast od pasażera pociągnęła za sobą ofiarę w postaci piasty... Na chwilę obecną auto wygląda tak: Stwierdziłem również,że zajrzę do kolektora dolotowego i przywrócę go do świetności. Przy pracy posługiwałem się instrukcją z TIS, filmikiem z YT ;) i doświadczeniem jakie wyniosłem z poprzedniego auta w tym temacie. Syf... Po pozbyciu się efetku pobocznego tej całej "ekologii" założyłem nowe uszczelki kolektora (Erling) i przepustnicy (ori BMW). Udało się wszystko złożyć do kupy. Żadna śrubka nie została. Auto jeździ w zasadzie jak jeździło. To czyszczenie zrobiłem profilaktycznie. Plany: -shadow line /chrom out! -może jakaś lotka -IC Wagner -mapa silnika i xhp do skrzyni biegów -rozpórka kielichów Temat pisany na raty. Pewnie o czymś zapomniałem. To tyle na dzisiaj ;)
  2. dawaj foty z montażu!
  3. w realoem sprawdzisz sobie po vin czy masz 330 czy 348. widać to też od razu po zacisku z przodu tarcza 348 ma taki zacisk: masz taki z przodu? jak nie to masz 330. jak chcesz 348 to kupujesz taki kompletny zacisk, tarcze i klocki.finito. jak już ktoś słusznie napisał te informacje są na forum. :cool2:
  4. w E92 jest taka rozpórka fabrycznie. z tego co tutaj przeczytałem to podchodzi do E90: https://www.e90post.com/forums/showpost.php?p=3452205&postcount=25
  5. moim zdaniem dużej różnicy między 348 a 330 nie będzie jeżeli chodzi o siłę hamowania.natomiast na pewno robotę wizualnie robi zacisk z 348mm - szczególnie jak się go pomaluje w jakiś ciekawy kolor i widać go przez felgę. generalnie tak jak kolega napisał: podstawa to dobry klocek i tarcza. jakbyś jednak szedł w stronę 348 to na przód i tył mam na sprzedaż jedne z lepszych klocków - EBC Yellowstuff ;)
  6. Zacne plany Milordzie :cool2: A tej rozpórki to w ogóle tam nie było seryjnie czy ktoś tak zapindalał tym dyliżansem, że aż gdzieś odpadła? :)
  7. Plus taki że na tę swoją chorobę od razu sam sobie aplikujesz lekarstwo ;)
  8. Czekam, aż Admin zamknie w końcu ten temat ;)
  9. Nie :) Auto pojechało na drugi koniec Wrocławia :) Chyba, że nowy właściciel wybrał się na urlop, ale tego nie wiem. Pozdrawiam :)
  10. fajnie,że mówisz,że nic się nie uszkodziło. aczkolwiek jeżeli nie miałeś tam już oleju to znaczy,że gdzieś on "zniknął",a to już nie jest powód do radości. na Twoim miejscu sprawdziłbym czy nie widać tam śladów którędy olej mógł wyciec. ja w przyszłym tygodniu oddaję auto na wymianę simmeringu skrzyni rodzielacza,bo właśnie tam puszcza i podczas wymiany oleju w rozdzielaczu okazało się,że miałem go ok. 0,2L bardzo przepracowanego. zalane zostało 0,7 świeżego,ale simmering do wymiany i znowu olej wymienię po tej wymianie. ponadto olej wyciekał na gumę wału, ta guma trochę napuchła,więc ją też wymieniam razem zresztą z gumą na końcu wału,bo swoje już przeżyła. jak robić to do końca ;) tak jest u mnie. u Ciebie nie musi,ale warto sprawdzić.
  11. Jeszcze parę modów i mocniejszy wiatr będzie miotał tym jak szatan ;)
  12. Może chciał wydajniejsze. U siebie w n47 też wymieniłem w tym celu mimo, że wszystko było ok z oryginalnymi.
  13. To fajnie, że jesteś zadowolony. Program pisany bez hamowni z tego co zrozumiałem? Hmm Te 290km/h to nawet z przepaści Ci nie grozi, ale kto wie... ;)
  14. Hahaha, nie ma co spamować. Znajomy znajomego mówił mi, że tak jest :lol:
  15. ten olej wymienia się co jakiś czas.tak samo jak w dyfrach,skrzyni itd.. najlepiej na podany już wyżej BMW albo również podany Ravenol.
  16. ba, jest to nawet jeszcze gorzej rozwiązane w autach,gdzie maska w razie wypadku strzela do góry np E92 LCI (nie wiem jak się ten system cały nazywa),bo tam nawet tej kratki nie wyjmiesz,bo są nad nią naboje piro do podrzucenia maski :duh:
  17. jak się jeździ w mokasynach to tak może być :norty:
  18. Bmw powinno Cię zatrudnić ;)
  19. jak już się im "da" hasło i login wchodząc na podrobioną stronę to mają dostęp do konta. pierwsze co robią to zmieniają numer tel. do autoryzacji transakcji. w tym celu logują się na nasze prawdziwe konto i zmieniają ten numer - ofiara dostaje z banku sms na dotychczasowy numer z prośbą o zatwierdzenie tej zmiany - jak się nie doczyta o co chodzi w tym smsie to myśli,że autoryzuje płatność (bo tego się przecież spodziewa) i klik. po zaakceptowaniu pozbywamy się dostępu do własnego konta,bo właśnie zmieniliśmy numer do autoryzacji transakcji. od tej pory kasa idzie w dal,a my nawet o tym nie wiemy,bo kody już nie idą na nasz telefon.... kasa przelewana jest na konta słupów,którzy często myślą,że dostali właśnie świetną robotę agenta finansowego,którego zadaniem jest założyć konto i jak przyjdzie na nie wpłata to wypłacać te pieniądze i przesyłać western union za granicę zgodnie z otrzymanymi od "pracodawcy" instrukcjami. w zamian za to mają dostać prowizję od wszystkich transakcji... klasyczne pranie pieniędzy,ale niektórzy nawet sobie tego nie uświadamiają... :duh: jak każde oszustwo także i to bazuje na socjotechnice.choćby nie wiem jak rozwijały się systemy bezpieczeństwa w bankach i nie tylko to zawsze najsłabszym ogniwem będzie człowiek... jeden się nabierze,drugi nie....
  20. też miałem kiedyś jakiś czas taką blizę w e91. tydzień temu sprzątałem garaż i poleciała do kosza... u Ciebie pewnie będzie podobnie za jakiś czas ;) aaale... pokaż jak wyglądają te kierunki czarne na aucie. jak to świeci :?:
  21. może być po policyjna lub po straży pożarnej. widziałem swego czasu piękną,czerwoną E91 Mpakiet LCI 330d, miała 2 akumulatory i z tego co pamiętam to po VIN było widać,że "służbowa".
  22. Oczywiście dotpay, payu, na które się trafia są fałszywe . Logujesz się tam z linka otrzymanego smsem i w ten sposób przekazujesz komuś login i hasło do banku. Linka do podstawionej strony można dostać na telefon albo w mailu podszywajacym się pod bank albo inną firmę. https://niebezpiecznik.pl/post/galeria-sms-doplata-dotpay-scam/
  23. Mariusz, współczuję. Mały, i co z tego, że wiadomo do kogo kasa poszła? To są konta słupów. Pieniądze z nich są prawie natychmiast wypłacane i wysyłane np przez Western Union na Ukrainę albo w podobnie egzotyczne miejsca. Jak się szybko nie zareaguje to jest tak jak u Mariusza albo gorzej. Marna pociecha, że policja słupa zatrzyma jeżeli kasy już dawno nie ma. Polecam niebezpiecznik.pl, bo tam jest dużo ciekawych artykułów na temat tego typu przestępstw i porad jak się przed tym chronić. Jak wystawiałem niedawno swoje E91 to też dostałem takiego smsa... Trzeba uważać w co się klika i gdzie się loguje,bo później konsekwencje są takie, a nie inne. Współczuję Ci Mariusz. Każdemu mogło się przydarzyć. Niestety takie czasy - wraz z rozwojem nowych technologii przestępczość przenosi się do internetu. Na pewno finansowo się pozbierasz. Najważniejsze żeby zdrowie było :cool2: Dużo osób czyta ten temat, więc to że się podzieliłeś tą sytuacją może kogoś innego uchroni przed podobnym "przeżyciem" :cool2:
  24. wszystkie auta ogarnięte i co teraz będziesz robić? :D
  25. Kup sobie komplet : https://allegro.pl/oferta/zaciski-tarcze-mpakiet-brembo-bmw-f20-f30-f32-370-7834613330?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare plus klocki

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.