Treść opublikowana przez Marco
-
Czy te BMW rzeczywiście tak dużo palą?
no u mnie w E34 1.8 to spalanie na trasie waha się od 6 do 17 litrów na setkę... A w mieście to nie wiem ile, w sumie takie liczenie nie miałoby chyba sensu ;)
-
delikatnie skrecona kierowica do jazdy na wprost..
No widzisz, a u mnie ciśnienia są idealne. Bumka pojechała do warsztatu w którym ustawiana była zbieżność i geometria po wymianie wahaczy z przodu z reklamacją, bo auto ciągnęło w prawo. Sprawdzali, sprawdzali, aż w końcu jak nic nie znaleźli to zamienili przednie koła i auto zaczęło ciągnąć w lewo. Zdjęli oponę, coś tam sprawdzili, zrobili czary-mary i założyli oponę i teraz podobno auto jedzie prosto. Trochę mnie to zdziwiło, że ułożenie opony może mieć aż taki wpływ na zachowanie samochodu, zwłaszcza cywilnego 518 biturbo ;)
-
delikatnie skrecona kierowica do jazdy na wprost..
podepnę się pod temat: Czy źle ułożona opona może powodować ściąganie samochodu w którąś stronę?
-
jak napisac "oswiadczenie " z kolizji
Marco odpowiedział(a) na Sławo temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneA ja kiedyś czytałem dziwne teksty z oświadczeń, które mi znajomy przyniósł. Podobno autentyki, zapamiętałem jeden z nich: "Jechałem 150km/h, wpadłem na zakręcie w poślizg, uderzyłem w barierkę, wpadłem do rowu, wyleciałem z rowu, dachowałem 3 razy, uderzyłem w drzewo i wtedy straciłem panowanie nad kierownicą..." :mrgreen: :duh: :mrgreen: Sorki za OT, ale tak właśnie mi się to przypomniało ;)
-
problem z kontrolką od paliwa
temat już był i to nie jeden raz. :search:
-
dla tych co lubia sportowa jazde - zawieszenie i felga
Podpisuję się pod tym ręcoma i nogami.
-
[M40] Wymiana wałka rozrządu
Z zamienników podobno Febi są niezłe. Nie wiem czy jest sens regenerować wałek, skoro i tak nie masz pewności ile wytrzyma, a poza tym koszt może być dość spory. Ja niestety nie znam ;) Na Allegro nówki Febi widziałem niedawno za 400PLN. O nowy wałek oryginalny lepiej nie pytaj, chyba że chcesz się pośmiać... AA, no i jeszcze sobie przypomniałem - zestaw naprawczy rozrządu (popychacze, dźwigienki, wałek, rura smarowa): 3385PLN :shock: ot, taka ciekawostka...
-
namiar na oponki - nowe, tanie, markowe!
Ja kupuję u tego gościa: http://www.autoopony.com.pl/ Ma co prawda używki, ale są w b. dobrym stanie. Za 2 sztuki NCT5 dałem 300pln, nie jest to jakoś super tanio, ale opony mają 7mm bieżnika i dotychczas nie wykryłem żadnych wad. W mietku mam Michelin za 600pln za komplet i też są całkiem fajne.
-
Bicie kierownicy przy hamowaniu____Ręce mi już opadają :(
przyczyną bicia może być też uszkodzona opona. Ostatnio właśnie wywaliłem taką z "garbem"...
-
Które BMW jest lepsze
Ale MB W124 to jest stara E-klasse. :mrgreen:
-
Jakie AUDIO do 318
Heheh, kiedyś widziałem taką beemkę z tubą, to jakieś E30 było. Za każdym "uderzeniem" basu cały samochód prawie podskakiwał, a odgłos był taki, jakby ktoś młotkiem walił w wiadro pełne gwoździ. Może zamiast ładować kasę w jakiś dziwny sprzęt kup dobre głośniki? Chociaż oryginalne Nokie też złe nie są.
-
Które BMW jest lepsze
Panowie, ja nie rozumiem tej nietolerancji :D:D:D:D
-
Ile sztuk e31 moze byc w Polsce?
Ja to bym się zastanowił ile jest ósemek w dobrym stanie, niezajeżdżonych, nie tuningowanych itd. Po spocie nad Narwią wiemy, że jest jedna:)
-
Ile sztuk e31 moze byc w Polsce?
Na podstawie własnego widzimisię, przecież większość sprzedawców pisze jakieś byzydury. Jeśli chce się komuś szukać (a warto) to poszukajcie aukcji "sexi morela" na allegro... Ogólnie to spotkałem tylko kilku sprzedających, którzy by nie ukrywali jakichś większych wad, nie dodawali jakichś byzydur.
-
Ile sztuk e31 moze byc w Polsce?
na pierwszy rzut oka to to wyglądało jak jakaś kalibra, fuj. Rozumiem, że można psuć e30, e34, e36 itd. takim tzw. "tuningiem" ale e31? Co jeszcze? E9 z ksenonami i parapetem??? A, no i oczywiście co do tych dwóch sztuk to może być nawet osiemnaście takich żółtych e31, z czego szesnaście mam ja. Stoją w moim garażu i nigdy nikomu ich nie pokażę :)
-
Które BMW jest lepsze
Ładnie, prezesów jak mrówków :D To które BMW będzie dla prezesów lepsze?
-
Które BMW jest lepsze
no właśnie mnie to pytanie zdziwiło przy tym nicku :)
-
Które BMW jest lepsze
spalanie. Wielkiej różnicy nie ma, ale jakaś tam jest.
-
Tuleje tylnej belki
Rozumiem, tylko zdaje mi się, że żeby je wymienić i tak musisz ją zdjąć.
-
Tuleje tylnej belki
Wymieniałem tylną belkę (tzn. była wymieniana przez mechanika) i trzeba było wziąć auto na podnośnik, poza tym tam jest dość sporo rozbierania.
-
524TD maksymalnie 1500 obr./min
To fakt, aczkolwiek nie musi to być regułą, że diagnostyka wykaże wszystko...
-
524TD maksymalnie 1500 obr./min
podczas postoju czy podczas jazdy ci się nie wkręca wyżej? Przeszukaj forum, trochę na ten temat było, może coś Ci pomoże mój wątek "Moje boje z odciną...", chociaż nie wiem jak informacje tam zawarte mają się do klekota.
-
635CSi KOSZALIN
Sam się dziwię, ale ponad 5 lat temu licznik się zatrzymał na 306 000 :). A wiadomo na pewno, że licznik był kręcony. Po zsumowaniu wychodzi mniej więcej taki przebieg. Z tego co pamiętam ani razu matulka nic przy tym wozie nie robiła, musiała chyba wymienić tylko rozrusznik bo padł. Tą zimę przejeździła prawie bez oleju :shock: i silnik żyje, w pełni załadowany samochód rozpędza do 150 km/h na zapasowym pasie startowym i w sumie gdyby nie koniec pasa to by jeszcze więcej pojechał. No i do tego ekonomiczny. Żeby nie było że ja jakiś fetysz co do Mercedesa mam (choć bardzo go lubię i szanuję), to Mietkowozy się prowadzą w zakrętach o wieele gorzej od Beemwiu i są mniej dynamiczne i nie mają tylu praktycznych rozwiązań co BMW. Żeby nie było, że to OT :) to teraz pytanko: jak sprawa wygląda z rdzą w tym modelu? Mówimy o zadbanym wozie, ale stojącym pod chmurką na przykład. No i pytanko, czy w ogóle się opłaca tym jeździć na codzień?
-
635CSi KOSZALIN
Tymczasowo, na czas naprawy Bumki. Ale muszę tą kanapę pochwalić za naprawdę niezły komfort i baaaaardzo dużą ekonomiczność na stacji benzynowej (za 130 pln z 5 osobami na pokładzie i pełnym bagażnikiem zrobiłem ponad 500km i to z prędkościami ~ 100-130 km/h).
-
635CSi KOSZALIN
a może właściciel kombi szuka? :D