Skocz do zawartości

pablo294

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pablo294

  1. Ja po użytkowaniu prawie dwa lata mojego N47d20C chyba zdecyduję się na wymianę rozrządu. Same części to koszt ok 1800 zł brutto. Może mi ktoś polecić jakiś warsztat na śląsku gdzie już to robili i wiedzą o co chodzi ?
  2. pablo294 odpowiedział(a) na kocurektech temat w E46
    Proponuję wejść na stronę http://www.bmwstore.pl , wpisać swój VIN, wejśc w kategorię silnik, następnie odnaleźć diagram z pompą wody i termostatem i stamtąd wziąć numer termostatu. Ja z mojej strony poleciłbym Ci zakup oryginału, róznica w cenie zamiennika będzie bardzo mała.
  3. pablo294 odpowiedział(a) na aptp temat w E46
    A w jaki sposób można zdiagnozować działanie zaworka tego od turbo ?
  4. Ja z kolei do usuwania użyłem gąbki do mycia naczyń z tą "ostrzejsza strukturą" z jednej strony oraz acetonu. Na to kilka warstw BOLLa i efekt jest więcej niż zadowalający, polecam ;)
  5. Ja mam polifta, z tego co się orientowałem to do mojej wersji są tańsze, więc nie ma co kombinować. Dzisiaj troche poszalałem i po przyjechaniu na miejsce wszedłem w ukryte menu i pokazało 90.
  6. Ok, dzięki. Kolego co powiesz na temat zamienników ? Ktoś miał z nimi do czynienia ? Czy tylko oryginał wchodzi w gre ?
  7. Dowiedziałem się, że drugi jest na zaworze EGR ale w wersji z normą EU4. Czy jest gdzieś na forum jakaś fotoporada jak się za to zabrać ?
  8. Ja mam inny problem, ale podobny. U mnie wskazówka stoi pionowo, ale po wejściu w ukryte menu po przejechaniu około 15 km ( dodam że nie była to pierwsza taka trasa tego dnia) temperatura jaka mi się wyświetla to 75 C. Wina termostatu ? Ile jest w M47N ?
  9. Jeśli można wiedzieć, za jakie pieniądze kupiłeś ten wóz ?
  10. No to sobota będzie dniem testów ! Zaczne od wyczyszczenia wszystkich rzeczy. Potem napiszę co i jak. Dzięki wielkie !
  11. Ja póki co zakupiłem wężyk podciśnieniowy, w weekend przy okazji wymiany odmy, wymianie tych wężyków, przeczyszcze też te sławne filterki i może EGRa. Jutro powinienem mieć podłączoną INPE
  12. Ale czy te objawy mogą jakoś podpowiedzieć co jest winne ?
  13. Witam. Moje M47N dziwnie przyspiesza. Mianowicie jadąc na 2gim biegu wciskając gaz samochód jako tako wstaje przy ok 2 tyś obrotów, potem przy ok 2,9 tyś dostaje mocniejszego "strzała" i tak idzie do 3,8 gdzie zauważalnie słabnie. Lubi też przydymić jak jest zimny, ale już oryginalny separator czeka na wymianę. Poczytałem troche o filterkach i wężykach podciśnieniowych i w weekend się tym zajmę. Ale czy to mi pomoże ? Co jeszcze sprawdzić ?
  14. pablo294 odpowiedział(a) na Adam093 temat w E46
    Panowie, mam taki problem. M47N 320d samochód wstaje jako tako przy ok. 2tyś obrotów, ale dopiero konkretnego strzała dostaje przy ok 2,9 tyś obrotów. Czy wymiana tych wężyków pomoże ? Ewentualnie jakie mogą być tego przyczyny ? dodatkowo odkryłem, że przy 3,9 tyś jest tak jakby odciecie paliwa na sekunde..
  15. pablo294 odpowiedział(a) na pirlo temat w E46
    Dzięki. Czy przejście z Reversa na Buisnessa bedzie plug&play ? Dodatkowo zauważyłem, że są dwie wersje tego radia. Jedna ma jeden wyświetlacz, a druga dodatkowy mniejszy . Czymś się różnią oprócz tego ?
  16. pablo294 odpowiedział(a) na pirlo temat w E46
    Nie chce zakładac kolejnego tematu, więc podłaczę sie tutaj. Mam radio Reverse o jakość dźwieku nie zachwyca... nie oszukujmy się, jest beznadziejna. Czy po przejściu na buisness bedzię lepiej ?
  17. Rozumiem, że do wymiany odpłatnej ?
  18. .. Przekreć pokretło w prawo, w strone czerwonego kwadratu. Pokrętło znajduje się poniżej przycisków od otwierania drzwi i kontroli trakcji.
  19. podaj vin oraz jaki masz rodzaj skrzyni
  20. Ja bym radził Ci w pierwszej kolejności pożyczyć/zakupić drugi komplet opon/kół tym razem nie ROF i sprawdzić. No ale zrobisz jak będziesz chciał. Daj potem znać :cool2:
  21. Tu muszę przyznać koledze rację. Najnowsze diesle z koncernu VAG maja świetną kulturę pracy (IMHO). Oczywiście chodzi mi o te z passata b7. Chociaz najnowsze N47 też brzydko nie pracują.
  22. Jeżeli nic nie widać, winą tego stukania obarczyłbym opony typu Run On Flat.
  23. Powiem Ci tak. Są elementy po wymianie których nie będzie trzeba ingerować w goemetrie np. drążki stabilizatora. Jednak ja na Twoim miejscu, skoro dopiero co kupiłeś samochód i nie wiesz jak, co i kiedy ostatni właściciel robił w samochodzie, zainwestowałbym w ustawienie geometrii. Koszt nieduży (~120 zł), ale myślę, że warto.
  24. www.czescidobmw.pl sprawdz tutaj.
  25. Wrzuć zdjęcia w jakich miejscach masz poklejone :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.