Treść opublikowana przez Shaft28
-
328 luźny drążęk skrzyni biegów
Musze to naprawić bo doprowadza mnie to do szału. No i to faktycznie może być ta Tuleja łożyskowa dźwigni zmiany biegów - element 7 z rysunku? http://www.realoem.com/bmw/diagrams/p/g/94.png
-
328 luźny drążęk skrzyni biegów
nakręciłem filmik z luzem swojego drążka skrzyni biegów, obadajcie co to może być: http://www.youtube.com/watch?v=c8js6lHAuoA
-
kontrolka od płynu spryskiwaczy
więc moja rada była dobra :P dobrze że już Ci ten czujnik działa :)
-
E46 320d Wtryskiwacz sterujący błąd INPA
podziękował :) ale poczekam do wypłaty.. :P
-
E46 320d Wtryskiwacz sterujący błąd INPA
w dalszym ciągu czekam na PW od Ciebie z linkiem do zakupu nowego, po czym będziemy modyfikować ECU :>
-
Airbag, błąd INPA
tu masz opisaną regenerację kolego, wystarczyło trochę poszukać :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=150928
-
Problem z tarczami
podłącz pod komputer i sprawdz inpą, może coś pokaże (jakiś czujnik abs'u przykładowo etc)
-
Podnoszenie Szyb-problem
rozbierz tapicerkę, zobacz zobacz jak wygląda ślizg czy się nie ułamał (częsta przypadłość w e46), zobacz jak pracuje silniczek i ewentualnie przesmaruj prowadnice
-
Airbag, błąd INPA
na moje oko mata pasażera do regeneracji
-
E46 320d Wtryskiwacz sterujący błąd INPA
zamieniłem go miejscami z tym od EGR i turbo ożyło, w dodatku nasmarowałem i rozruszałem cięgno turbiny, jeszcze muszę te filterki wyczyścić w tym elektrozaworku
-
światła xenony
Z tego co widze kolego to masz diesla, akumulator nie ma wpływu na świecenie światel - role przejmuje alternator. Gdybyś miał takie pulsowanie świateł to znakiem tym że wycierają się szczotki w alternatorze lub komutator (ta bieżnia po której chodzą szczotki) wymaga regeneracji - sam tak miałem. W starych dieslach dało się uruchomić samochód i całkowicie odłączyć akumulator, a auto chodziło poprawnie dalej, nie wiem jak w nowych, bo jeszcze tego nie praktykowałem.
-
[e46] Blaszana osłona na przedniej osi (osłona tarczy hamul)
fatalnie do Niemcy wymyślili... czeka mnie więc zdejmowanie piasty... chyba że pójdą w ruch nożyce do cięcia blachy :P
-
[e46] Blaszana osłona na przedniej osi (osłona tarczy hamul)
odginałem ją fest porządnie, ale nic to nie dało... jeśli brakuje śrubki to jedynie takiej która wkręcana jest w zwrotnice, a tam nie da się dojść bez zdjęcia piasty... wyciąć to w cholere?
-
[e46] Blaszana osłona na przedniej osi (osłona tarczy hamul)
Chciałbym się dowiedzieć, czy w waszych e46 również znajduje się taka blaszana osłona trzymająca się na elemencie nr 2 (zwrotnica) na zdjęciu poniżej: http://realoem.com/bmw/diagrams/p/y/12.png Znajduje się dokładnie między zwrotnicą, a piastą. U mnie trzyma się od góry na jednej śrubie i reszta całkowicie lata. Szpilki koła czasem ocierają mi o tą blachę lub nawet sama tarcza, nie wiem zbytnio czy mogę to wymontować żeby syf nie leciał na resztę zawieszenia, a nawet jeśli to jak to wymontować, czy trzeba demontować całe łożysko koła (piaste), tarcze, zaciski? Próbowałem odginać tą blaszaną osłonę, nawet łapać na plastikowe strapy, ale efekt był tylko chwilowy do pierwszej dziury na drodze... Strasznie irytuje podczas jazdy, taki metaliczny dzwięk ocierania metalu o metal... :mad2:
-
problem z telefonem
link kolegi działa poprawnie... Aaron podał Ci link do serwisu na który możesz wrzucić zdjęcia, żeby je umieścić na forum... nikt nie pomoże Ci jak nie zobaczy co jest 5 :)
-
E46 320d Wtryskiwacz sterujący błąd INPA
przyłączę się do tematu, również mam błąd wtrysku sterującego a dokładniej błąd "czujnika ruchu iglicy" http://imageshack.us/a/img401/8761/1111oza.png
-
Problem z tarczami
ja z doświadczenia polecam tarcze ATE :)
-
330d światła dzienne przedlift
z modułu świateł można sczytać ile świeciły żarówki kolego... możliwe że stąd zmiana, bynajmniej to chyba Kemot miał na myśli :p ja u siebie mam standardowo, kierunki US i DRL zostające na postojowych, gasnące na mijania
-
kontrolka od płynu spryskiwaczy
popsikaj go sprayem kontakt może na początek :)
-
[E46] Filtr odmy w 320d 136KM - wymiana, tanio i dobrze :)
narazie mam bardziej pilne wydatki...
-
[E46] Filtr odmy w 320d 136KM - wymiana, tanio i dobrze :)
ta co wysłałeś link będzie pasować do Twojego m47 :)
-
kontrolka od płynu spryskiwaczy
a nie masz zaśniedziałych styków? może styku jakiegoś nie ma, albo czujnik Ci padł
-
Luźny lewarek zmiany biegów?
mam tak samo w swojej e46... może docisk sprzęgła?
-
[E46] Zmiana lusterka z przedlift na polift fotochrom
rozwiązanie tematu zaczerpnięte z: http://e46forum.pl/viewtopic.php?f=19&t=10068&sid=f3909402a483894e9788cd19fb9a6421
-
[320d 150km] Spadł pasek/paski
i nawet nie próbuj odpalać auta dopóki tego nie naprawisz, czeka Cie holowanie / laweta na warsztat - a w warsztacie zapewne nowy pasek i nowe koło pasowe