Skocz do zawartości

adamjttk

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adamjttk

  1. I tak sie zyje powoli na tym forum ^^ Teraz chociaz wiem jak wyglada piekny trzask pekajacej dupy z zalu ze sie nie ma BTC 😄 Ciesze sie ze Cie moglem dzis czegos nauczyc, mam nadzieje ze "nie bylo zbyt trudne zeby zalapac" ^^
  2. Z ciekawostek jeszcze - w Hiszpanii mozna zupelnie legalnie kupowac juz nieruchomosci za krypto. Kilka linkow: https://www.costablancahills.com/en/blog/buying-a-house-in-spain-with-cryptocurrencies-what-you-need-to-know-before-doing-so/ https://spainhomes.com/buying-in-spain/pay-with-bitcoin https://alicante-realestate.com/en/properties/real-estate-for-cryptocurrency Szanowne gremium pewnie uzna to wszystko za fake-news bo hiszpanscy deweloperzy nie trzymaja na Ledgerze setek BTC i uzywaja akurat Binance zeby konwertowac po zakupie krypto na euro ^^ No bo przeciez jak nie trzymasz BTC skitrane po zakupie to znaczy ze platnosc jest nieprawdziwa ^^
  3. Mi sie czasem wydaje ze Ty nie jestes w stanie fizycznie przyznac sie do pisania glupot, jak BTC "20 lat temu", jak "plywanie etrona >200km/h" i dziesiatki innych bzdur ktore tu wypisujesz od lat w watku. Napisales ze BTC sie nie da za nic placic. Wklejam Ci link ze strony producenta Ferrari ze przyjmuja platnosci BTC. Jest to napisane wyraznie jak dla przedszkolakow, nie da sie wyrazniej. Ty na to ze nie mozna placic bo Ferrari wymienia BTC od reki przez firme zewnetrzna na fiat. Co ma piernik do wiatraka? Od kiedy przechowywanie platnosci ma cos wspolnego ze sposobem platnosci? Czy Ferrari ma teraz trzymac rowniez turecka lire czy boliwara wenezuelskiego ktore leca na leb na szyje z miesiaca na miesiac? Napisze Ci jeszcze raz - kogo interesuje czy Ferrari trzyma BTC? Kogo interesuje jaka firme Ferrari uzywa do zamiany BTC/Fiat? Co to ma wspolnego z tym ze mozesz placic BTC? Jezeli jutro Ferrari napisze, ze przyjmuje Krugerrandy czy kangury do zakupu swoich aut ale wymienia je od reki na dolary bo nie posiada skarbca do uncjowek to tez bedziesz sie upieral ze nie mozna placic zlotem? Przeciez to jest jakas piramidalna bzdury i antylogika.
  4. Wg mnie mieszasz zupelnie pojecia. 1. Ferrari przyjmuje platnosci w BTC. Jest to wyraznie napisane na ich stronie ze cala odpowiedzialnosc za transakcje bierze na siebie DEALER FERRARI. Firma ktora posredniczy w wymianie BTC/USD nie ma dla Ciebie zadnego znaczenia (!) Ty przynosisz BTC a dealer zajmuje sie reszta. Kurs, prowizja etc jest zawarta w umowie z DEALEREM Ferrari. To tak jakbys mowil ze Ferrari nie przyjmuje platnosci w PLN bo place za auto karta Visa i to Visa jest odpowiedzialna za przetwarzanie platnosci. Co Cie interesuje jak dealer Ferrari rozlicza sie z Bitbay, Visa czy Mastercardem? Kolejna sprawa - Bitpay obsluguje Ferrari w USA, w EU bedzie to inny posrednik. Ferrari to accept crypto as payment for its cars in the US | Reuters 2. To ze Ferrari nie posiada portfela BTC nie ma dla samej platnosci ZADNEGO ZNACZENIA. Blackrock ma w tej chwili 20 miliardow $ ekspozycji na BTC (ponad 300k BTC). Fizycznie nie posiadaja rowniez zadnego BTC bo opiekunem "fizycznych bitow" jest Coinbase. To Coinbase ma mozliwosci, know-how i infrastrukture potrzebna do przechowywania bitow ktore naleza jednak do Blackrocka. Blackrock zajmuje sie ekspozycja, zbieraniem funduszy, umowami z klientami a nie technikaliami/bezpieczenstwem. Od tego sa inne firmy. Ale mozesz przyniesc do nich 100$ i kupujesz ekspozycje na BTC. I ta ekspozycja jest w Blackrocku a nie w Coinbase. 3. Pisanie o braku zaangazowania "powaznych firm" w kontekscie BTC gdy Trump wlasnie nagania a najwieksze amerykanskie fundusze zasysaja z rynku miliardy dolarow miesiac w miesiac skupujac BTC to jest dopiero niepowazne 😄 PS. Widze ze i w Polsce banki sie juz lamia 😄 Kryptowaluty - Alior Bank Tu masz niepowaznych ludzi mowiacych o BTC 😄
  5. Jest mi przykro ze ludzie publicznie musza czytac te Twoje nieskonczone bzdury. Koles co wszystko "wie", wszedzie byl i "20 lat temu" bawil sie bitcoinem ^^ A wiec do znudzenia, dla ludzi ktorzy sa ciekawi zmieniajacego sie swiata a nie bajdurzenia internetowych fantastow 🙂 https://www.ferrari.com/en-EN/corporate/articles/ferrari-extends-cryptocurrency-payments-to-european-dealers
  6. Kolorystycznie zupelnie nie moja bajka ale za merino zawsze plusuje. Chyba bardzo lubisz niebieski kolor? 😉 Z ciekawosci - po co te cale oklejanie, folie, powloki ceramiczne na 330i? Zamierzasz uzytkowac to auto 10 lat czy dla kolejnego wlasciciela?
  7. Alez z Ciebie troll, kisne ^^ Teraz piszesz, ze Ferrari nie bedzie posiadaczem BTC ^^ A cytowany fragment tyczy sie "PLATNOSCI" Wiec jeszcze raz trollu zeby weszlo do glowy - w nosie mam co Ferrari zrobi z platnoscia w BTC, moze je sprzedac, moze je zamienic na tone polskiego bigosu albo fasolki z Burkina Faso - mam to glebko w powazaniu i nic mi do tego bo to nie moj biznes. Co jest wazne - masz BTC w portfelu, mozesz zaniesc do salonu Ferrari i swoje BTC na to Ferrari wymienic, czyli mozesz zaplacic swoim BTC za nowe Ferrari (czy Porsche) PS. Zdradze Ci sekret - kasa za Twojego Macana bedzie pewnie tego samego dnia zamieniona na euro ze zlotowek bo Porsche ma w powazaniu polska walute, trzyma jej ewentualnie tyle zeby bylo na biezace wydatki w tym kraju, caly zysk jest transferowany od razu na euro i wyprowadzany z kraju. Swego czasu to Porsche wrecz dawal cenniki bezposrednio w euro.
  8. Jezeli nie potrafisz przeczytac doslownie PIERWSZEGO ZDANIA z oficjalnej strony Ferrari to znaczy ze jestes nieogarem i nie ma sensu dyskutowac rotfl
  9. Ani w E90 ani w F30 audio hi-fi nie bylo podstawowym audio, bylo platna opcja dodatkowa, bez sensu takie tlumaczenia jak Ty to nazywasz 🙄 E90: F30:
  10. Spoko, na forum kazdy moze pisac co chce ale jezeli ktos pisze, ze pospolita wiedza czy jego doswiadczeniem jest to, ze wystarczy uzyc flac w bazowym E90 zeby gralo to " o niebo lepiej" niz spotify na HK w F30 to trzeba nazywac rzeczy po imieniu - pisze po prostu durnoty. Jak czytem te teksty, ze 10% jakosci muzyki w aucie to kable to mniej wiecej wiem z kim sie rozmawia 😉 Bez obrazy kolego, mialem kiedys bazowe audio w E90 z flac/wav/CD, pamietam jak to brzmialo doskonale, mialem tez HK m.in w F30 wiec po prostu prostuje zeby ktos sie nie sugerowal Twoimi postami.
  11. Trohe nieogar jestes sloniku, nie rozumiesz nawet tego co wklejasz. Przeciez jest wyraznie napisane, ze to Ferrari sobie przelicza bitpayem Twoje krypto, nie Ty. W Norwegii najwiekszy dealer zlota tez oferuje juz platnosc w bicie. Ale po co ja sie wysilam i Ci wklejam konkretne linki jak Ty wiadomo jestes najmadrzejszy i swoje wiesz, nie? Przeciez juz 20 lat temu sie tym bawiles 😄
  12. W zyciu wiekszych durnot nie czytalem 1. Bazowe audio w E90 nie mialo tweeterow ani glosnikow basowych ani wzmacniacza, nadawalo sie jedynie do sluchania wiadomosci. 2. Jakosc CD to "silna kompresja"? Aha 😄 3. Spotify to absolutnie wystarczajace audio dla 99% ludzi w miejscu odsluchowym jak samochod, ma 320kbps, jest w praktyce ciezko odroznic na drodze od CD
  13. A tymczasem w realnym swiecie ^^ FERRARI EXTENDS CRYPTOCURRENCY PAYMENTS TO EUROPEAN DEALERS Now Accepting Crypto Payments | Porsche Hunt Valley
  14. Do tego nie zapominajmy, ze jeszcze dekade-dwie temu 200KM to bylo multum mocy, takie E46 czy E90 325i czy 328i benzynowe 6 cylindrow zapewnialo multum funu i raczej na brak mocy nikt nie narzekal, mozna sie bylo zabic na drodze bez problemu 😉 A dzisiaj tyle jest w podstawowym 320d i kupowanie takiego silnika to "pomylka" 😉
  15. adamjttk odpowiedział(a) na Pe.te temat w iX (i20)
    Dzieki za wszystkie informacje i opinie, na pewno przydadza sie uzytkownikom forum!
  16. Ja jestem prostym czlowiekiem - widze te klamki, widze te wajchy, dziekuje, nie interesuje mnie to auto, nie interesuje mnie w ogole ta marka. Dla mnie Renault mogloby nie istniec, pomysly godne pozalowania pod katem ergonomii. Shortuj, bedziesz bogaty 🙂
  17. adamjttk odpowiedział(a) na Pe.te temat w iX (i20)
    Kawal boxa, dzieki za zdjecia Daj znac o ile wzroslo zuzycie energii przy 120-140 km/h No i czy akustycznie jest duzo gorzej, podejrzewam ze przy tej bryle wiatr daje juz o sobie znac?
  18. Ot i dlatego wlasnie lubie cyferki, roznica w wyciszeniu to "przepasc" wg kolegi ^^ Roznica w materialach to "przepasc", roznica w zawieszeniu to "przepasc" a jak przychodzi pozniej do wydawania swoich pieniedzy w salonie to jakos tej "przepasci" nie widac 😜 Apropo aut elektrycznych - jak tu ich nie kochac? ^^ Kradne z tematu kolegi apropo jego spalinowego 1-er 😄 Ja mialem podobne "przygody" z moja F10 530d - winnym u mnie okazal sie u mnie piecyk od webasto. Technologia aut spalinowych to istne sredniowiecze, jak sobie pomysle jak czyste, przyjemne i efektywne jest webasto (uruchamiane z apki w telefonie) w elektryku.
  19. Wyciszanie szumow poprawia jakosc odsluchu muzyki bo inne rzeczy/halasy Ci nie przeszkadzaja, bez sensu negowac takie rzeczy. Co do kiepskiego wyciszenia - masz nieaktualne dane, nowe TMS czy Highlandy maja rewelacyjne wyciszenie i co najwazniejsze - osiagnieto to bez makabrycznego zwiekszania masy (co np sugerowal BMFun piszac na co poszlo 500kg w i4 ;P) https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V6ucyFGKWuSQzvI8lMzvvWJHrBS82echMVJH37kwgjE/edit?pli=1&gid=0#gid=0 Dla przykladu: SEZON LETNI: TMS z ANC i TM3P Highland --> wyciszenie lepsze od np. Audi e-tron GT, Porsche Taycan CT, BMW iX3, Jaguar I-Pace, Taycan 4S (!), Audi Q4 e-tron Oba auta sa porownywalnie wyciszone ze starym Audi e-tronem ktory byl wszedzie chwalony za swietne wyciszenie Przypominam --> nowa TM3P Highland wazy praktycznie identycznie tyle co stara TM3P wiec obalamy tu mit ze trzeba miec kilkaset kg wiecej balastu zeby auto bylo ciche. I obalamy mity ze nowe Tesle maja zle wyciszenie, maja fantastyczne wyciszenia w porownaniu do duzo drozszej niemieckiej konkurencji premium. SEZON ZIMOWY: TM3 LR Highland --> wyciszenie lepsze od i4 M50, I-Paca, MB EQA czy Volvo XC40 Wiadomo ze duzo zalezy od opon, wiatru i wielu innych czynnikow i nie sposob porownywac wszystko idealnie 1:1 ale testy Bjorna pokazuja jasno, ze nowe Tesle absolutnie nie maja sie czego wstydzic jezeli chodzi o wyciszenie w srodku kabiny i przede wszystkim to, ze Tesla sie wciaz uczy na wlasnych bledach.
  20. To tak nie dziala bo moglbys przeliczac na akcje nvidii, bitcoiny czy kakao albo z drugiej strony na akcje Credit Suisse 😉 Ja mieszkam w NO, tam zarabiam i wydaje pieniadze wiec mi przeliczanie NOK/USD ewentualnie jest potrzebne jedynie wtedy jak zmiana tych walut ma wplyw na cene konkretnego produktu dzis i kilka lat temu. A w przypadku TM3 czy i4 nie ma. Tzn --> ja w 2020r kupowalem TM3P za 515k NOK, dzisiaj nowa wersja z wieloma usprawnieniami (adaptacyjne zawieszenie, lepsze fotele z wentylacja, lepsze osiagi etc etc) kosztuje 535k NOK czyli praktycznie tyle samo. Zmiana NOK/USD widac nie miala duzo do rzeczy. W 2021r doposazone i4 M50 mozna bylo kupic za 650k NOK, dzisiaj po 3 latach kosztuje dokladnie tyle samo, dodaja jeszcze kola zimowe w gratisie. Zmiana NOK/EUR czyli tez nie miala nic do rzeczy. Wiec w tym konkretnym przypadku utrata wartosci jest mozna powiedziec dokladnie to co podalem. Natomiast gdybym dzis wracal do PL i zamienial kase z TM3P na zlotowki i chcial kupic za nia kilka m2 mieszkania w PL to mialbys oczywiscie racje ale to chyba nie maja sensu takie dywagacje. "Burmester" to tylko nazwa, mam metke w nosie, chodzi mi konkretnie o audio w Taycanie --> to juz chyba ostatni bastion prawdziwego topowego audio "premium" w cenie katalogowej ~30k PLN. Odpowiednikiem Taycana w Audi jest e-tron GT, tam jest "Bang&Olufsen" i niby metka podobna a audio jest za 1/6 ceny i jakosciowo to zupelnie 2 rozne produkty, w Porsche odpowiednikiem tego jest "Bose" za podobna cene. Audio w TMS (to z ANC) nie probowalem powiem szczerze, jak masz jakies ciekawe artykuly na ten temat to sie podziel 🙂
  21. @BMFun, przedwczoraj sprzedalem TM3P, mialem napisac wiec pisze 😉 Kupiona za 515k nok, sprzedana za 311k nok czyli utrata wartosci przez 3 lata i 7 miesiecy niecale 40% (imho calkiem sporo, odrobine wiecej niz zakladalem) Miala ~50k km przebiegu, z wad - porysowane 20" felgi (Tesla uzywa imho zlego ET, opony nie chronia felg zupelnie), mocno porysowany zderzak no i zupelnie lyse opony letnie --> wszystko ladnie pokazane na zdjeciach i opisane. Ogloszenie wisialo jakies 10 dni, odezwalo sie 18 osob (wiekszosc to ludzie szukajacy "okazji" oczywiscie z "gotoweczka w reku") Finalnie kupil jakis dealer spod Oslo, najwieksza beka ze nie ogladal nawet auta tylko po zdjeciach z ogloszenia wyslal umowe do podpisania elektroniczna, wplacil pieniadze i poprosil zeby wyslac do niego auto oplacona laweta ^^ Jako ze odbieram za kilka tygodni i4 a jade na wakacje za chwile nie chcialem juz sie dluzej bawic ze sprzedaza bo widzialem ze ludzie probuja wycisnac 10-15% wiecej za swoje TM3 ale te ogloszenia wisza tygodniami/miesiacami, sprzedaja zamiast sprzedac, imho bez sensu. Ogolnie rynek aut uzywanych w NO jest mega slaby obecnie i powiem szczerze sam od siebie bym tej mojej TM3 nie kupil - Tesla sprzedaje nowy model TM3P z wieloma usprawnieniami w tej samej cenie co 4 lata temu, na 5 letniej gwarancji i w kredycie 3% (!) co czyni rynek wtorny bardzo mizernym. Tyczy sie to nie tylko Tesli oczywiscie ale praktycznie wszystkich producentow. Rynek wtorny i4 M50 to juz w ogole komedia - ludzie probuja sprzedac swoje 2-3 letnie i4 M50 za ~600k NOK jak nowki po liftingu do odbioru za 3 mies kosztuja 600-650k NOK, rowniez w preferencyjnym kredycie i z ekstra zestawem za free kol zimowych. Liczba aut zwieksza sie z tygodnia na tydzien w ogloszeniach i w koncu imploduje, zapewne w momencie jak beda sie pojawiac na ulicach wersje po lifcie. I ciekawostka - duzy dealer elektrykow w NO ktory sie specjalizowal w sprzedazy uzywanych Tesli --> wlasnie bankrutuje, Tesla puscila ich z dnia na dzien z torbami robiac przeceny po 10-20% swoich nowych aut. Dealer mial mnostwo uzywanych Tesli na stanie i z dnia na dzien musial wziac na klate obnizke i banki mu odmowily dalszego finansowania i wniosly do sadu o wypowiedzenie kredytow i bankructwo. https://www.bilnytt.no/subscriber/showArticle.aspx?articleID=12289 Generalnie bardzo ciekawe czasy, ewidentnie mamy rynek kupujacego, mozna wyrwac mnostwo dobrych okazji, zarowno aut uzywanych jak i nowych. Jestem na 90% pewny ze moim kolejnym autem po i4 M50 bedzie Taycan 4s/Turbo z Burmestrem, 3-latki sa tak poprzeceniane ze az nie wypada sobie obecnie kupic tego auta do jezdzenia dookola komina (bo na trasy to auto przedliftowe sie niestety zupelnie nie nadaje).
  22. Biedne to moze nie sa, wszystko co najwazniejsze jest. Ja bym jeszcze CA dolozyl i akustyczne szyby, kosztuje grosze a daje duzo wiekszy komfort na codzien w uzytkowaniu auta. Swoja droga, ponad 90k euro za kompaktowa limuzyne segmentu D to naprawde szalenstwo, no chyba ze 20% rabatu dostales.
  23. Z pewnoscia 🙂 https://www.virta.global/global-electric-vehicle-market
  24. Nowe A5 (dawne A4) wyglada identycznie jak i4/4er GC lol
  25. O stary, piekny filmik, najlepszy tekst pana Chinczyka - ''nie we wszystkim BMW jest gorsze od zeekera, dzieki spalinowej platformie z tylu jest wygodniej'' rotfl On mowi wszystko to co ja tu mowie od 4 lat - na dzisiaj rozwiazania bmw sa archaiczne w elektrykach, to sa juz lata zaniedban w stosunku do tesli czy teraz juz do chinczykow. Teraz jest panika, makabryczne ciecie kosztow bo za mityczne ''premium'' malo kto chce doplacac bo jaki jest kon kazdy widzi. Na koniec jest jak zawsze - tam gdzie jest prawdziwa konkurencja - klient po prostu glosuje portfelem i bmw jak chce sprzedawac elektryki to rowna do szeregu - w chinach to jest 100k pln za ta starodawna elektryczna 3-er, w norwegii to jest 200k pln za najnowsze i4 m50 (ktore w dniu premiery jest juz archaiczne w sumie i jedzie jedynie na odcinaniu kuponow marki) Ceny elektrykow w Europie sa teraz abstrakcyjne i utrzymywane jedynie politycznie, EU i US ratuja sie poki co jedynie clami. Kupowanie dzisiaj jakichs iD3 za 200k PLN czy i4 M50 za 400k PLN to jest jakas abstrakcja, utrata wartosci tych aut bedzie gigantyczna. W NO Porsche Taycany Turbo 3-4 letnie z mikro przebiegami chodza ponizej 300k PLN gdzie nowe sa po 800k PLN, ale hej, powodzenia w sprzedazy

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.