Treść opublikowana przez jakubhab
-
[F11] 525d Problem z DPF?
Wiesz... Samochód kupiony z Premium Selection z przebiegiem 24 000 kilometrów, od tego czasu wyłącznie w moich rękach.. Przypuszczam błąd czujnika, który istnieje od dawna i przez to mam zbyt wielkie spalanie, które także odczuwam, a także wiele niepotrzebnych procesów wypalania DPF-u... A wymiana spowodowana jest ilością wypaleń, która jest zbyt wielka i stąd też szybko pokazuje komunikat o konieczności wymiany...
-
[F11] 525d Problem z DPF?
W ogóle stwierdzam, że znacząco za często się wypala ten DPF... Mam w tej chwili 458 wypalań - czyli wychodzi, że średnio co 330 kilometrów się wypala, powinien o wiele rzadziej, prawda?
-
[F11] 525d Problem z DPF?
Hej! Mam taki problem z moim F11. Ostatnio stało się coś takiego, że zablokował się DPF.. Wszedłem w B-Toola i zobaczyłem komunikaty błędów, zapchanie DPF-a dochodziło do 60 gram, więc postanowiłem wymusić regenerację. Niestety, nie przyniosło to żadnych efektów. Dopiero gdy skasowałem kody błędów i ponownie wymusiłem regenerację, udało się wypalić DPF-a całkowicie. Teraz natomiast mam stały komunikat, którego nie daje się skasować: 244800 Begrenzte Restlaufstrecke des Partikelfilters verfügbar Przeprowadziłem test ciśnienia wstecznego i na biegu jałowym mam wartości ujemne... Z tego co kiedyś słyszałem, może to oznaczać, że jest uszkodzony czujnik ciśnienia... Samochód ma przejechane 152 000 kilometrów, co wydaje mi się zbyt szybkim dystansem na konieczność wymiany DPF-u. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać?
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Ja mam auto po akcji serwisowej EGR i z ciekawości wczoraj odkręciłem korek... Okazało się, że płynu ponownie jest poniżej minimum, czyli coś znowu nie gra... DX39390 :|
-
F11 520xd a mieszane ogumienie
Poszukaj w swojej okolicy kogoś kto wyważa koła, na takim urządzeniu: http://www.autoopony.com/hunter-test-drogowy-warszawa Kosztuje to około 300 złotych, ale wtedy masz pewność, że przyczyna nie leży w kołach :)
-
F11 520xd a mieszane ogumienie
Amm.. Ja mam złe doświadczenia z Pirelli.. Bridgestone niby nigdy nie miałem... A próbowałeś robić test drogowy? On pokaże ewentualne bicia opony/felgi? :)
-
F11 520xd a mieszane ogumienie
Jakiej marki opony?
-
520D Blad klimy 801222 Switch-off due to missing DDE release
Wrócę do tematu... Bo problem mnie też dotyczy, co więcej po skasowaniu błędu przez BTool, mam wrażenie jakby klima działała lepiej.... Jakieś pomysły? Może za mało czynnika?
-
Tarcze i klocki przód, 520d
Takie połączenie miałem i po 40 000 kilometrów tarcze elegancko biją :)
-
Tarcze i klocki przód, 520d
Ja słyszałem, że ta firma: https://www.shw.de/ jest odpowiedzialna za produkcję oryginalnych tarcz :)
-
Tarcze i klocki przód, 520d
A z jakimi klockami je stosowałeś?
-
Tarcze i klocki przód, 520d
A Rotingera ktoś ćwiczył? Polskie tarcze, ale świeża firma i wygląda to dość ciekawie... Dwuczęściowe i jeszcze frezowane i nawiercane.. http://rotinger.com/wp-content/uploads/2019/06/HP-news.jpg
-
Tarcze i klocki przód, 520d
Z racji, że zestaw Zimmermann Sport + Textar konwencjonalne nie sprawdził się.. Sugerujesz, żeby spróbować zestawu Brembo, Brembo? :) Trochę macie na sklepie do wyboru tych tarcz :lol:
-
Tarcze i klocki przód, 520d
To to jest oczywiste ;) Nie mniej jednak Brembo mam wrażenie, że jest niedoceniane odrobinę. Mało o nim opinii, bo mało kto kupuje... Gdzieś na jakimś forum Subaru czytałem, że dużo ludzi miało problem z tarczami, ATE/Textar/TRW i założyli Brembo i problem ustał... Jakby nie patrzeć, robią tylko to i mają kilkadziesiąt lat doświadczenia. Kia Stinger z V6 pod maską ma pełen zestaw Brembo przód i tył.. Może warto jednak zaryzykować :norty:
-
Tarcze i klocki przód, 520d
Myślę nad tarczami Brembo, w połączeniu z klockami Brembo :?: Mimo wszystko ufam Włochom, poza tym idą na fabryczny montaż do "M-ek"... Ktoś testował, może? :)
-
Tarcze i klocki przód, 520d
Wracam z informacją po przejechanych 45000 kilometrów na komplecie Zimmermann Sport + klocki Textar... Tak wali kierownicą przy hamowaniu, że strach jechać :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: Skończyło się dobre, a klocków jeszcze na 15 000 kilometrów... Ktoś w ostatnim czasie zakładał coś ciekawego, co może polecić, że się sprawdza? Oprócz oryginałów, bo w to już nigdy nie uwierzę...
-
F10 520d - ładowanie akumulatora
System samochodu dba o to, żeby akumulator nie został przeładowany... Więc ładowanie go na zewnątrz może przynieść więcej szkód :nienie:
-
F10 520d - ładowanie akumulatora
Prostownikiem z Lidla będziesz ładował 100 lat. To nie jest dobry sprzęt do tego samochodu... Musisz zainwestować w coś o normalnym prądzie ładowania. U mnie także po naładowaniu na 100% za pomocą zewnętrznego prostownika pokazuje nadal 72% w BTool. Reszta jest zarezerwowana na odzysk energii hamowania i raczej 100% nigdy nie będzie. Bo on po prostu nie ładuje, jak ma dużo prądu, a zawsze trzyma sobie ten zapas na odzysk....
-
F11 520xd a mieszane ogumienie
Nie - gwiazdka nie jest konieczna :)
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Przecież jazda BMW to nie jest jakiś obowiązek :) Skoro jest takie słabe i w ogóle, to weź wystaw - sprzedaj i kup to swoje ukochane Audi :) Jest dużo osób, które chętnie go odkupi i nie będzie żyć w tych męczarniach :lol: :lol: Tylko jak już zacznie Ci się to Twoje Audi, czy Mercedes psuć i wrócisz do BMW, to daj znać :P
-
[F10] LED H7 zamiast zwykłej żarówki w BMW F10
https://allegro.pl/oferta/philips-h7-x-tremeultinon-led-5800k-250-swiatla-7698895185?fromVariant=7693625429 Jak to założysz, to przeżyjesz szok :D
-
[F10] LED H7 zamiast zwykłej żarówki w BMW F10
Jak widać wykonalne :) Tylko musisz postawić na dobre żarówki :) Myślę, że w przypadku F10/F11, gdzie szły ksenony w większości przypadków, nikt nie będzie się jakoś mega szczególnie przyglądał się Twojemu rozwiązaniu :) Tym bardziej, że jak masz soczewki, to ciężko zauważyć, że to LED :)
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Zestaw, jak najbardziej OK :) Bierz olej ZF oryginalny. Jak weźmiesz w 1L opakowaniach to masz większą pewność, że oryginał. Jak chcesz mieć 100% pewność, możesz pisać do gorika, lub do Maćka z częścidobmw.pl, to będziesz miał pewność pochodzenia :) Ale ogólnie ja na Twoim miejscu brałbym zestaw i niczym się nie przejmował.
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
@Kruk - z tego co wiem, niektóre chłodniczki przychodziły w komplecie z zaworem EGR, np. w moim przypadku tak było i został wymieniony komplet.
-
Tarcze i klocki przód, 520d
36 mm to układ wzmocniony, a standardowy układ hamulcowy to 30 mm :)