Treść opublikowana przez pablo294
-
Łańcuch rozrządu N47
Ja po użytkowaniu prawie dwa lata mojego N47d20C chyba zdecyduję się na wymianę rozrządu. Same części to koszt ok 1800 zł brutto. Może mi ktoś polecić jakiś warsztat na śląsku gdzie już to robili i wiedzą o co chodzi ?
-
e46 320d termostat....
Proponuję wejść na stronę http://www.bmwstore.pl , wpisać swój VIN, wejśc w kategorię silnik, następnie odnaleźć diagram z pompą wody i termostatem i stamtąd wziąć numer termostatu. Ja z mojej strony poleciłbym Ci zakup oryginału, róznica w cenie zamiennika będzie bardzo mała.
-
Kopcenie na czarno/szaro
A w jaki sposób można zdiagnozować działanie zaworka tego od turbo ?
-
[E46]Renowacja, odnawianie zużytych plastików wnętrza
Ja z kolei do usuwania użyłem gąbki do mycia naczyń z tą "ostrzejsza strukturą" z jednej strony oraz acetonu. Na to kilka warstw BOLLa i efekt jest więcej niż zadowalający, polecam ;)
-
[e46] 320d nie łapie temperatury- niebieskie pole
Ja mam polifta, z tego co się orientowałem to do mojej wersji są tańsze, więc nie ma co kombinować. Dzisiaj troche poszalałem i po przyjechaniu na miejsce wszedłem w ukryte menu i pokazało 90.
-
[e46] 320d nie łapie temperatury- niebieskie pole
Ok, dzięki. Kolego co powiesz na temat zamienników ? Ktoś miał z nimi do czynienia ? Czy tylko oryginał wchodzi w gre ?
-
[e46] 320d nie łapie temperatury- niebieskie pole
Dowiedziałem się, że drugi jest na zaworze EGR ale w wersji z normą EU4. Czy jest gdzieś na forum jakaś fotoporada jak się za to zabrać ?
-
[e46] 320d nie łapie temperatury- niebieskie pole
Ja mam inny problem, ale podobny. U mnie wskazówka stoi pionowo, ale po wejściu w ukryte menu po przejechaniu około 15 km ( dodam że nie była to pierwsza taka trasa tego dnia) temperatura jaka mi się wyświetla to 75 C. Wina termostatu ? Ile jest w M47N ?
-
Łańcuch rozrządu N47
Jeśli można wiedzieć, za jakie pieniądze kupiłeś ten wóz ?
-
320d dziwne skoki przyspieszenia
No to sobota będzie dniem testów ! Zaczne od wyczyszczenia wszystkich rzeczy. Potem napiszę co i jak. Dzięki wielkie !
-
320d dziwne skoki przyspieszenia
Ja póki co zakupiłem wężyk podciśnieniowy, w weekend przy okazji wymiany odmy, wymianie tych wężyków, przeczyszcze też te sławne filterki i może EGRa. Jutro powinienem mieć podłączoną INPE
-
320d dziwne skoki przyspieszenia
Ale czy te objawy mogą jakoś podpowiedzieć co jest winne ?
-
320d dziwne skoki przyspieszenia
Witam. Moje M47N dziwnie przyspiesza. Mianowicie jadąc na 2gim biegu wciskając gaz samochód jako tako wstaje przy ok 2 tyś obrotów, potem przy ok 2,9 tyś dostaje mocniejszego "strzała" i tak idzie do 3,8 gdzie zauważalnie słabnie. Lubi też przydymić jak jest zimny, ale już oryginalny separator czeka na wymianę. Poczytałem troche o filterkach i wężykach podciśnieniowych i w weekend się tym zajmę. Ale czy to mi pomoże ? Co jeszcze sprawdzić ?
-
320d-Wężyk podciśnienia
Panowie, mam taki problem. M47N 320d samochód wstaje jako tako przy ok. 2tyś obrotów, ale dopiero konkretnego strzała dostaje przy ok 2,9 tyś obrotów. Czy wymiana tych wężyków pomoże ? Ewentualnie jakie mogą być tego przyczyny ? dodatkowo odkryłem, że przy 3,9 tyś jest tak jakby odciecie paliwa na sekunde..
-
BMW 318i-adapter do radia REVERSE
Dzięki. Czy przejście z Reversa na Buisnessa bedzie plug&play ? Dodatkowo zauważyłem, że są dwie wersje tego radia. Jedna ma jeden wyświetlacz, a druga dodatkowy mniejszy . Czymś się różnią oprócz tego ?
-
BMW 318i-adapter do radia REVERSE
Nie chce zakładac kolejnego tematu, więc podłaczę sie tutaj. Mam radio Reverse o jakość dźwieku nie zachwyca... nie oszukujmy się, jest beznadziejna. Czy po przejściu na buisness bedzię lepiej ?
-
Wewnętrzna instrukacja BMW, N47
Rozumiem, że do wymiany odpłatnej ?
-
grzeje sie tunel środkowy i brak ciepła na przód
.. Przekreć pokretło w prawo, w strone czerwonego kwadratu. Pokrętło znajduje się poniżej przycisków od otwierania drzwi i kontroli trakcji.
-
niepokojące szumy w samochodzie
podaj vin oraz jaki masz rodzaj skrzyni
-
Kontrola zawieszenia
Ja bym radził Ci w pierwszej kolejności pożyczyć/zakupić drugi komplet opon/kół tym razem nie ROF i sprawdzić. No ale zrobisz jak będziesz chciał. Daj potem znać :cool2:
-
Jaki silnik do e90?
Tu muszę przyznać koledze rację. Najnowsze diesle z koncernu VAG maja świetną kulturę pracy (IMHO). Oczywiście chodzi mi o te z passata b7. Chociaz najnowsze N47 też brzydko nie pracują.
-
Kontrola zawieszenia
Jeżeli nic nie widać, winą tego stukania obarczyłbym opony typu Run On Flat.
-
Kontrola zawieszenia
Powiem Ci tak. Są elementy po wymianie których nie będzie trzeba ingerować w goemetrie np. drążki stabilizatora. Jednak ja na Twoim miejscu, skoro dopiero co kupiłeś samochód i nie wiesz jak, co i kiedy ostatni właściciel robił w samochodzie, zainwestowałbym w ustawienie geometrii. Koszt nieduży (~120 zł), ale myślę, że warto.
-
Filtr i podgrzewacz paliwa
www.czescidobmw.pl sprawdz tutaj.
-
irytujące trzaski plastików?
Wrzuć zdjęcia w jakich miejscach masz poklejone :)