Treść opublikowana przez jakubhab
-
F10 kamera cofania
Ten typ tak ma :) Możecie reklamować, wymieniać moduły i w każdym będzie to samo :lol:
-
F10 kamera cofania
Widziałem to już u kilkunastu osób.. Występuje także u mnie i problem nie dotyczy wyłącznie serii 5. Nawet często go można spotkać w testówkach..
-
F10 kamera cofania
To standardowy problem tych samochodów mam wrażenie. Wymieniłem żarówki od cofania na mocniejsze LED-owe - teraz jest poprawa :cool2:
-
Przeciwmgielny LED F11 - homologacja
Ja wiem, tylko że ostatnio na A4 pekła opona w samochodzie ciężarowym i rozbiło mi halogen... Więc i tak musiałem kupić nowy :roll:
-
Przeciwmgielny LED F11 - homologacja
Ja zaryzykowałem i zamówiłem coś takiego oprócz wcześniejszych żarówek - https://pl.aliexpress.com/item/2Pcs-For-BMW-F10-F11-520i-523i-528i-Front-LED-Fog-Light-Fog-Lamp-63177216885-63177216886/32831607862.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.KvbgyE Dam znać, co i jak :norty:
-
Przeciwmgielny LED F11 - homologacja
Ja zamówiłem https://pl.aliexpress.com/item/2Pcs-H8-H11-Led-HB4-9006-HB3-9005-Fog-Lights-Bulb-1200LM-6000K-White-Car-Driving/32822360175.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.oP7l3k dam znać jak efekty :)
-
Przeciwmgielny LED F11 - homologacja
Niby wszystko fajnie, ale ja mam F11 sprzed liftingu i u mnie halogeny są trójkątne... Czyli automatycznie okrągłe pasować nie będą :cry2:
-
Przeciwmgielny LED F11 - homologacja
Hej! Czy słyszeliście o jakichś fajnych żarówkach LED, które można włożyć do świateł przeciwmgielnych przednich? Na internecie można spotkać wiele propozycji w postaci żarówek H8 z homologacją do jazdy jako DRL. Przy biksenonie, światło żółte słabo pasuje i niepotrzebnie męczy wzrok.. Najchętniej założyłbym coś sprytnego, co da fajne światło i przy okazji nie będzie oślepiać innych... Macie jakieś doświadczenie, ktoś z Was się bawił w to? A może są kompletne lampy, aby założyć do przedlifta elegancką LED-ową lampę typu plug&play? :)
-
PLUS po zapłonie F10 gdzie???
A nie masz ambient light, przypadkiem? :D
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Dzień dobry, tym razem potrzebuję panel nawiewów przedni podwójny do F11. VIN: DX39390 Pozdrawiam!
-
f11 uszkodzona poduszka tył jak potwierdzić i jak naprawić
Nie ma konieczności wymiany 2 szt. Możesz wymienić dopiero wtedy kiedy druga poducha padnie. Wyrobiony... Nie ma takiego pojęcia, o ile nie ma śladów na poduszce jakichś wnętrzności, czyli tego że faktycznie się przeciera i grozi wystrzałem to można śmiało używać. Nic nie trzeba programować... Nawet masz filmiki na internecie w jaki sposób dochodzi do wymiany. Ktoś chcę Cię naciągnąć na kasę chyba...
-
f11 uszkodzona poduszka tył jak potwierdzić i jak naprawić
Czy warto to odpowie sobie ten co kupi i zobaczy kiedy mu padnie... Na Twoim miejscu mając wybór wybrałbym Arnotta, który jest już sprawdzony i jest lepszy niż oryginał :)
-
F11 525d - wymiana przednich tarcz hamulcowych
Dzięki, że mi podpowiedziałeś. Sam bym na to nie wpadł :mad2: Czemu twierdzisz, że nigdy tego nie robiłem? Robiłem to wielokrotnie, ale nie akurat w tym BMW. Jakoś uwierz, że większa przyjemność i pewność jest z roboty jak sobie sam to dokładnie zrobisz, niż jak za te Twoje 100 zł zrobi to jakiś gość traktując Twój sprzęt bez szacunku, byle szybciej i wziąć to 100 zł :roll: Dlatego jedynie chciałem zobaczyć jakieś sugestie na filmiku, co jak dokładnie wychodzi, gdzie wypiąć/zapiąć, aby czegoś nie uszkodzić :) Jeżeli nic sensownego nie masz do wniesienia w tej sprawie, to wybacz ale pozwolisz, że poczekam na kogoś kto normalnie odpowie na moją prośbę :norty:
-
BMW F10 530D 2010 duzy ekran traci kolory.
Musisz mieć uszkodzony grzebień od obrazu.
-
F11 525d - wymiana przednich tarcz hamulcowych
Cześć! Planuję zabrać się za wymianę tarcz przednich w F11 525d xDrive, aby samemu dobrze oczyścić piasty i zrobić to zgodnie ze sztuką. Ogólnie parę filmików znalazłem na internecie, jak to robić krok po kroku, ale nigdy nie trafiłem na dokładnie mój zacisk, aby było to pokazane. Macie gdzieś może jakiś gotowy schemat/filmik? Pozdrawiam!
-
Opony zimowe Nokian czy Michelin
A ja polecam fanpage Nokian Polska :) Wszystkie pozytywne opinie pochodzą od użytkowników starych opon robionych w Finlandii. Rosyjskie mocno odstają jakością i pojawiają się problemy. Polecam cofnąć się do okolic lipca i poczytać jakie zdjęcia ludzie wstawiają - dotyczy to także zimówek.
-
Opony zimowe Nokian czy Michelin
Śmiało bierz Michelina. Odkąd Nokian produkuje opony w Rosji to nie jest ten sam Nokian. Sam miałem sytuację z letnimi oponami, w których zaczął się urywać bieżnik i cała popękała.. Michelin to klasa premium - Nokian tą pozycję powoli traci.
-
Wymiana filtra kabinowego F10
@superbikes1983 - żebyś nie musiał główkować ;) https://catalog.mann-filter.com/media/einbauanleitung/HB8s1KXj.pdf
-
F11 525d - Tarcze Black Diamond
Po dłuższej diagnozie dochodzę do wniosku, że problem pochodzi od oryginalnych tarcz BMW. Na zimnym hamulcu mogę hamować ile chcę - nic się nie dzieje - kompletnie nic. Jak tylko po 2-3 hamowaniach ponownie wcisnę pedał hamulca bicie/wibracja jest odczuwalna na kierownicy. Zmierzyłem stare tarcze, które zdjąłem z tego samochodu i bicie na poziomie 0,2mm. Po prostu była partia gorszych tarcz oryginalnych i koniec. Nie uwierzę w nic innego. Wkrótce po konsultacjach zakładam komplet ATE na przód i będę patrzył co się będzie działo.
-
F11 525d - Tarcze Black Diamond
Dokładnie przy hamowaniu zwłaszcza przy bardziej rozgrzanych tarczach czuć bicie. Tarcze koloru nie zmieniły.. Więc tą opcję raczej odrzucam. Mam jednak jedną przypadłość polegającą na tym, że podczas ruszania kołami na postoju wyraźnie słychać stukanie - tak jakby był jakiś luz... Możliwe, że problem pochodzi od tej strony? Już kiedyś zwróciłem uwagę na to stukanie, ale jakoś nigdy wcześniej nie wiązałem tych dwóch rzeczy. Traktowałem to jako dwie oddzielne historie..
-
F11 525d - Tarcze Black Diamond
@derlysy - Ty serio uważasz, że bicie rzędu 0,01 mm może powodować bicie tarcz? No daj spokój.. :mad2:
-
F11 525d - Tarcze Black Diamond
Z racji, że zasugerowałem się Waszymi opiniami, co do oryginałów i z faktu, że mam taki 2 komplet obecnie założony i nie macie żadnych problemów - rozpocząłem dalszą diagnostykę. Wyszło, że piasty mają bicie 0,01mm na przodzie - obie. Na tyle równiutkie 0,00 mm. Bicie tarcz na przodzie - lewa 0,02mm, prawa 0,04mm - przy hamowaniu ewidentne odczucia bicia... Ktoś, coś - jakieś pomysły?
-
F11 525d - Tarcze Black Diamond
Ale widziałem opinie od użytkownika BMW 535i i sobie bardzo chwalił te tarcze, że dużo bardziej odporne na bicie, odkształcenia i skuteczniejsze od oryginałów.. Niestety, ale od 2 kompletów tarcz zmagam się z ich biciem, dobrze jest przez pierwsze 2000 km... Później tragedia :mad2: Dlatego szukam alternatyw. W oryginały już nie wierzę. Wezmę, albo Brembo, albo Black Diamond na próbę..
-
F11 525d - Tarcze Black Diamond
Hej! Przeszukując sklepy w celu zakupu nowych tarcz do F11 525d xDrive natrafiłem na produkty firmy Black Diamond... Czy ktoś kiedykolwiek montował te tarcze do F11? Ktoś miał okazje testować? Opinie są różne.. Od super ekstra - do takich, że to totalne dziadostwo.. Pozdrawiam!
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Cześć ponownie! Tym razem potrzebuje komplet hamulcowy na przód. Chętnie przyjmę jakieś rozwiązanie, które po przyhamowaniu kilkukrotnym z 200 km/h nie będzie okazywało oznak bicia tarcz.. :cry2: VIN: DX39390 Słyszałem, że dodatkowo warto wymienić jakąś sprężynę przy zacisku (?) Usłyszałem także dobre opinie na temat Brembo, co Pan uważa o tych tarczach? Pozdrawiam!