Treść opublikowana przez Shaft28
-
E46 318i opinie i porady do ringow
Lajt podłączyłem się pod wiatrak w skrzynce gdzie jest komputer i sterownik od grzania świec. Za kielichem od strony kierowcy, czarna pokrywka na nimbusy Nie mam oświetlenia na nogi stąd ciągnąłem kabel do podsufitki, jeśli masz tam podświetlenie to będzie Ci łatwiej. Wywaliłem postojówki i zmieniłem w NCS żeby nie sprawdzało błędu - nie wyświetla mi go, ale czy to tyczy też tylnych - pewnie tak ale nie sprawdzałem. Zmieniasz w module LSZ funkcje STANDLICHT z melden na nicht_melden i po temacie :) nie kupuj żadnych emulatorów za 25 zł jeden gdzie potrzebne są dwa jak to proponuje Jafra. Szkoda kasy.
-
WYMIANA PŁYNU WSPOMAGANIA E46
Wszystko jest w temacie: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=43359 Ja w ten weekend też wymieniam.
-
[E46] M47 ustawienie cięgna turbiny
jeszcze nie miałem czasu do tego zajrzeć
-
Przydatne rzeczy które można włączyć za pomocą ncs expert
nie sądzę... to zależy od tego jaki laser jest w zmieniarce, a nie od softu ;)
-
[E46] 320D 98r sedan - Shaft
Minusy tych ringów: - duże ringi mają dopasowane idealnie, te mniejsze są lekko za małe, ciężko je spasować dobrze w odbłyśnik - bardzo słaba i niedokładna instrukcja obsługi / instalacji - ringi mrugają mi na wyłączonym silniku jeśli włączę je jako postojówki (nie wiem czemu?) Plusy: - ładny wygląd - mały pobór prądu - łatwość instalacji Podłączenie: 1. czerwony gruby pusty 2. czarny masa 3. zółty plus po stacyjce pod wiatrak chłodnicy 4. Biały żeby przygaszał ringi do plusa mijania 5. Pomarańczowy - pod plus pozycji (info od Jafry) 6. Dodatkowo z żółtego plusa po stacyjce pusczony dodatkowy przewód, przez gume za webastem do kabiny za schowkiem, następnie pod materiałową uszczelką do podsufitki, a tam do lampki. Oczywiście konieczne są dwie diody kierunkowe, żeby nie zapalało się oświetlenie wnętrza gdy zapalisz ringi i żeby nie włączał się wiatrak chłodnicy jak zapalisz światło w aucie update 10.07.2013 Wymiana płynu wspomagania Mobil ATF 220 DEXRON II - 1 litr Wymiana płynu hamulcowego na ATE DOT 4 SL6 - 1 litr update 25.07.2013 Wymiana tarczy sprzęgła na nową Wymiana podpory wału z łożyskiem (tylne) Wymiana wieszaka tłumika środkowego Zaadoptowanie zestawu naprawczego piątego biegu
-
[E46] Zmieniarka co polecacie i montaż
no właśnie kolege Grzecha chyba poniosła wyobraźnia :P
-
[E46] Zmieniarka co polecacie i montaż
nie znalazłem nigdzie za 150 zł... możesz podać linka? :wink: Kupiłbym za taką cenę od razu ;)
-
E46 318i opinie i porady do ringow
Lajt mam identycznie jak Ty: podłączyłem to tak: 1. czerwony gruby pusty 2. czarny masa 3. zółty plus po stacyjce pod wiatrak chłodnicy 4. Biały żeby przygaszał ringi do plusa mijania 5. Pomarańczowy - pod plus pozycji (info od Jafry) 6. Dodatkowo z żółtego plusa po stacyjce pusczony dodatkowy przewód, przez gume za webastem do kabiny za schowkiem, następnie pod materiałową uszczelką do podsufitki, a tam do lampki. Oczywiście konieczne są dwie diody kierunkowe, żeby nie zapalało się oświetlenie wnętrza gdy zapalisz ringi i żeby nie włączał się wiatrak chłodnicy jak zapalisz światło w aucie :P Kabelki z lamp wypuszczasz robiąc dziurę w gumie osłaniającej żarówke :) rozebranie lampy trwa 3 minuty max :P ps: wyłącz sobie jak opisane w poście wyżej w NCS Expert sprawdzanie błędu świateł postojowych i rozkmiń czemu te ringi na postojach będą mrugać... ja do tego nie doszedłem Będziesz zadowolony z efektu :)
-
E46 318i opinie i porady do ringow
wyłączyłem już to, ale dalej na postojach mi mrugają ringi... muszę z multimetrem dojść czemu tak się dzieje...
-
[e46] Dymienie kierunkowskazów
kierunki oklejone folia wygladaja fajnie, ale okleić je jest mega ciężko, a najgorzej to dociąć folie na koniec żeby to ładnie wyglądało. Reasumując kupie już dymione :P przykładowo taki zestaw: http://allegro.pl/kierunkowskazy-bmw-e46-przod-bok-smoke-depo-tuning-i3259081071.html
-
Problem koło pasowe się rozleciało
które koło Ci się rozleciało kolego? http://img856.imageshack.us/img856/109/1006613068.jpg koło pasowe wału korbowego?
-
E46 318i opinie i porady do ringow
podłączyłem z diodami kierunkowymi, ringi pod lampke w schowku i powiem wam że to jest do dupy pomysł. Ringi będą świecić się cały czas jak jest otwarte auto, a przy zamknięciu zgasną gwałtownie od razu. Trzeba by pociągnąć dłuższy przewód i wlutować się w + 12 Volt w lampce na podsufitce, która przygasa tak jak powinno. Efekt jest elegancki :)
-
aux dla Cd buisness z mode
zapewne z jakością minimalnie lepszą niż kaseta mocy?
-
aux dla Cd buisness z mode
mam ten sam problem kolego, też mam kaseciaka bmw buisness z 98 roku. Ratuje mnie troche zmieniarka CD na 6 płyt w bagażniku. Ale irytuje mnie nagrywanie płyt. Aux in załatwiło by sprawę.. Chyba że wydatek 300 zł i zmieniarka Yatour usb..
-
E46 318i opinie i porady do ringow
Własnie jestem po podlaczeniu ringów SMD od Jafry z modułem DRL: Przewody: 1. czerwony gruby pusty 2. czarny masa 3. zółty plus po stacyjce 4. Biały żeby przygaszał ringi do plusa mijania 5. Pomarańczowy - pod plus pozycji Jak włączam światła pozycyjne na wyłączonym silniku to ringi mi mrugają, ktoś wie czemu? No i żeby ringi zapalały się razem z oświetleniem wnętrza to jak już wyczytałem przewód ciągniemy pod lampke od schowka z żółtego przewodu. Należy też dolutować dwie diody żeby prąd płynał tylko w jedną strone. Napisałem w tym temacie do Jafry to mi odpisali tak: "Witam, Hm… tą są właśnie zagłostki BMW :) Kwestia czy kluczyk jest wyciągnięty ze stacyjki, druga sprawa trzeba się podłączyć do pozycji w takim miejscu, żeby komputer nie testował tego plusa, Może bezpieczniki, a może za filtrem." Wyłącze dzisiaj testowanie / sprawdzanie żarówek postojowych, zobaczymy czy to przyniesie efekt, ale nie wydaje mi się.
-
[e46] Dymienie kierunkowskazów
wrzuć foto :D
-
[e46] Dymienie kierunkowskazów
ogarnąłem folie :) w weekend spróboje i zobacze jak to bedzie wygladac
-
[e46] Dymienie kierunkowskazów
odnośnie kierunków z przodu nie chciałbym clear'ów jakoś mi się nie widzą :P takie mi się podobają: http://allegro.pl/nowe-kierunkowskazy-przednie-bmw-e46-depo-dymione-i3265638672.html
-
[E46] Zmieniarka co polecacie i montaż
czytalem roznie opinie, przykladowo ze obroty silnika wchodza na glosniki, albo ze jakosc muzyki jest fatalna
-
[E46] M47 ustawienie cięgna turbiny
na 7 zwoju od dołu, zobacze jak to jest u mnie ;) dzięki
-
[E46] M47 ustawienie cięgna turbiny
Ponawiam prośbę o zdjęcie cięgna... znajdzie się ktoś tak pomocny?
-
[E46] Zmieniarka co polecacie i montaż
Zmieniarka CD 40 - 100 zł Zmieniarka USB 270 - 300 zł :P
-
Spinki listwy na drzwiach - ile sztuk?
i dwie na tą najmniejszą na błotniku
-
Spinki listwy na drzwiach - ile sztuk?
Fakt to numer części a nie ilość :P http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTzVLNwwcxwGrsDFGw8HVLVOIwk2f3L1u_JlvRcRT9sJa9XtKB6
-
KLIMATRONIK OGRZEWANIE BMW E46
Był już taki temat: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=135376