Treść opublikowana przez Shaft28
-
[320d 150km] Spadł pasek/paski
To większe kółko to koło pasowe, jeśli Ci lata to wymień (niestety dosyć drogi temat), a paski są dwa: ten który Ci spadł i drugi krótszy od klimatyzacji.
-
328 luźny drążęk skrzyni biegów
dzięki za info user2046 nie denerwuje Cie że lewarek lata prawo / lewo na wbitym biegu ? Mnie to strasznie irytuje :P Postaram się dostać na kanał dzisiaj i popatrze co i jak, przy okazji zdejme CDV ze sprzegła. Koszt nowej tulei łożyskowej dźwigni zmiany biegów to 32 zł, a wymiana nie jest strasznie trudna, więc jeśli to jest przyczyną, to zrobię to od ręki. Na forum Hondy Civic znalazłem coś takiego (gościu miał ten sam problem): "Pościskałem krzyżak i wymieniłem ten czpień który trzyma wybierak przy skrzyni na śrube 8mm i jest sztywno."
-
Luźny lewarek zmiany biegów?
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=25_0281&hg=25&fg=05 Najprawdopodobniej przyczyną jest Tuleja łożyskowa dźwigni zmiany biegów numer 7 na rysunku, jak sprawdzę dam znać.
-
BMW E46 1999r WYMIANA KIEROWNICY
zakładałem już podobny temat: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=215457
-
320d Soczewka do zwykłej lampy.
założyłem sobie w końcu MTec Super White h7 i jestem bardzo zadowolony :) nie spodziewałem się, że będą aż tak elegancko świecić :D kolor typowo zimny biały i w dodatku z homologacją :)
-
Cieknąca przednia szyba od strony pasażera
czyli konieczne jest wyjmowanie i wklejanie szyby na nowo? nie szło by tego zrobić mniejszym nakładem kosztów, czyt. silikon etc?
-
328 luźny drążęk skrzyni biegów
właśnie mam ten sam problem, nawet na biegu luźno rusza się na boki, nie jest sztywny jak przystało... co tutaj może być przyczyną? wybierak? Jeśli tak to, które elementy mogły się wyrobić? Czy da się go zregenerować, czy trzeba wymienić cały? http://realoem.com/bmw/diagrams/g/s/183.png
-
328 luźny drążęk skrzyni biegów
a ja mam trzy problemy ze swoją skrzynią biegów: 1. standardowe nie wracanie z pozycji 5tego biegu - wymagane wyjęcie skrzyni i zestaw naprawczy za ~50 zł 2. czasem ciężko wchodzący pierwszy bieg 3. luźny lewarek skrzyni biegów, dosłownie chodzi jak taki 'kondon'. Biegi wchodzą normalnie, ale nie tak jak powinny, jakby coś było już wyrobione, tylko nie wiem co... Wsiadłem do kolegi e46 330cd z 2004r to jego lewarek skrzyni biegów chodzi jak marzenie, sztywno. Ma ktoś jakąś radę na coś takiego? Kemot jakie zabezpieczenie Ci spadło, sprecyzuj jak możesz - chyba mam to samo....
-
Luźny lewarek zmiany biegów?
odświeżę temat: Po wrzuceniu jakiegokolwiek biegu lewarek lata ba boki dość znacznie. Czasem wydaje mi się że 1 i 2 bieg wchodzą ciężkawo, Winą jest luźny lewarek ( latający na boki ) - rozumiem że wyrobiło się coś w wybieraku, ktoś się orientuje jak to naprawic?
-
[e46] Renowacja czarnego elementu (słupka) drzwi
eksperci zapewne zaproszą do skorzystania z ich oferty za spore pieniądze :P
-
Cieknąca przednia szyba od strony pasażera
no to ciekawe czemu to przecieka skoro to nie wina uszczelki...
-
[e46] Renowacja czarnego elementu (słupka) drzwi
fajny pomysł barteq... zaraz poszukam czegoś takiego na allegro :) edit: coś takiego... http://allegro.pl/folia-ochronna-czarna-na-samochod-progi-slupki-24h-i3176119843.html ?
-
[e46] Renowacja czarnego elementu (słupka) drzwi
nie chciałbym żeby na tej farbie zostawały odciski palców, bo jak wiadomo za ten element często się łapie w przypadku otwierania drzwi... w dodatku będę chyba musiał wtedy malować wszystkie drzwi, żeby nie było różnicy koloru.
-
e46 320d 136km padnięte turbo?
zdaje sobie sprawę... ale główną przyczyną pękającego wału jak się doczytałem jest właśnie jezdzenie z padniętą dwumasą
-
Cieknąca przednia szyba od strony pasażera
nie mam... najbardziej mnie dziwi że tylko w przypadku mycia auta karcherem woda przecieka... A gdy pada deszcz to nie leci ;) widać musi być większe ciśnienie wody
-
e46 320d 136km padnięte turbo?
nie ma problemu, pozdrawiam kolego :)
-
320d cos skrzypi w kole help. :((
a ja kolego miałem podobną sytuację gdy szpilka od koła ocierała mi o blachę osłaniającą, znajdującą się nad tarczą hamulcową - wystarczyło ją odgiąć ale u Ciebie to chyba gdzie indziej leży problem...
-
e46 320d 136km padnięte turbo?
No niestety regeneracja trubiny to zapewne koszt powyżej 500 zł :/ ja najbardziej boje się padnięcia dwumasy... to dopiero są koszta... 2500 zł :mad2:
-
e46 320d 136km padnięte turbo?
Moim zdaniem nie musisz wymieniać filtrów i oleju w tym przypadku skoro robiłeś to 3 tyś km temu. Odme wymień chociaż sam fitlerek, przykładowa aukcja: http://allegro.pl/filtr-odmy-separator-odma-bmw-e46-e39-e38-x3-x5-i3170594576.html Odma znajduje się obok filtra powietrza, czyli z lewej strony silnika. Musisz zdjąć wszystkie plastiki silnika i filtr kabinowy żeby tam się dostać. To taka czarna skrzyneczka z jakby dwoma okrągami :) a dokładnie odma znajduje się tutaj - mocowana jest na 4 albo 5 śrub nimbusowych jak dobrze pamiętam: http://zapodaj.net/images/546d69797ed55.jpg
-
e46 320d 136km padnięte turbo?
Gwizda Ci kolego bo wirnik Ci siadł... Turbina do regeneracji lub wymiany, nic nie zdziałasz...
-
[e46] Renowacja czarnego elementu (słupka) drzwi
Czy ktoś z was przeprowadzał renowację tego czarnego elementu drzwi zaznaczonego na zdjęciu poniżej? Farba w tym miejscu całkowicie mi się utleniła i wygląda to wręcz fatalnie z białymi prześwitami. Jedyne co mi przyszło do głowy to wyszlifować ten element, odtłuścić i przelecieć czarnym plast dipem, ale nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie... http://img444.imageshack.us/img444/8900/716504732644x461drzwibm.jpg
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
czemu ludzie tak szpecą auta... rozumiem calibre, golfa, ale bmw? ehh
-
Cieknąca przednia szyba od strony pasażera
Szukałem takiego tematu na forum, ale znalazłem jedynie zamknięty w archiwum. Przednia szyba, od strony pasażera, cieknie z okolic podsufitki (ale nie moczy podsufitki). Kapie dokładnie na końcówkę fotela pasażera (ten element który wysówa się na nogi). Występuje to tylko w przypadku mycia auta na myjni karcherem, podczas ulew czy deszczów nie cieknie. Szyba oryginalna, auto nie bite. Ma ktoś pomysł co tu może być nie tak? Uszczelka w jednym miejscu sparciała? Chyba czeka mnie zdejmowanei podsufikti aby zlokalizować przycyznę tego przecieku wody :/
-
320d mechanizm podnoszenia szyby przód
kurcze troche późno dałeś znać kolego, bo tez bym zamówił te z metalowym elementem, a tak zamówiłem już te plastikowe, zobaczymy ile wytrzymaja edit: Instrukcja wymiany znaleziona w google: http://e46forum.pl/viewtopic.php?f=19&t=8004
-
[E46] 320D 98r sedan - Shaft
Zebrałem się w końcu do zrobienia jakiś nowych zdjęć :) http://imageshack.us/a/img267/5561/46416563693056632040118.jpg http://img51.imageshack.us/img51/2705/20130430175133.jpg http://img854.imageshack.us/img854/9886/20130430181044.jpg