Treść opublikowana przez patryk4544
-
Kompilacja idioty w E36
patryk4544 odpowiedział(a) na bbrys temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyDokładnie. Czasem jest warto powariować na pustym parkingu po to, aby nauczyć się tego jak zachowuję się auto w konkretnych sytuacjach. Kurs PJ nie uczy w ogóle jak zachowywać się podczas poślizgu. A mnie nawet instruktor kazał hamować pulsacyjnie autem, które miało ABS.
-
F10/F11 LCI - Facelifting
Ja przesiadłem się z Mercedesa W211 na BMW E90 i mogę obiektywnie stwierdzić kilka rzeczy : 1. W BMW jest dużo ciszej niż w Mercedesie podczas jazdy ( Naprawdę, często zdarza mi się jeździć 2 autami w jeden dzień ) a opony aktualnie są takie same w BMW i Mercu ( Zimówki, ten sam model i rozmiar ) 2. Ergonomia jest porównywalna, myślę że na lekki plus dla Mercedesa. 3. Zawieszenie. Tutaj bezkompromisowo Mercedes ( no ale ja mam Sport ). Oczywiście wiem że nie to jest istotą tego tematu, jednak jestem zdziwiony że auto klasy niższej jest lepiej wyciszone. A co do W212 to każdy z kim bym nie rozmawiał krytykuje go, głównie za stylistykę. Moi rodzice są miłośnikami M-B, lecz otwarcie deklarują że W212 jest dużo gorszę od W211 pod względem wyglądu. Samo wnętrze porównywałem w salonie MB i auto straciło na jakości i prestiżu. Te zegary, konsola środkowa są wg. mnie brzydkie i przestarzałe. W211 w swoich początkowych latach robiło wielkie wrażenie..
-
E90 320d vs accord 2.2 i-ctdi
Myślę że warty odnotowania jest fakt, że honda posiada silnik 2.2 co kwalifikuje ją do wyższej akcyzy :P
-
e92 330xd vs e92 330d prosze o opinie
Według mnie xD to najlepsze rozwiązanie. Zadajmy sobie pytanie.. Czy ważniejsze jest dla mnie a) Bezpieczeństwo moje oraz mojej rodziny. Świetne właściwości jezdne, przewidywalne zachowanie pojazdu, łatwość prowadzenia w czasie zimy i złych warunków na drodze. czy b) Nizszy koszt paliwa, części eksploatacyjnych, być może zakupu ( Generalnie rozbija się o pieniądze ) Myślę że już wiadomo, który napęd jest lepszy. Lepszy jest xD, jednak należy zdecydować czy pieniądze czy xD
-
[e91] 2.0d 177km urwana klapka!
Ja pozbyłem się klapek w moim 320D 2005 rok. Przejechałem już ok 2 tyś km i generalnie nic nie uległo zmianie.
-
F10/F11 LCI - Facelifting
Ważne jest to, aby poprawili wszystkie bolączki modelu przed-lift :) Generalnie auto jest dość młode, wygląda rewelacyjnie i tak samo się sprzedaje, więc nie trzeba go drastycznie zmieniać wizualnie. Co do nowej E-klasy, to zgadzam się z poprzednimi postami - porażka. I zewnątrz i wewnątrz auto niczym nie zachwyca. Brakuje w nim tej nutki nowoczesności, która posiada BMW oraz Audi.
-
opony letnie do 320 d
Witam, dziś przesiadłem się z następującego zestawu : - Zawieszenie Sportowe - Felga 19 Cali - Opona ROF Na : - Zawieszenie sportowe - Felga 16 Cali - Opony zwykła Różnica : Już nie chcę 19tek, kij z wyglądem, komfort jest odczuwalnie wyższy.
-
Opony zimowe do e90
Ja już od 2 lat jeżdżę autem tylnonapędowym, raz nawet miałem zimówki w złej kondycji i nie ma naprawdę tragedii. Co do mocy auta, to myślę że nie ma to już większego znaczenia, gdyż mamy system kontroli trakcji. W przypadku auta o większej mocy będzie on po prostu częściej działał. Podstawa to dobre opony zimowe. Zdarzyło mi się jechać z kolegą, który miał opony letnie i musiał hamować na śniegu - wjechaliśmy na skrzyżowanie bo auto nie reagowało na hamulec ):)
-
DTC - BMW 320d
No ale u mnie na blacie jest DTC a nie DSC
-
DTC - BMW 320d
Witam. O ile wiem to systemy ASR / ESP w BMW mają inne nazwy. W moim aucie jest przycisk ''DTC'' co wskazywało by na dynamic traction control. Czy to oznacza że mam tylko ''ASR'' a ESP już nie ? Czy może jednak ESP, pod inna nazwą jest standardem w E90 ? Dodam że jestem trochę zdziwiony bo moja E90 jest dobrze wyposażona
-
e91 wycena naprawy
Witam. Sorki za off-top ale czy ktos wie jak nazywają się te felgi http://otomoto.pl/bmw-325-benzyna-211-km-C25267364.html Gdyż mam identyczne na swoim aucie i chcę je sprzedać.
-
F30 Nowe bmw serii 3
Może ujmę to trochę inaczej. Gdy porównywałem E60 i E90 to nie widziałem tak wielkiej przepaści, jak przy nowej serii 3 oraz 5 :) Rzeczywiście, porównanie może trochę niefortunne, gdyż to subiektywna opinia ale i tak nowa piątka to dla mnie '' wooow ''.
-
F30 Nowe bmw serii 3
Byłem dziś w salonie BMW i przyjrzałem się bliżej F30 :) Niestety ale auto rozczarowało mnie.. jakoś brakowało mi w nim czegoś.. za to seria 5 zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Myślę że to kokpit 5 jest dużo ładniejszy i nowoczesniejszy. Sam wyświetlacz Navi w F30 wygląda jak jakaś doczepiana navigacja. Powinien bezwzględnie być jakiś daszek lub zabudowa jak w 5 :)
-
Ustawienie oryginalnego Audio E90 Hifi
Witam. Czy są jakieś gotowe, optymalne ustawienia Bass / Treble do radia W e90? Te seryjne wydają mi się być nie do końca dobrze dobrane, może ktoś z was borykał się z podobnym problemem ? Próbowałem wielu ustawień, ale przeważnie przy różnych piosenkach jest lepiej / gorzej :)
-
Czym się różnią : Navi Business i Professional E90
Witam. Czym się dokładnie różnią te 2 wersje Navigacji. O wielkości wyświetlacza oraz navi Strzałki / Mapa już wiem :)
-
Sportowe Zawieszenie...
Witam. Moje Opony to Pirelli P Zero ROF. Co do samego zawieszenia, gdy droga jest w dobrym stanie, to jeździ się świetnie. Niestety, jak to w naszym kraju jest dużo dziur, progów i innych niebezpieczeństw :)
-
Sportowe Zawieszenie...
Witam. Kupiłem auto które już fabrycznie ma pakiet '' Sportowe dostosowanie nadwozia''. Dodatkowo całość jest dopełnona felgami 19 Cali i wiadomo jak to jest z komfortem.. Tutaj powstaje pytanie - Czy zmiana felg na 17 znacząco poprawi komfort przy tym zawieszeniu, czy nadal będzie bardzo twardy? 1. Czy jest możliwość wymiany zawieszenia na te od wersji normalnej ( tylko amortyzatory ze sprężynami, czy coś więcej ? ) 2. Czy oprócz zawieszenia, ten sportowy pakiet daje coś innego ? tzn. zauważyłem że tylną lampę mam trochę inną, jest ciemniejsza i ma ciemne kierunkowskazy niż w normalnej.
-
Rezygnacja z czujnika deszczu
Jak dobrze rozumiem, to pokrętło '' Góra - dół '' obok przycisku aktywacji Automatycznych wycieraczek, to ustawienie czułości aktywacji ?
-
Swiatła dzienne.
Witam. Zauważyłem że niektóre E90 mają zapalone Ringi jako światła dzienne. W moim jest to żarówka bodajże od długich świateł ustawiona na mniejszą moc. Czy jest możliwość aktywacji ringów w moim aucie? Rocznik 2005
-
dlaczego BMW lubi się psuć ?
Wszystko zależy od modelu który kupisz. Obecnie niby Volkswagen króluje jeżeli chodzi o bezawaryjność, a o problemach ojca z jego VW wole nie wspominać.. wymieniał już praktycznie wszystko. Grunt to kupić dobre BMW, a do tego przyda się odpowiedni człowiek ( Polecam Szymon-o)
-
Temperatura silnika - wstawienie wskaźnika.
To znaczy jak upierdliwe ?
-
Temperatura silnika - wstawienie wskaźnika.
A ten patent nie działa czasem w E90 ?
-
528 zachowanie auta a ASC
patryk4544 odpowiedział(a) na Adzio temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyJa systemów bezpieczeństwa nigdy nie wyłączam, a dodatkowo gdy muszę jechać autem niewyposażonym w nie, czuje się dość nieswojo :) Systemy te przydają się nawet ze względu na słabych kierowców, czy kobiety, które nie radzą sobie najlepiej z jazdą. Dość często jeździłem po zaśnieżonych lotniskach, parkingach i różnych miejscach tego rodzaju. Jazda odbywała się z systemami oraz bez ( nawet bez ABS, bo mogę je wyłączyć w innym aucie ) i nie oszukujmy się, że auto dla słabego kierowcy jest po prostu niesterowne :) Mocniej zahamujesz, to auto będzie jechało prosto lub wpadnie w poślizg. Za mocno dodasz gazu, za późno sprzęgło puścisz... i tracisz kontrole nad pojazdem. Natomiast z ESP ( DSC ) oraz odrobiną respektu do pojazdu, możemy bezpiecznie odbyć podróż, gdyż system ten, szczególnie przy niższych prędkościach jest bardzo skuteczny. Jeżeli ktoś jeździ 100 km'h w śnieżnych warunkach to niestety nic nie pomoże :) Należy też pamiętać że pierwsze ASR / ESP oraz te dzisiejsze dużo się różnią. Z roku na rok koncerny wprowadzają zmiany i poprawki do aut i jestem pewien że systemów bezpieczeństwa również nie pominęli. A w kolegi E39 był to dopiero świeży wynalazek i być może ma jakieś wady wieku dzieciecego.
-
Światla przy otwieraniu kluczykiem.
Witam, czy w E90 jest opcja, aby podczas otwierania auta kluczykiem zapalały się przednie oraz tylne lampy? Aktualnie w moim BMW są tylko diody w klamkach, a fajnie było by mieć jeszcze lampy, tak jak jest w niektórych autach. Pozdrawiam
-
318 E90 kupować?
Nie patrz się na przebieg, bo obecnie mało aut ma prawdziwy. Jeżeli jednak okazało by się że jest prawdziwy, to auto powinno być bez większych śladów użytkowania, podobnie z motorem. Z ciekawostek mogę od siebie dodać, że rodzice kupowali auto w DE które miało 7 miesięcy, więc praktycznie nówka. Był to 2.2 Diesel i miał 65 tyś przebiegu :) Gdyby auto nadal tak jeździło to w ciągu 5-6 lat spokojnie miało by 500-600k :) a pewnie większość aut jest tak eksploatowana.