Treść opublikowana przez kulfon3
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
Sprzedajesz ten dekor?
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
Pokaż jak Ci go zniszczyli. Szukam pod Cic takiego dekoru. Może mi to uszkodzenie nie będzie przeszkadzać, bo i tak muszę go trochę przerobić.
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
Nbt chciałeś zamontować?
-
Błędy DDE CONTROL UNIT (Bmwhat) - prośba o wyjaśnienie
nie przesadzaj, co sprzedawca winny? powiedział Ci,że jest mapa. to tuner spieprzył,ale przecież te błędy wcale nie sprawiają,że auto jest niesprawne. na pewno nie jeździ gorzej jak seria.po prostu może jeździć gorzej niż auto na porządnej mapie. nie wykorzystujesz teraz całego potencjału tego auta,a nie ,że masz niesprawne auto. ja bym się nie wygłupiał tylko pojechał do dobrego tunera,zrobił dobrą mapę i cieszył się jazdą,ale zrobisz jak uważasz. dla mnie to nie powód do oddawania auta... chyba,że zdążyłeś dopatrzyć się jakichś konkretnych usterek czy wad tego auta,o których nie byłeś poinformowany. jakbym był tym sprzedawcą i klient naprawdę by był upierdliwy to mógłbym ewentualnie zaproponować pokrycie kosztów aktualizacji sterownika silnika,czyli wgranie tym samym serii ;) pojechał gość na remap i tuner wgrał mapę zawierającą kilka niedociągnięć. nie ma to nic do dpf ani do egr. nie widzę sensu panikować albo zakładać Bóg wie czego. ja bym pojechał na nowy remap i cieszył się autem.
-
E90 320d N47 177KM brak mocy, pilny temat
widzę,że walka trwa... dobrze ,że w nowym temacie... z tego co się orientuję to jak pozbędziesz się EGR to wtedy dpf będzie Ci się szybciej zapychał. jak chcesz zachować dpf to kup nowy egr albo poszukaj sprawnej używki na znanym portalu.
-
Błędy DDE CONTROL UNIT (Bmwhat) - prośba o wyjaśnienie
tak, limitery momentu nie poprzestawiane wszędzie tam gdzie trzeba. u mnie tego problemu już nie ma,bo mam zupełnie nowy program. na Twoim miejscu pojechałbym do jakiegoś renomowanego tunera i zrobił nową mapę.z hamownią oczywiście.
-
[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS
ja mam wpięty cały czas. wiele razy zapomniało mi się go nawet wyłączyć, na szczęście nie wpłynęło to na aku.
-
330xd cypisek
Bartek ma dom w garażu, więc cały czas siedzi tu i tu :)
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
U mnie przez to cięgło egr przyblokował się właśnie w pozycji otwartej na max. W rezultacie auto mi zgasło na drodze bez uprzedzenia :mrgreen: Po ogarnięciu tego cięgła sytuacja nigdy się nie powtórzyła.
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
no przecież nie będę się podniecał tarczami i klockami Textara... :D tak pytam z ciekawości,bo robiłeś to czyszczenie. za jakiś czas też pewnie będę myślał nad takim zabiegiem ;)
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
to są powiązane sprawy. niesprawny egr może wywoływać inne błędy itd. zacznij od tego co ci napisałem. ściągasz tę czarną plastikową osłonę na pierwszym planie i sprawdzasz jak chodzi cięgienko.ma być płynnie.jak się przycina to przeczyścić i przesmarować.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
zajrzałbym do EGR i go gruntownie przeczyścił jeżeli silnik M47. jeżeli silnik N47 to musisz się upewnić,że cięgienko EGR swobonie się porusza i nie przycina.dla pewności również popsikać jakimś preparatem żeby luźno chodziło.
-
[E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
a jak tam dpf po czyszczeniu? ile masz popiołu w pomiarze btoolem?
-
Gniazdo zapalniczki w wersji dla niepalących
ilość gniazd zapalniczki a wersja dla niepalących to mają niekoniecznie wiele wspólnego. ja mam wersję dla niepalących,a gniazd w kabinie mam 4 (pod schowkiem pasażera,w podłokietniku, dwa w tylnej konsoli) oraz dodatkowe w bagażniku, czyli łącznie 5. to po prostu zależy od pakietu wyposażenia (nie pamiętam dokładnie jaki to kod).
-
E90 335xi n55 2011r. Alpinweiss 3
będę wypatrywać na wrocławskich dziurawych drogach! ;) :cool2:
-
320d N47 sporadyczny brak mocy,3 błędy DDE
Też miałem te błędy na poprzedniej mapie, którą za kupę kasy robiłem u jednego ze znanych wrocławskich tunerów.Sterownik był rozbierany żeby ją wgrać. Te błędy pojawiały się wyłącznie po ostrzejszej jeździe, wykasowane nie wracały. Nie odczuwałem, że z autem coś jest nie tak.. Teraz mapa zrobiona u kogoś innego, wgrana przez obd i tych błędów nie ma, więc jedź kolego na poprawkę. Z tego co się dogrzebałem w necie to nie wszędzie poprawnie zostały poustawiane limitery momentu i stąd te błędy...
-
330xd cypisek
niechaj tłoczą to powietrze!!!!! :D :cool2:
-
Truskawa - E92 335is 452KM 623NM Stage 2+
tak to się robi ;) jak zwykle mega :cool2:
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
Heh, mi też się nie chce :wink: wtryskiwacze zmienione i konwerter. Ten wykres ulegnie zmianie, bo to co jest teraz to trochę za dużo na auto z dpf...
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
Mój mechanik je wymienił i po prostu dopisał.
-
E92 LCI 335is N54 DKG 2012 - 422 KM/611 Nm
super sprawa! na takiej wiedzy można dużo zaoszczędzić. miałem podobnie z częściami rozrządu w N47. powodzenia w składaniu całości :cool2:
-
E92 LCI 335is N54 DKG 2012 - 422 KM/611 Nm
widać Mikołaj przyszedł do Ciebie o wiele wcześniej ;) duża różnica w cenie jeżeli chodzi o te lampy na tył,a te ze znaczkiem BMW?
-
Re: e90 320i Sonderedition -gałka zmiany biegów
Zegary na duży plus. Jak kolega wyżej słusznie zauważył lepiej to wygląda jakby się trzymać jednej wersji stylistycznej dla obu tarczek. :cool2:
-
330xd cypisek
- 20kg na komplecie to piękna sprawa! Dawaj jakąś fotę za dnia. :cool2:
-
E91 LCI 320xd Performance NBT EVO
Dzięki! Wzajemnie ;) :cool2: hehe, nie no. co 6 cylindrów to 6 cylindrów,ale jak na 4 jest ok :cool2: haha, wczoraj na cyfrowym prędkościomierzu było 231 i dalej nie szło.wystarczy ;) Dzięki Marek :cool2: Dzięki Sławek! Jak zaobserwuję,że coś nie działa to będą poprawki ;) Przy okazji jeszcze raz dzięki za mega profesjonalne ogarnięcie tematu wtryskiwaczy. Jakbyśmy byli na aledrogo to miałbyś mega pozytywa. Polecam tego forumowicza!!!! ;)